בחזרה

סבב ב' באוסטרליה :)

• היי, מה שלומכם?

רציתי להתייעץ לגבי טיול שני באוסטרליה..

בפעם הראשונה טיילנו לאורך החוף המזרחי +Great Ocean Road.

אנחנו נוסעות בסוף ספטמבר לחודש בדיוק, ומתלבטות באיזה מסלול לבחור.. חשבנו על לנחות בפרת’ אבל לא בטוחות מה עדיף לעשות בחודש בתקופה הזו של השנה.

בגדול אנחנו אוהבות חופים וטבע (מעדיפות טיולי יום ופחות טרקים…)

ממש אשמח לעזרתכם :) תודה רבה מראש!

• הנהלת הפורום

@shanig5001

מה עם לעשות את הדרך מדארווין לפרת' לאורך החוף המערבי?

אופציה אחרת, לרדת מדארווין דרך המדבר, אולורו, קינגס קניון, קובר פדי, פלינדרס ריינג'ס, לאדלייד ולטייל עוד בדרום אוסטרליה.

אופציה נוספת, בהנחה שפיספתם דברים בטיול הקודם זה לעשות השלמות בחוף המזרחי...

• @thomas757  תודה על התגובה :)

חשבנו לקחת טיול מפרת’ עד לאקסמות’ וחזרה, וטיול לאספרנס וחזרה...(טיול אחד צפונה וטיול אחד דרומה מפרת’) כל אחד מהם כמה ימים לפי מה שראינו.. מה אתה חושב? אנחנו מעדיפות שלא להשכיר רכב את האמת..

• @shanig5001

את יודעת מה המרחקים בטיולים שכתבת?

אני טיילתי מפרת לאספרנס, הלוך דרומה עד אוגסטה, משם לאלבני דרך פמברטון, וולפול ולאורך החוף, פארק סטירלינג ריינג’, חזרה לחוף עד אספרנס עם גיחה מזרחה לקייפ לה גרנד, קלגורלי, סאות’רן קרוס, פרת’ עם סטיה לווייב רוק. זה יותר מ-3000 ק”מ ולקח לי עם רכב 3 שבועות.

אני לא מכיר את התחבורה הציבורית, אבל אני חושש שהיא לא מגיעה להרבה מהמקומות המעניינים בדרך.

צפונה, עד אקסמאות’, דרך סרבנטס (פארק נמבונג עם הפינוקלס), ג’רלדטון, המלין פול עם התופעה הנדירה של סטרומלייטס (חיידקים קדומים, החי הקדום ביותר שקיים, מלפני יותר ממיליארד שנה), מנקי מיה, קרנרבון עם הפארקים סביבה כולל קנדי ריינג’ – גיחה של 250 ק”מ כל כיוון, קורל ביי ואקסמאות’ כ-2000 ק”מ לקחו לי 3 שבועות.

באקסמאות’ חיכיתי לשחיה עם כרישי לויתן (חודש יוני) ואחרי כן המשכתי לטום פרייס ולפארק הלאומי הכי מדהים ביבשת – קריג’יני נשיונל פארק שם סגרתי בערך חודש מפרת’.

הבן שלי שעשה את זה מדרווין לפרת’ באוטובוסים וטרמפים, הגיע לטיול מאורגן חפוז מפורט הדלנד לקריג’יני וראה רק מעט מהפארק ובכלל, מעט ממה שאני ראיתי בטיול עם רכב, בלי שחסך זמן לעומתי.

• @Sailor

היי,

תודהע על התגובה..הכוונה לעשות את הטיולים שכתבתי כטיולים מאורגנים כאלו..לא עצמאית.

• הנהלת הפורום

@shanig5001

אני מודה שאין לי נסיון אישי בטיולים מאורגנים באוסטרליה כי הבנתי די מהר שחלקם נותנים רק טעימות ולכן תמיד טיילתי באופן עצמאי. אם טיול עצמאי לא אופציה ורוצים רק טיול מאורגן אז שווה פשוט לבדוק מה החברות השונות מציעות. אחרי זה אפשר להביא לפורום שוב את מה שמצאתם וננסה להמליץ...

Sailor כתב בפירוט מספר מסלולים מעניינים ואפשר לבדוק אלו טיולים מאורגנים יש עם מסלול די חופף.

• תודה רבה! מבחינת מזג האוויר בתקופה  הזו (אוקטובר) המסלול שלי ריאלי? פרת’- עד אקסמות’ ואז פרת’ עד אספרנס?

כנראה סיום במלבורן סידני..

• הנהלת הפורום

@shanig5001

בחלק הצפוני יותר כבר יהיה די חם אבל לא בלתי אפשרי. בחלק הדרומי זו העונה המתאימה. הייתי מציע להתחיל באקסמות' ולהדרים.

• @shanig5001

שקלו לטוס צפונה, בהתאם לטיול שתוכלו להזמין, ולהתחיל דרומה. יש טיסות לפורט הדלנד.

• @Sailor

תודה רבה על התשובה.

מה היתרון בלתהחיל צפונה ולרדת למטה במקום לצאת מפרת’ פעם אחת צפונה ופעם אחת דרומה?

תודה רבה שוב! :)

• @shanig5001

גם מזג אויר, הצפון טרופי (קימברלי) או סוב טרופי (פילברה), חם ולח/רטוב בקיץ.

בספטמבר, באביב עדיין נעים בפילברה, אבל כבר מתחמם.

בהמשך יהיה יותר חם ולח ואפילו גשום ופחות נעים.

הדרום קריר (לפעמים קר) ויכול להיות גשום בספטמבר ויהיה יותר נעים בהמשך.

המרחקים גדולים ואם לא מתכננים מסלול במדבר הדרך צפונה היא באותו כביש צפונה ודרומה.

לכן כדאי וודאי זול יותר לטוס בכיוון אחד.

בחזרה