בחזרה

שוודיה ונורווגיה, בקשה לעזרה בבניית מסלול

• אנחנו מגיעים (4 מבוגרים ו-3 ילדים) לשוודיה, לשטוקהולם,לשמונה ימים באוגוסט.

חשבנו להקדיש ארבעה-חמישה מתוכם לשוודיה ואז לשכור רכב ולנסוע לגבול עם נורווגיה ל-3 ימים על מנת לראות את הפיורדים וקצת מהיופי שלה.

אשמח למסלולים מומלצים, גם במהלך הנסיעה משטוקהולם לכיוון הגבול, איפה כדאי לעצור בדרך ועוד.

וגם למקומות יפים בגבול שוודיה נורווגיה בהם אפשר להתרשם מיופים של הפיורדים ומהנוף של נורווגיה.

אנחנו לא רוצים להעמיק לתוך נורווגיה כי אין לנו את הזמן לזה והבנו שגם בגבול אפשר לראות דברים יפים מאד.

אשמח לכל עזרה!!

תודה רבה,

תהילה.

• @agiladim

מדדתם את המרחקים בין שטוקהולם לנורבגיה?

אנחנו נחתנו באוסלו באוגוסט וממש לא התרשמנו מהנופים באזור אוסלו.

הנופים לא מיוחדים בהשוואה לאזור הפיורדים  במערב, שאליו לא תספיקו להגיע ברכב.

הפיורדים זה לפחות יום נסיעה מאוסלו מערבה.

כדאי לשקול לקנות טיסה משטוקהולם למערב נורבגיה.

• הנסיעה משטוקהולם לגבול עם נורווגיה היא בערך 6 שעות. השאלה אם יש מה לראות באזור הגבול?

• @agiladim

מה הכוונה ב”יש מה לראות”? סביר להניח שיש שם גבעות יערות ואגמים כמו בשאר נורבגיה.

כנסו לאתרים נורבגים של שמורות טבע.

רק אתם יודעים אם הנופים האלה מצדיקים נסיעה של 12 שעות.

למיטב ידיעתי יש קונצנזוס שהנופים היפים בנורבגיה הם במערב. לא קראתי על מטיילים ישראלים שטיילו במזרח נורבגיה. 

• @agiladim

היי תהילה,

אישית לא ממליצה לנסוע ל3 ימים לנורווגיה.  הנסיעה בין שטוקהולם לאוסלו  מעל 500 ק”מ, בלי עצירות קרוב ל7 שעות…והנופים שם כפי שtelo תאר-ירוק, לא דרמטי מאד, אמנם אוסלו יושבת על פיורד, אבל “זה לא זה” לעומת הפיורדים המערביים יותר.

אם כבר יש לכם טיסות לשטוקהולם, ואתם רוצים לטייל בעיר המקסימה הזו, הייתי ממליצה להשאר בה3-4 ימים, כולל שייט לארכיפלג, אולי אפילו לינה שם.

בשאר הימים אפשר לטייל סביב אגם mallaren ו/או בפארקים קצת צפונה משם.

אם בכל זאת מחליטים לנסוע לנורווגיה, הייתי לוקחת מאוסלו את הסיור ה”חצי מאורגן” “נורווגיה בקליפת אגוז” המאפשר לטעום מהנופים של נורווגיה בצורה מהירה יחסית ומסודרת.

• @agiladim

חבל לך על הזמן לנסוע לנורווגיה אם אתם רוצים להיות שם 3 ימים. לא תספיקי לראות את הפיורדים ואת כל המיוחד בנורווגיה. מה גם שהנסיעה משוודיה לפיורדים זה כ-7שעות. לדעתי ,חבל לך על המאמץ לנסוע לנורווגיה.

כדי לראות ולהנות מכל יופיה המדהים של נורווגיה את צריכה כ-10 ימי טיול.

אם תזדקקי לעזרה בתכנון טיול מדהים בנורווגיה , מוכן לעזור לך .

• @agiladim

גם אני לא בעד  שתיסעי עד אוסלו בשביל כול כך מעט זמן.

להלן קישור לשרשור שעשיתי על שטוקהולם מ- 2016

http://שטוקהולם 2016

מהשרשור אפשר לראות שאפשר לבלות בשטוקהולם גם שבוע שלם כולל שיוטים.

וגם אם תרצי לצאת משטוקהולם ליומיים שלושה אפשר להציע לך לצאת צפונה ושם אם אני מנסה להיזכר מטיול אחר

מ- 1998 יש מכרה נחושת תת קרקעי מרשים ב- Falun, אגם Silijan שסביבו תעשיית סוסי העץ המפורסמת, שטח פתוח מתוחם בו יש דובים וגם בעיר

קרלסקוגה ישנו מוזיאון אלפרד נובל. אפשר גם לבקר משטוקהולם בעיר אופסלה אבל זה לא מניסיון אישי.

בחזרה