בחזרה

מזג אוויר בחודש יוני/יולי

• היי אשמח לדעת ממישהו שטייל בעבר בחודש יוני/יולי במקסיקו, בליז וגואטמלה האם יש הרבה גשמים בתקופה הזאת והאם זה מפריע לטייל?

• הנהלת הפורום

@Neta_3985423

הייתי שם בעבר בחודשים הללו- כמובן שכל שנה עשויה להיות שונה ( במיוחד עם התחממות כדה”א) מהשנייה,

אבל בגדול אני די חוויתי את המתכונת הרגילה של ממטרים חזקים וקצרים בעיקר אחה”צ-ערב

מאחר שעדיין חם, גם גשם באמצע היום לא בהכרח מפריע נורא.

פה ושם היה גם גשם חזק במהלך היום אבל גם הוא עבר- ברוב המקרים יצא לי להיות בנסיעה, פעם אחת נתפסתי במהלך הליכה ונרטבתי לחלוטין. לא ממש הרס לי משהו בטיול.

באזורי החוף היו יותר רוחות בזמן שהייתי באזור קנקון.

אבל כמו שאמרתי- מזג אויר בפרט בעונה הרטובה ובאזורים הללו יכול להיות לא צפוי בכל השנה ( גם במרץ ראיתי ימי גשם מלאים), כדאי תמיד להעריך במקום מה אפשר לעשות ולמה אולי , אם אפשר להמתין עוד יום, ורצוי לשמור על תוכנית גמישה- אם זמן הטיול מאפשר.

• @Neta_3985423

הייתי שנה שעברה ביוני-יולי במקסיקו> בליז> ואז גואטמלה. 
    מקסיקו-כעקרון היו ימים שלא היה גשם בכלל והיה חם וכיף ,וימים שהיה גשם בלתי פוסק.. באזור של פלאיה דל כרמן היה לנו “סופה” שזה היה בעצם גשם ולפעמים גם מבול שלא הפסיק למשך 5 ימים בערך 
    בליז- היינו באזור האי קי קולקר , היה שמש ורק יום אחד ירד גשם לשעה אחת בבוקר , ושלושה ימים היה שמש וחם ממש
    בגואטמלה- זה בעיקר גשם שמגיע לשעה שעתיים באזור צהריים- אחה”צ , אבל רוב הימים לא ירד גשם בכלל

כעקרון אם לא הייתה את “הסופה” הזו במקסיקו הייתי אומר לך שזה ממש שטויות ושזה גשם קצר שחולף . 
    אבל כמו שאמרו כבר הרבה לפניי- זה בעיקר הרבה מזל , אבל אין ספק שבכל מקרה אתן תהנו אלו מקומות מדהימים!

נ.ב -
    עוד תופעה שאותי ממש ביאסה בעונה הזו- חוף הים (במקסיקו בפלאיה-טולום) מתמלא אצות , שהופכות את המים לחומים ודי מסריחים.. 
    אבל איסלה מוחרס קוזומל באקלאר וכו חופים מדהימים וטרופיים!
    תהנו! 

בחזרה