בחזרה

טרק פין פארווטי

• @dregev03

היי דרור

אנסה לשלוח לך מס תמונות או את הקישור לסיכום טיול מ 2015 אם יהייה לי זמן....עוד יומיים טס לסיקים בעקבות צ'ילה...

•  דרור תמונה זו מלינגזה  במפות רשום  Langza   

• @cillam

צילה 

תמונה יפה. את יודעת להגיד אם הפסטיבל בלה ב8 לספטמבר מייצר לחץ על הטיסות ובתי המלון?  כמה זמן מראש הזמנת כרטיסים?  

גולני

תהנה בסיקים. קח בזהירות את מזג האוויר. לפחות בנפאל היו השנה המון שלגים כולל השבוע …..

• @dregev03

תודה דרור.

אני בדרך כלל מתארגנת להודו כ 5 חודשים מראש.

החברה איתה אני מטרקת מארגנת מלון.

הייתי ב 2015 פעם אחרונה- וכבר אז היו הרבה בתי מלון אכסניות ונום סטיי חדשים ובבנייה.

יש מבחר אבל כדאי להזמין אם חשוב לך היכן אתה מתאכסן.

• @גולני אמר:

@dregev03

היי דרור

אנסה לשלוח לך מס תמונות או את הקישור לסיכום טיול מ 2015 אם יהייה לי זמן....עוד יומיים טס לסיקים בעקבות צ'ילה...

http://ladakhmarathon.com/

• הנהלת הפורום

@dregev03

היי דרור,
    אפשר לשלב בין הומסטייס לבין אוהלים בטרק פאדום/לאמאיורו – דארצ’ה/סארצ’ו
    רק בחשבון שאם שילמת על אוהלים, שילמת על כל הימים ולא רק על חלק מהימים...

כמעט לכל הדרך יש הומסטייס, למעט ביומיים/שלושה אחרונים בדרך לסארצ’ו.

טיול מהנה,

• @תאי

תודה צילה

רצתי לפני 3 שבועות חצי מרתון ירושליים וזה קצת מדגדג לי ברגליים אבל לדאק קצת יותר גבוהה ואולי גם יותר תלולה ומרתון הרבה יותר קשה מחצי. בכל אופן אם אני מתניע את הנסיעה הזו זה רעיון טוב להיות שם בימים האלו ולפחות לעשות ולסיים את הסתגלות  וב9 לספטמבר לצאת לכיוון לאמיורו.

כנראה שיהיה לחץ על כרטיסי הטיסה מדלהי בתחילת ספטמבר וברור שאני צריך להחליט ולהזמין

תאי תודה

אני מתחיל לחשוב לעשות שני חלקים בסגנון שונה. לאמיורו פאדום שמתבסס על הומסטייס עם מדריך/כה וחמר אפילו שאני מבין שחלק גדול לצערי יהיה על כבישים ואני עדיין צריך לבחור וללמוד את הציר. 

הפסקה עם גיחה לפוגטאל בפאדום ואחר כך המשך באוהלים (בכפרים איפה שאפשר) עד לסארצ’ו.

• @dregev03

טיפה לה יותר גבוהה- את הקרדונגלה הם לא נותנים לכל אחד לעשות! זה בעיקר אנשי צבא הודו; אבל היתר פתוח לקהל הרחב – יש להרשם ! 

מי שמנהל את זה ללא כל רווח , בעליה של חברת רימו איתם אני מטרקת 13 שנה . המשרד במרכז לה מול המשטרה.

• @dregev03

אני חושב שההומסטייס הם חלק משמעותי מהחוויה בטרקים בלדאק. אין בעיה לשלב, בכל כפר בלדאק ניתן למצוא הומסטיי.

מסלול קינאור-ספיטי אחד המשובחים. הרבה אפשרויות לטיולי יום, ופה ושם טרקים קצרים.

איזה פסטיבל בלה? אם אתה מתכוון לפסטיבל לדאק למיטב ידיעתי הוא הוזז לסוף ספטמבר (כך היה לפני שנתיים). לה מתחילה להתרוקן מתיירים בתחילת ספטמבר כך שלא אמורה להיות בעיית מקום בטיסות אליה.

• @zvikamr

היי צביקה

גם אנחנו מאוד אהבנו את השהיה בהומסטייס. היו לנו חוויות נפלאות עם המקומיים שנתנו לנו אפילו למדוד ולהצטלם עם בגדי החתונה שלהם המסורתיים, נתנו לטעום מאכלים ומשקאות שלהם ופינקו אותנו בכל מה שיכלו. 

מקלחות דלי שעשינו באוויר היבש מול הנוף הלדאקי במארקה היו מדהימות וגם בניגוד לנפאל גם לא היה קר שם  

על הפסטיבל בתחילת ספטמבר למדתי מצילה ואולי היא תוכל לפרט אבל בכל מקרה המרתון בתחילת ספטמבר לפי הלינק שצילה צירפה יביא איתו הרבה מאוד תיירים ורצים שאינם הודים  

אשמח לשמוע איך טיילת בקינואר ספיטי. האם בלוקאלים כמו גולני  

האם יש לך חד או דו יומיים שווים שאפשר לעשות גם באוקטובר  

בכלל מעניין אותי אם לדעתכם יש עוד ״עיר״ או כפר ״בצפון״ שאפשר להינות בו מאווירה תרמילאית כמו בלה המדהימה כמה ימים 

• @dregev03

https://m.youtube.com/watch?v=fHVNCrEEmEk

הפסטיבל בזמנו היה בתחילת ספטמבר – ונראה כי עכשיו הוא בסוף ספטמבר.

• @cillam

תודה צילה 

כמה חוויות הומסטייס

• @dregev03

טיול ראשון, לפני המון שנים, בג’יפ עם נהג וברגל (טרק הבאבה פאס). טיול שני לפני כמה שנים בתחבורה ציבורית.

טיולי יום יפים בעמק סנגלה סביב הכפר צ’יטקול, מעל הכפר נאקו, בסביבות הכפר מוד בעמק פין, סביב הכפר הגבוה קיבר מעל קאזה (יכול להיות בעייתי באוקטובר).

לה היא קטגוריה בפני עצמה. אולד מנאלי היה קצת נחמד בזמנו, לא יודע איך היום. הכפר קאלפה בקינאור מזמין “התקעות”.

• @zvikamr

תודה צביקה

קאלפה נראה מצויין!....

• @zvikamr

צביקה

בדקתי אותך קצת וראיתי שלפני שנה וחצי דווקא כתבת לי בשרשור לפני הנסיעה הראשונה שלי ללאדק 

״לא הייתי פוסל את טרק מארקה בתחילת אוקטובר - יש רק נקודת לינה גבוהה אחת (נימאלינג), ואם הקמפינג שם עדיין יהיה פעיל (תוכלו לבגר בלה לפני היציאה) לא תהיה בעיה להעביר את הלילה.

כגיבוי, אם מזג האוויר בלאדאק יהיה ממש גרוע (סיכוי נמוך), או בנוסף, תוכלו להדרים למנאלי ולעשות את אחד הטרקים בסביבתה - תחילת אוקטובר זה זמן אידיאלי שם״.

מה אתה יודע היום שלא ידעת אז 😉?

• @dregev03

תלוי איזה טרק. ספיטי (שטרק פין פרווטי חוצה אליה בפאס גבוב במיוחד) כבר מתקררת באוקטובר, בדומה ללדאק. הטרקים הנמוכים יותר שבסביבת מנאלי, בפרט אלו שמדרום לרכס ההימלייה, מתאפשרים בדרך כלל גם אל תוך אוקטובר.

כמובן שזה לא מדע מדויק, משתנה משנה לשנה וכדומה. תחילת אוקטובר יכול בהחלט להיות זמן טוב לפין-פרווטי, אבל יותר קר ועם סיכון גבוה במקצת לשלגים בהשוואה לסוף ספטמבר. כדאי אולי לברר עם הסוכנויות במנאלי – הם יודעים הכי טוב.

• @zvikamr

סבבה צביקה

אני מבין אני חושב את עניין הפכפכותו של מזג האוויר ובמיוחד בעונות המעבר. 

סתם עברתי על השרשור הישן של לפני שנתיים שיש בו המון אינפורמציה ממך מצילה ומתאי והופתעתי לקרוא את המשפט שהדגשתי. 

שאלה לתאי או למי שיודע

האם טרק פאדום סארצ׳ו גם עובר בפוגטאל גומפה? 

או שרק פאדום דארצ׳ה?

• @dregev03

בקצרה – כן.

בפירוט – הטרק מפאדום לסרצ’ו מתפצל מהטרק לדרצ’ה ליד Tanze (קצת לפני קרגיאק, הכפר האחרון בעמק נהר הקרגיאק). מפאדום עד שם הטרקים חופפים, כולל הפנייה לפוגטאל גומפה, שהיא ב Purne. הגומפה לא נמצאת על הטרק, אלא כ- 5 ק”מ/שעתיים במעלה נהר הצאראפ. כדאי לישון בגסטהאוס של הגומפה, וכך לבלות יותר זמן במקום היפה הזה. שביל יפהפה אבל תלול– קורה – מקיף את המנזר מלמעלה, וומהקצה הצפוני שלו תצפית יפה צפונה.

• @zvikamr

תודה צביקה ותמונה מאוד יפה

לפני שנתיים שמת אחת מזווית קצת אחרת אבל אין ספק שהמקום חייב בביקור ואני מתכוון לישם את ההמלצה שלך לישון שם

אם זו רק סטיה מהמסלול לדארצ’ה או סארצ’ו ותאי עשה את זה ב5 ימים אז זה “חוסך” לי יומיים בתיכנון של ספטמבר.

אני עובר קצת על סיפורי דרך עם תמונות וזוכר גם את התמונות שלך מהקטע לאמיורו פאדום והתמונות פשוט מדהימות. למרות הכבישים שאין לי מושג לאן כבר הגיעו, אני חושב לעשות את הקטע הזה בהתבסס על הומסייס (או אוהלי תה כשאין) עד כמה שניתן.

אחר כך להתארגן בפאדום על הקטע הבא

בחזרה