בחזרה

התייעצות לגבי מסלול בלונדון

• מנסיון העבר הצלחת המסלול מובטחת עם עצותיכם, אז אנא התייחסותכם:

נוסעים – אבא ובן ה-13, בסוף יוני, ללונדון.

נוחתים בלוטון בסביבות 8:30, ממריאים מהיתרו ב-22:30.

תכנון ליום שלישי:

נחיתה והגעה למלון westminster bridge הממוקם קרוב לתחנת waterlo

רכישת טראוול כארד – היכן?

מוזיאון התחבורה או מוזיאון הטבע ואולי גם מוזיאון המדע הסמוך

אפשר קובנט גרדן ואפשר את הכיכרות (פיקדילי, לייסטר – כולל ביקור בחנויות m&m, lilywhite, forbiden planet)

תכנון ליום רביעי:

סיור של “לונדון אישי” 10:00-14:00 – אולי של שאול לונדוני?

אפשרויות להמשך:

קובנט גרדן, לונדון איי, אקווריום של לונדון, צ’יינה טאון

או

שייט מונציה הקטנה דרך פארק ריג’נט לשוק קמדן

תכנון ליום חמישי:

מאדאם טוסו

מחזמר אלאדין ב-14:30 – הוזמן.

אפשרויות להמשך: לונדון איי, כיכרות פיקדילי ולייסטר, צ’יינה טאון

תכנון ליום שישי:

אולפני הארי פוטר – יציאה ב-10:10 מתחנת בייקר סטריס, כניסה לאולפנים ב-12:00. הוזמן.

מחזמר מלך האריות ב-19:30 – הוזמן

תכנון ליום שבת:

מוזיאון הטבע והמדע / מוזיאון התחבורה (מה שעוד לא עשו קודם)

או – גן החיות וריג’נט פארק

או – שייט מונציה הקטנה דרך ריג’נט פארק לקובנט גרדן

התארגנות לחזרה הביתה.

אשמח מאוד לכל תגובה.

• @yoniro

הי,

הייתי עם תאומים בני 13 בלונדון בקיץ 2017, להלן כמה עצות מנסיוננו:

1. יום שלישי – מוזיאון התחבורה נמצא בקובנט גארדן, אז אם אתם כבר שם, ורוצים לבקר במוזיאון הזה – זה הזמן. גם ככרות לסטר ופיקדילי נמצאות במרחק הליכה משם, וגם ככר טרפלגאר שאותה לא הזכרת, ובה יש גם את הנשיונל גאלרי המומלץ. בככר לסטר יש גם את חנות הלגו האהובה על ילדים, ממש מול m&m. גם צ’יינה טאון נמצאת ממש צמוד לשם, וגם הסוהו וקארנבי סטריט. יש שם גם את הבאבל וואפל המפורסם, שהילדים שלי לא ויתרו עליו. בקיצור אפשר להעביר שם יום שלם ואף יותר.
    2. יום רביעי – לונדון איי זה ליד נהר התמזה, יש שם עוד אטרקציות בסביבה, אפילו סתם לטייל לאורך התמזה או לשוט (יש שיט בספידבואט שאולי הבן שלך יאהב). הבנים שלי ממש נהנו גם בדאנג’ן הסמוך. אגב אנחנו לא עלינו על הלונדון איי אלא העדפנו את התצפית בסקיי גארדנס החינמי (צריך להרשם מראש). עוד באיזור הגדה הדרומית של התמזה – שוק האוכל בורו, מומלץ מאוד!
    3. תוכנית אחרת שכתבת ביום הרביעי, אבל מתאימה ליום נפרד, היא שיט מונציה הקטנה לפארק ריג’נט, ומשם להמשיך לשוק קאמדן. לפארק ריג’נט מומלץ להקדיש קצת זמן, ויש שם גם את גן החיות. אנחנו מאוד נהננו ביום הזה. 
    4. מוזיאון הטבע ומוזיאון המדע – נמצאים באיזור הייד פארק, שווה! בשבת אפשר גם לקפוץ לנוטינג היל ושוק פורטבלו.
    5. היינו בסיור אמנות רחוב בעברית של חברת “ארטרנטיב” בשורדיץ’, מאוד נהננו, גם הבנים וגם ילדים נוספים בגילאים דומים שהיו איתנו בסיור. מיוחד ומעניין.

• @yoniro

המסלול שאתה כותב כאן הוא די סטנדרטי. לדעתי - אפילו יותר מידי סטנדרטי. 

אנחנו מסיימים עכשיו טיול אב + בן 13, ומה שהבן הכי אהב זה אטרקציות אקסטרים.

אין כאלה בלונדון? אולי כדאי לחפש?

אולי שייט בסירות מירוץ?

• @יונה-וקשת

תודה רבה על התגובות המפורטות, שבהחלט עשו לי סדר, "מיקמו" אזורים במפת הטיול ותרמו לשידרוגו.

גם האבא גם הבן אינם חובבי אקסטרים.

חלק מהמקומות שהזכרת, כמו כיכר טרפלגר והנשיונל גלרי, נכללים בסיור של חברת לונדון אישי ולכן לא הזכרתי אותם.

עמיחי, אכן המסלול סטנדרטי, כיאה לפעם ראשונה בלונדון עבור שניהם.

אאמץ כמה מההמלצות בשמחה.

תודה רבה

• קודם על , איזה כיף לכם לונדון בפעם הראשונה.

שנית, טרוול כארד רכשנו באחת מתחנות הרכבת . 

נוסף לאתרים שכבר ציינת  אהבנו את   HMS belfast    וכן את הדאנג’ן.

• @טרמינלית

לאזור הלונדון איי(שבעיני מיותר ומשעמם), יש גם את הבורו מרקט, תאכלו שם צהרים.

אפשר באותו היום גם לעשות תצפית חינמית מהקומה ה10 של הטייט מודרן

• @yoniro

מוסיפה רק לגבי ה”סטייט אוף מיינד” של טיול לונדוני:

לונדון היא אחת הערים הכי עשירות בעולם במוקדי עניין ו”אטרקציות”. הייתי בה כבר כמה פעמים, בהרכבים שונים, כולל שהייה ארוכה יחסית של 10 ימים שהזכרתי כאן עם הבנים, ועוד לא מיציתי אפילו חצי.

מכאן עולה שכדאי לא לבוא עם ציפיות “לכסות את כל מקומות החובה”, פשוט כי זה לא יכול לקרות בביקור של פחות משבוע בלונדון. במקום זאת עדיף, מעבר להכנת שלד בסיסי, להותיר גם זמן לשוטטות רגועה (שאינה במסגרת סיור מודרך) ברחובות ובפארקים, שבלונדון הם הנאה גדולה כשלעצמה, ישיבה במסעדות ובתי קפה (מהשווקים ועד מסעדות השף – סצנת האוכל בלונדון בשנים האחרונות היא מטורפת), ואירועים מזדמנים (אנחנו נפלנו על פרימיירה לסרט בלסטר סקוור, וזכינו בצ’אנס לצלם מקרוב את ג’ורג’ קלוני😁). פשוט לספוג את העיר הנהדרת הזאת. איזה כיף לכם.

• @יונה-וקשת

מצטרפת בחום להמלצותיה של יונה וקשת (בעיקר להמלצה המצוינת לראות מקרוב את הקלוני).

לונדון כל כך מקסימה ועשירה ואכן מאד הגיוני ומתבקש להקדיש את הביקור הראשון בה לטעימות מהקלאסיקה של הקלאסיקה, בביקורים הבאים אפשר יהיה להתעמק ולטפח את היצירתיות.

מצרפת לך את הטיול שלנו מהשנה שעברה, הפורמט די דומה מן הסתם אז אולי יעזור.

לגבי כרטיס הטרוול כארד, הרי שתחנת ווטרלו הסמוכה למלונכם מאפשרת הנפקת כרטיס נייר (מניחה שלזה התכוונתם). ובאותו הקשר ואזור, מוסיפה המלצה שאנו לא הספקנו לממש:  שיט על התמזה בסירת מרוץ שחולפת ביעף (ולפי דיווחי חברים, בכיף גדול), על פני האטרקציות הבולטות ומספקת מיפוי מוצלח להזדהות והיכרות ראשונית עם מרכז העיר. יש סיורים כאלו במסגרת ה 2for1 של כרטיס הטרוולכארד הנ"ל והם יוצאים מרציף הקרוב מאד למלונכם. אולי יכולה להיות פתיחה נחמדה לטיול?

• @yoniro

אם הילד אוהב כדורגל או מוזיקה (או שניהם) הייתי מחפש משהו מתאים (אם כי בסוף יוני אין ליגה אנגלית). אם מתעניין קצת בהיסטוריה אז הבונקר של צ’רציל מעניין מאוד.   

מוזיאון התחבורה – מתאים בעיני לילדים יותר קטנים אא”כ יש עניין מיוחד בתחבורה, הבן הגדול שלי שהיה אז בן 11 כבר היה גבולי.  גם השייט בעיני די מיותר. הסירה נוסעת לאט לאט ואין נוף יוצא דופן.  יש אפשרות להשכיר סירות לשיט עצמאי אבל בטח צריך להחזיר אותם לאותו המקום. היום של מאדאם טוסו ואלאדין יוצא סתם לחוץ כי יכול להיות תור ארוך במאדאם טוסו. אפשר לשלב את מאדאם טוסו עם ריג’נט פארק.  ואת מוזיאון המדע/בטבע עם הייד פארק. אולי להשכיר אופניים ולעשות שם טיול

• @יונה-וקשת

תודה על כל התגובות הנהדרות והמחכימות.

ממש עושות חשק לנסוע שוב ללונדון – הייתי עם בתי לפני שנתיים וזו היתה לנו הפעם הראשונה בלונדון. אנחנו לא נוסעים כל כך הרבה אז משתדלים לטוס בכל פעם למקום אחר, אך בהחלט עושה חשק.

הפעם שולחת את הבעל והבן ומנסה להתאים להם טיול של בנים, שאינם חובבי אקסטרים ולא כדורגל.

יונה וקשת – אני מבינה שאתם דווקא נהניתם במוזיאון התחבורה. רני סבור שזה לילדים צעירים יותר. העובדה שממוקם ליד הקובנט עוזר לשבץ בטיול.

סוהו, קארנבי סטריט – אשמח לשמוע יותר, לא מכירה את המקומות הללו ואם יתאימו למטיילים שלי.

כנ”ל לגבי נוטינג היל.

אברר לגבי הסיור בשורדיץ’. מתי כדאי לשלבו?

לגבי אוכל – בעלי צליאקי אז חייבת לרר אופציות נטולות גלוטן.

טרמינלית – מה זה HMS belfast?

TAGA – את כותבת מקסים והטיול שלך נפלא.

האם המיצג בגלריית סרפנטיין שווה ביקור? למה זה קרוב?

אפליקציית ה-Citymapper דורשת הכנסת כל המקומות לפני הטיול. נכון? היא מחייבת אינטרנט. נכון?

המליס – חנות צעצועים. מתאימה לבן 13?

אפשר קצת יותר פירוט על בריק ליין וצייד הקירות האמיץ?

כרטיס טראוול כארד למיטב זכרוני הוא עם תמונות פספורט. לא?

תודה על הטיפ לקרוא בויקיפדיה על הסיפור של אלאדין (אולי גם מלך האריות – אבדוק) לפני ההופעה.

למאדאם טוסו מניסיון אפשר להגיע מעט לפני הפתיחה ואז אין בעיה של תור. אופניים הם לא אוהבים.

אין ספק שאי אפשר להיות בכל המקומות המדהימים האלה בחמישה ימים – אני פשוט אתן להם לבחור מה שבא להם.

ככה יכאב לי פחות להחליט על מה מוותרים…

תודה!

• @yoniro

חוזרת ואנסה לענות:

* גלריה סרפנטיין נמצאת בגני קנזינגטון הצמודים (ממש מחוברים) להייד-פארק.  זו לא בהכרח הגלריה שאין להחמיץ, אבל המיקום נפלא,הכניסה חינם, התערוכות לרוב מוצלחות ומתחלפות לעיתים די קרובות, וכשתגיעו בקיץ, הרווח כפול כי בכל שנה נבחר אדריכל צמרת אחר לתכנן בסמוך את ביתן הקיץ של הגלריה ובדרך כלל התוצאה מרתקת ומקסימה. בקיצור, לדעתי שווה גם שווה.

*ה citymapper אכן מאפשרת תכנון מסלול מראש תוך הכנסת היעדים המבוקשים, אבל אפשר גם להוריד המפה באופליין (גם מפת וזמני הרכבות זמינה) ובעיקר אפשר לקבל שפע מידע תחבורתי ואחר בזמן אמיתי ע"פ מיקומכם. לנו היתה מאד נוחה ויעילה.

* המליס- בואי נגיד שגם הגדולים שלי (אז בני 16,12) ממש לא סבלו… לא שהיא יעד כשלעצמה, אבל אם אתם בסביבה (סוהו ושות'), נחמד בהחלט לקפוץ.

* כרטיס הנייר של טראוולכארד (המאפשר את מבצעי ה2for1) אכן מצריך להצטייד בתמונת פספורט (אפשר גם כזו שמדפיסים בבית מאפליקצייה בנייד). לא לשכוח להדפיס מראש את ההטבות המבוקשות.

* ולבסוף, לגבי הסיור שערכנו בעקבות אמנות הרחוב בשורדיץ- לדאבוני לא מוצאת את המפה שהכנו, אבל אפשר למצוא המון מדריכים ברשת (לדוגמא, או מכאן) ולגבש מסלול כרצונכם. עם זאת, בהרכב שלכם הייתי בהחלט שוקלת סיור מודרך, יש הרבה מומלצים, גם בעברית, ובטוחה שיש להם ערך מוסף לא מבוטל.   

• @TAGA

יפה – נתת לי אוצר ממש! תודה רבה.

TAGA – עכשיו באמת יותר ברור. תודה רבה, מתחילה לעשות את השינויים וההתאמות.

• @yoniro 

ממליצה בחם להצטרף לקבוצות הפייסבוק : לונדון טיפים למטיילים בלונדון או לונדון למטיילים או בא לי לונדון (או לשלושתם), יש שם טיפים נהדרים.

• @yoniro

הי, אני רוצה רק לתקן טעות קטנה שנפלה, אולי בשל ניסוח מטעה שלי: לא היינו במוזיאון התחבורה, אז אני לא יודעת לתת עליו המלצה או דיס-המלצה. פשוט כתבת אותו ביחד עם מוזיאון הטבע ומוזיאון המדע ביום של קובנט גארדן, אז ציינתי שמוזיאון התחבורה נמצא בקובנט גארדן ולכן יותר הגיוני לבקר בו (אם רוצים) ביום שבו תהיו שם.

ומילה על חברת “ארטרנטיב” שעושה סיורי אמנות מודרכים בעברית בלונדון: הם מעולים! בעיני בשורדיץ’ ממש חבל לא לעשות סיור מודרך, יש למשל 2 עבודות אמנות על מסטיק לעוס(!) שדבוק למדרכה, אין סיכוי בעולם שהייתי מוצאת אותם בלי ההדרכה, ובכלל ההדרכה שלהם היא ברמה גבוהה מאוד, המדריכה שלנו למשל היתה סטודנטית לתואר שני באמנות, עם המון ידע, אהבה לתחום ומעורבות עמוקה בו, זה ממש לא קטע של כמה צעירים ישראלים שמצאו דרך לעשות כסף קל בעת הטיול אחרי צבא… העברית היא יתרון לילדים ישראלים שהאנגלית שלהם עדיין לא משוייפת, בקבוצה שלנו היו כמה ילדים ובני נוער, כולם שאלו שאלות והתעניינו. היה מוצלח ממש.

וראיתי שהוזכרה כאן גם גלריית סרפנטיין. אחרי הסיור בשורדיץ’, ביום לפני האחרון שלנו, קיבלתי הודעת אסמס מ”ארטרנטיב” על סיור מודרך שלהם בגלריה הזאת, ממש רציתי ללכת אבל בסוף לא הסתדר לנו מסיבות שונות, אז זה יידחה לביקור הבא… כי ללונדון תמיד יהיה לי “הביקור הבא”.

• @יונה-וקשת

תודה רבה יונה וקשת, אני אברר קצת יותר על מוזיאון התחבורה.

לגבי הסיור, יש לי התלבטות בנושא:

האם לקחת את סיור הקלאסיקות (דרך ארמון המלכה, הפרלמנט, כנסיית ווסטמינסטר, פארק סנט ג’יימס וחילופי המשמר הרכוב) של חברת לונדון אישי – משכו 4 שעות והילד לא מאוד אוהב ללכת – בלשון המעטה. הוא מסביר יפה על כל המקומות ולכן מתלבטת.

האם לקחת את הסיור עליו המלצת לשורדיץ’ – משכו קצר יותר, כנראה מלהיב יותר אבל האם הוא מתאים לפעם ראשונה? מעניין גם בנים שאינם חובבי אמנות גדולים?

לבחור באחד? אם כן באיזה? או לקחת את שניהם?

אשמח לתגובות.

• @טרמינלית

תודה רבה טרמינלית

• @yoniro

לא הייתי בסיור של לונדון אישי, אבל אם מדובר בסיור ארוך של 4 שעות בתא שטח לא קטן, והילד לא אוהב ללכת, למה להתעקש? בלונדון מסתובבים הרבה ברגל, אבל כשעושים זאת באופן עצמאי תמיד אפשר לעצור מתי שרוצים, להכנס לבית קפה, לשבת בפארק. 

לגבי שורדיץ' - התאומים שלי נהנו מאוד, אחד מהם אוהב אמנות אבל במידה רבה האהבה הזאת ניצתה/התגלתה רק בלונדון. אני לא מכירה את בנך אז קשה לי לנבא עד כמה זה יעניין אותו... כפי שכתבתי, ראיתי רק ילדים נוספים בגיל הזה פלוס-מינוס שנראו כנהנים ומתעניינים.

• @יונה-וקשת

נראה לי שאוותר על הסיור הקלאסי לטובת הסיור בשורדיץ’.

על מוזיאון התחבורה לא מצאתי כמעט מידע לגבי התאמה לגילאים…

הוא כנראה מתאים לקטנים ולגדולים – לא בטוח שיתאים למתבגר שלי.

בחזרה