בחזרה

המלצה לטיול באוסטרליה

• שלום , אנחנו צעירים בני 60 , מגיעים לחתונת משפחה ב PENROSE כשעה דרומית לסידני .  סכ”ה כ 3 שבועות נטו . נגיע לסידני ל 5 לילות ועוד 2 לילות באזור BLUE MOUNTAINS . מכאן לחתונה . לאחר החתונה יש עוד כשבועיים . תכננו לנסוע ברכב עד BRISBANE ( כ 1100 ק”מ  ) ל SUNSHINE COST והסביבה , משם לטוס ל ADELAIDE , ומשם נסיעה ברכב דרך OCEAN ROAD למלבורן  וטיסה חזרה .   כמה שאלות :

האם זה לא יותר מדיי נסיעה ברכב פרטי ? 2 מקטעים של 1000 ק”מ כ”א ?

האם כדיי לוותר על אדליידולטוס ישר למלבורן ולקחת משם טיול לאושן רואד ?

אמרו לנו ש WITSUNDAY מאד יפה , אבל זה עוד 1000 ק”מ מבריזבאן . כרגע החלטנו לוותר ??

האם כדאי לקחת כרוז מסידני ל בריזבן במקום לנהוג ?  אנחנו לא מחפשים לשרוץ הרבה על החופים 

תודה , כל טיפ מעניין יתקבל בברכה

אילן

• @Ilan_3380218 הערה כללית: אל תצפה ממילא ‘לרבוץ על החופים’. האוקיאנוס הוא קר וכדאי להתמקד יותר בנופים . 

הערה שנייה: תעשה שני מסלולים אלו (אחד במזרח ואחג בדרום, אז ‘תפסת מרובה, לא תפסת’! עדיף לבחור רק צד (מסלול) אחד מאלה שציינת ולא את שניהם!

• תודה ,

האם הקטע מסידני למלבורן ברכב גם יפה כמו אושן רואד ?

• @Ilan_3380218 מסידני למלבורן יש 2 דרכים. הדרך המהירה שעוברת דרך קנברה והיא ‘משעממת’ יחסית. ודרך שנייה שעוברת ליד האוקיאנוס והיא מעניינת ומגוונת יותר. הקטע הכי מעניין בה יהיה ‘ווילסון פרום’ שלמעשה נמצא כבר ‘בפאתי’ מלבורן (עוד 3 שעות נסיעה) בעקרון, מדינת ויקטוריה היא המגוונת ביותר מבחינת הנופים באוסטרליה אבל לכל מקום (מדינה) ייחוד משלו. אישית, הייתי מיעץ לך ‘להשתגע’. לטוס מסידני ל4 לילות לטסמניה, משם לטוס לאדלייד ולנסוע עד מלבורן. מכוון שויקטוריה כה מגוונת, הייתי מוסיף בה חוץ מדרך האוקיאנוס הגדולה, גם את הגראמפיאנס, גם את עיר הזהב בלאראט, גם את ‘הנגינג רוק’ ויש עוד הרבה נקודות עניין בדרך שבין אדלייד למלבורן שלא הזכרתי בכלל. 

• תודה. על בריזביין והדרך אליה אפשר לוותר ? סנשיין קואסט ?

האמת , היינו בהוואי עם חופים יפים מאד , אבל לא נעצרה לי. נשימה בהשוואה לחופים יפים שלנו בארץ

• הנהלת הפורום

@Ilan_3380218

שלום אילן,

לאיזה חודש בשנה מתוכנן הביקור שלכם?

• @thomas757

שלום אילן  , מאמצע נובמבר עד 8 בדצמבר

קיבלתי את עצתך לא לעשות שני קטעים גדולים .   מתחיל לחשוב , על ירידה דרומה מאזור סידני למלבורן , לשהות שם שם מסםר ימים ואז לעשות את אושן רואד כולל לינה בדרך וחזרה למלבורן .  בכך נשאיר את אדלייד, בריזביין ו WITSUNDAY שחשבנו עליהם בחוץ .  גם לא יהיה צורך בטיסת פנים . מה דעתך ?

• @Ilan_3380218

הכוונה , שלום תומס

• @Ilan_3380218

אדלייד, לטעמי היא העיר הגדולה היפה באוסטרליה.

גם הדרך מאדלייד למלבורן יפה וכוללת חלק גדול מהאטרקציות שח ויקטוריה, כמו אגם אלכסנדרה והקורונג, עם המון עופות מים, מאונט גמביר, הדרך יותר מהעיר, כל הגרייט אושן רואד, החלק המערבי המטוייל פחות מעניין קצת פחות מהאזור סביב קיים אותאווי, אבל שווה נסיעה.

זה קצת פחות מסידני-בריסביין אבל יותר מעניין.

לחליפין אפשר לנסוע לגרמפיינס (אולי עם יום ולילה בפלינדרס) ומהגרמפיינס להדרים לחוף. תעברו גם קצת מדבר בדרך זו.

• @Ilan_3380218

אילן, עזוב את הקטע שבין מלבורן לסידני להזדמנות אחרת. לדעתי, טוס מסידני לאדלייד וחזור בנסיעה לכוון מלבורן ומעבר (פיליפ איילנד ווילסון-פרום). כי ‘להרוג’ שבועיים מבלי לנסוע על ציר ארוך ומעניין, יהיה ‘בזבוז’ זמן וכסף. הציר שבין סדני למלבורן, אינו מעניין במיוחד. 

• הנהלת הפורום

@eytanin

אני באותה דעה. מבחינת הזמן ובעונה הזו אני חושב שזה יהיה האזור הכי מתאים לטייל בו.

הייתי מוסיף גם את קייפ ברידג'ווטר למסלול כנקודה יפה מאוד.

לי באופן אישי יש פינה חמה בלב לסאנשיין קוסט אבל להיות שם בדצמבר זה לא תענוג גדול...

• אני מצטרף להמלצה על מסלול אדלייד מלבורן עם מאונט גמבייר והסביבה זה סיפור של  לא יותר מ7-8 יום ובהמשך מעבורת ליילה לטסמניה לעוד 4 ימים וכמובן גם החזרה היא בליילה .

• אילן-

אתה חייב לנהוג? זה עניין של תקציב? אם אין בעיה של תקציב הייתי ממליץ לך לטוס לכמה מקומות מבלי להשכיר רכב או להשכיר רק לכמה ימים.

הדרך מאדלייד למלבורן אכן יפה, יש גם את הגרמפייס ואת הגרייט אושן רואד בדרך. אבל אם יש לך שבועיים לטיול באוסטרליה (חוץ מהחתונה וסידני) הייתי טס צפונה, אולי גם למדבר. עלות אחרת לחלוטין אבל שווה. 

קיירנס ופורט דאגלאס והאזור של יער הגשם ושונית המחסום- חבל על הזמן

הכי אהוב עלי- פרייזר איילנד- אפשר לנהוג מבריסביין דרך הסאנשיין קוסט אל הארווי ביי ולעשות ימים שלושה על אי החול הגדול בעולם. אגמים הכי צלולים שראיתי מימי.

שוב, הכל עניין של תקציב

ניב

בחזרה