בחזרה

טיול בריביירה הצרפתית והאיטלקית

• שלום לכולם,

אני ואישתי בשלב בניית הטיול לריביירה הצרפתית והאיטלקית.  התכנון הוא לאוגוסט הנוכחי ויש לנו כשבועיים, אין לנו בעיה להוסיף עוד יום יומיים אם נראה שיש צורך.

מעוניינים לשכור רכב לכל התקופה, התנסינו שנה שעברה בהשכרת רכב מרומא לאיזור סורינטו ואמלפי.

ערים שנרצה להיות: מרסיי, קאן, ניס, מונקו, גנואה, איזור פורטופינו. טורינו ומילאן הם באופציה אבל תלוי בטיסות שנמצא ובזמן שלנו.

אנחנו מנסים למצוא את השילוב טיסות הכדאי ביותר מבחינתינו אבל זה תלוי בתשובות שלכם.

יש לנו כמה שאלות:

מאיזו מדינה/עיר כדאי יותר לשכור את הרכב בקיץ?

האם יש הבדל בהשכרת רכב באיטליה או בצרפת?

האם יש קנס בהשכרת רכב שמוחזר במקום אחר? ומה הקנס בדרך כלל?

האם יש מישהו שכבר התנסה במסלול כזה ויש טיפים בנושא שיוכלו לעזור לנו לגבש את המסלול? 

• הנהלת הפורום

@ניתאי-א

תמיד השכרת רכב במדינה אחת והחזרתו במדינה אחרת גוררת “קנס” וזה יכול להיות מאות יורו.

השיקולים לדעתי עדיף שיהיו תוואי הטיול מול נקודת הנחיתה וההמראה-כמובן שעדיף לנחות בנקודה A ולהמריא מB אבל חוששת שעל הטיול של הרביירות שאתם מתכננים יהיה מסובך לעשות זאת בלי לשנות מדינות.

שים לב- מרסיי לגמרי מחוץ לתוואי המסלול, והמשמעות היא כנראה לא רק מרסיי עצמה אלא כל פרובנס או חלקו--- והרביירה הצרפתית והאיטלקית וטורינו ומילאנו---הרבה יותר מדי יעדים על שבועיים טיול בשיא הקיץ.

ממליצה לצמצם טווח ---אם מילנו וטורינו הם חלק בלתי נפרד- אז לעשות את המסלול ממילאנו ---מעגלי דרך האיטלקית והצרפתית כולל טורינו מינוס מרסיי ופרובנס.

אם מוותרים על החלק האיטלקי אז טיסה לניס---טיול רביירה צרפת- פרובנס -מארסי והמראה- ריאלי לשבועיים.

• @ניתאי-א

אפשר לנחות בניס ולהמריא ממילאנו או להיפך. הייתי מוצא טיסות לשביעות רצוני ולא משקלל את השיקול של הכיוון המועדף לשכירת רכב. הטיול ייצא לא זול כנראה כך או כך.

• @שרון75 אמר:

@ניתאי-א

אפשר לנחות בניס ולהמריא ממילאנו או להיפך. הייתי מוצא טיסות לשביעות רצוני ולא משקלל את השיקול של הכיוון המועדף לשכירת רכב. הטיול ייצא לא זול כנראה כך או כך.

גם אם הטיול לא יהיה זול, השכרה באיטליה והחזרה בצרפת (או להפך) יכולה להגיע לסכום של 500-700 אירו, כמעט כמו עלות ההשכרה כולה ולא הייתי מזלזל בסכום כזה.

• תודה על התגובות,

כל המקומות הם במרחקים יחסית קטנים אחד מהשני וניס היא כולה שעתיים וחצי מגנואה ככה שנראה שכדאי לחזור לסיים בניס. 

האם השכרת רכב והחזרתו ביעד אחר בתוך צרפת עדיין גוררת קנס גבוה? בקליפורניה למשל אין בכלל קנס.

• הנהלת הפורום

@ניתאי-א

לא נתקלתי , ואני די הרבה מטיילת בצרפת

בהשכרה והחזרה המחייבת קנס , בתוך המדינה.

אבל לפני השכרה- שווה לבדוק מול חברת ההשכרה 

(באיטליה למשל השכרה במילאנו והחזרה בוונציה של רכב בגודל מסוים חייבה קנס קל, להפתעתי)

• @dyarok

הכוונה הייתה שהבחירה בין האלטרנטיבות של לשכור רכב בניס ולהחזיר במילנו או לשכור רכב במילנו ולהחזיר בניס לא צריכה לקבוע את המסלול.

• @יונית

אילו חברות השכרה יצא לך לשכור דרכן ומאילו לא היית ממליצה?

בחזרה