בחזרה

מסלול בטוח מקסיקו- גואטמלה

• הי,

בשנה שעברה הייתי במקסיקו באזור יוקטן למשך שבועיים (בעיקר איסלה מוחרס, לגונה בקלר ומרידה), ואני רוצה לנסוע שוב לאזור והפעם לבקר גם בגואטמלה. הרעיון הוא לטייל שלושה שבועות בערך, כולל ביקור חוזר ביוקטן אך הפעם רק ל5 ימים בסוף הטיול, כי בפעם שעברה לא הספקתי לבקר בטולום.

אני מטיילת בחורה לבד וצריכה סיוע בהרכבת מסלול כשהדבר החשוב ביותר הוא תחושת הביטחון האישית.

קראתי את כל העצות כאן בפורום וכרגע מתלבטת בין שני מסלולים אפשריים, שמבחינה תקציבית נראים לי דומים ורק נשארה שאלת הביטחון:

מסלול מעגלי- טיסות למקסיקו וחזרה לארץ ממקסיקו:   טיסה למקסיקו סיטי – טוקסלה – סן קריסטובל – קצלטננגו – פנחצ’ל ואגם אטיטלן – אנטיגואה- ריו דולסה – לוינגסטון – לנקין – סמוק שמפיי (או הפוך- סמוק שמפיי לפני לוינגסטון)– פלורס – טיקאל – פלנקה- (אולי עדיף לוותר על פלנקה ואולי גם על טיקאל ולהגיע דרך בליז ליוקטן?)- טולום- טיסה מקנקון או ממקסיקו סיטי לת”א     או מסלול מגואטמלה למקסיקו:   טיסה לגואטמלה- אנטיגואה- לנקין –סמוק שמפיי- אנטיגואה- פנחצ’ל ואגם אטיטלן – סן קריסטובל – פלנקה- טולום- קנקון– טיסה מקנקון לת”א     זה אומר לוותר על ריו דולסה – לוינגסטון ועל הטיקאל, שגם ככה לא מאד חשוב לי לבקר בהם.

אשמח לכל עזרה, אחרי שעזרתם לי מאד בטיול הקודם. תודה וחג שמח! (:

• הנהלת הפורום

@שרההלוי

אני לא בטוח שהמסלול הראשון ישים  מבחינת פרק הזמן שברשותך ( והנחתי שאת שוהה 3  ימים במכסיקו סיטי לצורך העניין). יש שם גם כניסה מיותרת חזרה לפלנקה שנמצאת כמה שעות טיול מסן קריסטובל ..  ובצורה שבה את בנית את תבלי יומיים פלוס רק על נסיעות מתישות.

המסלול השני נראה יותר הגיוני. גם אם יש בו ויתורים.

לגבי ביטחון אישי- כבחורה לבד את נדרשת לפקוח יותר עיניים מאחרים. אבל בעיקרון נזקקת לכללי ביטחון שינתנו לכ"א אחר. פגשתי בנות שהגיעו לבד לגווטמאלה ונכנסו ללחץ ופחד נוראי וכל הזמן חיפשו אנשים לטייל איתן, ויש מרגישות יותר בנוח עצמאית. זה עניין של אופי אני מניח.

כדי לצמצם סיכונים רצוי לנוע יותר השאטלים, שבעיקר מובילים תיירים, לצמצם התניידות לבד אחרי חשיבה, לא לקחת אוכל/שתייה מזרים וכ'ו. מניח שאני לא מחדש לך דברים, וכללים כאלו טובים להרבה מדינות. כדאי גם להתעדכן אם יש נקודות מסוימות שבהן צריך יותר להיזהר ( למשל גווטמאלה סיטי). לפני שנתיים הייתי רק באזור ריו דולסה עם שני ילדים.. ללא ספק החלטנו אבל לא היתה הרגשה של חוסר ביטחון, גם אם פה ושם נשארנו לשהות חשיכה..

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה!!

בחזרה