בחזרה

ויזת עבודה-חופשה לאוסטרליה

• היי,

אני חייל בקבע ואשתחרר בנובמבר הקרוב. אני רוצה להגיש ויזת 462 עבודה וחופשה באוסטרליה למשך שנה ולטוס לאוסטרליה לקראת סוף דצמבר השנה.

כמה שאלות:

1. בסעיף בו אני צריך לכתוב פרטים על שירותי הצבאי, תאריך סיום השירות אותו אני יכול להזין הוא התאריך העדכני של יום המילוי. איך ניתן להגיש את הבקשה ולעקוף את הפער הזה?
    2. במידה שאכן אקבל את הויזה, תקופת השנה נכנסת לתוקף מהרגע בו אני נכנס לאוסטרליה, או מהרגע בו אני מקבל חזרה תשובה חיובית על הבקשה (בשונה מויזת תייר)?
    3. האם עליי לתרגם את תעודת הבגרות ואת היתרה בעובר ושב שלי לאנגלית?
    4. בשלב הוספת הקבצים, תחת “יכולות באנגלית” איזה קובץ אמורים לצרף? 

• הנהלת הפורום

@ofekber

שלום.

המידע לגבי ויזת חופשה ועבודה בפורום מעט מוגבל משום שהאפשרות נפתחה לישראלים יחסית לאחרונה. אין לי נסיון אישי בזה ולכן אנסה לעזור אבל אני מקווה שמישהו שעבר את התהליך ייתן תשובות טובות יותר.

1. לגבי תאריך השחרור: או שתזין את התאריך של יום ההגשה, או אם קיימת אפשרות, שתפריד בין שירות החובה (לו כבר יש לך תאריך) לשירות הקבע שזו בעצם העבודה והמקצוע שלך כיום.

2. לפי האתר כתוב שמשך השהייה הוא 12 חודשים.

3. להבנתי מהאתר הרשמי הזה צריך להעלות את המסמך המקורי וגם תרגום לאנגלית על ידי נוטריון.

https://israel.embassy.gov.au/tavv/ENG462main.html

4. לא הבנתי מה הכוונה ביכולות באנגלית אבל הייתי מנחש שתעודת בגרות היא כאילו המסמך הרשמי היחיד שמעיד על היכולת הזאת שלך בשלב זה אלא אם לקחת קורסים ספציפיים נוספים (אבל אני לא חותם על זה).

נשמח אם לאחר שתסיים את ההליך תחזור לפורום כדי לספר אם זה עבד ולספק מידע "רשמי" יותר למי שיגיש בעתיד.

בהצלחה!

• @thomas757

קיצוש – לגבי השאלות, לעתיד:

1. הרעיון של שחרור מצה”ל הוא לראות שאתה לא מחוייב לו, כלומר תחת חובת שירות ובעל ויזה. כי זה לא עובד מבחינתם.
    1. התוקף הוא לשנה מרגע שאתה מקבל את הויזה, ולמשך שנה. כלומר אם קיבלת ביולי 2019- היא תהיה תקפה עד יולי שנה הבאה (2020). ונגיד תיסע במאי 2020, חודשיים לפני, אז היא תהיה תקפה לך לשנה- כלומר עד מאי של 2021
    1. כן- או על ידי נוטריון מוסמך או על ידי מי שהוכשר ע”י naati.
      אגב יתרה- הבנק גם יכול לספק אישור שאתה חשבון יציב ושהם סומכים עליך. לא זוכר בדיוק איך קוראים לזה, אבל הם מכירים את הנושא..( צריך עו”ש באנגלית חתום + account balance – את שניהם אפשר לקבל באנגלית מול בנקאי)
    2. צילום תעודת בגרות ותרגום שלה לאנגלית (או כל מסמך אחר שרשום שם ברשימה במידה וקיים – אבל הכי טוב ובטוח זה ללכת על בגרות)

• @ofekber ​​​​​​

אני הוצאתח ויזה לאחרונה בקשר לחשבון הבנק אפשר להוציא דרך האפליקציה או האתר (יש אנגלית בהגדרות לא צריך להיגרר לבנק ולהתקע בתורים) 

תעודת בגרות מספיקה לאנגלית. 

צריך תרגום ואישור נוטריון 

ממני בקשו גם תעודת לידה בהמשך (אפשר להזמין באינטרנט שישלחו לך בדואר) 

שיהיה בהצלחה אם יש עוד שאלות מוזמן לשאול. 

• הנהלת הפורום

@Ban_3967827

תודה רבה על המידע!

• לגבי כל המסמכים צריך לעשות תרגום?

תעודת שחרור, תעודת נישואין וכדו'? 

או דווקא בגרות?

בחזרה