בחזרה

עזרה בתכנון טיול לצפון איטליה בקיץ

• שלום,

אנחנו טסים בקיץ לצפון איטליה ונשמח לטיפים.

נתחיל עם היום הראשון,

נחיתה בתשע בערב בברגמו.

חשבנו על לינה בברגמו או במילאנו ולשכור רכב רק למחרת בברגמו או במילאנו.

איכן כדאי ללון?

איכן כדאי לאסוף את הרכב?

נאמר לנו שאיסוף שלא משדה התעופה יכול להוזיל עלויות. זה נכון?

אודה לטיפים בנושא.

אורן

• איזה אזור אתם מתכננים ? גארדה + דולומיטים או גם אגמים (קומו וכד’ )? לכמה זמן טסים ? אלו נתונים שיעזר

נחיתה בברגונו בערב\לילה\בוקר  ? אתם עם ילדים ?

אם כן תלונו בברגומו ותקחו משם רכב. בכל מקרה, אם נוחתים בברגונו זה מקרב אתכם מאוד לגארדה יותר מאשר ממילאנו כי ברגומו נמצאת על האוטוסטראדה בין מילאנו לגארדה. 

מאיפה חוזרים ?

• @Oren_eh

אולי רכב שכור במקום אחר יהיה זול יותר אבל איך תגיע לשם עם המזוודות?

לדעתי הכי נוח בשדה. בטיול משפחתי אף פעם לא ניסיתי לחסוך בעלויות ולנסות להגיע לכל מיני מקומות רחוקים.

יש הבדלים גדולים בין חברות שונות בתוך השדה.

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת זה לפתוח מפה של גוגל. ברגמו רחוקה ממילאנו.

הייתי מחפש מלון צמוד לשדה ושוכר רכב בשדה למחרת בבוקר.

• @Oren_eh

מדובר על טיול משפחתי? גילאי ילדים? טיול ראשון עם ילדים?

לא מכיר את השדה הזה, אבל בכללי צריך להניח לפחות שעה מרגע הנחיתה ועד שיוצאים מהטרמינל. נחיתה ב-9 בערב אומר יציאה ב-10 בלילה (אגב, בארץ זה כבר 11 בלילה וזה מצב העייפות של הגוף). אם המלון לא במרחק הליכה מהטרמינל אלא צריך שאטל/מונית וכדומה זה עוד זמן. כלומר גם אם הולכים לישון בשדה צפי הגעה לחדר היא כבר לכיוון 11 בלילה.

אני לא רואה שום הגיון להתרחק מהשדה כדי לישון בזול יותר או כדי לשכור רכב בזול יותר. קודם כל התרחקות מהשדה תעלה כסף למונית, וגם תבזבז זמן – בערב או בבוקר.

• @Oren_eh

הי,

אנחנו גם אמורים לנחות ב- 21:00 (מלפנזה), וכן מתכוונים ישר לקחת רכב ולנסוע למקום הלינה ליד אחד האגמים (טרם הוזמן מקום).

השיקול שלנו הוא שהילדים יירדמו באוטו, ונסיעה של שעה -שעה וחצי סבירה עבורנו בשעה זו.

ככה מתחילים למחרת את הטיול כבר במקום בטיול וחוסך לוגיסטיקה של ערב ומעבר לינה נוסף.

אמנם זה רק התכנון, ואולי אצטער על זה, אבל יש לנו קצת נסיון בשעות דומות ובנסיעה שכזו. 

כדאי לוודא שניתן לעשות צ’ק אין בשעות הלילה.

• @annaly

אם אתם במלפנסה נוחתים,קחו בחשבון שעה עד שמגיעים לרכב. יכול גם להיות עיכוב בטיסה. הבעייה שבדלפק יש שירות אבל אחרי 22:00 אין מי שמוסר את הרכב, תצטרכו להסתדר לבד.  

אני מסכים מאוד עם כל מה ש telo כתב, גם אנחנו ככה. יש מלונות 5 דקות מהשדה, תשנו שםת תהיו רעננים בבוקר, יש שאטלים של המלונות האלה לשדה.

לכמה לכמה זמן מתוכנן הטיול על מנת שאפשר יהיה להמליץ על מקומות בילוי

• @Beez

אני לא ממליץ בטיול עם ילדים להגיע בלילה למקום הלינה. זה אולי רעיון טוב אם אתם מגיעים למלון. פחות טוב כשמגיעים לדירה.

האיטלקים לא תמיד יעילים וזה לא מומלץ לחכות עם כל הילדים אחרי טיסה בלילה לרכב שכור.

כדאי לצאת לנסיעה ראשונה עם רכב שכור בבוקר כשאתם לא עייפים.

לצאת רק באיזה 11 בלילה לנסיעה זה ממש מיותר. במקום זה הייתי ישן ליד השדה ויוצא לנסיעה באור למחרת בבוקר. 

• @telo

Beez, telo – תודה על העצות!

לגבי הרכב – אמור לחכות לנו מפתח…. כלומר מה שנקרא “המפתח על הדלפק – לקחת ולצאת”

אני כותבת אמור – כי למרות שזה ההסכם – זה לא תמיד קורה. (כבר התנסינו במקרה שאכן תוך 2 דקות היינו ברכב, וגם במקרה שלקח שעה… – אגב, שני המקרים היו במקרה באיטליה, אבל לא במלפנזה).

אנחנו מודעים לבעייתיות. כאמור אנחנו כמה משפחות, מנסים להימנע מלוגיסטיקות מיותרות של צ’ק אין יציאה בבוקר – “יגנוב” לנו חצי בוקר, וגם ככה הטיול קצר.

נשקול ונחליט, ונסתדר 😎 אנחנו אוהבים את איטליה, זה לא יהרוס לנו את הטיול...

• @annaly

בכל מקרה, אותנו קיבלו במלפנסה אחרי 23:00 ולקחנו את הרכב מן הדלפק (הרץ). היה עיכוב של שעה (הודעתי להרץ דרך הפייסבוק , כולל מספר טיסה ואמרו שנציג יחכה בדלפק בכל מקרה). הכי נוח לקחת ממלפנסה, ללא טילטול מיותר עם ילדים ומזוודות.אתם יורדים קומה מסוף האולם ישר לדלפקים של חברות ההשכרה. 

אנחנו ישנו במלון 5 דקות מן השדה כדי לא לנסוע בלילה.

לינה בברגומו תקרב אתכם לגארדה ו\או טוסקנה , אם זו הכוונה שלכם  משם להתחיל את הטיול.יש מלון ממש על האוטוסטרדה (יש בברגומו שדה תעופה וגם שם ניתן להשכיר רכבים).

• @Beez

בוקר טוב,

רק עכשיו התפניתי לראות את כל ההודעות אז תודה רבה לכל המגיבים.

אנחנו נוחתים בברגמו ב- 21:30. זוג הורים ושתי בנות בגילאי 8 ו- 9.

נראה לי שהכי הגיוני יהיה באמת לישון את הלילה במלון קרוב לשדה ומחרת להתחיל להנות מאיטליה כשאנחנו יותר רעננים.

לגבי הרכב, אני עדיין צריך לחשוב על זה.

הטיסה חזרה גם ב- 21:30 ככה שאם לא רוצים להטלטל עם מזוודות בתחבורה ציבורית (נניח אם מחזירים את הרכב יום קודם במילאנו) אז בכל מקרה משלמים על עוד יום ואז איסוף של הרכב בערב לא יעלה את המחיר אלא רק את זמן ההמתנה בשדה.

היה לי גם מקרה שחברת ההשכרה הקפיצה אלי את הרכב למלון בבוקר למחרת הטיסה ולמיטב זכרוני לא שילמתי על זה תוספת אבל אולי בגלל שזה היה דרך מדריך טיולים שהכרתי והיה בקשר עם החברת השכרה.

יש המלצות לגבי חברות השכרה? באיזו דרך לאתר חברת השכרה מומלצת?

תודה ושבת שלום,

אורן

• @Oren_eh

בנוסף,

אשמח לקצת עזרה והמלצות לגבי המסלול עצמו.

כפי שרשמתי מקודם, זוג + שתי בנות (8 ו- 9).

נוחתים בברגמו ב- 30/07 ב- 21:25.

ממריאים בחזרה מברגמו ב- 08/08 ב- 21:25.

לא באנו לסמן V אבל בהחלט מעוניינים להפיק את המרב בקצב שלנו (מגיעים למקום ונהנים ממנו בלי להיות לחוצים לרוץ ליעד הבא).

חשבנו על אזור האגמים ואולי גם לתת קפיצה לדולומיטים. גם יום בוונציה נמצא כרגע בתכנית.

על אגם גארדה כנראה שנוותר בגלל שעושה רושם שהוא עמוס מאוד (כנ”ל גם גרדהלנד). נראה שיש מספיק אגמים גם בלעדיו. מה אתם אומרים?

לגבי הדולומיטים, לא חובה. פשוט זכור לנו מטיול עבר (לפני הילדים) כמשהו מאוד אטרקטיבי ויפה.

מעוניינים בפעילויות כגון מזחלות הרים, פארק שעשועים גם יכול ללכת טוב, טיול רגלי אחד או שניים (עד שעה-שעתיים. לא טרק 😉), שייט על האגמים, רכיבת סוסים וכדומה.

טיול כוכב עם שני בסיסים (בלי קשר ללילה הראשון והאחרון שיהיו יותר בקרבת השדה).

וגם כל המלצה למלון/צימר במסלול תתקבל בברכה.

תודה

• @Oren_eh אמר:

שבנו על אזור האגמים ואולי גם לתת קפיצה לדולומיטים. גם יום בוונציה נמצא כרגע בתכנית. על אגם גארדה כנראה שנוותר בגלל שעושה רושם שהוא עמוס מאוד (כנ”ל גם גרדהלנד). נראה שיש מספיק אגמים גם בלעדיו. מה אתם אומרים?

היי

לפני שנתיים וחצי  יצאנו גם אנחנו לטיול לצפון איטליה והחלטנו לוותר על אגם גארדה (לשמור אותו לחופשת סוכות עתידית). יצא שמילאנו בקלות 15 ימים רק באזור אגם מאגורה (האיטלקי והשוויצרי – כולל טעימות נרחות מחבל טיצינו), לוגאנו וקומו

אגב במקור חשבתי גם אני איך לשלב את הדולומיטים אבל נראה לי רחוק מדי (והיינו בהרכב זוגי) אז גם אזור זה נשמר לחופשה העתידית יחד עם גארדה 

מצרך את הטיול שלנו כבסיס לאפשרות בלי גארדה

• הי לגבי מסלולים אנחנו כן שילבנו את גארדה ואת מאג’ורה .שני אגמים ששונים מאוד אחד מהשני. גארדה אמנם עמוס אבל מלא חיים ואטרקציות לילדים ומאג’ורה שיותר יפה עם טיולים יפים 

מצרפת את סיפור הטיול שלנו עוד מעט כבר 4 שנים

גארדה ומאג'ורה

בחזרה