בחזרה

נפצע האיגווסו - האם באמת אתר חובה?

• אחנו מגיעים לדין לקצת יותר משבוע. השאלה היא האם כדאי לטוס במיוחד כדי לראות את השמורה. תודה!

• קודם כול עדיף לא להיפצע, לא באיגוואסו ולא בכלל.

דבר שני, שום דבר לא חובה. אף אחד לא יתחקר אתכם בשדה התעופה וימנע מכם לעלות לטיסה אם לא תתחייבו לבקר במפלים.

דבר שלישי, ”דין” זה ריו דה ז’ניירו?

דבר רביעי, לדעתי המפלים יפים מאוד, פלא טבע של ממש, ואם אתם בקטע של פלאי טבע כדאי להקדיש להם יום ורבע מלאים [יום אחד לטיול קרוב למפלים בצד הארגנטיני, ועוד כמה שעות לתצפית על המפלים מהצד הברזילי]. האם זה שווה במסגרת טיול של שבוע לברזיל? תלוי עד כמה זה חשוב לכם, מה הקצב שבו תטיילו, מה הטיסות הזמינות [כדי שלא תבזבזו יותר מדי זמן על מעברים] וכולי. ואם כן מחליטים לעשות את זה, נראה לי שכדאי לבקר שם בתחילת הטיול או בסופו [כלומר לנחות בפוז דה איגוואסו או להמריא משם] כדי לחסוך את הזמן והטירחה של עזיבה והתמקמות.

אבל באמת, תשתדלו לא להיפצע.

• @חתול-רובוט

לטיול המדהים שלי בדרום אמריקה מלפני יותר מ30 שנה היו שני שיאים / פילאי טבע:

קרחון פריטו מורנו

מפלי האיגואסו

שום מפל אחר שראיתי מאז לא בר השוואה אבל למזלי חזרתי לשם ב2011

• גם אצלי זה היה אחד השיאים הבולטים במיוחד בטיול די ארוך שכלל הרבה שיאים…

אם אתם מגיעים לראשונה עד לחלק הזה של העולם, אז כן, הייתי משקיע בטיסה לשם ובזמן הדרוש. מסכים עם חתול שאם זה מסתדר כדאי לשלב עם הטיסות אל או מריו. (בהנחה שתצאנה מאתו שדה תעופה)

• @עפרהדר

גם אני בדיעה שזה אכן מקום מרשים ביותר ביותר ביותר, ואני בוגרת גם מפלי הניגרה, וגם מפלי ויקטוריה באפריקה.

עדיין לא הייתי אונסת את המפה, ולא בכל מחיר. 

אנקדוטה מטיולינו ביבשת: אנחנו טיילנו 5.5 חודשים, ושהחיילת שלנו השתחררה, היא באה לבקר את אבא ואמא בטיול שלהם (עולם הפוך כזה)

היא הגיע ב7/12 ונשארה איתנו עד הכריסמס אותו עשינו בברילוצ’ה.

חלום חייה היא להיות באיגאווסו, אבל כל טיסה שמצאנו מברילוצ’ה למפלים ומהמפלים לבואנוס (טיסת החזור שלה) היו כמעט במחיר הכרטיס שלה מהארץ לארגנטינה.

במחיר לא הגיוני ולא שפוי כזה היא נאלצה לוותר. ואני בטוחה שהיא עוד תגיע ביום מן הימים.

למה סיפרתי לך את זה כי בסוף לכל דבר יש מחיר שנקרא value for money  – תמורה לכסף אז אם הטיסות במחיר סביר והלו”ז מאפשר אז בוואדי. ואם לא אני בטוחה שעוד תהיינה הזדמנויות

• @עפרהדר

אני עם החתול. שום דבר זה לא חובה. זה טיול, תעשו מה שבא לכם. 
    אוכל להגיד מנקודת המבט שלי שהטיול שלי התמקד בכלל בפטגוניה ובאנטארקטיקה ויעדים דומים אוף-יבשת, אז איגואסו לא ממש היה בכיוון ובכל זאת החלטנו לקחת אוטובוס של 20 שעות מבואנוס לכל כיוון כדי להיות יום בכל צד של המפלים, ושמחנו על ההחלטה הזו. זה לא רק המפלים, אלא גם עולם החי העשיר שסביבם. זה היה מאוד שונה מיתר הטיול, ומבחינתנו שווה את המאמץ. 
    ועדיין אני לא מאלו שמאמינים ב”חובה”. אנחנו דילגנו על כמה “אתרי חובה” כאלו במסע שלנו מכל מיני סיבות (כי היינו כבר במקומות דומים בעולם/בגלל עלויות/לא הסתדר עם לו”ז וכו’). תתאימי את הטיול למה שקוסם לך ומתאים למגבלות שלכם. 

• @עפרהדר

שלום, עפרה,

תתפלאי, יש לי לקוחות שמגיעים לריו ואפילו לא מבקרים בפסל ישו ובהר הסוכר. כמו כן, יש כאלה שמדגישים שהם לא בעניין של כדורגל ויש גם תיירים שבכלל לא בראש של סמבה וקרנבל. זה ממש בסדר. מבחינתי, אתר "חובה" הוא מה שיענה לציפיות של הלקוח, מה שיאפשר לו להגשים את חלומותיו.

מפלי האיגואסו הם מדהימים ומרהיבים ביופים. ביקרתי בהם לראשונה בהיותי בן 11 והזיכרון מהחוויה מלווה אותי עד היום. גם בימינו, אחרי שכבר הייתי במקום עשרות פעמים, אני כל פעם נפעם ומתרגש מחדש מקסמי הטבע. את מפלי האיגואסו אני תמיד משלב במסלולים שאני בונה בברזיל אבל במקביל, אני גם מסכים עם רוית שלעיתים זו גם שאלה של מחיר.

אם נחבר ונסכם את מה שכתבתי עד כאן, אם זה חלק מחלום שלנו, נהיה מוכנים לשלם (כמעט) כל מחיר כדי להגשימו. דוגמא לכך היא המונדיאל, אנשים שילמו מחירים מטורפים כדי להגשים את חלום גביע העולם ועוד במדינה חולת כדורגל כמו ברזיל. ראיתי אנשים משלמים הון כדי להגשים חלום של ירח דבש בריו ועוד בקופקבנה פלאס...

לדעתי, אם כבר עשית את כל הדרך מהצד השני של העולם, שווה להגיע למפלי האיגואסו. המקום הוא חלומי אך אם זה לא חלום, אז בהחלט לא בכל מחיר. הרי הם תמיד יהיו שם וכמו במקרה שרוית ציינה, יום אחד תוכלי לחזור לשם.

בפרק זמן כה קצר בריו, אני ממליץ לך להגיע עם תוכנית מסודרת, עם מסלולים מובנים, כדי שתוכלי למקסם את החוויות, לנצל את הזמן עד תם וליהנות מכל מה שיש לריו להציע. את מוזמנת לפנות אליי כדי לעצב את השבוע שלך בריו ולעשות ממנו שבוע מופלא.

בכל מקרה, שיהיה המון בהצלחה.

בחזרה