בחזרה

נסיעה מסקוטלנד (גלזגו) ללונדון. אשמח לדעתכם

• שלום לכולם. (תודה על הסבלנות בקריאה)
    התלבטות תכנונית בעניין טיול ביולי בסקוטלנד + אנגליה. טיול של 3 משפחות עם רכבים שכורים, אשר יוחזרו מיד עם ההגעה ללונדון.
    בנקודה מסויימת בזמן נסיים טיול בסקוטלנד בעיר גלזגו ומשם התכנית הנה לנסוע ללונדון.
    עוד נקודה חשובה. ברצוננו לבקר באולפני WB בחוויה של הארי פוטר.
    ההתלבטות הנה כיצד להגיע מגלזגו ללונדון. חשבנו על מספר אפשרויות. מה הייתם ממליצים?
    1. החזרת הרכב בגלזגו. נסיעה ברכבת ללונדון (זמן משוער 4.5 שעות) ומתחנת הרכבת בלונדון, מונית למלון (אשר טרם נסגר).
    2. החזרת הרכב בגלזגו. טיסה מגלזגו ללונדון (איזיג'ט לסטנסטד) + רכבת לעיר + מונית מתחנת הרכבת למלון.
    3. נסיעה מגלזגו של 4.5 שעות ברכב עד לאזור Alton Towers Park. לינה באזור, ביקור של חצי יום בפארק ולאחר מכן עוד 3 שעות ברכב עד לונדון.
    בשלושת האפשרויות 1-3, נצטרך להסתייע בתחבורה ציבורית בכדי להגיע לאולפנים של הארי פוטר (שמעתי שההגעה לא ממש נוחה ומאד יקרה).
    4. נסיעה מגלזגו עד לבירמינגהאם (לצורך לינה - תחנת ביניים) של 5.5 שעות. למחרת בבוקר נסיעה של פחות משעתיים ישירות לאולפנים של הארי פוטר, ביקור באולפנים,לאחר מכן כחצי שעה נסיעה עם הרכב למלון בלונדון.

מה אתם הייתם עושים?
    תודה!!

• @amir77a

אני חושבת שיש פה כמה שאלות שהן לא בהכרח קשורות אחת בשניה. בראש ובראשונה, מה המוטיבציה לביקור באלטון טאוורס? אם זה מקום שאתם בכל מקרה מתכוונים לבקר בו אז הייתי מגיעה לשם בדרך ללונדון. אם זה רק כי צריך לעשות משהו עם הנסיעה אז לא. במקרה כזה, אישית, אני הייתי בוחרת ברכבת ישירה. 

ההגעה בתחבורה ציבורית לאולפני הארי פוטר היא קלה ופשוטה. לוקחים רכבת מתחנת יוסטון בלונדון אל תחנת ווטפורד ג׳אנקשן – נסיעה של בערך 20 דקות. ביציאה מהתחנה ממתין שאטל של האולפנים (אי אפשר לפספס). עולים עליו ותוך זמן קצר מגיעים. מה שכן, הכרטיסים לאולפנים אוזלים מהר, ואם אתם קבוצה גדולה של אנשים שכולם רוצים לבוא ביחד אז לא הייתי מתמהמהת עם ההזמנה.

• @amir77a

כמה זמן מתוכנן ללונדון?

האם זו פעם ראשונה בלונדון לחלק מהמטיילים?

מה הרכב הנוסעים - האם מספר הילדים משמעותי (עבור אלטון טאוורס)

מה קורה ביום שלפני החזרה לגלאזגו - האם תוכלו לקצר טווחים?

• @amir77a

כדאי לציין שפארק השעשועים אלטון טאוארס זה פארק ענק – השני בגודלו באירופה. יש שם המון מתקנים והשטח הוא עצום. אנחנו לא הספקנו לסיים את כל המתקנים שרצינו (שלא לדבר על אלה שלא רצינו) גם ביום שלם.

• @שקד אמר:

@amir77a

אני חושבת שיש פה כמה שאלות שהן לא בהכרח קשורות אחת בשניה. בראש ובראשונה, מה המוטיבציה לביקור באלטון טאוורס? אם זה מקום שאתם בכל מקרה מתכוונים לבקר בו אז הייתי מגיעה לשם בדרך ללונדון. אם זה רק כי צריך לעשות משהו עם הנסיעה אז לא. במקרה כזה, אישית, אני הייתי בוחרת ברכבת ישירה. 

ההגעה בתחבורה ציבורית לאולפני הארי פוטר היא קלה ופשוטה. לוקחים רכבת מתחנת יוסטון בלונדון אל תחנת ווטפורד ג׳אנקשן – נסיעה של בערך 20 דקות. ביציאה מהתחנה ממתין שאטל של האולפנים (אי אפשר לפספס). עולים עליו ותוך זמן קצר מגיעים. מה שכן, הכרטיסים לאולפנים אוזלים מהר, ואם אתם קבוצה גדולה של אנשים שכולם רוצים לבוא ביחד אז לא הייתי מתמהמהת עם ההזמנה.

הביקור באלטון טאוארס, אינו קריטי. יותר בבחינת  nice to have ועלה כחלק מפתרון אפשרי לצורך להימנע מנסיעה רציפה מסקוטלנד ללונדון.

בשאלת רכבת או טיסה, האם טיסה לא עדיפה (בהנחה שהעלויות דומות למדי)?

• @עמיחי13 אמר:

@amir77a

כדאי לציין שפארק השעשועים אלטון טאוארס זה פארק ענק – השני בגודלו באירופה. יש שם המון מתקנים והשטח הוא עצום. אנחנו לא הספקנו לסיים את כל המתקנים שרצינו (שלא לדבר על אלה שלא רצינו) גם ביום שלם.

הפארק השני בגודלו באירופה הנו פארק אירופה בגרמניה. אלטון טאוארס, נמצא במקום ה-9-10 באירופה. יש דירוגים שגם פחות.

עדיין בהחלט מדובר בפארק מרשים ויפה.

כפי שכתבתי בתגובה אחרת, הפארק עצמו אינו מטרה מבחינתנו, אלא עלה כנקודת ביניים בנסיעה מסקוטלנד ללונדון. מכאן ההתלבטות הכוללת.

• @imeshy

לונדון – כרגע שבוע.

חלק מהמטיילים פעם ראשונה – אבל מדובר בילדים. כל המבוגרים כבר ביקרו בלונדון (חלק בעלי אזרחות בריטית… :) )

3 משפחות 2-3 ילדים בכל משפחה.

נוכל לקצר טווחים בהחלט.

עלתה בי מחשבה נוספת והיא להתחיל מסלול בסקוטלנד מאדינבורו, לעשות מסלול בערך מעגלי עם כיוון השעון, דרך האי סקאי, להגיע לאינברנס ומשם לטוס ישירות ללונדון.

• @amir77a

מכיוון שאלטון טאוורס יבוא על חשבון משהו בטיול, אתם צריכים להחליט על אתם מעדיפים לוותר. בפועל זה יקח לכם יומיים.

בהנחה שאתה עוד מדבר על גלזגו – לי נוח יותר להגיע ברכבת ממרכז עיר למרכז עיר. לוקח בערך חצי שעה להגיע מתחנת הרכבת המרכזית של גלזגו לשדה התעופה שבעיר. אתם כנראה רוצים להגיע לשדה בערך שעה וחצי – שעתיים לפני הטיסה, בהתאם למתי שנסגרת האפשרות למסור מטען. נניח שיצאתם מהמלון שעתיים מראש והכל הלך חלק. הטיסה עצמה תיקח בערך שעה. עד כאן – 3 שעות מאז שיצאתם מהמלון בגלזגו. עוד חצי שעה עד שאספתם את המטען ויצאתם לתחנת הרכבת? הרכבות מסטנסטד לתחנת ליברפול סטריט סטיישן בלונדון לוקחות בערך שעה (50 דקות). אנחנו ב-4.5 שעות מהיציאה מהמלון בגלזגו. זה די אותו זמן כמו רכבת, רק שבעיני יש בזה הרבה פחות טרטור, תורים לחצים וכד׳.

• @שקד אמר:

@amir77a

מכיוון שאלטון טאוורס יבוא על חשבון משהו בטיול, אתם צריכים להחליט על אתם מעדיפים לוותר. בפועל זה יקח לכם יומיים.

בהנחה שאתה עוד מדבר על גלזגו – לי נוח יותר להגיע ברכבת ממרכז עיר למרכז עיר. לוקח בערך חצי שעה להגיע מתחנת הרכבת המרכזית של גלזגו לשדה התעופה שבעיר. אתם כנראה רוצים להגיע לשדה בערך שעה וחצי – שעתיים לפני הטיסה, בהתאם למתי שנסגרת האפשרות למסור מטען. נניח שיצאתם מהמלון שעתיים מראש והכל הלך חלק. הטיסה עצמה תיקח בערך שעה. עד כאן – 3 שעות מאז שיצאתם מהמלון בגלזגו. עוד חצי שעה עד שאספתם את המטען ויצאתם לתחנת הרכבת? הרכבות מסטנסטד לתחנת ליברפול סטריט סטיישן בלונדון לוקחות בערך שעה (50 דקות). אנחנו ב-4.5 שעות מהיציאה מהמלון בגלזגו. זה די אותו זמן כמו רכבת, רק שבעיני יש בזה הרבה פחות טרטור, תורים לחצים וכד׳.

אוקיי. אשקול את המכלול.

המון תודה!

בחזרה