בחזרה

שאלה לגבי ויזה J1 (שניתנת למשתתפים במחנה קיץ של הסוכנות היהודית)

• לאחר סיום תוקפה ניתן למחזיק בה 30 יום לצורך טיול בארה”ב וכוללת יציאה חד פעמית מארה”ב (למטרת חזרה לארץ-ללא אפשרות בויזה הנוכחית לחזור לארה”ב).מישהוא יודע אם זה אוסר על

1.השתתפות בקרוז לבהאמס.. שיוצא וחוזר לאורלנדו ?

2.לינה בצד הקנדי של מפלי הניאגרה (כאן אני כמעט בטוח שאי אפשר כי יש מעבר גבול...:(   ?

תודה

• @עופר45

לגבי הקרוז לא אשיב לך בוודאות, בחזרה לארה”ב בודקים דרכונים אבל אז – לפני כמה שנים – לא בדקו בעמדות ממוחשבות. בחזרה מקנדה כן יש עמדות ממוחשבות. לכן, לא נראה לי שמומלץ לצאת מארה”ב בתקופת החסד של 30 יום.

בכל אופן, אפשר לשאול את השאלות שלך באתר הפייסבוק של שגרירות ארה”ב באמצעות מסר אישי, ישיבו לך מקסימום תוך כמה ימים.

• @עופר45

כדאי לבדוק את זה עם השגרירות. על פניו זה נראה לי בסדר. בגדול, אפשר לצאת ולהיכנס לקנדה ולמכסיקו גם אם תוקף הוויזה פגה. יש לי חברים עם J-1 שעשו את זה. יש לי גם חברים עם J-1 שיצאו לקרוז. אבל הסעיף של יציאה חד-פעמית עלול להיות בעייתי, אז כאמור, כדאי לברר.

• @עופר45

בדקתי את הויזה J1 שנמצאת על דרכון ישן שלי ולא ראיתי הגבלות של כניסה או יציאה בתקופת הויזה , רק שים לב שאתה אמור לקבל ויזה שהיא בתוקף כחודש לאחר תום המחנה , אל לגלוש מהתאריך , זה יעשה לך בעיות בעתיד , אני חזרתי לארץ בסוף המחנה .

הבן שלי שהיה עם אותה הויזה וגם הייתה לו ויזות B1 יצא לקנדה וחזר עם הולדת תייר .

• הי ,ותודה לכל העונים . רק מיידע שלצערי נאלצתי לבטל ולשלם קנסות גם קרוז וגם ניאגרה בקנדה .לאחר “חפירות” בעניין הגעתי לארגון גג של מס’ גופים של מחנות הקיץ ,האירגון נקרא JCC בניו יורק אל מישהיא שאחראית לארגון הויזות למחנות קיץ.היא ממש הפתיעה אותי ואמרה שאין בעיה רק שולחים אליה טופס של השליח/ה  שנקרא DS-2019 והיא חותמת שם ואז ה “grace period “ של ה 30 יום הופך לכניסה רב פעמית.לאכזבתי שלחה לי אחרי כמה ימים מייל מתנצל שטעתה בתשובה...מבירורים שעשתה קיבלה תשובות עמומות וגם שאלה ששלחתי לקונסוליה האמריקאית בישראל קיבלתי קישור איך לעשות ויזת תייר… כך שכמובן לא ממליץ להמר ולנסות את העניין ולסכן את בעל/ת הויזה …

ועכשיו המשפחה (2 הורים+בת 21 + בת 13+בת 7 )“נתקעה” עם 5-6 ימים שהתפנו , במקום הקרוז , באיזור אורלנדו-מיאמי -מעריך שיהיו הרבה שופינג כעת..:(

בחזרה