בחזרה

סיום ירח דבש בקליפורניה

• שלום לכולם,

בעלי ואני מתכננים אחרי טיול במקסיקו להגיע ל-10 ימים בקליפורניה ואז לחזור ארצה.

המסלול הוא כזה:

1. נחיתה מוקדם בבוקר בלוס אנג’לס – יום טיול באתרי העיר.
    2. דיסנילנד
    3. יוניברסל (הארי פוטר!!!)
    4. כביש 1
    5. כביש 1
    6. יוסמיטי
    7. יוסמיטי
    8. סן פרנסיסקו
    9. סן פרנסיסקו
    10. סן פרנסיסקו (טיסת חזור ישירה לארץ בסביבות 22:30)

מה דעתכם? הגיוני?

האם זה מספיק יומיים לכביש 1 וכל העצירות בדרך? נספיק לעצור גם באקווריום במונטריי?

יומיים יוסמיטי – נספיק לראות משהו או שעדיף לוותר? אני אישית מוותרת, אבל בעלי מאוד רוצה לבקר שם…

תודה!

• @עדי-כ

מישהו/י? 😊

• @עדי-כ

קחו בחשבון שדיסני לא נמצא בלוס אנג׳לס אלא באנהיים, מרחק שעה עד שעה וחצי נסיעה דרומה מאיזור צפון הוליווד. 

• @שירליץ

כן ברור לי...בשביל דברים טובים צריך להשקיע :)

מה לגבי שאר המסלול? יש למישהו/י תובנות/הצעות/המלצות/ביקורת?

• @עדי-כ

יומיים לכביש 1 זה ממש מעט אם מתכננים גם לעצור ולטייל. 

לדעתי עדיף 3 ימים. תנסו לתכנן את זה עם עצירות וזמני נהיגה ותראו מה נכנס… 

• @עדי-כ

לא יודע מה קורה בשלב של מקסיקו – עד כמה תיגעו עייפים וגמורים מטיול  ארוך, עד כמה תטחנו קודם נסיעות וכדומה.

וגם – לא הייתם רוצים להקדיש זמן לשופינג?

לא ציינת מתי הטיול – עונה, יום בשבוע, תאריך מדוייק (חגים)- יש לזה השפעה כמובן.

היות ודיסני בדרום לוס אנג’לס (למעשה לא בלוס אנג’לס כמו שהוזכר), ויוניברסל בצפונה, מקובל לישון כל פעם ליד הפארק ולכן קשה לעשות אותם יום אחרי יום. קשה אבל אפשרי.

ביום הראשון – נחיתה מוקדם בבוקר זה אומר לילה לבן? יהיה לכם כח לטייל?

אם יוסמטי חשוב לכם ואת חוששת ובצדק שיומיים זה מעט (מה גם שבפועל הסטייה מהחוף ליוסמיטי וחזרה גוזלת כמעט יום לשם), אז אולי לוותר על כביש 1? מלוס אנג’לס לנסוע ליוסמיטי בכבישים המהירים יותר?

• @אנשיםטובים

היי, תודה על התגובות…

לגבי מקסיקו – לא אמורים להגיע עייפים במיוחד..לא מדובר בטיול אחרי צבא אלא טיול שעיקרו זה חופים, מלונות ובטן-גב.

שופינג – לא כזה מדבר אליי, ולא מדבר בכלל לבעלי...אנחנו רוצים לסיים בקליפורניה לא בגלל השופינג.

אנחנו אמורים להגיע ביום חמישי ה-12.9 ללוס אנג’לס, וכנראה שכן נגיע אחרי לילה לבן, או לפחות אחרי כמה שעות שינה במטוס...בגלל זה היום הראשון יוקדש לשיטוט בלוס אנג’לס (שלמיטב הבנתנו זה לא שיש לעיר יותר מידי מה להציע).

לגבי דיסני ויוניברסל – כן אנחנו מודעים לקושי, אבל ננסה להתגבר עליו, במקרה הכי גרוע נוותר בזמן אמת על אחד הפארקים וננוח..

אני יותר מנסה להבין לגבי שאר המסלול – 

כביש 1:

אמורים לצאת ביום 4, בבוקר – איפה מטיילים באותו יום, איפה עוצרים ואיפה מומלץ לישון בסוף אותו יום? הבנתי שעדיף לסיים את היום הראשון הזה באזור סן סמיון או קנבריה.

ביום ה-5 – אמורים לנסוע עד מונטריי. איפה עוצרים ומטיילים? הבנתי שיש את ביג סור – האם יש נקודות עצירה ו/או מסלולים מומלצים? האם נספיק להגיע לאקווריום במונטריי?

יוסמיטי:

ביום ה-6 קמים בבוקר במונטריי ומתחילים לנסוע ליוסמיטי – לאן בעצם נוסעים? מה היעד? מדובר בערך בנסיעה של 4 שעות, בטח נגיע בסביבות הצהריים (13:00-14:00) – מה עושים בחצי היום הזה? ואיפה מומלץ לישון בסוף היום?

יום 7 – עיקר ההתלבטות היא האם להקדיש פה יום שלם לפארק, או שבשעות אחה”צ כבר לנסוע לסן פרנסיסקו וללון בה (או אולי לנסוע רק מחצית מהדרך וללון איפשהו).

יום 8: שוב כאמור, האם ביום הזה רק לצאת מיוסמיטי לכיוון העיר ואז יוותר לנו רק חצי יום לטייל בעיר או שכדאי כבר יום קודם להגיע לעיר ולטייל יום שלם בעיר.

יום 9: יום מלא בעיר (האם להתנייד בסן פרנסיסוק עם רכב או להחזיר את הרכב עם ההגעה לעיר?)

יום 10: יום כמעט מלא בעיר, טיסה חזרה ב-22:30.

אני יודעת שאני שואלת הרבה אבל אני ממש אשמח לעזרתכם :) תודה!

• @עדי-כ

אני רוצה להגן על כבודה של העיר (והמחוז) לוס אנג׳לס. יש המון מה לראות ולעשות  – חופים, אטרקציות, מוזיאונים, תרבות, קולינריה, פארקים ועוד. אפשר בקלות למלא שבוע בעיר בלי להשתעמם. פשוט לא הכל מרוכז ברדיוס צפוף וזה דורש קצת תכנון ונסיעות. 

אולי יום אחד אכתוב פוסט מרוכז, אבל בינתיים מצרפת שלושה פוסטים על ביקורים שלנו בעיר המלאכים, ויש לי עוד דברים ברשימה שטרם הספיקותי.

https://zeppeltour.blogspot.com/2015/09/blog-post.html?m=1

https://zeppeltour.blogspot.com/2017/11/2.html?m=1

https://zeppeltour.blogspot.com/2018/12/blog-post.html?m=1

• @שירליץ

קראתי שירלי

יש לי בשנה הבאה כנס ועניין אותי לדעת מה פיספסתי עד היום.

לצערי לא התחברתי אבל זה עניין להעדפות אישיות כמו שיש כאלה שאוהבים את וגאס ואני ממש לא.

דווקא את סנטה ברברה אהבתי ואת סאן דייגו מאוד  ובשתיהן כבר מזמן לא ביקרתי…………………...

• @dregev03

אם אהבת את סאן דייגו וסנטה ברברה, שווה לשוט לאי סנטה קתלינה לדעתי. יש לו ווייב מאד חמוד ולא עירוני. 

• @שירליץ

באופן די טבעי, יש להרבה מטיילים נטיה לעשות העתק + הדבק מטיולים של אחרים. יש בזה הרבה יתרונות, אבל גם חסרונות – העדרות של אתרים \ מקומות מסויימים שבגלל שהם לא היו בתוכנית המקור שכולם מעתיקים – הם זוכים להתעלמות.

אז למשל הרבה מטיילים בלוס אנג’לס, אבל לא טורחים לקחת שייט לסנטה קטלינה (ששירלי הזכירה) – מקום נפלא. באופן דומה סדונה נעדרת מהרבה תיכנונים שאני רואה – למרות שכוללים בתוכנית מקומות פחות מרשימים.

• @עמיחי13

תודה עמיחי ושירלי

בסדונה הייתי הרבה פעמים כולל לפני חודשיים ליומיים. לפני 9 שנים עשיתי שם חופשת רכיבה על אופני הרים של 5 ימים. איזור מדהים לכל הדעות וחברים לעבודה שנוסעים למדו/גרו וטיילו הרבה  בארה״ב לא שמעו עליו  כולם רצים מלאס ווגאס לגרנד קניון ויאללה פייג׳ אנטילופ(לא הייתי) וכו (הרבה שנים כבר לא הייתי שם) ומדלגים על סדונה

אגב שבועיים אחרי סדונה הייתי בפסח בוואדי רם בירדן ויש לא מעט דימיון  

על סנטה קטלינה שמעתי אבל לא הייתי אף פעם. הכנס הספציפי שם עוד שנה אבל תמיד כדאי לדעת פרטים מראש. מפליגים מלוס אנג׳לס? כמה זמן הפלגה והאם כדאי לבלות שם סופ״ש?

תודה

• על מה אתם מדברים ? 😉
    אני עוקב פה בפורום כדי לגלות דברים שלא שמעתי עליהם.
    הנה סנטה קטלינה זה חדש לי, וכשהגעתי לפה לא היה לי מושג על פייג’ וסביבתה.
    בקיצור רציתי לרשום שסדונה לא מפסיקים לרשום כאן כל הזמן, אז אני לא אגיע הפעם, אבל רשמתי בפני – ראו אותה כחלק מהעתק הדבק 😁

• @עדי-כ אמר:

אני יותר מנסה להבין לגבי שאר המסלול

נהוג פה להמליץ על 3 ימים לכביש אחד (2 לילות) ונהוג להמליץ על הרבה ימים ביוסמיטי עם מקל ביד, תיק גב, ותוכנה בטלפון לרשום את מאות הק”מ שתצעדו חח.
    נהוג פה להמליץ על טיול רגוע והפסקות מנוחה וכביסה וכדומה ואני מסכים שזה נחמד מאוד ואפילו נדרש.
    אני נוהג לומר שלא הכל מתאים לכל אחד, יש מי שאוהב ומי שלא, יש מי שיכול (בזמן/בכסף/בריאותית חס ושלום) ומי שפחות.

אני את כביש אחד אעשה ביומיים, בכיוון הפוך, עם לילה אחד באמת בסן סימאון – כן זה קצב מהיר ואעשה פחות בדרך, זה מתאים לי ולהרכב הנסיעה שלי (2+2 נוער). כן אצטרך להתאמן על בעיטות באחוריים כדי שיקומו מוקדם בשני הימים האלה 😂
    זה אפשרי – יש בדרך נופים, תצפיות, עיר/עיירות, כלבי ים, שייט לוייתנים וכו’ לא ממש השקעתי עדיין בקטע הזה, יש לי כמה נקודות אולי פשוט נזרום.
    להגיד מה היה אוכל רק כשאחזור, זה מינוס גדול, אבל אתם קחו את ההחלטה שלכם, כמה זמן יש ובאיזה קצב.

יוסמיטי – שם דוקא הייתי בביקור קצר מזמן.
    לאן התקדמתי ביום הראשון? למוטל שהזמנו, אבל אכן הגענו יחסית מוקדם.
    מה עשינו?
    המשכנו ליוסמיטי, ממילא הכניסה באותו מחיר ליום או ל-7 (או 8? שכחתי כבר, לשנה למי שקנה את כרטיס הפארקים), והתחלנו בקצת תצפיות על קצה המזלג. הרבה נסיעה.
    למחרת נסענו לפה (עצי הסקויה)  ונסענו לשם (פסגת החצי דום) ונסענו חזרה למרכז ומפל – הליכות קצרות פשוט כי לא היה לנו יותר זמן, רק 3 ימים אחרי נסיעת עבודה.
    אפשר לטעום מעט בזמן קצר, ולהתרשם יפה, ואפשר לטייל בטבע ימים עם חוויה הרבה יותר עמוקה. אולי אצליח פעם.

מזל טוב לכם !! 💙

• @אלי-רון

אני רק אחזור על האזהרה שלי – לא לתכנן לנסוע בכביש 1 בחושך, בטח לא בחלק שבין מונטריי וסאן סמיון.  כרגע יש אור עד אחרי 8 בערב, אז אין בעיה, אבל זה יתחיל להתקצר בקרוב. 

• @עדי-כ

כיון שמזג האויר בעולם קצת השתגע והפך ללא צפוי (בשבוע שעבר – שלג ביוסמיטי 😲) מציעה להישאר גמישים ולהחליט בזמן אמת על פי מזג האויר . ניתן להחליט סופית 4 ימים לפני  בהתאם לצפי מזג האויר . 

לתכנן שני מסלולים עם ובלי יוסמיטי , אפילו להזמין לינות ברות ביטול עד 24 שעות לפני . 

מזל טוב, תהנו .

• @IM

תודה לכולם על התגובות!

אם אני מבינה נכון, המסלול שלנו אפשרי, בנוי בסה״כ נכון אם כי לחוץ…

כמו כן, מכיוון שספטמבר (12.9-21.9) הוא חודש בעייתי מבחינת יוסמיטי (האם באמת כך הדבר?) – כדאי להכין שני מסלולים, אחד עם יוסמיטי ואחד בלעדיו (ולהזמין מלונות עם אפשרות ביטול).

מסלול עם יוסמיטי:

1. לוס אנג׳לס – יום טיול
    2. דיסנילנד
    3. יוניברסל
    4. כביש 1 עד סן סמיאון
    5. כביש 1 עד מונטריי
    6. מונטריי – יוסמיטי וחצי יום טיול בפארק
    7. חצי יום טיול בפארק ונסיעה אחה״צ לסן פרנסיסקו 
    8. סן פרנסיסקו
    9. סן פרנסיסקו
    10. סן פרנסיסקו + טיסה 22:30 ארצה

מסלול בלי יוסמיטי:

1. לוס אנג׳לס – יום טיול
    2. דיסנילנד
    3. לוס אנג׳לס – יום טיול 
    4. יוניברסל
    5. כביש 1
    6. כביש 1
    7. כביש 1 
    8. סן פרנסיסקו
    9. סן פרנסיסקו

לגבי המסלול הראשון: אני מתלבטת לגבי החלוקה של ימים 7-8, האם לצאת ביום 7 לסן פרנסיסקו או לצאת ביום 8? איפה החצי יום הזה יותר חשוב? בסן פרנסיסקו או ביוסמיטי?

לגבי המסלול השני: ביטול הביקור ביוסמיטי פינה לנו 2 ימים – יום אחד הוספתי ללוס אנג׳לס ויום אחד לכביש 1. האם החלוקה הזאת נכונה?

כמו כן, איפה נכון לעצור לישון ב-3 ימים בכביש 1? איך נכון לחלק את הכביש ולישון בסוף כל יום?

תודה!!

• @עדי-כ

במסלול הראשון הייתי מסיימת את יום 7 ביוסמיטי, שני חצאי ימים ביוסמיטי זה מעט מדי גם למטיילים זריזים. במסלול השני הייתי מוסיפה יום לסן פרנסיסקו ולא ללוס אנג'לס. 

• @שירליץ אמר:

אני רק אחזור על האזהרה שלי – לא לתכנן לנסוע בכביש 1 בחושך

סיבה בטחונית או כי פשוט אין נוף?

• @עדי-כ אמר:

@IM

תודה לכולם על התגובות!

אם אני מבינה נכון, המסלול שלנו אפשרי, בנוי בסה״כ נכון אם כי לחוץ…

כמו כן, מכיוון שספטמבר (12.9-21.9) הוא חודש בעייתי מבחינת יוסמיטי (האם באמת כך הדבר?) – כדאי להכין שני מסלולים, אחד עם יוסמיטי ואחד בלעדיו (ולהזמין מלונות עם אפשרות ביטול).

מסלול עם יוסמיטי:

1. לוס אנג׳לס – יום טיול
    2. דיסנילנד
    3. יוניברסל
    4. כביש 1 עד סן סמיאון
    5. כביש 1 עד מונטריי
    6. מונטריי – יוסמיטי וחצי יום טיול בפארק
    7. חצי יום טיול בפארק ונסיעה אחה״צ לסן פרנסיסקו 
    8. סן פרנסיסקו
    9. סן פרנסיסקו

מסלול בלי יוסמיטי:

1. לוס אנג׳לס – יום טיול
    2. דיסנילנד
    3. לוס אנג׳לס – יום טיול 
    4. יוניברסל
    5. כביש 1
    6. כביש 1
    7. כביש 1 
    8. סן פרנסיסקו
    9. סן פרנסיסקו

לגבי המסלול הראשון: אני מתלבטת לגבי החלוקה של ימים 7-8, האם לצאת ביום 7 לסן פרנסיסקו או לצאת ביום 8? איפה החצי יום הזה יותר חשוב? בסן פרנסיסקו או ביוסמיטי?

לגבי המסלול השני: ביטול הביקור ביוסמיטי פינה לנו 2 ימים – יום אחד הוספתי ללוס אנג׳לס ויום אחד לכביש 1. האם החלוקה הזאת נכונה?

כמו כן, איפה נכון לעצור לישון ב-3 ימים בכביש 1? איך נכון לחלק את הכביש ולישון בסוף כל יום?

תודה!!

קודם כל, אני חושב שעדיף היה עבורכם להתחיל בסן פרנסיסקו ולסיים בלוס אנג’לס, כדי להתקרב יותר ליוסמיטי ולעשות את כביש בצד עם הנוף.

מעבר לזה, לגבי כביש 1 – החלק בין ל.א. וסן סימיון לא מעניין במיוחד, למעט מורו ביי (שאפשר למצות בשעה-שעתיים). אם הכוונה בלינה בסן סימיון היא שאתם תצאו למחרת בבוקר (יום 5 במסלול עם יוסמיטי) לכיוון ביג סר ומונטריי, אז זה סבבה לגמרי, וככה ביום 6 תוכלו לעצור בגשרים היפים, בביג סר ובפוינט לובוס, ואת יום 7 להקדיש למונטריי וסביבתה (17 מייל, כרמל, אקווריום). הגיוני מאוד.

המסלול עם יוסמיטי נראה לי קצת דחוס מדי ולא באמת תספיקו יותר מדי בפארק עצמו. 

בחזרה