בחזרה

דרום קוריאה, יפן, הונג קונג

• שלום לכולם,

אני מתכנן טיול למזרח הרחוק בפעם הראשונה.

תאריכים: חגי תשרי, סה”כ כ22 ימים. (נטו ללא טיסות הלוך וחזור)

המסלול שחשבתי עליו הוא:

דרום קוריאה – 7 ימים מלאים

סיאול – 6 ימים

סוקצ’ו – 2 לילות (ויום מלא אחד). (חזרה לסיאול וטיסה להירושימה)

יפן – 10 ימים מלאים

הירושימה – 2 ימים

קיוטו – 3 ימים

טוקיו – 5 ימים

הונג קונג – 4 ימים מלאים

אשמח לדעתכם בנוגע ליעדים ומשך שהייה בכל אחד מהם.

האם לדעתכם ניתן לשלב ביקור במקאו מתוך 4 הימים בהונג קונג? למשל, לקחת טיסה מטוקיו למקאו, משם במעבורת להונג קונג וטיסה הביתה מהונג קונג?

לגבי טיסה מסיאול להירושימה, אין טיסה ביום שתככננתי, יש טיסה יום לפני ב3 אחה”צ ויום אחרי ב9 בבוקר. תכננתי ליסוע מסוקצ’ו ישירות לשדה התעופה בסיאול. אם אקח טיסת בוקר, אצטרך לישון בסיאול עוד לילה. אם אקח טיסת אחה”צ אאלץ לחתוך יום בדרום קוריאה (מסיאול?).

או שעדיף לטוס לקיוטו (אוסקה) ומשם ברכבת ליומיים בהירושימה. (בזבוז זמן בנסיעות?)

מה דעתכם?

תודה לכל העוזרים.

• @בוריספ

ותר על הונג קונג.

אולי גם על דרום קוריאה כדי להקדיש  ליפן זמן ראוי.

טיסות יומיות יש לאוסקה, אפשר בקלות להתאים את התכנית לנחיתה שם.

• @בוריספ

מסיאול אפשר להוריד יומיים או אפילו שלושה, כדאי להוסיף אותם לטוקיו וקיוטו. הונג קונג פחות מעניינת מיפן, אבל הביקור בה מהנה. כדאי לשלב בביקור בה גם את מקאו. אין שום סיבה לעשות שמיניות באויר כדי לנחות דווקא בהירושימה, אפשר לטוס לאוסקה. 

• @karnielr אמר:

@בוריספ

מסיאול אפשר להוריד יומיים או אפילו שלושה, כדאי להוסיף אותם לטוקיו וקיוטו. הונג קונג פחות מעניינת מיפן, אבל הביקור בה מהנה. כדאי לשלב בביקור בה גם את מקאו. אין שום סיבה לעשות שמיניות באויר כדי לנחות דווקא בהירושימה, אפשר לטוס לאוסקה. 

תודה על התגובה.

קיבלתי, אני אוריד יומיים מסיאול ואחלק אותם בין טוקיו וקיוטו.

לגבי אוסקה, בהחלט אופציה, סה”כ שעתיים ברכבת.

• @Sailor אמר:

@בוריספ

ותר על הונג קונג.

אולי גם על דרום קוריאה כדי להקדיש  ליפן זמן ראוי.

טיסות יומיות יש לאוסקה, אפשר בקלות להתאים את התכנית לנחיתה שם.

תודה על התגובה.

יש אילוץ בגלל הטיסות. הטיסות מטוקיו לת”א (או הפוך) לא נוחות בתאריכים הללו ומצריכות עצירת ביניים לילית ארוכה במוסקבה.

אני אוריד יומיים מסיאול לטובת קיוטו וטוקיו.

• @בוריספ

אל תשכח שגם נסיעות אורכות זמן, ושטיסה קצרה בעצם משתלטת על חצי יום עם הזמן של להגיע לשדה, לחכות בתורים, הפרוצדורה בנחיתה ושוב להגיע לעיר מהשדה וצ’ק אין במלון. לדעתי זה קצת יותר מדי יעדים לזמן כזה. אני בעד להוריד מדינה אחת (הונג קונג או קוריאה). 
    ואגב, אם יש רכב אפשר לנסוע לפארק סאורקסן ישירות בלי לעבור בסוקצ’ו (שהיא פחות או יותר עיירת מעבר ולינה אם נוסעים לסאורקסן בתחבורה ציבורית), ולעשות את זה ביום אחד בלבד. אפשר גם לוותר על הפארק ולנסוע לפארק אחר בשם בוקאנסאן שהוא קרוב יותר לסיאול, תכלס כלול בשטח המטרופולין שלה, ואז קל לקפוץ לשם במהירות לחצי יום או יום. 

• לדעתי לא עשית שיעורי בית. אתה נוסע לתקופה קצרה ורוצה לראות הרבה. או יותר נכון להיות בהרבה מקומות.

קח כמה שעות טובות ותדפדף בJAPANGUIDE ומקבילו לגבי דרום קוריאה ותבחר את המקומות שמעניינים אותך.

ליפן ודרום קוריאה לא נוסעים כדי לראות אלא כדי לחוות (זו רק דעתי) ואסור להזדרז.  במיוחד אם זו נסיעתך הראשונה למזרח.

באותה נשימה אפשר לומר תוותר על דרום קוריאה ותתמקד ביפן. אני לדוגמא כן עשיתי שמיניות כדי לבקר בהירושימה. עד כמה הביקור בה לאור ההיסוטריה חשוב לך ? בסיאול תחוש יותר את המזרח שאתה מתאר לעצמך מאשר ביפן. סוקצ’ו שווה לינה אלא אם כן אתה נוסע אך ורק כדי לטפס על ההר בשמורת סאורקאסאן .

במקאו האטרקציה היא המלונות – אני התלהבתי רעייתי פחות.  אולי כדאי לבדוק טיסה מסיאול לפוקואקה או הירושימה כ100$ ולהמשיך הלאה.

בחזרה