בחזרה

אני ועוד ישראלים לא הוכנסנו לקייב תוך יחס מחפיר

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

“אני לא לגמרי  מאשים את האוקראינים על גירוש חלק מאותה קבוצה”

“אני לא חושב שאתה תמים”

“אולי כדאי שנתחיל את העבודה אצלנו בבית”

“אם זו ההתנהגות הישראלית כנראה שיהיו מקומות שיחזירו לנו במטבע דומה.”

אתה באמת לא שם לב למה שאתה כותב? רוח הדברים היא שבאיזשהו מקום זה מגיע לנו כישראלים. ובמיוחד לחבר’ה שהעזו לעשות שם מסיבת רווקים (ברור, זה פשע מוגדר כמובן). בפעם ה 20 – אין שום עילה וסיבה חוקית והגיונית למה שעושים לישראלים שם, אנשים הציגו את כל האישורים, ענו בנימוס לכל השאלות, ובכל זאת לא הוכנסו והתנהגו אליהם כמו פושעים תוך גרימת עוגמת נפש ונזק כספי. מדובר בשנאה ונקמנות נטו, והניסיונות שלך לתרץ את ההתנהגות הבזויה הזאת באיזושהי התנהגות של ישראלים שם (שמעת מהאוקראינים טענות כאלה?) היא מטעה ולא נכונה. מילא היו עוצרים חבורות של אנשים שנראות להם כפורעי חוק או חוליגנים פוטנציאליים, לגיטימי, אבל אני כותב שוב ושוב שכל האנשים שהיו שם שקטים, מנומסים ומשכילים (אני אישית כבר די קשיש וחנון...). גם עיכובים בנתבג הם לא תירוץ להתנהגות כזאת, זה לא עובד כך, כמו שכתבתי הם יכולים פשוט להוציא הודעה לאוקראינים לא להגיע לפה, זה לא בדיוק עוזר לאזרחים שלהם שהם מתעללים חזרה בישראלים, והם מפסידים תיירות מזה.

• @Emma_3222445

בין המורחקים היו גם שניים יוצאי ברה”מ שדיברו עם המקומיים ברוסית. היו הרבה חיוכים ונראה שלהם זה יסתדר – אבל ממש לא. הם בסופו של דבר עוכבו והורחקו בדיוק כמו האחרים.

וראיתי עכשיו פוסט של 3 נשים שכתבו שהן מעוכבות שם ולא יודעות מה לעשות, אז אולי התופעה מתרחבת.

אלה שהוכנסו בכלל לא שמו לב שמעכבים ישראלים, לכן אם מרחיקים נגיד 20 ישראלים מתוך 600 שמגיעים בכל יום, את תשמעי יותר סיפורים על איזה כיף שם (גם אני שמעתי) וסיכוי קטן יותר שתשמעי על סיפורי ההתעללות בתיירים.

גם אני חשבתי שאוקראינה עשויה להיות יעד מעניין, יפה ,ירוק, וזול – אוקראיני שעובד איתנו וטייל איתי בארץ הראה לי תמונות. אז טעיתי בענק, ואני כותב את כל זה כדי שאולי זה יעזור למישהו להחליט אם להגיע למקום הזה מתוך הנחה שבו לא יפגעו כי הוא יגיע מסודר, יענה בנימוס, הוא מברה”מ לשעבר/אישה/גבר בעל חזות אירופאית – אז לגמרי לא, כולם עלולים להיפגע. ממש לא כדאי לאף אחד ישראלי לקחת סיכון ולהגיע למקום כזה שמתנהגים בו בצורה בזויה כזאת לתיירים.

• @le_eran אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

“אני לא לגמרי  מאשים את האוקראינים על גירוש חלק מאותה קבוצה”

“אני לא חושב שאתה תמים”

“אולי כדאי שנתחיל את העבודה אצלנו בבית”

“אם זו ההתנהגות הישראלית כנראה שיהיו מקומות שיחזירו לנו במטבע דומה.”

אתה באמת לא שם לב למה שאתה כותב? רוח הדברים היא שבאיזשהו מקום זה מגיע לנו כישראלים. ובמיוחד לחבר’ה שהעזו לעשות שם מסיבת רווקים (ברור, זה פשע מוגדר כמובן). בפעם ה 20 – אין שום עילה וסיבה חוקית והגיונית למה שעושים לישראלים שם, אנשים הציגו את כל האישורים, ענו בנימוס לכל השאלות, ובכל זאת לא הוכנסו והתנהגו אליהם כמו פושעים תוך גרימת עוגמת נפש ונזק כספי. מדובר בשנאה ונקמנות נטו, והניסיונות שלך לתרץ את ההתנהגות הבזויה הזאת באיזושהי התנהגות של ישראלים שם (שמעת מהאוקראינים טענות כאלה?) היא מטעה ולא נכונה. מילא היו עוצרים חבורות של אנשים שנראות להם כפורעי חוק או חוליגנים פוטנציאליים, לגיטימי, אבל אני כותב שוב ושוב שכל האנשים שהיו שם שקטים, מנומסים ומשכילים (אני אישית כבר די קשיש וחנון...). גם עיכובים בנתבג הם לא תירוץ להתנהגות כזאת, זה לא עובד כך, כמו שכתבתי הם יכולים פשוט להוציא הודעה לאוקראינים לא להגיע לפה, זה לא בדיוק עוזר לאזרחים שלהם שהם מתעללים חזרה בישראלים, והם מפסידים תיירות מזה.

אתה אמרת לי נשמע שאתה חושב שזה לגיטימי לסלק תיירים ללא שום עילה וסיבה הגיונית”,

מה קשור ““אני לא חושב שאתה תמים”? מה במשפט הזה תומך בהשמצה שלך?

משרד החוץ הסביר שיש סיבה לגירוש, אמרתי שאם משרד החוץ דייק בקביעתו אז יש סיבה. איך זה מתקשר אצלך לאין עילה וסיבה?

אחרי שתתנצל על כך שסתם השמצת אותי, אם יהיה לי מה לתרום לדיון אני אשקול להשתתף. אין לי עניין להשתתף בדיון של השמצה שלך אותי.

שיהיה לך יום יפה וטיולים נעימים בחו”ל

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

כתבתי כבר כמה פעמים שאין שום עילה אמיתית לסילוק וליחס המחפיר, ותגובת משרד החוץ תלושה מהמציאות, שגויה ומטעה. אנשים הציגו את כל האישורים, ענו לכל השאלות, התנהגו בנימוס - והורחקו. אני אמרתי מה אני הולך לעשות בכל יום, היכן אני הולך ללון, הצגתי כסף שהבאתי, כרטיס חזרה, התכתבות עם מדריך תיירים שקבענו איתו לאחד הימים, היכן אני עובד, תואר אקדמאי ועוד - מה לדעתך אפשר למצוא לא תקין בזה ולהצדיק להחזיק אותי כפושע ולהרחיק אותי?? מילא רק אני, הם עושים את זה לכ 30 אנשים ביום לפי הנתונים…

כמו שציינתי, תגובה דומה של משרד החוץ מלפני כחודשיים גרמה לנו לחשוב שבסהכ מדובר ביחס לאנשים שהתפרעו או לא באו עם אישורים והכל יהיה בסדר ולכן הזמנו.

הנקודה שלי היא שפשוט אסור להגיע למקום כזה וההתנהגות הנבזית והמרושעת שלהם לא קשורה בכלל להתנהגות האנשים ולמטרת ביקורם. האמן לי, הייתי שם וראיתי את מי הרחיקו…

עד כה הייתי נוסע לחופשות קצרות עם/בלי הילדים מספר פעמים בשנה, אני אוהב מאוד לטייל ותמיד נהנה מאוד, ומעולם לא היו לי בעיות כאלה. אבל כרגע יצא לי כל החשק אחרי הזוועה הזאת, מקווה שיחזור... בנוסף, יש לי טיסה בקיץ עם הילדים לגרמניה ודפקו לי ולכולם חותמת גדולה ומכוערת בדרכון על איסור הכניסה. יש לי תחושה שזה משהו שיעשה לי צרות במדינות אחרות, אולי אנסה להחליף דרכון.

• @le_eran

היום בהכל כלול עם סיון, דיווחו על עוד מקרים של סילוק , הפעם של נשים חלקן בטיול מאורגן

• @le_eran

הנה מה ששודר הבוקר בתוכניתו של רינו צרור בגל"צ
    ישראלים מעוכבים מטעמים פוליטיים

כל יום מוחזרים לארץ 5-30 ישראלים, כולל נשים.

משרד החוץ מודע לבעיה אך אין תגובה רשמית או נסיון לפתור את הבעיה. 

אכן, הפתרון היחיד הוא לא לטוס לשם...

• @צפנת

מעניין מה יהיה בראש השנה כשהרכבת האווירית של ברסלב תגיע לשם.

• @eladw

הם כבר הודיעו שמטעמי אבטחה הם יתירו רק ל-10,000 אנשים להיכנס לאזור.  המשמעות היא ש-20,000 איש יסורבו כניסה.

כתבה ממאקו

• @צפנת

מה שמרגיז זה שמשרד החוץ נותן את התחושה שהאוקראינים נוהגים כשורה והאשמה היא בישראלים שהורחקו כי אין להם מסמכים/התחצפו – מה שלחלוטין לא נכון, וזה גם גרם לי לא להימנע מלהזמין את החופשה הזאת.

אני לא מבין מה האינטרס של משרד החוץ והשגרירות שלנו באוקראינה להגיב כך, הרי הם אם יש בעיות פוטנציאליות, ולא רק ביטחוניות, הם בד”כ מתריעים כדי לחסוך מהישראלים נזק. פה להיפך. כנראה שמישהו שם לא רוצה להרגיז את האוקראינים ולפגוע ביחסים הדיפלומטיים – והכל על הגב של התיירים הישראלים.

בחזרה