בחזרה

טיול לניו יורק - קנדה ביוני הלוך חזור עם רכב

• שלום חברים,

בתחילת יוני אני נוסע עם אחי לטיול בניו יורק, התכנון הוא לנסוע משם לניאגרה בקנדה וחזור לניו יורק(טיסה הלוך לניו יורק וחזור מניו יורק). אנחנו מתכננים להשכיר רכב לטיול ומשך השהות הכוללת: 15 ימים. התכנון הוא לצאת לכיוון קנדה אחרי שהות של כ-5 ימים בניו יורק והסביבה, כלומר ישארו לנו 10 ימים להלוך וחזור.

כמה שאלות למי שמבין:

1. איפה מומלץ לעצור בדרך מניו יורק לקנדה, וחזרה? וכמובן גם בניו יורק וקנדה עצמן. כאשר אנחנו עצמאיים עם רכב. מה הכי מומלץ? ממה להימנע? איך כדאי לתכנן את המסלול לאור הזמן הקצוב יחסית? כמה להקדיש לכל מקום? אנחנו אוהבים טבע, לא יותר מידי אקסטרימי(מפלים,נחלים, ערים יפות, כפרים וכו).
    2. במהלך השהות של ה-5 ימים בניו יורק, מאחר וזאת עיר עמוסה שאני מניח שנורא קשה למצוא בה חנייה(אבל אנחנו בכל זאת רוצים לטייל למנהטן ועוד), האם כדאי להשכיר את הרכב גם לזמן הזה או רק ליום שבו נצא לכיוון קנדה וחזור?
    3. לגבי השכרת הרכב, ניגשתי לבצע הזמנה באתר carrentals.com אך לא מצאתי שיש ביטוח צד ג’ לרכב, גם לא באתרים אחרים. לכן אני מניח שיחייבו אותנו לרכוש אותו בחברת ההשכרה. למישהו יש מושג כמה זה אמור להוסיף בערך?
    4. מעבר הגבול בין ארה”ב לקנדה עם רכב, בעייתי? דורש משהו מיוחד? ובכלל, צריך לקנדה אישור מיוחד?(הבנתי שלא צריך ויזה)
    5. כמה כסף מומלץ להביא לאדם לטיול כזה כולל לינה? לא מהמתכלבים אבל לא מהמתפנקים.

כל טיפ / המלצה יתקבלו בברכה! אנחנו פתוחים בראש להצעות ורעיונות :)

תודה.

• שאלה נוספת, למה בבוקינג מלונות בניו יורק מופיעים לי עם מיסים מתחת למחיר?

• @oran7

אין שום סיבה להיות במנהטן עם רכב בתנאים רגיליםץ הרכב יקר, החניה יקרה, העיר פקוקה, והתחבורה הציבורית לא רעה. את הרכב מקובל לשכור ביציאה מהעיר.

עד כמה שאני יודע הביטוח ברנקל קארס כולל צד ג, אבל אולי אני טועה

בכל מקרה לרוב יצא לי שהשכרה דרך סוכן ישראלי זולה יותר מאשר הזמנה דרל רנטל קארס, בייחוד לארה”ב.

לקנדה לא נדרשת ויזה ולא צריכה להיות בעיה לעבור את הגבול עם רכב שכור. יחד עם זאת חשוב לציין זאת במועד ההזמנה ושוב במועד הלקיחה על מנת למנוע בעיות. מעבר הגבול פשוט לוקח כמה דקות טובות (לרוב 10-30 דקות שבמהלכן לא יוצאים מהאוטו, אבל בהחלט יש חריגים)

לגבי כסף – מומלץ מאד להשתמש בכרטיס אשראי ולא במזומן. יש מעט מאד מקרים שבהם חייבים מזומן ולא אשראי – 0-10 דולר ליום עשויים להספיק

לגבי עלויות – זו שאלה אחרת לגמרי, ותלוי בהמון פרמטרים. בין 300 ל-500 דולר ליום לזוג זה סביר.

כמה דגשים לגבי עלויות:

לינה מחוץ לערים מתחיל ב-100 דולר לזוג. בניו יורק במקום טוב תשלמו 200-400 דולר. בניאגרה חדר עם נוף יהיה מחיר דומה (בלי נוף יותר זול כמובן).

אוכל בסיסי יכול להתחיל ב-30 דולר לאדם, אבל בקלות לעלות גם ל-100 ללא ארוחת פאר. לא לשכוח שגם קפה/עוגה/גלידה/קולה עולים כסף שמצטבר

על מחיר הרכב השכור לא לשכוח כבישי אגרה, חניה פה ושם, ודלק. לא המון כסף, אבל עוד 10-40 דולר ליום

אטרקציות ובילויים – הטווח עצום. הופעה טובה בניו יורק (או בניאגרה) יכולה לעבור את ה-100 דולר. פארק השעשועים סיקס פלגס עולה 50 דולר לאדם. אטרקציה “קטנה” כמו מוזיאון, תצפית בניו יורק, סירת רסס במפלים וכו’ זה 20-40 דולר לאדם. גם לשתות בירה בערב עולה כסף (מעל גיל 21 כמובן). כמה תוציאו – זה תלוי בכם

לא לשכוח גם את ההוצאות הקטנות אבל שמצטברות כמו ביטוח, דיל לסלולרי, קניית ציוד ועוד

• @oran7 אמר:

למה בבוקינג מלונות בניו יורק מופיעים לי עם מיסים מתחת למחיר?

כי צריך לשלם את המיסים, ורצוי להיות מודע לזה ולא משנה איפה מזמינים לחפש בסוף מה המחיר המלא, מה כולל מה שמוצג והאם יש משהו לא כלול.
    לפעמים זה דורש ללחוץ על איזה לינק כגון “פירוט”.
    למשל בווגאס לפי מה שנתקלתי, נהוג להציג בהתחלה את מחיר המלון (ככה נהוג בארה”ב), ואז בסוף מוסיפים את ה-TAX.
    אבל בפירוט רשום שזה לא כולל מס של האתר וזה איזה 25$ ללילה.

• @אנשיםטובים אמר:

עד כמה שאני יודע הביטוח ברנקל קארס כולל צד ג, אבל אולי אני טועה

מה שראיתי גם אני זה כולל, אז לא נראה לי שאתה לא טועה.
    אורן אולי אתם צעירים מדי?

זה הצד ג’  – מרישומים שעשיתי לי מה זה כל ביטוח, מאוד מבלבל, לא הצלחתי להבין למה מה ששלמה סיקסט אמרו לי בטלפון זה מה שרשום בשובר:

ביטוח צד ג' = TP/TPL = Third Party Liability
    הרחבת ביטוח צד ג' של 1 מיליון = SLI = Supplemental Liability Insurance
    ( SLI = Accident Liability Insurance/ALI or LIS)
    (EP = Extended Protection = SLI)

• @אלי-רון

לא האמת שאני בן 26 אז לא נראה לי שאני צעיר מידי חחח :)

השכרתי כבר כמה פעמים רכב בחיים בחו”ל, אני פשוט זוכר שנושא הביטוח היה מצוין, כרגע זה פשוט לא ברור לי. אבדוק שוב.

עזרתם לי מאוד שניכם, רק אשמח להצעות איפה כדאי לעצור ולכמה זמן בדרך מניו יורק וחזרה לניאגרה. הדבר שהכי משך אותי בדרך זה אית’קה ו-Watkins Glen State Park שיקחו לי לילה אחד. מה שמשאיר אותי יחסית עם הרבה לילות פנויים.בהנחה שאני יוצא מניו יורק ישר לאית’קה ללילה ואז למפלי הניאגרה(מניח שגם שם לא צריך יותר מלילה אחד), אז נשארים לי 7 לילות(!).. אולי כדאי לי לעשות עוד עצירות בדרך? עוד מקומות מעניינים בסביבה? אשמח להמלצות..

• @oran7

מה תחומי העניין שלכם?

אביה

• @aviatiko

היי אביה, 
    אנחנו אוהבים טבע, לא יותר מידי אקסטרימי(מפלים,נחלים, ערים יפות, כפרים,עיירות וכו).

לא משנה לנו אם זה יהיה בצד של ארה”ב או בצד של קנדה(כל עוד לא מתרחק יותר מידי מאחר ועדיין צריך לחזור בסופו של דבר לניו יורק).

העיקר שיהיה מעניין עם אטרקציות :)

• @oran7

קבל שרשור על טיול מניו יורק לניאגרה שעשיתי. הטיול ארך 11 יום.

מניו יורק לניאגרה 2012

• @עודד

תודה עודד :)

ואני מבין שהייתי קצת כללי מידי..

בעיקרון, אני אתאר את הכיוון הכללי שלי ואשמח לכיוונונים בין לבין מה שאני רוצה לעשות.

חשוב לי להדגיש שאנחנו לא רוצים לגמוע כל יום 5 שעות + על הכביש כי אין לזה טעם ויש לנו זמן להעביר לילה פה לילה שם. יש לנו סה”כ 9 לילות עד החזרה לניו יורק. חשוב לציין גם שאנחנו דינאמיים והכיוונים שכתבתי כאן מלבד איזור איתקה והניאגרה הם בגדר סימן שאלה בשבילנו.

ביום הראשון אני שוקל לנסוע מניו יורק לכיוון וושינגטון(אולי לעצור ללילה בין לבין בניו ג’רזי/פילדלפיה?) – לילה 1.

יום למחרת לילה בוושינגטון עצמה(כדאי בכלל? אולי בולטימור?) – לילה 2.

משם לעלות לכיוון קורנינג עם מוזיאון הזכוכית ו-Watkins Glen State Park, רק שזה קצת רחוק והייתי רוצה עוד עצירה מעניינת ללילה בדרך מוושינגטון לקורנינג(שוב, אם בכלל כדאי עם כל הדרך הזאת להגיע לוושינגטון שאני לא סגור לגביה). – אז עצירה בעוד מקום מומלץ – לילה 3 + לילה 4 בקורנינג.

מקורנינג לנסוע ל Letchworth State Park שנראה כמקום מטורף שאפשר לגמוע בו יום שלם ולישון באיזור או אפילו בבופאלו – לילה 5.

משם לניאגרה ללילה(כדאי יותר?) – לילה 6.

ומהניאגרה אחזור לאיזור איתקה ללילה מספר 7.

משם עד ניו יורק אשמח להמלצה של עוד עצירה מעניינת ללילה מס’ 8.

• כיוון נוסף שחשבתי עליו הוא לנסוע מיד מניו יורק לכיוון קורנינג ומפלי הניאגרה ובחזור לעצור באיתקה ומשם לכיוון ניו גרזי,פילדלפיה וכ’ו.. ואז חזרה לניו יורק.. כלומר הפוך מהמסלול שרשמתי בתגובה הקודמת.

אם אסגר על המקומות יהיה לי קל יותר להחליט את המסלול 🤣

• @oran7

טיפ קטן – אל תחשוב בלילות, תחשוב בימים כי מטיילים בימים. ברור שבסופו של דבר מזמינים לינה במלון ללילה, אבל התכנון צריך להיות לפי ימים.

תלוי בתחומי העניין שלכם אבל:

פילדלפיה – רבים מבקרים, רבים אחרים מקדישים יום לא מלא רק כדי לשוטט במרכז ההיסטורי. יחד עם זאת יש בעיר המון מה לעשות גם 3,4 ואפילו 5 ימים. כלל כמובן המרכז ההסיטורי (שם נחתנה הכרזת העצמאות ושם גם הפעמון), המדרגות של רוקי, אוניית מערכה גדולה שהפכה למוזיאון (טכנית היא בניו ג’רסי, אבל צמוד לפילדלפיה), אקווריום ועוד ועוד ועוד. פילדלפיה פחות מוכרת בקרב מטיילים ישראלים פשוט כי מאד קרובות אליה שתי ערים מדהימות יותר – ניו יורק וושינגטון ולכן רבים מדלגים/מזניחים את פילדלפיה.  אבל היא בהחלט שווה ביקור.

וושינגטון – עיר אמת מדהימה שבקלות ממלאת יומיים בלי להתעמק, ועד שבוע שלם עם להתעמק. החל מסמלי השילטון (הבית הלבן, הקפיטול ובית המשפט) דרך האנדרטאות הרבות, המוזיאונים המדהימים והחינמיים, ועוד.

האם אפשר להקדיש לשתי הערים האלה את כל ה-10 ימים למשל? בהחלט כן. האם שווה? סביר שלא אלא אם כן אתם חזק בקטע העירוני.

אגב, אפשר בהחלט גם לטוס כיוון אחד לבאפולו ואז לחזור באוטו (או הפוך)

• @אנשיםטובים

אחלה טיפ, תודה.

מה לגבי ניו ג’רזי? אטלנטיק סיטי? שווה להשקיע שם קצת זמן?

אגב, קצת פחות מעניינות אותנו ערים “רגילות” עם מוזיאונים, בתי עירייה וכ’ו.. 

• @oran7

מוזיאונים זה מונח גמיש. זה לא רק אומנות או ארכיאולוגיה. למשל בוושינגטון יש מוזיאון טבע משובח, ומוזיאון תעופה מעולה.

אטלנטיק סיטי נחשבת עיר לא מעניינת שמגיע אליה רק מי שרוצה להמר. ואגב, יש גם קזינו בניאגרה (בצד הקנדי)

ניו ג’רסי זו מדינה ולא עיר. יש פה פחות נקודות עניין בולטות. אם אתם בקטע אז יש שם סיקס פלגז

• @אנשיםטובים

הבנתי.. 

האם לדעתך כדאי לנסוע מניו יורק לLake George(משום מה בן משפחה המליץ לנו למרות שלא מצאתי כמעט מידע כאן), משם לנסוע לכיוון איתקה ולמפלי הניאגרה ובחזור ללכת לpocono mountains ופילדפיה?

• @oran7

Lake George אגם יפה לנופש ותו לא. לא הייתי נוסע במיוחד בשבילו אלא אם אתה רוצה

לטייל באדירונדק. נראה לי שעוד לא קראת את הסיכום ששלחתי לך. שים לב שם במיוחד

לעמק ההדסון שאתה לא מזכיר פה.

• @עודד

אתה רואה, מזל שאני שואל ומתייעץ.. שוב תודה על העזרה והעצה.

לגבי ההדסון, אני קורא בדיוק.

בחזרה