בחזרה

סיור עצמאי במוסקבה • האם ניתן לסייר עצמאית במוסקבה למי שאינו דובר רוסית?

  האם השירות של אובר פועל במוסקבה? • @mosheroz

   

  לפני מספר שנים (2015) הייתי במוסקבה. כשרצינו לנסוע מהמלון לכיכר האדומה נתקלנו בקושי שלא הכרנו מערים אחרות - הכול במטרו כתוב רק באותיות קיריליות. אז התאמצנו והגענו בסופו של דבר. אבל לטייל ככה בעיר זרה במשך מספר ימים - לא כל כך נעים. מאז עבר "מונדיאל" ובנסיעה נוספת מטעם העבודה למוסקבה בדקתי האם השתנה משהו בעיר לאחר מאות האלפים מכל העולם שהגיעו לשם כדי לצפות במשחקים.

  אז בהחלט השתנה. ולטובה.

  אפשר להמשיך לטייל עם מדריך, אבל לאלו שאוהבים לטייל לבד- הדרך סלולה, אפשרית ולא קשה כלל.

  כעת מוסקבה היא בדיוק כמו כל עיר שאינה דוברת אנגלית אחרת (בודפשט, ברצלונה וכו'.) - הכול במטרו (וגם במקומות רבים בעיר) כתוב באנגלית נגישה ביותר. מפות המטרו, מכונות מכירת הכרטיסים, חלק מהמוכרים אף דוברים אנגלית (על החלון רשום We Speak English) . ברכבת עצמה המפה מוצגת אף היא באנגלית והכי חשוב - הכריזה עצמה נשמעת הן ברוסית והן באנגלית.

  כעת אפשר לומר שמוסקבה עלתה על מפת התיירות ואין בעיה לתייר מערבי להגיע אליה ולהתנייד ממקום למקום. חשוב לשים לב שהאתרים במוסקבה מפוזרים במרחקים עצומים זה מזה ומוניות הם לא אמצעי תחבורה מועדף (פקקים אדירים! ) ולכן חשיבות המטרו הינה עליונה במעלה

  וכן – אובר עובד.. 

  וכדאי להתקין גם את אפליקציית yandex באנלית. 

   

    • @mosheroz

  אפשר ובקלות.

  לא יודעת על השרות - לדעתי תחבורה ציבורית ובמיוחד מטרו כל כך נוח ומכיף את העיר ויש כיתוביות ומפות באנגלית , שלא כדאי להתעסק עם שרותי מכוניות כלשהם בעיר פקוקה הזאת.


 

בחזרה