בחזרה

סקי 2020 באלפ ד'ואז עם נחיתה בגרנובל

• אשמח לשמוע חוות דעת על אתר הסקי Alpe dHuez אלפ ד'ואז בצרפת

אנחנו משפחה שלושה גולשים ברמה טובה ושנים בנוניים שמתכננים לקחת שיעורים

הבנתי שגרנובל הוא שדה תעופה קרוב אך מצד שני הוא קטן האם מומלץ לנחות בו או ללכת לשדה תעופה גדול יותר?

• @M1234567

בינואר האחרון ביתי ואני נסענו לאלפ דואז oz קלאב די סוליי.אני לא יודעת אם לשם תגיעו או למקום אחר.אני אישית פחות אהבתי את האתר כיוון שהמעליות לא חשוב אם זה גונדולה או מעלית אחרת הצריך מאיתנו כל הזמן להסיר את המגלשיים ולהרכיב חזרה.

לגבי גרנובל.שהגענו לשם חיכינו די הבה זמן למיזוודות שלנו.בחזרה היה שם באלגן אחד גדול אמנם מאבטחים ישראלים עשו לנו את הבידוק הביטחוני כך שדי מהר נפטרנו מהמיזוודות ופה חיכינו וחיכינובתור אין סופי.הדיוטי פרי נמצא למעלה זה אחרי שחיכתם בתור ועברתם עוד בידוק ביטחוני כך שכבר לא נותר זמן לכלום.הדיוטי שם עלוב מאד.השאלה אם אתם עם רכב ו לא.

• @ענבל-אין-על-סקי

תודה על התשובה

גם אנחנו מתכוונים ללון ב oz בקלאב דה סולי שמעתי שהוא נחמד

איך האתר עצמו יחסית לאתרים אחרים?

אנחנו לוקחים דיל כולל העברות כך שרכב לא נצטרך. יש לנו גם אפשרות לקחת דיל עם נחיתה בגנבה אבל אז הנסיעה ארוכה יותר. אם צריך לבחור איפה לנחות כולל העברות מה עדיף גרנובל או גנבה?

• @M1234567

איני מכירה את שדה התעופה השני אני רק בטוחה שהוא יותר גדול ויותר מסודר ואם יש לכם העברות גם משם מה טוב.

באתרים אחרים לא הייתי.האתר סקי עצמו המדריכים מאד מקצועיים.כפי שציינתי זה אתר שמצריך להסיר מגלשיים ולהרכיב קצת מעיק.

המלון לא משהו! לא האוכל ולא החדרים אבל עובדי המלון מאד אדיבים ודי מהר נותנים מענה לכל צורך שנדרש.צוות הבידור שם עושה עבודה די טובה כל ערב זכינו למשהו אחר מהם.אין שם כל כך לאן לצאת בערב/לילה יש איזה פאב וזהו.

שאנחנו היינו שם עבד במלון בחור בשם עמרי מחברת פינגוין מקווה שהוא עדין שם כי הוא מאד עזר לנו.

• @M1234567

אני הייתי מעדיף את גרנובל.  זה חוסך בערך 150ק’ נסיעה באוטובוס לכל כיוון.  באופן כללי מעדיף שדה תעופה קטן יותר בד”כ יוצאים מהר יותר.  

ADH אתר מוכר וטוב.

• @markus

אז זהו שלא יצאנו יותר מהר.בטיסה לשם לא הבנו למה נשארנו עדין על המטוס.מה שהבנו שהקבוצה שהגיעה לפנינו לגרנובל המיזוודות שלהם עוד לא הגיעו למסוע.

גם אנחנו חיכינו מעל 20 דקות למיזוודות.

• @M1234567

אולי מג’נבה הנסיעה יותר ארוכה עד לאתר. אבל לדעתי חלק מחופשת הסקי זה להנות מהנסיעה והנוף.הרי גם כך ביום הראשון לא גולשים וזה יום שמוקדש יותר לצ’ק אין במלון (אני לא מדברת על אנשים שיש להם ציוד פרטי) וגם תלוי באיזו שעה מגיעים למלון.הסקי רום במקום שאתם מגיעים אליו נסגר בחמש.

• @ענבל-אין-על-סקי

זה אותו חדר שגם מאכסנים בו את הציוד וגם משכירים לכם ציוד.

• אני הייתי טסה מגרנובל בלי שום התלבטות, כי הנסיעה קצרה משמעותית והיום הראשון גם ככה מעייף.

לנו היה בסדר גמור בטיסה לגרנובל לפני שנתיים - בעיות יכולות להיות בכל שדה.

לגבי האתר עצמו, אומנם השתכנו בצידו השני, אבל גלשנו בכל האתר ולא הרגשנו בריבוי חריג של מעליות גונדולה. בכל מקרה מבחינתינו זה לא בהכרח חסרון (נעים מאוד כשקר למשל).

• לא אמרתי שיש ריבוי מעליות גונדולה רק אמרתי שהאתר בנוי כך שעל מנת לחזור למלון את צריכה לעבור כמה סוגי מעליות שבחלקן את עם המגלשיים על הרגליים וחלקן את צריכה להסיר אותם.אין דרך אחרת.לגבי שדה התעופה נקווה שיהיה בסדר.

בחזרה