בחזרה

עוד שאלה - וינה - החזרת רכב בעיר בו בשדה?

• אני מחפש רעיון מקורי / מעניין

במסגרת הטיול מאוסטריה נגיע לוינה לכמה ימים האחרונים ומשם נטוס ארצה. אין לי עניין להיות בוינה עם רכב ולכן אני מחפש להחזיר אותו. הכניסה לעיר תהיה באמצע השבוע.

מתוך 3 הפעמים האחרונות שבהן החזרתי רכב בעיר – בפעמיים הגעתי עד המלון, הורדתי את המשפחה, ואז נסעתי להחזיר את הרכב בתחנה קרובה יחסית בעיר והלכתי ברגל למלון. בפעם השלישית בלונדון לא רציתי לנהוג במרכז העיר (עם הסיבוך של צד שמאל) ובחרנו להחזיר את הרכב בתחנת השכרה בשולי העיר ולהכנס כולנו במונית.

יש תחנת החזרה בעיר (יורופקאר) במחרק הליכה ממקום הלינה. רק שהיא פתחוחה עד 6 בערב בלבד, ולהבנתי אין אפשרות החזרה לא מאויישת. ובאותו יום אנחנו מגיעים מאיזור זלצבורג, כך שלהניח הגעה עד 6 ועוד אחרי שהשארתי את המשפחה במקום הלינה זה מאד מלחיץ.

האפשרויות:

1. להתאמץ להחזיר ב-6 בערב
    2. להוריד את המשפחה ולהחזיר בשדה (פתוח עד חצות). הבעיה היא שזה סיבוב מאד גדול מבחינת זמן, וגם עולה כמה גרושים טובים להגיע מהשדה למקום הלינה (סביבות 12 אירו לרכבת)
    3. להגיע כל המשפחה לשדה, להחזיר את הרכב ואז לקחת מונית. זה כמובן יהיה עוד יותר יקר, וידרוש תיאום לשעת המונית. היתרון היחיד של זה הוא שנהיה ביחד, אבל אני לא רואה יתרון נוסף
    4. להשאיר את הרכב בלילה בחניון באיזור המלון ולמחרת על הבוקר לרוץ להחזיר את הרכב – זה לא מייקר את עלות ההשכרה (כי אני שוכר בבוקר), אבל חניון ללילה בעיר זה 30-40 אירו, וזה גם התעסקות בבוקר

• @אנשיםטובים

אני רק יכולה לענות מנסיוננו האישי, אנחנו השארנו את הרכב אצלנו בחניית המלון שהייתה לה עלות סבירה וחזרנו עם הרכב לשדה ביום הטיסה כך שלא היינו צריכים שוב מונית או הסעה אחרת

אבל שוב זה עלות/תועלת וארבעה ימים זה לא מעט חניה

• הנהלת הפורום

@אנשיםטובים

בכל מקרה לא החזרתי אף פעם בשדה תעופה -טרטור מיותר להפליא (וגם מייקר)

תעשה את החשבון של נוחות מול שיקולי תקציב

אולי למצוא חניה ללינה קצת יותר מרוחקת אפילו מהלינה אחרי פריקה ו...או להתעצל ולחנות קרוב

ובבוקר להחזיר את המכונית (רק נהג אחד לא צריך כל המשפחה שתתארגן במקביל על הכנת חביתה).

• תודה

גם אני אף פעם לא החזרתי בשדה, אבל מצד שני גם לא נתקלתי במצב שהתחנות נסגרות ב-6 בערב בעיר. בניו יורק ופריז זה היה 8 בערב ו-10 בלילה בהתאמה. דווקא בלונדון שהזכרתי התחנה נסגרה ב-6 אבל היא הייתה מחוץ לעיר. כלומר זמן הנסיעה לדירה היה אחרי 6. פה אני צריך למעשה לכוון להגיע לדירה כבר ב 17:30 כדי שנספיק להוריד את כולם ולנסוע לתחנה (כמה דקות נסיעה) + טיפה ספייר. אולי אפילו עוד טיפה קודם.

החזרה בשדה זה אכן טרטור לא קטן. הייתי מעריך אותו בשעה וחצי עד שעתיים וכאמור למעלה מ-10 אירו

חניון צמוד ללילה – זה “חצי טרטור” (רבע שעה בערב לחניה וחצי שעה עד שעה בבוקר להחזרת הרכב וחזרה לדירה) והרבה יותר כסף (כאמור למעלה מ-30 אירו)

חניון רחוק (בהנחה שנמצא) – זה כבר חזרה לטרטור הגדול – נניח חצי שעה ויותר בערב כדי לחנות בו ולחזור לדירה, ושוב בבוקר עם יותר הליכה ונסיעה זה כבר שעה בבוקר. והיות וגם אז המחיר סביר שלא יהיה חינם – אני לא רואה יתרונות על פני החזרה בשדה

יכול להיות שכן שווה להתאמץ לולהגיע ב6 בערב...

• @אנשיםטובים

לא מבין מה הבעיה… לא מזמן יצאתי מזלצבורג בבוקר ובצהרים הייתי בוינה.

• @אנשיםטובים

אנחנו תכננו גם להחזיר את הרכב בעיר בשעה שש בערב. מאחר ועברנו באותו היום גם בסנט גילגן ועלינו ברכבל (לא הספקנו קודם וחבל היה לי לותר) ובנוסף התעכבנו בדרך, לא הספקנו להגיע בשש אלה רק בשבע, ונאלצתי להוריד את כולם במלון ולנסוע לשדה התעופה כדי להחזיר את הרכב. השדה אמנם לא רחוק אבל זה אכן היה די טירטור, למרות שזה היה בשבת ולא היתה תנועה (לקחתי איתי את הבכור שיארח לי לחברה ברכבת בדרך חזרה😊). בכל זאת היה שווה, וגם בדיעבד לא הייתי מוותרת על סנט גילגן בגלל זה.

בתכנון פחות עמוס או יותר יעיל ויציאה מוקדמת ביום המעבר לא צריכה להיות בעיה להגיע לוינה בזמן.

• תודה

ברור שאין בעיה לנסוע ישירות או כמעט ישירות מזלצבורג לוינה, ולהגיע הרבה לפני 6, הבעיה היא שזה די יגמור את היום.

כמו שצפנת כתבה – אם מנסים לטייל בדרך בעייתי להגיע בזמן.

ואם לא מנסים לטייל בדרך – מגיעים לוינה מוקדם מדי לצ’ק אין :)

וחוץ מזה יש לי כבר 3 ימים מלאים בוינה, לא חסר לי עוד חצי יום

• @אנשיםטובים

צודק בהחלט. גם לנו היו שלושה ימים לוינה ולא רציתי יותר מזה בטיול הנוכחי.

אז תכנן את היום כך שתצאו מוקדם (לא כמונו...) ותספיקו כן לנצל את היום. ומקסימום אם לא תספיקו להגיע בזמן - באמת לא כזה נורא. אני ראיתי את הערב הזה של נסיעה לשדה וחזרה ברכבת כזמן איכות שלי עם הבן. קניתי בשדה גם כרטיסי נסיעה בתחבורה ציבורית לכולנו וניצלנו אותם כבר בחזרה (הרכבת מהשדה לא היתה כלולה, אבל כן לנסיעה נוספת בתחתית עד למלון).

• @אנשיםטובים

1  או 4 מה השאלה?

אנשים טובים. תאמין לי הטיול האידאלי בשבילך זה קרוז.

אתה לא בנוי לכל המתחים וההחלטות האלה 😄

נסה ותיווכח

• @אנשיםטובים אמר:

כמו שצפנת כתבה – אם מנסים לטייל בדרך בעייתי להגיע בזמן.  אז אל תטייל בדרך...
    ואם לא מנסים לטייל בדרך – מגיעים לוינה מוקדם מדי לצ’ק אין :)  למה? בד”כ צ’ק אין זה בצהרים
    וחוץ מזה יש לי כבר 3 ימים מלאים בוינה, לא חסר לי עוד חצי יום  בוינה אפשר לבלות גם הרבה יותר מהזמן שיש לך

• צחצח – אני בדיוק מתאים לכל ההחלטות האלה – אני אוהב לתכנן לעומק, ולבחון אפשרויות. היית צריך לראות איך תכננתי קרוז בזמנו (שלא יצא לפועל) – זה מגיע לרמה של לבחון איזה מגנטים מתאימים לשים על דלת החדר (בקרוזים של דיסני יש מנהג כזה) וכדומה.

שוקי – ברור שאפשר לטייל בוינה הרבה יותר, אבל גם בזלצבורג אפשר הרבה יותר, ועוד לא בחנתי את זה אבל אני בטוח שגם בדרך יש מה לעשות.  3 ימים זו פשרה סבירה שתשאיר לי זמן במקומות אחרים.

וצ’ק אין זה בצהריים – תלוי איפה. הרבה מלונות מדברים על 3-4 כשעה רשמתי לצ’ק אין ולפני זה הם לא מתחייבים (אם כי לרוב אפשר). דירות לעומת זאת עשויות להיות הרבה יותר קשיחות...

• הנהלת הפורום

@אנשיםטובים

דווקא בדרך יש הרבה פחות מה לעשות--- אם המיקוד על “בדרך” כלומר בקרבה לאוטוסרדה .

יש אפשרות להיכנס למנזר, לעשות פיקניק, לראות עיירה נחמדה---- אבל זה לא משהו ששווה לך בטיול קצר להקדיש לו זמן.

היות והחלטת ש-3 ימים מספיקים לך לוינה מראש, ואין לך מה לעשות בחצי יום נוסף(אחרי צהרים-ערב) בוינה

אז האפשרות הפרקטית לפניך- להגיע אל הלינה לפני 17.00 כדי להספיק לפרוק, כדי להגיע אל תחנת ההחזרה עד 18.00.

שווה לבדוק את שעת הכניסה הריאלית לאותו מקום לינה /איפסון מזוודות גם אם לא מקבלים חדר למרות שלרוב יהיה כבר מוכן (שונה בדירות)

אבל בהנחה ששעת הכניסה 14.00— ובהנחה שיש לך בערך 3.5 שעות נסיעה, ועוד להביא בחשבון לפחות עצירה אחת בדרך (פיפי ושות) ואולי גם 2(קצרות)- אז הייתי מחשבת קרוב ל4.5 -5 מיציאה מהלינה עד ההגעה לתוך הלינה בוינה (יש כביש מעטפת, צריך גם להיכנס לעיר, להחנות את המכונית… עיר גדולה)-כלומר יציאה בסביבות 09.30 תביא אתכם לשעת כניסה 14.00 בערך.

ואז---- אחרי הכניסה ללינה- והחזרת המכונית -יש לך את כל אחרי הצהרים והערב בעיר.

• תודה רבה

• @אנשיםטובים

מה החלטת…?

• @שוקי3

עוד לא החלטתי. בינתיים יורופקאר לא אישרו את הרכב שביקשתי, אז אני יושב מחדש על האפשרויות (כנראה שנשאר עם יורופקאר אבל לא בטוח). לחברת ההשכרה יש השפעה כי זה משפיע על התחנה

בנוסף עוד לא החלטתי סופית על מקום הלינה בוינה.

אני מעדיף לברר את הפרטים לפני כדי ש”הפאזל יתחבר”

גם לא בטוח שאחליט כרגע. להבנתי אם אני מתחייב להחזיר בבוקר בשדה, אני יכול כמובן להחזיר בערב בשדה. ואם אני מבין נכון אם אבקש לשנות (מראש) את מקום ההחזר לעיר זה לא דורש אישור ולא משפיע על התעריף. אז אני יכול להחליט רק עוד כמה חודשים...

• אני שם לב עכשיו לאותיות הקטנות בהסכם של יורופקאר ישראל (אלבר):

11. שרות איסוף ומסירת רכב למלון :באישור ותיאום מראש מול הספק המקומי ובעלות של 15.00€+מיסים מקומיים בתוך אותה עיר, בין ערים המחיר הינו בעלות של 1.00 €+מיסים מקומיים לק"מ.
    12. איסוף/החזרה מעבר לשעות הפעילות:49.00 €+מיסים מקומיים באישור ותיאום מראש.

האם סעיף 11 אומר שאפשר לבקש שיאספו ממני מהמלון את הרכב תמורת 15 אירו? כי אם יאספו מהמלון ב-6 בערב – זה יכול להיות פתרון נוח ומעולה.

מישהו מכיר / ניסה?

• הנהלת הפורום

@אנשיםטובים

ראשית--יש בהחלט משמעות לנקודת החזרה וזו צריכה להיות מסוכמת מראש עם חברת ההשכרה- עיר או שדה.

שנית-כשעושים הזמנה היא נניח לשדה-שדה- אם אתה עושה איזשהו שינוי בהזמנה (תאריך, שעה, מיקום) ההזמנה “נופלת” בכלל לא בטוח שישמר המחיר המקורי, אבל בכל מקרה צריך לעשות הזמנה חדשה עם הפרטים החדשים. 

מסקנה- מיותר.

לגבי השאלה על איסוף מהמלון כתוב לדבריך כי מעבר לשעות הפעילות..עלות 50€ וכו… וצריכה להיות בתיאום מראש וכן הלאה.

אתה מצפה שחברת ההשכרה תאסוף את המכונית בשעה 18.00 מהמלון (עלות איסוף רגילה כפי שכתבת 15€)— אבל ב18.00 כבר המנקה מגיעה… אם זה סיום שעות ההשכרה המשמעות שיתכן שחברת ההשכרה תגדיר לך ש”שעות פעילות” לצורך איסוף רכב מהמלון היא … לדוגמה עד 17.00--מחייב וידוא ברור מאד מולם טרום ההשכרה.

אבל מעבר לכך--- ננעלת על חברת השכרה מסוימת בתנאים מסוימים (מניחה שגם פונקציה של עלות)

חברות אחרות מאפשרות מרחב זמן שונה

למשל אוויס אפשר להחזיר עד 19.00 למעט שבת וראשון

סיקסט אפשר להחזיר עד 22.00 כולל ראשון (שבת עד 19.00)

ושווה לבדוק את פרמטר שעת ההחזרה (ומיקום ההחזרה בעיר -בכפוף גם למיקום הלינה שלא סגור להבנתי).

• @יונית

תודה. אני ממש, אבל ממש לא נעול על חברת השכרה מסויימת. אבל כן, פתרון של סיקסט למשל יהיה יקר יותר בלמעלה מ-100 אירו מפתרון של יורופקאר, ובאוויס הרבה הרבה יותר.

אז שווה לי לחשוב על פתרונות, אבל בסופו של דבר, לשלם על חניון ללילה זה עדיין מהותית יותר זול מ-100 אירו. יותר מזה, להחזיר בשדה ולקחת כולנו מונית למלון (מקל על הבלגן של הורדת חלק מהמשפחה וכו’) זה עדיין יותר זול מ-100 אירו :)

• @אנשיםטובים

בהנחה שחברות השכרה אחרות לא רלוונטיות – אני הייתי יוצאת על הבוקר מזלצבורג ומגיעה לפני (אולי הרבה לפני) שש לוינה. 

אולי שווה להישאר עוד לילה בזלצבורגלנד ולהיות רק יומיים וחצי בוינה? 

בחזרה