בחזרה

מסלול לחוף המזרחי בארה"ב - אפריל 2020

• אני רוצה לשמוע את דעתכם על המסלול שבניתי וגם טיפים והצעות .

המסלול:

31.03.2020 – יציאה מהבית בסביבות שמונה בערב במונית לנתב”ג , הטיסה יוצאת ב23:55 לערך לJFK.

01.04.2020- טיסה לאורלנדו דרך JFK (טיסת לילה ) . השכרת רכב בשדה התעופה באורלנדו . הלינה היא בקיסמי או באורלנדו (רצוי בוילה ).

02-06.04.2020 – פארקים באורלנדו , לינה באורלנדו או בקיסמי . 

07.04.2020 – נסיעה למרכז החלל קנדי , סיור במרכז החלל , משם נוסעים לסיינט אוגוסטין , טיול בעיירה ובמבצר סאן מרקוס , לינה בסיינט אוגוסטין או בג’קסונוויל.

08.04.2020 (ליל הסדר) – נסיעה לסוואנה , טיול בעיירה , לינה בסוואנה .

09.04.2020 (פסח ) – נסיעה לצ’רלסטון , טיול ברחובותיה , לינה בצ’רלסטון .

10.04.2020 – נסיעה למירטל ביץ’ , טיול ובילוי בעיירה , לינה במירטל ביץ’ .

11.04.2020 – נסיעה לאיי אאוטר בנקס , טיול באיים , לינה – נאגס הד .

12.04.2020 – נסיעה לוירג’יניה ביץ’ , בדרך עוצרים באנדרטה הלאומית לזכר האחים רייט . טיול ובילוי בעיר , לינה בוירג’יניה ביץ’ או בנורפולק .

13.04.2020 – נסיעה לוושינגטון די . סי דרך אנאפוליס  , טיול באנאפוליס ומשם נוסעים לוושינגטון , טיול ברובע ג’ורג’טאון ונסיעה למלון . לינה בוושינגטון או בארליגנטון .

14-16.04.2020 – טיול ברחובות וושינגטון ,  אזור המול הלאומי, מוזיאונים ובית העלמין ארלינגטון .

17.04.2020 – נסיעה לניו יורק דרך אאוטלט ג’רזי גארדנס . החזרת הרכב השכור בניו ארק ומשם נוסעים למנהטן באמצעות הסאבווי או במונית . בערב כיכר טיימס סקוור . לינה במנהטן .

18-21.04.2020 – מנהטן , הרובע הסיני והרובע האיטלקי , צ’לסי , גראונד זירו , אמפייר סטייט , שייט לפסל החירות , מוזיאון המטרופוליטן , כיכר טיימס סקוור וכיכר יוניון סקוור , מרכז רוקפלר , הסנטרל פארק , קניות .

22.04.2020 ( ערב יום השואה ) – נסיעה לשדה התעופה JFK בתחבורה ציבורית או במונית , טיסה חזרה לארץ בשעות הערב ( סביבות 11 בלילה ).

23.04.2020 – נחיתה בארץ בשעות אחרי הצהריים . 

אנו משפחה של זוג ושני נערים (14,16) .

בוגרי טיולים בני כשבועיים בערך באוסטריה , רומניה , צפון איטליה והולנד .

לא שומרי כשרות 

• @מטייל_4028734

הערות 

בוגרי טיול לרומניה שרובו טיול מתגלגל .השאר היו טיולי כוכב .

זמני הנסיעות בין כל מקום הם –

מאורלנדו לקייפ קנברל שעה ועשר דקות  בערך 

מקייפ קנברל לסיינט אוגוסטין שעתיים ועשרים  דקות בערך .

מסיינט אוגוסטין לסוואנה שלוש שעות ועשרים דקות בערך .

מסוואנה לצ'רלסטון שעתיים וחמישים  דקות בערך .

מצ'רלסטון למירטל ביץ' שעתיים ארבעים וחמש דקות בערך 

ממירטל ביץ' לנאגס הד (איי אאוטר בנקס ) שש שעות וחצי בערך .

מנאגס הד לוירג'יניה ביץ' שעתיים ועשרים דקות  בערך .

מוירג'יניה ביץ' לוושינגטון הבירה ארבע שעות בערך .

מוושינגטון הבירה לג'רזי גראדנס ארבע שעות וחמש עשרה דקות בערך .

מג'רזי גרדאנס לניוארק ליברטי ( החזרת הרכב השכור) חמש עשרה  דקות בערך.

משדה"ת ניוארק למנהטן ( במונית או בתחבורה ציבורית )-

במונית חמישים וחמש דקות בערך 

בתחבורה ציבורית  שעתיים וחצי בערך .

בניו יורק התניידות במוניות או בסאבווי 

ממנהטן לנמה"ת JFK (טרמינל 4) 

במונית ארבעים דקות בערך .

בתחבורה ציבורית שעה וחצי בערך

תודה לאנשיםטובים על העזרה  

• @מטייל_4028734

כמה הערות קטנות ,

ב-7/4 כדאי לישון בסיינט אוגוסטין , עיר הרבה יותר נחמדה לדעתי מג’קסונוויל

ב-8/4 סוואנה , כדאי לעשות סיור ערב ליד הנהר , ובבוקר סיור בעיר , ניתן לקחת מעבורת עירונית ולחצות את הנהר , היא ללא עלות

9/4 – צ’רלסטון , אחת הערים שאהבתי , הייתי ממליץ ללון בה שתי לילות וכך יש לכם יום שלם לעיר המופלאה הזו , ניתן לבקר גם בבית הכנסת , אחד הקדומים בעיר , כדאי להזמין מלון עם חניה .

10/4 מירטל ביץ , סתם עיירה , אם ניתן לחלוף בה וזהו . דרך אגב , אנחנו ניתקענו שם בפקקי תנועה של תלמידי קולג’ שחגגו את חופשת החורף שלהם

• @ramiav1

תודה על הטיפים

• @מטייל_4028734

היי

בתור דבר ראשון על הזמנים של הגוגל כדאי להוסיף 10-20%

בקטע הזה של הטיול טיילנו השנה.

יום ה 7.4 צפוף מאד הביקור במרכז החלל לוקח כמעט יום שלם לכן לא תספיקו

לעשות הרבה מעבר לזה באותו יום הייתי מציע לינה יחסית קרובה.

8.4  סיינט אגוסטין + לינה (רצוי עוד יום)

9.4  צ’רלסטון + לינה (רצוי עוד יום)

בשתי הערים האלו היה כיף לטייל והיה לנו טעם של עוד

• למי שלא ראה – השרשור הזה הוא המשך של שרשור מפורום משפחות

@מטייל_4028734 

לא הגבת לשאלות שלי לגבי המשמעות של חגים עבריים

אני שוב מציע לכם לפרט שורה בכל יום בצורה ברורה יותר. משהו בסגנון:

06.04.2020  – שני – פארקים באורלדנו, לינה באורלדנו – אין נסיעות

07.04.2020 – שלישי – מרכז החלל + סאן מרקוס – לינה בסיינט אוגוסטין – כ-3.5 שעות נסיעה

08.04.2020  – רביעי – סוואנה – לינה בסאוונה – כ 3.5 שעות – ליל הסדר!!!

אפשר גם פורמט טבלאי, פשוט הפורום פה לא תומך בטבלה אז תצטרך לשלב אותה כתמונה.

ציינת שעשיתם בעבר טיולים של שבועיים. זה יותר משלושה שבועות ומתגלגל. זה לא אותו דבר וצריך להיות מודעים להבדלים. בעניי השיקול העיקרי הוא עייפות מצטברת. ככל שהטיול ארוך יותר אנחנו עייפים יותר לקראת סופו. וכשהטיול מתגלגל, קשה להוריד את הרגל מהגז, כי אין לנו ימים לשחק איתם. היום אנחנו פה ומחר לא. כתבתח כמה הערות לגבי טיול מתגלגל פה. לגבי טיול ארוך – שימו לב שאין לכם ימי מנוחה. בארץ אתם רגילים להתנהל במנות של שבוע. שבת זה יום אחר גם לחילונים גמורים. בכללי בסופ”ש אנחנו נוטים לנוח יותר, ואם לא נחנו (כי למשל טיילנו), אז אנחנו בהחלט עייפים בשבוע שאחרי. אבל פה יש לכם 5 שבועות רצופים בלי שבת (כולל הכמה ימים לפני שטסתם והכמה ימים אחרי שתחזרו). מאד קשה לשמור על הקצב כלכך הרבה זמן.

שים לב לימי השבוע, ושים לב לצפי העומס לפי ימי שבוע/תאריכים, כמו גם לשעות פתיחה שונות. למשל באורלדו יש אתרים שמציעים חיזוי עומס על פי תאריכים – חפש בגוגל crown calendar. אחד מהם אומר שבחרתם ימים פחות טובים, ושינוי במסלול עשוי להיות עדיף. שווה לבדוק לאורך כל המסלול.

שימו לב שהימים הראשונים בטיול מאופיינים בג’טלג ועייפות ראשונית. יהיה קשה לבלות בפארק ביום הראשון מהפתיחה ועד הסגירה. יותר מזה, שים לב שימי פארקים הם ימים ארוכים על הרגליים ומאד מתישים. לא רק  שיש כלל אצבע של יומיים פארק ואז יום מנוחה, אלא שגם מסיימים את פרק אורלנדו מאד עייפים. היות וזה בתיחלת הטיול, יהיה לכם קשה להמשיך. בייחוד שנכנסים לפרק של טיול מתגלגל מאד שכל יום מחליפים מקום לינה ואי אפשר לעצור ולקחת פסק זמן.

לפי כלל האצבע שהזכרתי 5 ימים באורלנדו הם 4 פארקים.

רוב האנשים, ובייחוד בטיול ראשון לא נוהגים מפלורידה לניו יורק. הנסיעה מאד ארוכה. תפרתם מסלול יפה, אבל בסופו של דבר כשבודקים אותו לעומק רואים שהנסיעות הארוכות גורמות לזה שהימים מאד לא מנוצלים טוב. היות וזו פעם ראשונה שאתם מגיעים לארה”ב, לא תעדיפו לראות עוד דברים ולא לבלות את הזמן בנסיעה ארוכה באיזורים שנחשבים פחות אטרקטיביים? זה לא שהם לא אטרקטיביים בכלל כמובן. ולכן רוב האנשים טסים בין פלורידה לאיזור ניו יורק/וושינגטון.

שים לב שטיסה לא יותר יקרה מנסיעה (בשקלול דמי החזרה של הרכב, דלק ואגרות), או אפילו זולה יותר (אם משקללים את הזמן שמתבזבז על נסיעה)

מרגיש לי מעט מדי זמן בניו יורק

לא רואה סיבה לעשות שופינג דווקא בג’רסי גרדנס. יש לכם פרק נסיעה ארוך בטיול, והרבה יותר הגיוני לטעמי לשלב שופינג בחלקים לאורך מסלול הנסיעה. וניו יורק היא בטח לא מקום לקניות. כלומר אפשר לקנות כל מיני דברים שתראו במקרה, או מזכרות וכדומה. אבל השופינג העיקרי עדיף שיתבצע באאוטלט בדרך. בכללי – אם החנות היא אותה חנות במנהטן, בג’רסי גרדנס, או באאוטלט בקרולינה – לא עדיף להשקיע את הזמן בשופינג איפה שהמלון זול יותר? מלון בוושינגטון או ניו יורק יעלה לכם 250-400 דולר ללילה. כלומר חצי יום שופינג בעבר יעלה לכם 125-200 דולר רק בחלק יחסי של מלון. מלון בקלרולינה יכול לעלות חצי מזה.

אפשר גם לשקול להחזיר את הרכב בוושינגטון, ואחרי יומיים-שלושה לקחת אוטובוס למנהטן.

• @מטייל_4028734

יש לכם ימים רבים בהם מתוכננת נסיעה, בילוי ביעד, לינה ולמחרת בבוקר תזוזה ליעד הבא. בפועל, לא תספיקו לראות כמעט כלום ביעדים. הנסיעה תמיד ארוכה ממה שכתוב בגוגל מפס ,  בנוסף צריך להוסיף הפסקות שירותים/אוכל/ התברברויות, יש לשער שגם לא תצאו  השכם בבוקר כך שתסעו בעצם ממלון למלון.  אני מצטרפת להמלצות קודמיי- אם היעד שווה,  תשקיעו שני לילות ותקצו לו יום מלא שמאפשר הנאה אמיתית ומיצוי. מצטרפת להערה נוספת שנכתבה- עשיתי את המסלול הזה ברכב ולכן אני מרשה לעצמי להעיר- בארה"ב יש אזורים מעניינים ויפים יותר, אולי כן שווה לחשוב על טיסה מאורלנדו לאזור מעניין יותר.  

• @אלון-י

1. הוספתי 20% לזמני הנסיעות

2. תודה לך , אני כנראה אחליט אולי שהלינה אחרי מרכז החלל תהיה באורלנדו . ואוסיף ימים בצ'רלסטון ובסיינט אוגוסטין .

3. האם לדעתך ולדעת שאר הפורום כדאי לוותר על סוואנה ומירטל ביץ' ?  

• @אנשיםטובים

1. אין לנו משמעות בחו"ל לחגים .

2. אני אבדוק אופציה של שינוי במסלול בשל העומס .

3. אני לא בטוח אם כדאי להפוך הסדר של המסלול (אורלנדו בסוף וניו יורק בהתחלה ) משום שבניו יורק קר יחסית בעונה זו .

4. אני מודע לעניין הג'ט לג 

5. אני ארשום כמו שרשמת את המסלול 

• @מטייל_4028734

מישהו היה בניו יורק בתחילת אפריל ? 

• @אנשיםטובים  אתה אלוף ! עזרת לי 

• @מטייל_4028734

גילוי נאות 😏- המתכנן הוא נער בן 15 ( בעת הביצוע 16 ) 

• @מטייל_4028734

על סוואנה לא הייתי מוותר , לפחות לילה וחצי היום אחריו .

על מירטל ביץ , אפשר לוותר .

אני אישית אהבתי את המסלול מניו יורק לקי ווסט ברכב , עם מה שאני קורה גירוד חופים , בקטעים של פלורידה עצרתי ליד מרינות והיסתכלתי על היכטות .

הקטעים לאורך החוף של הקרולינות , הזכירו לי כל הזמן שת הספרים של ניקולאס ספארקס .

• @מטייל_4028734

גם אתה אלוף

• @ramiav1

תודה לך

• @מטייל_4028734

הזמנתם כבר טיסות?

לגבי מזג האויר בניו יורק – זה עניין של מזל, אבל בהחלט עשוי להיות קריר ואפילו קר למדי. יצא לי להיות שם באפריל כשהטמפרטורה הייתה 5 מעלות למשל.

יחד עם זאת, הממוצע הוא סביבות 17 מעלות, וההבדל בין תחילת אפריל ל-20 באפריל זה 4 מעלות בבמוצע. כלומר משיקול מזג אויר עדיף לסיים בניו יורק אבל זה לא חובה.

אבל הכוונה שלי היא לא שתתחילו בניו יורק. ההצעה שלי היא לשנות את המסלול כך שהחלק של המסלול הרכוב יהיה לפני אורלדנו.

בעתם מה שאני שואל זה למה בחרתם דווקא במסלול הזה של נסיעה מפלורידה לניו יורק? למה לא לעשות מסלול אחר? למשל לטוס לניו אורלינס, משם לנסוע לאורלדנו בטיול, אורלדנו, טיסה לוושינגטון ואז ניו יורק? או כל דבר אחר כמובן? יש משהו במיוחד בדרך מפלורידה לניו יורק שאתם רוצים?

הטיסה הישירה לאורלדנו נוטה להיות מאד מאד יקרה. בכלל טיסות ישירות הן יקרות יחסית. אז אני בכל מקרה הייתי שוקל גם קונקשין, ובמקרה כזה, כל מפת ארה”ב פרוסה בפניכם ולא רק יעדים עם טיסות ישירות.

• @אנשיםטובים

לא הזמנו טיסות עדיין 

• @אנשיםטובים

יש לך הצעה למסלול ניו אורלינס -אורלנדו -וושינגטון - ניו יורק ? 

* בהתחלה חשבתי לעשות את ניו אורלינס  אך ירדתי מזה 

בתודה 

• @אלון-י

אפשר  בבקשה את המסלול שעשית  מניו יורק לקי  ווסט ? 

• @מטייל_4028734 אמר:

יש לך הצעה למסלול ניו אורלינס -אורלנדו -וושינגטון - ניו יורק ? 

לא :)

אבל אם יש לך נכונות לשקול מסלולים אחרים, אני בטוח שיהיו פה הצעות טובות בפורום, לאו דווקא ניו אורלינס

אבל לאנשים קשה לעזור אם לא תשאל במפורש.

אז אני אעזור בשאלות מנחות:

1. האם משהו כבר הזמנתם/התחייבתם
    2. מה נראה לכם חובה מהרשימה שלכם (כלומר יהיה לכם מאד קשה לוותר)
    3. מה מהרשימה שלכם הייתם רוצים אבל מוכנים להתפשר, ומה סתם יצא על הדרך, אבל בכלל לא חשוב
    4. מה אתם מחפשים? טיול אוטו?שופינג? אתרי מורשת? טבע? מסלולי הליכה? עיירות? פסטיבלים? ...

בחזרה