בחזרה

טיול לפרו 4-5 שבועות

• אהלן :)

מתכנן לטוס לפרו בסוף מאי – תחילת יוני לכ- 4-5 שבועות.
    המטרה העיקרית שלי היא לעשות טרקים ומצד שני לטייל גם עם חברים שטסו לטיול הגדול.

מהקריאה שעשיתי הבנתי שהוארז הוא היעד האטרקטיבי לטרקים והיתי רוצה לעשות שם את הוואי ווש ואת האלפאמיו  – שניהם עצמאית.
    חוץ מזה אני רוצה להגיע לקוסקו ולטייל במאצ’ו פיצ’ו (גם עצמאית) ולעשות באיזור טיול ראפטינג או טיולים נוספים (זה מבחינתי בונוס).

אז ככה נראה שיערוך הזמנים שלי (בהנחה שלא יהיו לי בעיות עם הגבהים):
    טיסה מהארץ ללימה – 2 ימים
    נסיעה להוארז – יום
    אקלום לגובה – טרקים יומיים בהוארז – 3 ימים
    וואי ווש – 8 ימים
    אלפאמיו – 7 ימים
    באפר ימי מנוחה ופעילויות באיזור (הבנתי שהוארז חזקה בפעילות אתגרית) – 4 ימים
    חזרה ללימה – יום
    טיסה לקוסקו – יום
    מאצ’ו פיצ’ו – 4 ימים
    רפטינג – 3 ימים
    באפר ימי מנוחה ופעילות – 2 ימים
    טיסה ללימה + לארץ – 2 ימים

סה”כ: 38 ימים

אשמח לייעוץ:

1. האם התכנון מבחינת זמנים נראה הגיוני או שאני אופטימי מדי או להפך יהיה לי דווקא יותר זמן והשערוך שלי מוגזם?
    2. חברה שעשו את הטרקים בפרו עצמאית – אשמח לשמוע מכם – עד כמה צריך להתארגן מראש ולהכיר את השטח (האם הטרקים ידידותיים מבחינת סימונים וכו או שצריך לנווט) ועוד טיפים יתקבלו בברכה ;)
    3. והנקודה האחרונה היא שהחברה שאני רוצה לחבור אליהם מגיעים מבוליביה ויגיעו קודם לקוסקו – יש איזשהי דרך לדעתכם לגרום לכך שגם אצטרף אליהם לקוסקו וגם להספיק את הטרקים בהוארז – כאילו הכוונה בשאלה זה כמה זמן לוקח לחברה שמטיילים בלי לחץ זמן לעשות את קוסקו ואז להמשיך להוארז – כי אולי אם אצטרף אליהם אז זה יוביל למקומות אחרים בפרו ולפספוס של הוארז (מבחינת כמות הזמן שיש לי)?

באופן כללי אשמח לשמוע מחברה שעשו טרקים עצמאית בפרו (הכוונה לקשוחים שמטיילים עם ציוד על הגב בלי חמורים ומדריכים שמכינים להם את האוכל) על הטיול שלכם  בפרו, מה אתם חושבים על התכנון שלי, והצעות מעניינות שאולי אני לא מכיר.

תודה מראש,
    אייל

• @Alon2001

לדעתי רצויים יותר משלושה ימים להתאקלמות בהוארז לפני שיוצאים לוואיוואש. מהבחינה הזו עדיף להתחיל בקוסקו, שאז תגיע יותר מאוקלם להוארז.

4 ימים למאצ’ו פיצ’ו נדרשים רק אם אתה רוצה להגיע לשם בטרק (דוגמת הסלקנטאי). אחרת מספיקים יום או יומיים. מצד שני, כדאי להשקיע כמה ימים בקוסקו עצמה ובסביבתה (העמק הקדוש).

טרק יפהפה באזור קוסקו שתשקול לעשות – אסנגאטה (4 ימים נטו כולל הר הצבעים).

קח בחשבון שלא קל למצוא שותפים לטרקים עצמאיים (ניסיתי בזמנו בהוארז ולא הצלחתי, בקוסקו מצאתי), וממש לא מומלץ לצאת לבד. אין סימונים פורמליים, השבילים אמנם ברורים אבל יש התפצלויות וכדומה. חפש הקלטות GPS באנטרנט או באפליקציות דוגמת מפס מי, ואפשר לקנות שם מפות לא רעות.

לא יודע כמה אתה מנוסה בהליכה בגובה. מדובר בטרקים מאוד גבוהים (4000-4500 מ’) ומרובי פאסים, בעונה שאתה נוסע קר מאוד (מתחת לאפס בלילות) כך שתצטרך הרבה ציוד, וגם לסחוב אוכל. תרמיל כבד מאוד מקשה בגבהים האלה. בכל מקרה אם אתה יוצא עצמאית קח טלפון לוויני או מכשיר איתור כלשהו.

בחזרה