בחזרה

טרק פין פארווטי

• @dregev03

אנחנו מספיטי המשכנו למנאלי ומשם ללאדאק כך שעברנו את הרוטאנג פאס. ניתן למיטב ידיעתי לעבוד מספיטי ללאדאק שלא דרך מנאלי. לא זוכר בדיוק למה לא עשינו את זה.

תשאל את תאי הוא מכיר את המסלול

• @dregev03

דרור …

https://indiahikes.com/documented-trek/chandratal-baralachala-trek/

הייתי אמורה לעשותו ב2009 אבל מעבר בנאלות – נחלי מים קרררררים – ומזג אוויר שלג קצת – אמרתי עד כאן; זה היה בסוף יוני תחילת יולי;

אולי זה יענה לך … 

יש את פאס ה kunzum la   דרך Batal  שעובר דרך Jabber point; כך לא תצטרך לעבור ברוטאנג…

דרך אגב  בהונדר התחלתי את הטרק ; סיימתי ב פיאנג; למרות שיש  שעושים אותו הפוך.

• @cillam

תודה צילה

יש לך תמונות מהקניון הזה ( נהר  השאיוק?)?

אפשר להגיע לשם ביום הליכה וחזרה מהונדר?

0

• @dregev03 

הונדר בצד השני של העמק ולא ניתן להגיע רגלית ביום אחד … מצרפת מפה- לא אין לי רק זרוע של השיווק כפי שרואים בתמונה הראשונה משאלה שהעליתי…

• @dregev03

דרור,

ספיטי וקינור משלימים אחד את השני .

בוא נאמר שתעשה כמוני ותצא משימלה אתה נכנס מזרחה לעמק קינור בכביש שמוביל דרך סרחאן וקאלפה עד לקונפלואנזה של הנהרות  

סוטלג’ וספיטי ב Khab Sangam. זה בערך אורכו של עמק קינור. בדרך סוטים לצ’יטקול כדי לעבור את אחת הדרכים היותר מפחידות (ראית תמונות למעלה) ולבקר בכפר יפהפה (מישהו  הציע למעלה לעשות טרק באזור)

משם ניכנסים צפונה ומערבה לעמק ספיטי לאורך הנהר כשהעיר המרכזית היא קאזה, עוברים את הקונזום פאס ויוצאים מהעמק דרך הרוטאנג פאס למנאלי.

כמובן שאפשר בכיוון ההפוך – ממנאלי מזרחה דרך ספיטי ואז מערבה לשימלה דרך קינור.

חלק מהחברה יוצאים ממנאלי עד קאזה וחוזרים למנאלי. לא הייתי ממליץ על זה אלא אם בא לך לשבת בקסול ולעשן.

אני גם חובר לדעתו של גולני – גם ספיטי וגם נוברה. דומים אבל שונים ויפים.

• @רוני-סופר

רוני תמונות יפות ואני חושב שהבנתי אותך. 

אז הכפר היפה בעינך זה צ׳יטקול?

ומשם לקאלפה ג׳נגי פו סומדו…. עד לקאזה זה הכביש המפחיד?

אגב אני מגיע מלדאק וגיאוגרפית זה כנראה מתבקש שאכנס לספיטי מקאזה אבל לפי גולני (הגיוני במיוחד למי שמגיע מלדאק?) עדיף לעבור מ״הירוק לצהוב״ ?

צילה

את כנראה לא הבנת אותי?

הבנתי שהתחלת בהונדר אבל למיטב זכרוני חוצים מהונדר על גשר ונכנסים לטרק בכיוון כללי דרומה לכיוון לסרמו. 

אין קניון צר כבר בהתחלה?

האם נוברה וואלי לדעתכם כזה מיוחד?

• @dregev03

צ’יטקול זה אחד הכפרים היפים.

הדרך לצ’יטקול היא המופיעה בתמונות שלי כאן. זו דרך מסתעפת מהכביש הראשי בקינור וצריך לעשות אותה הלוך וחזור.

תסתכל בגוגל מאפס ותבין את המסלול שבעיקרו פשוט עובר במישורים ואינו מפחיד כלל. אבל בהודו, כמו בהודו, תמיד יש הפתעות.

אני לא הייתי נכנס לספיטי מיד אחרי הירידה מלאדאק שאינה דרך קלה.

תלוי בזמן שיש לך, הייתי עוצר במנאלי, ממשיך דרך עמק קולו דרומה ומגיע לאזור שימלה מצפון ושם נכנס לעמק קינור עם או בלי עצירה בשימלה.

לחלופין, עוצר במנאלי וחוזר, דרך הרוטאנג, לספיטי ועושה את המסלול ההפוך מזה שאני עשיתי.

• @dregev03

בוקר טוב ,

תחילת הטרק כמה תמונות מהיום הראשון יציאה מהונדר.

אישית אני מאד אוהבת את נוברה – נקראית גם עמק הפרחים. 

יש נופים טיולי יום טרקים קצרים מעינות מים חמים מנזרים וכפרים שאני מקווה עדיין אוטנטים.

אני הייתי מתחילה בקינור- ספיטי וממשיכה ללאדאק מסיימת בנוברה.

• @cillam

תודה רוני וצילה

רוני, אני מתכוון לרדת ברגל מלדאק…...

צילה, כמו שאת יודעת יש אילוצי עונות. אז איך אני יכול להתחיל בספטמבר בקינור וספיטי ולסיים בלדאק ולהספיק לעשות את טרק לה-מנאלי?. כנראה שלא עובד.

הייתי צריך לצאת בתחילת אוגוסט אבל אין לי אפשרות. גם תחילת ספטמבר יהיה בקושי.

התמונות שצירפת הן בדיוק מה שזכרתי אבל בסרטון הם הלכו הפוך והיו להם עוד זוויות על הנהר ואולי הוא גם היה כחול וזה עושה הבדל.

התמונה האחרונה מנוברה אני מניח?. תמונה יפה!

• @dregev03

כן נוברה – אכן צודק אילוצי תאריכים ועונות – אני פשוט חושבת כמי שלא קשורה לזמנים ותאריכים 😜😂 אבל גם מבחינת  ההתרגלות לגובה  –

לה כידוע לך3500 עמק  הנוברה 3100 /3200. הפאס בלסרמולה 5400 ;   לא זוכרת גבהים בספיטי-

אני חושבת שעקב אילוצי הזמן שלך תצטרך לבוא ל״איזור״ פעמיים ………

• @dregev03

אפרופו ציטקול, אחד הכפרים המקסימים  שהייתי, גם  הכפר, גם המיקום, גם הדרך והסביבה.

לגבי הדרכים בקינור, השותף שלי לטיול סיכם זאת כך: טיול בקינור זאת חוויה של פעם בחיים, רוצה לומר, פעם בחיים אתה יוצא מטיול כזה בחיים.

אז אני את הפעם הזאת כבר ניצלתי, לא חוזר לשם זה בטוח 😚

הפעם שבאמת כבר התפללנו והתחלנו לעשות סיכום קצר...היה שכשנסענו בדרך צרה צרה  מול תהום  של 500 מטר בלי אבני בטיחות ומולנו הגיע רכב.

הנהג שלנו התחיל לנסוע אחורה לחפש איזו גומחה יותר רחבה כשהוא נוסע  רוורס לעבר התהום ו{לא לצד של קיר האבן שממול, ) עכשיו הנהג לא רואה כלום מי שמכוון אותו זה הכרטיסן עם משרוקית...

• @גולני

וכשהסתכלתם למטה ראיתם את שלד האוטובוס שנפל שם לפני שעברתם?

זה למה נסעתי ברכב פרטי. הוא לפחות ממושמע יותר.

עיקר הפחד שלו זה האבנים שנופלות מלמטה.

אבל באמת – כל זה בעיקר בדרך לצ’יטקון. יתר הדרכים סבירות למדי.

• @רוני-סופר

השותף שלי התחיל להגיד טוב לפחות טיילנו וראינו כבר עולם לא רע ואנחנו נפרדים  ואומרים שלום במקום שאנחנו הכי אוהבים.

ואני כמו אידיוט עוד סיפרתי את זה לאישה…

שורה תחתונה  – קורקעתי מהודו 4 שנים...

• @גולני 

עשיתם לי כבר “חשק” ללכת ברגל מקאלפה אבל בדקתי וזה 63 קמ😅

הכביש נראה סלול עם אספלט רוני. על איזה אבנים נופלות אתה מדבר?

• @dregev03

כאן -

וכאן

וכאן

(מכאן אפשר גם לרות את שלד האוטובוס)

• @תאי

תאי

ברוך שובך…….

לגבי טרק פאדום סארצ’ו: 

התחלתם ללכת ברגל מפאדום (על הכביש?) או שנסעתם עד פורנה (PURNE)? כפר אחר?

אתה יכול לאמת איזה פאס עשיתם. לא ברור מהסרטון……

האם זה היה פיטסה לה?

לגבי מעבר הרוטאנג:

באמת היו תקדימים לזה שהוא נחסם כבר במחצית הראשונה של אוקטובר?

אתה יודע אם יש שם כבר מנהרה?

• הנהלת הפורום

@dregev03

היי דרור,
    את הטרק הרגלי התחלנו מאזור כפר בשם Abnop, כ- 35 ק”מ דרומית לפאדום. אין שם כביש, זו דרך סלולה.

אם אתה יוצא מפאדום מוקדם בבוקר בנסיעה, תוכל להגיע לאבנופ וללכת עד פורנה ביום אחר.

הפאס נקרא פירטסה (Phirtse), ראה מפה מצורפת (כך הוא מופיע בכל המפות שלי וגם המקומיים מכנים אותו כך).

לפי מה שמסרו לי המנהרה מתחת לרוטאנג פאס פתוחה יומיים בשבוע, אל תבנה על זה. המנהרה אמורה להפתח ב- 2020, למרות

שביולי האחרון, כשהייתי שם, אמרו לי שהיא תפתח במאי השנה.

בתחילת אוקטובר לא תהיה בעיה לעבור ברוטאנג ואם הוא יחסם בשלג, אני מאמין, שיפתחו את המנהרה בצורה כזו או אחרת.

טיול מהנה,

• @תאי

תודה תאי

Abnop לא מופיע במפות הסכימתיות של לונלי פלאנט. כפר שהכי דומה בצליל ומופיע (קרוב לפורנה) הוא Khalbok😃

לפניו הכפרים לפי הסדר מפאדום:

Reru, Itchar, Drozong, Testang, Amu

הפאס “נקרא” בלונלי פלאנט:

Phitse

וגובהו 5250 במפה שלהם אבל אצלך גם הקסיו וגם המפה מראים את אותו הגובה אז אני מאמין לך 😉

שאלה נוספת:

אני חושב שב2017 לא טירקתם בלדאק (?). לאן טיילתם ועל מה תוכל להמליץ ל3-4 ימים מקסימום של טיול לפני הטרק?.

האם הדרך לה מנאלי יפה עד כדי כך שכדאי לנו לחזור ללה אחרי הטרק (מסרצ’ו) כדי לנסוע למנאלי? (טוב, האמת שמפתה לחזור ללה גם בגלל שהיא לה)

• @dregev03

את הדרך מנאלי לה הוא הייתי עושה מחר שוב פעם.

• @גולני

גמאני – !!!!

עשיתי פעמיים  פעם הלוך ופעם חזור 🤷‍♀️🤦‍♀️🤷‍♀️

בחזרה