בחזרה

איך מעבירים זמן בין שיט לטיסה?

• אנחנו (זוג + בן 15 + בת 10) טסים בעוד שבועיים לאורלנדו.

לוקחים שיט מפורט קנברל עם רויאל קריביאן.

ביום החזרה מהשיט יש לנו טיסה מאורלנדו לבאפלו בשעה 16.

איך להעביר את הזמן? נהייה בלי רכב ועם המזוודות...

• @אביבית2015

לדעתי אין לכם יותר מידי זמן להעביר

אם תואכלו ארוחת בוקר באיזי בשיט תרדו מהקרוז בערך ב 10:00 יש לכם שעה נסיעה עד אורלנדו וצריכים להגיע לשדה בערך שעתיים לפני כלומר נשאר לכם בנטו כשלוש שעות אולי קצת יותר.

אפשרות אחת לבקר במרכז החלל בפורט קנברל ומשם לנסוע ישירות לשדה תעופה.

איך אתם מתכוונים לעבור בין פורט קנברל לשדה תעופה?

• @דור-ד

כן, הנחתי 3 שעות פנויות עד לטיסה.

נראה לי שניקח מונית או Uber.

חשבנו אפילו להעביר 3 שעות ב shopping קליל וארוחת צהריים ב- outlet שקרוב לשדה התעופה.

השאלה היא מה עושים עם המזוודות?

• @אביבית2015

לא יותר פשוט לשכור אוטו ליום אחד?

מונית או אובר יעלו מן הסתם יותר מרכב שכור, או לפחות לא אותו דבר (כולל דלק וכדומה)

רכב גם מאחסן את המזוודות בנחת, ומאפשר לעצור איפה שרוצים, שופינג, מסעדה, גלידריה וכדומה

החסרון היחיד של רכב הוא בזבוז של קרוב לשעה על לשכור ולהחזיר. מצד שני זמן דווקא יש לכם ולהיפך – בלי רכב יהיה קשה לנצל אותו ועם רכב יהיה קל יותר לנצל אותו.

לגבי מה לעשות: אותן 3 שעות שהוזכרו (פחות אם אתם עם רכב) לא באמת משאירות זמן. ארוחת צהריים נחמדה וזהו בערך. אז אולי דווקא עצירה במרכז קניות לא ענק שיש בו גם אפשרות לארוחה יכול להיות פתרון. אם לא יצא לכם בספינה – אז אפילו משחק באולינג או מיניגולף יכולים להיות דרך חביבה להעביר שעה באמצע הטיול. או אולי אפילו סרט בהצגה יומית (אם יש משהו שמתאים לחלון ואם הילדים מבינים מספיק אנגלית).

אם זה מעניין אתכם – אני יודע שיש אפשרות לירידה מוקדמת מהאונייה (לא בקיא בפרטים). בכזה מקרה ישאר לכם יותר זמן ותוכלו לעשות משהו מעניין יותר בדרך (כמו למשל נאסא, דיסני ספרינגס או דברים אחרים)

• חשבנו על השכרת רכב ליום, ונראה שזה הגיוני מבחינה תקציבית ואחסון המזוודות.

זה היה אולי הגיוני אם הטיסה שלנו היתה בלילה.

עבור טיסה בשעה 16, נראה שהזמן הפנוי יבוזבז רובו על השכרה והחזרה. לא נראה לי מתאים.

למעשה נראה שהבעייה העיקרית היא אחסון המזוודות. 

• @אביבית2015

סיקרת אותי אז הלכתי לחשוב קצת. אין באמת פתרון טוב :)

בהנחה שלא שוכרים רכב צריך פתרון למזוודות. אני מניח שהאפשרות הפשוטה היא להגיע לשדה בר ב-11, לעשות צ’ק אין, ואז לקחת מונית לקניון הקרוב (florida mall) לשעתיים שלוש. אבל זה יעבוד רק במקרה שאכן אפשר לעשות צ’ק אין כבר ב-11 ואני בספק רב אם זה אפשרי.

להבנתי אין שמירת חפצים בשדה ולכן פתרון ללא צ’ק אין יהיה בעייתי. כמובן שאפשר להשאיר אחד מבני המשפחה עם ערימת מזוודות, אבל אני מניח שזה לא הפתרון המועדף.

אפילו אם אפשר לעשות צ’ק אין – אם נזרום עם המספרים של דור – תגיעו לשדה בסביבות 11, תצאו ממנו ב 11:30 אחרי צ’ק אין, תקחו מונית לקניון ותגיע ולקניות לקראת 12. ב 14:30 לכל היאוחר תצטרכו לצאת חזרה לדרך כך שיהיה לכם פחות מ-3 שעות בקניות.

לגבי רכב שכור – בפועל יש לכם שעתיים ואולי גם טיפה פחות. מצד אחד – זה  כלום. מצד שני – זה עדיין יותר טוב מלהתקע 5 שעות בשדה עם המזוודות

כך שהאפשרות המעניינת יותר היא לעשות ירידה מוקדמת מהאונייה. להבנתי אפשר להיות בחוץ כבר ב-7 בבוקר. כן, זה אומר לוותר על ארוחת בוקר. ב-9 בבוקר ואולי אפילו קודם תוכלו כבר להיות באיזור אורלדנו. עכשיו יש לכם 4-5 שעות. אבל למשל זה יכול להסתדר יופי עם דיסני ספרינגס או שופינג. המתחמים נפתחים לרוב רק ב-10 בבוקר אז ארוחת בוקר תאכלו בחוץ. תסתובבו 3 שעות במתחם ותסעו לשדה. אגב, אפשר אפילו לבלות את הבוקר לפני הפתיחה באחת החנויות הענקיות של וולמארט – זו גם חוויה.

שום דבר פה לא מדהים

• @אנשיםטובים

תודה רבה על התשובה המאד מושקעת.

נשאר לי רק לברר אם יש שמירת חפצים ב outlet, באתר נראה שלא. אבל אנסה להתקשר ולברר.

אולי פשוט ניקח את הבוקר באיזי, אפשר לעזוב את האונייה ב 10, עם ביקורת דרכונים, המתנה למונית וכו, מניחה שנגיע לשדה התעופה ב 12. (האמת... מבאס). 

אולי באמת לצאת ב 8 ולקחת רכב. תודה רבה

בחזרה