בחזרה

קוסטה ריקה ב6 ימים, אפשרי?

• אני וחברה רוצות לטוס לקוסטה ריקה לשישה ימים בסוף אוגוסט. האם מבחינת מזג האוויר כדאי לנסוע? והאם טיול של שישה ימים יספק אותנו?או שעדיף לוותר ולבחור יעד אחר? לא יודעת איך זה עובד עם הנסיעות ומה המרחק בין מקום למקום כך שאנחנו צריכות לקחת גם את זה בחשבון מבחינת הזמנים. אם כן נשמח להמלצות באיזה מקומות הכי שווה לבקר ולנצל את הזמן המועט שיש לנו:) תודה 

• הנהלת הפורום

@Amit-Ashram_4009551

אתן רוצות לטוס מישראל ל-6 ימים?. בעיקרון הכל אפשרי. אבל קחו בחשבון שאתן יכולות לסבול מג'ט לג  בערך חצי מהזמן... מה שיפיל אתכן עייפות מוקדם כל יום  . אם היום הראשון ילך על הגעה ובאחרון לחזור לטיסה ( מניח שיום הטיסה חזור לא בתוך ה-6). ישארו לכם כ- 4.5 ימים ולכן הייתי בוחר מקום אחד להיות בו שהכי מתאים למה שאתן מחפשות- טבע או חוף וכ'ו. ואז גם הנסיעות בתוך המדינה הן העיקר הלוך ושוב לאותו יעד.

קחו בחשבון אוגוסט הוא חלק מהעונה הרטובה ואם תיפול על ימים רטובים תצטרכו יעד שיש אופציות לגוון בכל מיני מצבי מזג אוויר. 

• @Amit-Ashram_4009551

הנסיעות בתוך קוסטה ריקה גם לא הכי מהירות, אז ב4.5 ימים שיש לכן תצטרכו לבחור חוף וחצי להיות בו (אם לא יהיה גשום),
    וכיוון שטיסה למרכז אמריקה עולה בערך אלף דולר, אז כבר התקציב שלכן הוא 150 דולר ליום לפני מלון, ארוחות וכולי.
    ריזורט בזנזיבר יהיה יותר הגיוני

• @גדליהו-מהגרעין

אנחנו נהיה במיאמי. חשבנו לתת גיחה לקוסטה ריקה. אנחנו יכולות לקחת גם יעד אחר פשוט קוסטה ריקה ממש קורצת לנו אז אנחנו מתלבטות

• @gauntlet

מגיעות לשם ממיאמי, לא מישראל. גם אם אנחנו עושות טיול תרמילאים 15- דולר הוא בערך התקציב היומי?

• הנהלת הפורום

@Amit-Ashram_4009551

בעיקרון לכל האזור זו העונה הרטובה. זה לא משהו שצריך למנוע נסיעה כי אפשר לטייל. באופן אישי הייתי כמה פעמים בעונה הרטובה וזה לא היה כזה בעייתי. אבל הכל יכול לקרות ( גם בעונה הכל יכול לקרות שם- גם זה מניסיון אישי).

אתן צריכות להחליט במה אתן רוצות להתקדם - טבע, אטרקציות, חוף.. ולפי זה לבנות תוכנית ולהכין גם אופציות למקרה שמזג האוויר לא יהיה טוב.. 

לגבי התקציב הכותב לא רשם 15$ ליום ואת ה-150$ שכן רשם זה היה בחלוקת טיסה מישראל ל-6 ימים.. אבל קוסטה ריקה היא אחת היקרות באזור במיוחד אם אתן בוחרות באטרקציות ולא בטבע…

עדיין יש אפשרויות לצאת ממנה בתקציב מאוזן אם אוכלים במסעדות מקומיות, נעים בתחבורה מקומית וכ'ו.

• @Amit-Ashram_4009551

סיפור אחר ממיאמי, אם קורצת, אז קורצת – לכו על זה.
    אתן יכולות לבנות תקציב בקלות – תיכנסו לאתר בוקינג לבדוק מחירי הוסטלים (או שתגלשו בקאוצ’סרפינג חינם), תראו בטריפאדוויזר או YELP צילומים של תפריטים במסעדות ותרכיבו תקציב בסיסי. אטרקציות אני לא עושה כל כך, בזה גדליהו מבין כנראה יותר,  אבל משהו כמו עשר דולר לכניסה לאתרי טבע ועד 50-100 לאטרקציות יותר מורכבות.

בחזרה