בחזרה

סיכום טיול משפחתי לגואטמלה ובליז - שלושה שבועות • לפני כחודשיים חזרנו משלושה שבועות נפלאים בגואטמלה ובליז. זוג הורים וארבע בנות (5, 8,12,14) , דתיים.

  הטיול היה נפלא, כולנו נהנינו מאד, והעלות היתה מאד נמוכה.

  לוגיסטיקות – לקחנו שלושה תרמילים, עם מינימום בגדים, כירה חשמלית וקצת סירים. אנחנו שומרי כשרות אז בישלנו לעצמינו אוכל מאד פשוט (פסטות, חביתות, ירקות) וכשהיה בית חב”ד גיוונו את התפריט. התניידנו בשאטלים. הזמנו את שני המלונות (הוסטלים ואכסניות) הראשונים מראש, ואת השאר תוך כדי תנועה (בד”כ יומיים שלושה מראש. הזמנו בבוקינג, אבל תמיד התקשרנו לוודא).  לקחנו חדר גדול או שניים קטנים, איך שיצא.

  המסלול – 

  נחיתה בגואטמלה סיטי ומיד מונית לאנטיגואה. שם דריה וחיים המקסימים מבית חב”ד אירגנו לנו את כל השהות. עלינו כולנו לאוקטננגו לראות את לוע הפואגו מקרוב. היה מדהים ואפילו בת החמש עלתה את כל הדרך ברגל, למרות שלקחנו לה מדריך שתפקידו היה לקחת אותה על הכתפיים אם תתעייף. את הירידה כולה היא עשתה על הכתפיים שלו.  עלינו למעלה, ישנו בלילה מול הפואגו המתפרץ, ולמחרת ירדנו. ההמלצה הכי חמה שלי היא לעשות את המסלול דרך בית חב”ד אנטיגואה. הכל תיקתק, לינה במקום מדהים, מדריכים מעולים וביגוד חם! טיילנו קצת באנטיגואה, עשינו סיור כפרים והמשכנו לאגם אטיטלן. 

  שייט לסן פדרו. מלון קזה בלנקה (מטבח כשר!) אצל ליאת המקסימה. היא ושני הילדים שלה אירחו אותנו מאד יפה! שבת בבית חב”ד, האף האינדיאני גם כן עם החב”דניקים, השמורה בפנחצ’ל, חופים ושווקים

  שאטל ללנקין ויום טיול בסמוק שמפיי. למרות הדרך הארוכה, היה שווה

  שאטל לריו דולסה. מלון קנגרו על הנהר, שם בילינו את השבת. מלון שממוקם מדהים, המיטות לא נוחות והחדרים קצת מוזרים (אין דלת לשרותים בחדר!!!), אבל המיקום היה שווה, בקתות על דק מעל הנהר עם חבל טרזן וקפיצות למים. סיור יום ללוינסטון בסירה פרטית עם עצירה במעיינות חמים. צ’יקן בס למפלים החמים ליד ריו דולסה (גם כן חויה מדהימה)

  שאטל לפלורס. גם שם יש בית חב”ד. ישנו באכסנית לוס אמיגוס ודרכם יצאנו לסיור שקיעה מדהים בטיקל.

  השבוע האחרון היה בבליז

  שאטל לבליז סיטי, ומשם מעבורת  לקי קולקר. בית חב”ד מדהים! הדר החב”דניקית פינקה אותנו כל כך! יש להם פלאפל ברחוב הראשי. יצאנו פעמיים לשנורקל, יום אחד בילינו בחוף בשם קוקו קינג שלוקחים אליו סירה (חינם! גם השהות בחוף חינם אם קונים במסעדה. אנחנו לא קנינו שם כלום ואף אחד לא ביקש)

  את ארבעת הימים אחרונים של הטיול בילינו בסן פדרו, במלון ממש יקר ומפנק בשם Xanadu Island Resort, 

   

   בחזרה