בחזרה

אנגליה - עזרה בתכנון טיול לשלושה שבועות בקיץ

• שלום לחברי הפורום היקרים. אנחנו טסים הקיץ לאנגליה לשלושה שבועות. נוחתים בחמישי בלילה בלוטון (לונדון) והטיסה חזרה ממנצסטר.

התחלתי לקרוא באתרים השונים כדי לבנות את שלד המסלול. אשמח לעזרה.

אנחנו נוסעים עם 3 ילדים שני מתבגרים ובת 9. אוהבים מסלולי הליכה ארוכים, פארקי אקסטרים וקצת ערים.

התלבטויות -

1. לונדון -  כמה ימים להקדיש? ככל שאני קוראת על העיר אני רוצה לבלות בה יותר…. כרגע התכנון הוא 4 ימים. האם ללון בלילה ליד שדה התעופה בלוטון או לנסוע לעיר (נוחתים אחרי 23:00)

2. ממשיכים (עם רכב) באיזה מהאזורים לבחור וכמה להקדיש לכל מקום? צפון ווילס,קווסטולד,פיק דיסטריקט, ליק דיסטריקט…. מקריאה ראשונה מתרשמת שלא כדאי לוותר על אזור האגמים. מתלבטת לגבי השאר. בנוסף מבינה שיש אילוץ של לינה בת שבוע בכל מקום אז איך כדאי לחלק?

3. הטיסה חזרה יוצאת ממנצסטר בצהרים. האם כדאי להקדיש למנצסטר יום או להגיע רק לטיסה?

אשמח מאוד לעזרתכם!!!

• @_יעל

הנה קצת רשימות שעשיתי למגרה שלי. מניח שזה יכול לעזור לכם

לונדון

חובה. מלאה באתרים לילדים ומבוגרים כאחד. יש המון דירות שאפשר להשכיר במקום מלון!

• חילופי המשמר של המלכה (האמת – לא חובה). צריך לתפוס מקום מראש
    • מוזיאון מאדאם טוסו – מוזיאון שעווה
    • הצינוק – בטח לא תלכו J
    • מחזמר
    • אחד מהפארקים הגדולים – הייד פארק/ריג'נט (גן חיות)
    • המוזיאון הבריטי – מומיות ועוד
    • מוזיאון ויקטוריה ואלברט
    • לונדון איי – הגלגל הענק (לא חובה)
    • כנסיות: ווסטמינסטר (היסטוריה אנגלית מדהימה כולל קברים של מלכים), סט. פול (יפה מאוד, נוף מדהים מבחוץ).
    • ביג בן – רק מבחוץ
    • ספינת המלחמה belfast
    • מצודת לונדון + גשר לונדון (אפשר לעלות עליו ) – טירת המלוכה הקודמת
    • ונציה הקטנה
    • שוק קמדן – ענקי
    • נוטינג היל (כולל אתרים מהסרט) + שוק פורטובלו
    • קניות ברחוב אוקספורד (פרימארק, חנת צעצועים האמליס.. – כמובן שניתן לוותר
    • סיורי גרפיטי בשכונת שורדיץ' – לא יודע אם לילדים, אבל מגניב
    • מוזיאון שרלוק הולמס
    • פינת הנואמים בהייד פארק (יום ראשון בלבד)
    • פארק הולנד הקטן עם הגן היפני (טווסים, סנאים)
    • מוזיאון ריפלי – believe it or not – רק לילדים כמו בס"פ
    • גריניץ' – לא חובה – קו האורך "0", אונית המלחמה קאטי סארק וכו
    • תצפית על לונדון מגבעת פרלמנט
    • תצפית על לונדון מסקיי גארדן
    • סט פול
    • כנסיית ווסטמינסטר
    • שוק אוכל - בורו
    • מחזמר
    • למבוגרים - בית קברות Highgate
    • למבוגרים - שכונת היוקרה -  צ'לסי
    • למבוגרים - מוזיאוני טייט – מודרן, בריטיין
    • למבוגרים – גלריית סאצ'י
    • למבוגרים – פאבים עתיקים

קרוב ללונדון

• אולפני האחים וורנר – סט הארי פוטר. להזמין כרטיסים מראש
    • טירת ווינדזור + לגו לנד - windzor. רצוי לבחור את אחת הטירות הגדולות
    • טירת ווריק - warwick– כולל הדגמות אבירים. רצוי לבחור את אחת הטירות הגדולות
    • אוקספורד / קיימברידג' – סיור בקמפוס האוניברסיטאות הנחשבות בעולם
    • גני Q – גנים בוטניים

• @imeshy

דרום מזרח אנגליה – סאסקס, אסקס, ווסקס

• https://www.gotravel.co.il/travel/?p=2660
    • טירת לידס היפה (יש גם go ape) + מבוך שיחים קטן – Leeds castle
    • חבל קנטרברי + טירת קנטברי הענקית - Canterbury
    • צוקי דובר + טירה–dover  -  יפים בעיקר בשייט מהים
    • איסטבורן / לואיס – צוקים נוספים – יפים אפילו יותר - Seven Sisters Country Park
    • יער אשדאון
    • שפילד פארק
    • ברייטון –  brighton-  עיירת נופש האנגלית. חופי רחצה, פאביליון בסגנון מזרחי מרשים
    • וינצ'סטר – עיר עתיקה
    • טירת Hever Castle & Gardens – הטירה של אן בולין
    • טירת Bodiam Castle
    • טירת Arundel Castle 
    • תחנת רוח Halnaker Windmill סאסקס – התחנה עצמה לא משהו אבל יש שביל מוקף עצים בדרכה אליה מאוד יפה

צפון אנגליה

• יורק – york - צפון אנגליה, עיר עתיקה יפה מאוד.
    • סמוך – פארק פסלים Yorkshire sculpture park
    • מספר מבוכים

https://www.masa.co.il/article/%D7%A4%D7%90%D7%A8%D7%A7-%D7%94%D7%A4%D7%A1%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%A8-%D7%9C%D7%97%D7%91%D7%A7-%D7%A2%D7%A5/

• שמורת Peak District – למשל : mother cap – מרכז סלעים – עם פריחת שיח האברש (בקיץ).

https://www.lovefromscotland.co.uk/peak-district-walks-east-cheshire/

https://walkpeakdistrict.com/

Three Shires Head, Teggs  nose, טיפוס על Shutlingsloe, טיפוס על Parkhouse Hill & Chrome Hill, lud's church – מסלול מרהיב

• שמורת Yorkshire Dales National Park (Malham Cove, brimham Rocks, Malham Landscape Trail, Aysgarth Falls ,  Bolton Abbey and the Strid ועוד) , מנזר fountains abbey , ribblehead viaduct

http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/th-1326972/prevloaded-1/start-0

https://www.lovefromscotland.co.uk/yorkshire-dales/

• צפון רחוק - חומת אדריאנוס + שרידים רומאיים
    • צפון רחוק - טירת Alnwick Castle – טירה ענקית
    • לינקולן – עיר עתיקה
    • ניוארק- שוק עתיקות ענקי

איזור האגמים – lake district

• כ- 10 אגמים גדולים במספר מרכזים ועוד מאות קטנטנים. מסלולי הליכה נינוחים בערים עתיקות לשפת האגם, או לפסגות הרים לא מאוד גבוהים (500-900 מטר). מעגלי אבנים, מפלים ואטרקציות נוספות. האיזרים המרכזיים: windermere, Keswick, ambelside

מסלולים אפשריים – Stokjyll force באמבלסייד, Aira Force, סובב אגם גראסמיר, סובב אגם באטרמיר, שייט באגם וינדרמיר

• חומת אדריאנוס – Hadrian wall – החומה הרומאית המקורית, מצפון לאיזור האגמים.

בסמוך לקרלייל. יש אוטובוס שנוסע בסמוך לחומה ועוצר במקומות המעניינים.

http://hadrianswallcountry.co.uk/sites/default/files/media-library/Bus%20tours%20leaflet%202016.pdf

• ארמון Levens Hall – ב Kendal

• @imeshy

דרום מערב – וילטשייר, גלוצ'סטר, דורסט

• איזור קוטסוולדס – cotswolds - האיזור הכפרי הכי יפה באנגליה. אפשר אולי למצוא גם שווקי עתיקות אם זה מעניין – למשל ב newbury
    • מבוך עצים מרשים longleat
    • צ'דר גורג' – טיול רגלי + טיפוס צוקים + מערת נטיפים
      • כדי להפיק את המירב מהנוף, יש לנסוע בכביש B3135, המתפצל מכביש A39, היוצא מבאת' (Bath). זו לא בהכרח הדרך הכי קצרה להגיע לצ'דר, אבל היא הכי יפה. הכביש מתפתל במורד גבעות שהולכות ומתרוממות, עד שהוא מגודר משני צידיו בצוקים עצומים של סלעים חשופים, המזדקרים, אנכיים כמעט לגמרי, לגובה של כ-140 מטר. כשהנוף הפראי של הקניון נקטע לפתע על ידי מבנים, חונים בצד הצוקים, וניגשים ללשכת התיירות, שם תקבלו מידע ומפות. 
      • בסמוך ללשכת התיירות נמצאות שתי מערות נטיפים, שבהן התגוררו בני אדם בתקופת האבן, וכיום הן מושכות אליהן תיירים, חוקרי מערות ומדענים.  ילדים וצעירים יאהבו במיוחד את מערת קוקס (Cox's Cave), שכחלק מהמופע האורקולי שנערך בה
      • מערת גוף (Gough's Cave) הסמוכה גדולה ומרשימה יותר, ומקושטת בנטיפים צבעוניים מדהימים. יש בה שלד אדם, הנחשב לשלד השלם העתיק ביותר בבריטניה. הוא מוצג שרוע, במקום שבו התגלה. לאחרונה חולל השלד בן 9,000 השנה סערה בכפר השליו – בדיקות דנ"א העלו, שהוא מקורב גנטית למורה שחי בצ'דר כיום. במערה התגלו גם חלקי עצמות אדם בנות כ-12,000 שנה וגולגלות, שככל הנראה נכרתו – רמז לכך שלפני אלפי שנים חיו באזור קניבלים. באחד מחדרי המערות, ב-Boulder Chamber, נקבע ב-1966 שיא נוסף: אדם שקיווה להיכנס לספר השיאים של גינס שהה בחדרון זה במשך 130 יום. לצערו, חודשיים מאוחר יותר נשבר השיא של שהייה מתחת לפני הקרקע על ידי ספרדי. 
      • אחרי הביקור במערות, בעלי כושר גופני סביר מוזמנים לטפס ב-274 המדרגות של סולם יעקב (Jacob's Ladder) עד למעלה הצוקים. משם יפסעו בשביל זרוע סלעים, המוביל לנופים פנורמיים מרהיבים של הקניון מעברו האחד, ולשדות מנוקדים בכבשים ובפרות מעברו השני. המובחרות שבין הכבשים הללו תככבנה ביריד הכבשים הענק, הנערך בכל חודש אוגוסט בכפר הסמוך פרידי (Priddy).
      • מערות מנדיפ הפתוחות למבקרים מדהימות ביופיין, אך הן נגועות בעודף מסחריות. ואולם, הביקור במערות האחרות, שאינן מלאות בתיירים ובאפקטים אורקוליים, מסוכן, וכרוך בתיאום מראש עם הרשויות. הרפתקנים אמיצים, מגיל 11 ומעלה, יכולים להצטרף לקבוצות שיוצאות אל אפלת מערות צ'דר העמוקות יותר בליווי מדריך מוסמך (טל' 1934-742343; פרטים גם בלשכות התיירות). 
      • גם על הצוקים מותר לטפס רק בחברת מדריך מוסמך (פרטים באותו מספר טלפון). עם זאת, ניתן לסייר לאורכם במסלולי טבע מאושרים. כמה ממסלולי הצוקים המומלצים מתחילים בקניון אבור (Ebbor Gorge). הוא נמצא במרחק של כעשר דקות הליכה מווקי הול, על כביש קטן (אין לו מספר, אך הוא קרוב מאוד לכפר), המוביל צפונה, לכיוון פרידי. בביתן שבכניסה ניתן לקבל מידע על הצומח והחי באזור, ומשם תוכלו להמשיך באחד מבין שלושה מסלולי הליכה העומדים לבחירתם – כל אחד מהם באורך ובדרגת קושי שונים. המסלול שמוביל לצ'דר ארוך יחסית, וכולל טיפוס על סלעים חלקלקים, אך למאמץ יש תמורה – נופי ארץ הכבשים המוריקה הנשקפים ממנו.
    • העיר באת' –bath -  מרחצאות רומיים מרשימים
    • סטונהנג' – יש מעגלי אבנים נוספים בכל רחבי אנגליה
    • גבעת הסוס הלבן – ציורים פגניים
    • יער דין –forest dean (שייך מעשית לדרום וויילס)
    • סטראטפורד  -  Stratford upon evon– עירו של שייקספיר (לדעתי ממש לא חובה, מה לנו לשייקספיר)
    • ארמון בלנהיים
    • היער החדש – סוסי פרא
    • סולסברי – מגנא כרטא
    • Stourhead – גן אנגלי מקסים
    • חוף היורה – jurrasic beach - Durdle Door, Lulworth Cove, Stair Hole, Old Harry Rocks – חופים עם שחיקת סלעי הגיר. מרשים מאוד
    • עיירת Lyme Regis – נמל קטן ומרשים – מרכז תיירותי
    • הכפר Lacock – כפר עתיק
    • מנזר Saint Cathrine ליד אבוטסברי. נוף יפה

• @imeshy

וויילס וסביבתה

• שמורת סנודוניה – מפלים (Swallow falls) , הרים (Glyder Fach and Glyder Fawr) , אגמים (Idwal  - מסלול קצר מסביב לאגם), ffos anoddun - fairy glen,  רכבת קיטור להר סנודון וכו'..
    • טירות: conwy, Caernarfon – טירות "חצי" שמורות מרהיבות. נמצאות בערי דייגים קטנות.
    • האי אנגלסי - טירת בומריס , שייט לצפייה בתוכי ים – פאפין – ועוד חיות נוספות (לא תמיד רואים פאפין), מגדלור South Stack Lighthouse
    • סיור במכרה צפחה
    • Great orme – צוק מרשים עם דרך נופית, רכבל, מגלשת הרים
    • עיירה מרכזית ויפה - Betws-y-coed
    • עיירה - Llandudno  - מזח ארוך על המים
    • Tenby – בקצה וויילס – עיירה צבעונית
    • העיירה – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – השם הארוך בעולם?
    • Portmeirion – גן איטלקי יפה
    • אמת מים פונטקיסילטה
    • צ'סטר  -  chester– מרכז אנגליה, קרובה למנצ'סטר (קהילה יהודית).  בתים בסגנון מגפאי הציורי, נחל, חומה, כנסיה. אאוטלט קרוב (Cheshire oaks).
    • ליברפול
    • טירת Raglan Castle (דרום וויילס)
    • מרכז וויילס -  Pistyll Rhaeadr, Powys, Wales – מפל מרשים
    • שמורת corn du – ההר הגבוה בדרום וויילס
    • חוף Llanbedrog – מרכז / צפון – חוף יפה עם בקתות צבעוניות
    • אומגה מעל מכרה - Zip World Penrhyn Quarry
    • אגם Lake Vyrnwy  - מרכז וויילס
    • העיירה Aberystwyth
    • העיירה Aberdovey- חוף חולי עם גאות ושפל?

אתרים פזורים בכל רחבי אנגליה + הערות

• בכל יום באנגליה, גם בקיץ עלול לרדת גשם. הגשם יכול להיות מקומי וקצר וגם יותר ארוך. לרוב הגשמים לא צריכים להפריע מדי לרוב האטרקציות (גשם אנגלי דק). לכן כדאי לעשות תכנון לכל יום לפי איזור – כלומר אם יהיה גשם מה נעשה, ואם יהיה שמש מה נעשה. אפשר גם לתכנן את הטיול באתרי הטבע ולעשות שינויים לפי התחזית. יש מספר אתרי תחזית מצויינים.
    • פארקי חבלים – go ape, חלקם כוללים סיור segway. יש רבים כאלו באנגליה.
    • מעגלי אבנים – ממש לא חובה ללכת לסטונהנג'. הוא הכי גדול אבל לא ניתן להגיע לאבנים עצמן. יש מעגלים קטנים יותר בכל רחבי אנגליה וכדאי לבחור את הקרוב למסלול הטיול שלכם
    • בלונדון ובמנצ'סטר יש קהילה יהודית גדולה – מאוד פשוט להצטייד
    • לא נכנסתי כאן לכל מה שקשור לסקוטלנד. איזור היילנד דומה באופיו לאיזור האגמים באנגליה (אגמים גדולים יותר, הרים גבוהים יותר, מזג אוויר טוב פחות). אדינבורו נחשבת לעיר יפה עם טירה מרשימה. לא בטוח שחייבים להצפין עד לשם. לשיקולך.
    • ניתן גם לעבור לאירלנד במעבורת. גם כאן – לדעתי לא נכון ועדיף לשמור לטיול אחר.

• @imeshy

המלך ארתור

https://www.masa.co.il/article/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%9A-%D7%90%D7%A8%D7%AA%D7%95%D7%A8-%D7%95%D7%94%D7%90%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94/

גנים אנגלים

https://www.masa.co.il/article/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%94%D7%92%D7%9F-%D7%94%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99/

פאבים  בלונדון

https://www.masa.co.il/article/%D7%94%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%9F/

מבוכים

https://www.masa.co.il/article/%D7%A9%D7%92%D7%A2%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94/

מונמנט עתיק

https://www.masa.co.il/article/%D7%94%D7%A2%D7%A0%D7%A7-%D7%94%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99-%D7%96%D7%95%D7%9B%D7%94-%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%97%D7%93%D7%A9/

לינקים טובים

http://www.uktravelplan.com/England-1.html?gclid=EAIaIQobChMIgMXZ7qL31QIVRbgbCh3Uzwi5EAMYASAAEgI9rvD_BwE

• כללי

http://www.lametayel.co.il/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94+%E2%80%93+%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%94+%D7%9C%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C

https://www.masa.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%99/%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94

טיול בקראוואן + למשפחות

• @imeshy

ולעניינו

בעיני – בטיול ארוך כמו שלכם – שם המשחק , לטעמי הוא גיוון. לא לחזור על אטרקציות דומות זו לזו. 

ללונדון הייתי מקדיש יותר ימים. 

לא הייתי מוותר על איזור החוף הדרומי של אנגליה

לא הייתי מוותר ל טעימה מהקוטסוולדס והסביבה

מספר ימים גם בצפון ווילס המרהיבה

ובטח שלא מוותר על לייק דיסטריקט

• @_יעל

מאוד קשה לענות לשאלות מסוג כזה, כי יש כאן המון עניין של העדפה אישית, ובעצם אין תשובה אחת נכונה. למעשה, סביר להניח שבכל אחת מההחלטות שלכם אתם תהנו מאוד, כי אנגליה היא מדינה מדהימה.

חשוב מאוד להבין שמדובר במדינה גדולה מאוד, ובתוכה יש הרבה אזורים שכל אחד מהם מעניין, מרתק, ומחזיק תקופה של טיול ארוך. לכן אני לא מתחבר בכלל לאמירה ש”אסור לוותר על האגמים”. הרי זה נכול לכל כך הרבה אזורים באנגליה, ובסוף חייבים הרי לוותר על משהו. דווקא אזור האגמים נמצא בצפון של צפון אנגליה, ולכן פחות מתאים לטיול שמתחיל בלונדון. אנגליה כל כך גדולה ומעניינת, כך שבטוח שתרצו לחזור לשם לעוד טיולים… אז תשאירו משהו לטיול הבא, ותנסו לצמצם בנסיעות.

לונדון עיר גדולה ומעניינת, ואפשר לבלות שם גם שבועיים. אבל בגלל שזמנכם מוגבל, כנראה שתאלצו להישאר שם “רק” 5-6 ימים. אם תישארו 4 ימים, תהיה לכם המון מוטיבציה לחזור לשם בקרוב.

את השבועיים שישארו כדאי לחלק ל2 אזורים. למשל, אפשר לבלות שבוע בקוטסוולד ועוד שבוע בצפון ויילס, ומשם להגיע למנצ’סטר לטיסה חזרה. באופן אישי, זו הייתה הבחירה שלי.

את מוזמנת לקרוא את תאור הטיול שלנו מהקיץ הקודם (פירסמתי כאן בפורום, מקווה שגם בלוג יגיע בהמשך). אנחנו טיילנו שבוע בפיק דיסטריקט ושבוע בצפון ויילס. בכל אחד מהאזורים האלה היינו שבוע שלם ועדיין לא ראינו שליש ממה שרצינו לראות (גם אחרי סינון). פשוט יש כל כך הרבה…

• @imeshy

וואו, איזה אוצר!!!! תודה רבה

אנחנו מעדיפים טיול כוכב על טיול מתגלגל ולכן אני כן מנסה למצוא כמה מוקדים חוץ מלונדון – אפשר אפילו  שלושה ארבעה. 

גם את מקומות הלינה אני מזמינה מהארץ אז יש פחות מקום לגמישות.

אם היית חייב לבחור במה היית בוחר ?

וכמובן שזהו רק טיול ראשון בטח יהיו עוד בהמשך…..

• @_יעל

אני מסכימה עם עמיחי שאין פה נכון ולא נכון אלא פשוט שאלה של העדפה. דווקא לדרום אני לא הייתי נוסעת אם אתם צריכים להגיע צפונה בהמשך. הנסיעה מייגעת. לדעתי אזור הקוטסוולדס הוא אזור עם יחסי ציבור מצוינים אבל הוא לא בהכרח יותר יפה ממקומות אחרים שאת שוקלת. כפרים כמו בקוטסוולדס יש בהרבה מקומות, ובסופו של דבר מבקרים גג בשניים-שלושה. זה מתאים כעצירה של כמה ימים בדרך צפונה אבל לא הייתי מתעכבת שם שבוע. 

• @שקד

אנגליה נהדרת. אנחנו התאהבנו בה מיד.

אנחנו היינו בדרום באזור קרנוול ל 6 לילות ועוד 4 לילות בפיק דיסטריקט.

שנה לאחר מכן נסענו לצפון ווילס ואזור האגמים.

חשוב לומר כי אין הכרח להשכיר דירות לשבוע. נכון קשה למצוא אבל בהחלט אפשרי למצוא לפחות. אנחנו הצלחנו למצוא בתים כפריים נהדרים.

• @_יעל

קודם כל בעניין הלינה: ניתן למצוא לינות של כמה ימים ופחות משבוע, זה דורש חיפוש ומאמץ אבל זה בהחלט אפשרי. ביחוד אם אתם לא חייבים דירה/קוטג’ אלא גם B&B בא בחשבון, יש יותר אפשרויות [זה מה שאנחנו עושים בדרך כלל, את הפינות סוגרים עם B&B]. 

כמובן שכמה שיותר מוקדם, יותר סיכוי למצוא.

קחי בחשבון שגם המעבר מאיזור לאיזור לוקח זמן, השיטה שלנו היא לתכנן עצירות מעניינות בדרך ואז זה לא סתם יום נסיעה אלא עוד יום עם פעילויות, רק שמסיימים במקום אחר מזה שמתחילים. 

לפי מה שכתבת, אני הייתי מחלקת ככה:

חמישי בערב נחיתה בלוטון – לא הייתי ישנה בשדה אלא מגיעה למקום הלינה בלונדון עצמה. חבל על הנסיעה בבוקר, ככה תקומו ישר אל העיר ולא תצטרכו שוב צ’ק אאוט וצ’ק אין והתארגנות. אנו קבוע נוסעים ללוטון עם איזיג’ט ולא ישנים בשדה אלא בלונדון עצמה. 

שישי, שבת, ראשון, שני – לונדון. [אם אתם לא דתיים. אם אתם דתיים אז שבת לא נחשב]. 

בדרך כלל שבוע לינה זה שני עד שבת או ראשון שם. 

שלישי עד שני או קצת יותר – וויילס, אני באופן אישי הייתי ממליצה בחום לקחת שלושה-ארבעה ימים לדרום ויילס ושלושה-ארבעה ימים לצפון ויילס [נופים אחרים, אפשרויות אחרות, לא תשתעממו] אבל אם באמת תהיו מוגבלים בימים, אז שבוע איפה שתמצאו מקום לינה מתאים. 

השבוע שנשאר – פיק דיסטריקט ומנצ’סטר. 

אם יש לכם יותר זמן, אז יותר ימים ללונדון. 

אם תחליטו לנסוע לדרום ויילס יש לי כמה וכמה המלצות [היינו שם כמה פעמים כל פעם במקומות אחרים] – מכרות פחם עם סיור תת קרקעי, מערות נטיפים מרשימות, קניונינג, הליכה ללשון יבשה שניתן להגיע אליה רק בשעות השפל, חופים  מהממים

בכל מקרה ממליצה בחום לכלול בתוכנית לפחות מוזיאון פתוח אחד, לפי האיזור שתהיו בו. זה בילוי משפחתי ליום שלם. 

אם אתם בעניין של גלישת גלים, יש אופציות בלא מעט חופים [ספציפית ראינו בדרום ויילס אבל לא רק שם] 

רכיבה על סוסים זה ממש לא אקסטרים, אז אל תתפתו [בתי שרוכבת התאכזבה מהרכיבה, זה רק ללכת רגוע במסלול קבוע עם מוביל]. 

בקיץ יש הרבה פסיטבלים מקומיים וזה כיף ומאד משדרג את החויה, אז תלוי איפה תחליטו להיות כדאי לחפש [גם בלונדון וגם בשאר המקומות]. 

בגדול לא ממליצה להרחיק עוד צפונה מעבר למנצ’סטר כי תוציאו הרבה זמן על נסיעות וחבל. אנגליה ענקית אי אפשר למצות את כולה לא בביקור אחד ולא בשניים. 

במנצ’סטר עצמה בודאי יש מה לעשות, אך אם אתם יותר בעניין טבע ואקסטרים אז פחות. [אנחנו שילבנו יום מנצ’סטר אחרי צפון ויילס]. 

צריך לזכור גם שבאנגליה כולה יכול לרדת מבול גם בקיץ. לכן אוהבי טיולים ככל שתהיו, כדאי תמיד להכין תכנית גיבוי קרובה של פנים למקרה של מזג אויר בלתי נסבל [ואנו רגילים לטייל בגשם כי בן הזוג בריטי, אבל יש רמה שבה זה פשוט כבר לא כיף]. תחזית מזג האויר המקומית בדרך כלל מדייקת בבוקר אותו יום. 

מציעה קודם כל לראות איפה אתם מצליחים להשיג לינות מתאימות, ולפי זה לתפור את המסלול. 

• @אוליב-י

אני הייתי ממליץ לסיים בליברפול במקום מנצ’סטר. יותר מעניינת בעיני במיוחד אם אתם או הילדים בעניין של כדורגל או ביטלס וביום האחרון להגיע מליברפול לשדה התעופה במנצ’סטר. בשתי הערים אפשר לעשות קניות “כמו בלונדון” (אפילו יותר נוח כי במרכזי הערים יש קניונים גדולים) בכל זאת אמרת שנוסעים עם מתבגרים. 

פארקים עם רכבות הרים למתקדמים  יש את אלטון טווארס בפאתי הפיק דיסטריקט או טורפ פארק ליד לונדון. 

• @אוליב-י

תודה רבה!

נשמע כמו מבנה טיול מתאים.

אשמח מאוד להמלצות על דרום ווילס וצפונה כולל - הבנתי שמדובר באזור ענק אז איפה כדאי להתמקם.

לגבי לונדון- אנחנו נוחתים אחרי 23 בלילה. גם אני מעדיפה להתמקם פעם אחת- האם יש תחבורה בשעות אלו?

ואם יש לכם דירה מומלצת אשמח לפרטים.

• @rani-b

אנחנו  מצאנו את ליברפול פחות מעניינת, כנראה כי איננו חובבי כדורגל באופן מיוחד….

• @_יעל

בשמחה

דרום ויילס וצפון ויילס הם שני אזורים גדולים נפרדים, אי אפשר [לדעתי] “להספיק” את שניהם ביציאה מאותו מקום לינה. אני לפחות מעדיפה לא לנסוע יותר משעה, מקסימום שעה וחצי לכל כיוון ביום. 
    התקופה שבה היינו רק 3 ילדים הסתיימה לפני כמעט 7 שנים, והיינו אז עם שלושה קטנים אז תמיד לקחנו רק 2 חדרים [אנחנו והתינוק, ושני הגדולים צמודים אלינו] אז לא בטוח שמה שהיה טוב עבורנו אז עדיין קיים בכלל היום ובכל מקרה זה לא נראה לי מתאים להרכב שלכם, שהם יותר גדולים. אחר כך היינו בויילס עם ארבעה ילדים אז שוב זה כבר גודל אחר של משפחה – הרבה יותר קל למצוא עד שלושה ילדים...

אבל מקשרת לך לאתרים יחסית אמינים שאפשר לחפש בהם, ובנוסף כמובן AIRBNB [עם כל כללי הזהירות הנדרשים]. 

homeaway

holiday cottages

אתר טוב שמדרג את מסלולי הטיול הרבים באי הבריטי לפי רמת קושי, וגם נותן  מידע אמין על המסלול – Walking Britain אנחנו נעזרנו באתר זה הרבה פעמים ולרוב היינו מרוצים. 

דרום ויילס:

מוזיאון פתוח שהיינו בו לפחות פעמיים [אולי שלוש, לא בטוחה] ובעיני הוא חובה אם נוסעים לדרום וויילס – St. Fagans national museum במרבית המוזיאונים הפתוחים הכניסה חינם או בתשלום סמלי. זה ממש ליד קרדיף. 

עוד דבר שאפשר לראות בדרום ויילס אלו מכרות הפחם, שכיום כבר לא פעילים אבל יש בהם מוזיאונים היסטוריים, תצוגות מתחלפות וגם סיורים תת קרקעיים שאצלנו אהבו בכל הגילאים [אבל יש הגבלת גיל וגובה – מגיל 5 נדמה לי]. אנו היינו בשניים – Rhonda heritage park וגם Big pit national coal museum [לא באותה נסיעה, כלומר לא באותה שנה] וכל אחד מהם שווה ביקור של חצי יום לדעתי [אבל תבחרו אחד מהם, לא שניהם כי זה די יחזור על עצמו בחלק מהדברים]. הסיור של ביג פיט יותר מעניין, לדעתם של הילדים שלי. 

עוד מקום ששווה ביקור בדרום ויילס – Dan yr ogof מערות נטיפים מדהימות, מבחוץ להן יש פארק דינוזאורים [לא אינטראקטיבי] ויש גם אתר של חיי האדם הקדמון. 

לחובבי פינות של פעם בחיים, Worms head לשון יבשה שניתן להגיע אליה אך ורק בשפל, לצערי אנחנו לא הגענו לשם בסוף [כי היה לנו פנצ’ר בגלגל שקלקל את היום ובימים האחרים היה מבול] ואם כבר בענייני ים ויבשה, יש כמה חופים מדהימים ששווה לדגום – אם אכן תחליטו להגיע לשם אשמח לפרט. 

גלישת גלים תהיה יותר בצד המערבי של דרום ויילס. 

וכמובן טירות בכל מקום. 

לא כתבת מתי נוסעים [בקיץ יכול להיות יולי או אוגוסט וזה משנה מאד] – בכל מקרה אם כבר ווילס, מציעה לבדוק פסטיבלים מקומיים [לא רק שם, בכל מקום שתבחרו להיות]

כאן למשל את יכולה לראות פסטיבלים מתוכננים לויילס לקיץ הקרוב כאשר ככל שתתקרבו לתאריך יתווספו פסטיבלים קטנים נוספים שמתוכננים פחות זמן מראש. אם יש משהו שמושך את ליבכם, כדאי לתכנן לפי זה [בקיץ האחרון תכננו את הלינה לפי משחקי ההיילנדס בסקוטלנד וכל המשפחה הסכימה פה אחד שזה היה היום המוצלח ביותר בטיול]. 

זה ככה על קצה המזלג, יכול למלא לכם ארבעה ימים בכיף, ממליצה על גמישות בתכנון לפי מזג האויר. 

אני יכולה לפרט גם על צפון וויילס [אם כי על צפון ויילס יש לדעתי יותר מידע פה באתר ובפורום] וכן הלאה היינו במרבית האיזורים באנגליה, אבל זמני מוגבל אז כשתחליטו לאן, אשמח לעזור נקודתית. 

לגבי לוטון – יש איזיבאס, יש מוניות. אנחנו העדפנו לשלם על מונית ולא על לילה במלון. 

לגבי לינה בלונדון כנראה אין לי המלצה שתתאים לכם – ההעדפה שלנו שונה מהמקובל פה, אנחנו מעדיפים ללון בפרברים [איזור 2-3 ואפילו 4 של הטיוב] כי בן הזוג מקומי, אנו מכירים היטב את התחבורה, ומעדיפים בית נוח במחיר סביר תמורת שעה נסיעה בתחבורה ציבורית לכל כיוון. מה שנוח לנו [כיום עם 5 ילדים] לא יהיה במחיר סביר במרכז לונדון, וכיון שאנו מבשלים לבד אז מלון לא בא בחשבון בכל מקרה [חוץ מאשר לילה יחיד אם אין ברירה לפני טיסה וכאלה]. לכן לא נראה לי שהבתים והדירות שהיינו מרוצים מהם בלונדון יתאימו לכם, רוב האנשים מעדיפים במיקום יותר מרכזי ובצדק לדעתי. 

• @אוליב-י

המון תודה אוליב!!!

אנחנו טסים ב18/7 וחוזרים ( מנצ'סטר) ב8/8

אעמיק בנתונים ואשמח לחזור עם שאלות ממוקדות יותר

לילה טוב

• בוקר טוב,

אז  אחרי קראתי והצבתי אפשרויות על המפה נראה לי שצמצמתי אפשרויות.

אנחנו כאמור טסים ללונדון וחוזרים ממנצסטר אחרי 3 שבועות.

הרעיון הוא שלושה ארבעה כוכבים אבל עם מבנה הגיוני כדי לא לאבד ימים יקרים בדרך.

צפון ודרום ווילס נראות (נראים?) מקסימות אבל לא הצלחתי לשלב עם מקומות מספיק קרובים ופארק שעשועים (שהובטח לגדולים)

אז נשארתי בינתיים עם המבנה שעשו כבר קודמי:

נחיתה בלוטון ושהיה של ה- ימים בלונדון

נסיעה לאזור קוסטוולד (שבוע)

נסיעה לכיון  פארק אלטון טאוור לינה במקום (לילה אחד)

מעבר אל הפיק דיסטריקט (כשבוע)

חזרה ממנצסטר.

כאמור פרט לימי לונדון ו”מס” פארק השעשועים אנחנו יותר בכיון של מסלולי הליכה/קמפינג אם נצליח.

התלבטות לגבי פארק השעשועים – האם להזמין מראש את הלינה והכרטיסים  או  לנסוע מאזור לינה בפיק בהתאם למזג האויר (מחשש ליפול על יום גשום בהזמנה מראש)

• @_יעל

בהחלט ממליץ להגיע לפארק אלטון טאוארס ממקום לינה בפיק. יתרה מזאת – אנחנו בחרנו מקום לינה ליד אשבורן, כך שיכולנו לכסות את רוב אזור הפיק, וגם הרבה מאזור המידלנדס, וגם נסיעה קצרה ביותר אל אלטון. 

אפשר לקרוא על הטיול שלנו כאן:

https://community.lametayel.co.il/topic/136465/%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%A0%D7%95-%D7%9E%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94

• @עמיחי13

העדפתם את הפיק דיסטריקט על חשבון איזור האגמים וצפון וויילס?

לא כולם יסכימו איתי כאן, אבל הטבע בפיק הוא נחמד מאוד, אבל לא מתקרב לדרמטיות של סנודוניה או איזור האגמים. 

בעצם הטיול שלכם נשאר מאוד אנגליה הכפרית (והנהדרת) וכמעט ללא טבע. חשוב שתדעי זאת. 

בחזרה