בחזרה

מדריך/ מלווה מוסמך לעקבה

• שלום לכולם,

הזמנתי מלון בלבד בעקבה, ללא כוונת טיול באזור.

הסתבר לי שע”פ הוראת משרד הפנים הירדני, כל ישראלי שנכנס לאזור ירדן חייב במדריך מלווה מוסמך. לאחר שהתקשרתי למסוף, אכן אישרו את הדברים אך לא ידעו להסביר כיצד והיכן ניתן להתקשר עם מדריך כזה. מדובר כידוע בנסיעה של מס’ דק’ מהגבול למלון…

האם מישהו נתקל בתופעה המוזרה הזו? היכן ניתן למצוא מדריך שיסכים ללוות לנסיעה כה קצרה? תודה לעוזרים, אני אובד עצות, לא מצאתי מידע רלוונטי.

• @הדרן

שאלת על ביקור בירדן , או על שהייה במלון בעקבה?!

לפי מה שנכתב לי, אין צורך במדריך כדי להגיע למלון בעקבה, צריך להציג בפניהם אישור על הזמנת מלון בעקבה:

Dear

Greeting from Jordan tourism board / airport team

Regarding to your question Kindly note that if you want to  visit Petra and Wadi rum you have to be with  a group but if  you want  to visit only Aqaba you must  have confirmed hotel reservation

Regards

Airport team

אפשר לפנות אל הנציג שלהם בסביבה:

Palestine & Lebanon: 

Tel: +972-722122690

Fax: +972-722122690

E-mail: kkhaled@visitjordan.com 

Contact name: Mr. Khaled Kelani

• ראשית תודה רבה על תשובתך.

ההוראה גורפת לכלל הביקורים בירדן, הן למלון והן לטיולים ברחבי ירדן, זאת ע”פ נציגות מסוף הגבול איתן דיברתי וע”פ ההודעה באתר שלהם:

הודעה חשובה מתאריך 2.5.19:

19:04 02/05/2019

- לפי החלטת שר הפנים הירדני, על כל אזרח ישראלי שעובר לירדן כולל אזור עקבה, לדאוג להזמנת מדריך מלווה ירדני מראש, כמו כן הזמנת מלון מודפסת.
    -ללא תיאום מדריך מוסמך, מראש - כניסתם בגבול תסורב.

• חובה על כל האזרחים הישראלים לבצע את כל התיאומים הנדרשים טרם הביקור בירדן על מנת למנוע עוגמת נפש בהמשך.

•נוסע שיוחזר על ידי הירדנים מכל סיבה לא יקבל החזר לאגרת היציאה.

גם כשהתעקשתי ושאלתי את הנציגה האם אוכפים זאת טענה שכן, והפנתה אותי לחברות נסיעות ישראליות .

בינתיים מהחברות הישראליות שאליהן פניתי בבקשה לארגן מדריך, נעניתי בשלילה. הן לא מוכנות ובצדק, לספק מדריך לנסיעה קצרה למלון, רק לטיולים.

• @aljaje

טוב לדעת, אז גם ההודעה של תאי-מנהל הפורום, לא רלוונטית (כנראה החמירו לאחר ההקלות בחופשת-הפסח).

יש סוכנת בארץ בשם נרגיזה, צריך לחפש ב"טיפים" בפורום ויש עוד סוכנים ירדנים שניתן להתקשר אליהם ולברר מה מחיר ההעברה, חפש בטיפים (לא בטיפים על ויזות- החיפוש קצת מסורבל). 

• @הדרן

הי, אנא עדכן אם מצאת מדריך\ נהג שעזר בנושא. אשמח לדעת מה המחיר המקובל למדריך כזה
    מיקי

• @הדרן

אכן החל מ- 5/2019 הירדנים דורשים מכל ישראלי (דרכון ישראלי) ליווי של סוכן. גם למלונות בעקבה וגם אם יש תדפיס הזמנה – זה לא מספיק. חובה לארגן כניסה דרך סוכן לפחות יום קודם. אל תיקחו צ’אנס. לא יתנו לכם להיכנס וגם אם תתקשרו עם סוכן – לא יתנו לכם להיכנס לירדן אלא למחרת. אנו ארגנו את הכניסה דרך נרגיזה. זמינה כל הזמן ב- Whatsapp טל. 052-6545729. ממליץ מאוד. שולחים לה את צילום הדרכון ב- WhatsApp (לפחות יום קודם!!) והיא דואגת לנציג שיהיה בגבול, יכניס אתכם ויעלה אותם על המונית

• @יונתן-11

אכן קיימת דרישה כזו. גם אנחנו השתמשנו בשירותים של נרגיזה על מנת לארגן מדריך מקומי. העלות הינה 30 דינר ירדני (ללא הסעה) או 50 דינר כולל הסעה למלון. 

• @neris1

30 דינר לאדם? 

• @lironyamin

מעניין, המלון לא יכול לארגן מישהו מטעמו?

• @Sailor

תלוי אם למלון יש קשרים עם סוכן-תיירות כלשהו, כדאי באמת לשאול. 

לפני שהגעתי למלון מסוים בעקבה, שאלתי אם יוכלו לשלוח נהג שיאסוף אותי במקום להתמקח עם ה"מאפיונרים" בגבול, מסרו שאסור להם, בדרך חזרה לא היתה להם בעיה.  

• היי,

האם המחיר “לליווי” הלוך וחזור מהמלון בעקבה הוא 120 דולר ל- 4 אנשים ?

הבנתי שזו נסיעה של כ- 12 דקות

תודה

בחזרה