בחזרה

תכנון מסלול באוסטרליה וטסמניה

• היי!
    אחרי שסגרנו את כרטיסי הטיסה רוצים להתחיל לתכנן את המסלול באוסטרליה.
    אנחנו זוג שמתכנן לעשות טיולי יום ולא טרקים ארוכים.
    נוחתים ישירות בקיירנס בסוף אוגוסט וחוזרים לישראל ממלבורן באמצע אוקטובר. אנחנו מתלבטים כמה זמן יש להקצות לכל איזור.
    חשבנו להקצות לקיירנס וסביבתה עד 8-10 ימים.
    אח"כ לעבור מאיירלי ביץ' להרווי ביי ב3-4 ימים.
    בריזביין וסביבתה כ-5 ימים.
    נתקענו בתכנון מסידני למלבורן, שכן אנחנו רוצים להגיע גם לטסמניה, אבל אנחנו לא בטוחים אם להגיע לטסמניה באוקטובר הוא סיכון מבחינת מזג אוויר או לא. אנחנו גם לא יודעים כמה זמן להקדיש לטסמניה, אם בכלל.
    חוץ מזה אנחנו רוצים גם להכניס את הGOR לרשימה ולא בטוחים מתי.
    נשמח להתייחסויות לכל מה שנוגע לסידני ודרומה ממנה.
    תודה רבה מראש :)

• @Roni_3982878

בלי טרקים טזמניה אפשרחת באוקטובר, במקרה הגרוע יהיה לכם קר.

מאידך תוכלו לראות רק מעט מהטבע של האי שהוא עיקרו.

בQLD, NSW וויקטוריה יש מספיק מה לראות בזמן שלרשותכם, לכל היותר אפשר להוסיף את דרום אוסטרליה, אדלייד וסביבתה ורכס פלינדרס כמעבר מהגרייט אושן רואד לגראמפיאנס.

• הנהלת הפורום

@Roni_3982878

שלום

האם אתם מתכננים לשכור רכב? קמפרוואן? או לטייל באוטובוסים וטיסות ממקום למקום?

• @thomas757

בהתחלה חשבנו להתנייד באוטובוסים של גרייהאונד, אבל במחשבה שניה ראינו שיש מקומות שנהיה חייבים לקחת רכב בשביל לטייל (צפונה מקריינס וGOR בדרום).
    אז חשבנו שכבר עדיף לנו לוותר על גרייהאונד ולשכור רכב לכל הטיול, לאו דווקא וואן, ממש מקיירנס עד סידני או מלבורן.
    זה נראה לך מהלך חכם?

לטסמניה מן הסתם נטוס, ותכננו לשכור שמה רכב.
    אנחנו גם מתלבטים אם לנהוג את המרחק בין סידני למלבורן או לקחת טיסת פנים.

• @Sailor

תודה, האמת שלא חשבנו על האופציה להמשיך לאדלייד.
    אגב, לפי חיפוש באינטרנט ראיתי שמזג האוויר בGOR ובטסזמניה די דומה מבחינת ימי גשם וטמפרטורות, אז למה בעצם בGOR יהיה קל יותר לטייל?

• @Roni_3982878

GOR? מה זה? במלבורן גם באוגוסט היו לי ימי שמש וקצת יותר חם מתלאביב בחורף. באדלייד החורף עוד יותר נוח. גשם יכול להיות, אבל לא כל יום ולא כל היום.

הפלגתי בפורט פיליפ ביי באוגוסט, פעם אחת ירד עלינו גשם חצי שעה אחרי כשעה שמש ואחרי הגשם מעונן עד החזרה למעדן בסט. קילדה. ימי שיט אחרים היום חופשיים מגשם. 

• @Sailor

הכוונה בGOR היא great ocean road, פשוט ראיתי פה בפורום אנשים מתייחסים לזה ככה.
    זה קרוב למלבורן אז אתחשב במה שכתבת עליה. אנחנו נגיע למלבורן דווקא באוקטובר (כנקודת סיום הטיול), היית במלבורן בתקופה הזו אולי?
    ושוב תודה רבה (:

• הנהלת הפורום

@Roni_3982878

רכב מאפשר הרבה יותר גמישות ולכן רכב לכל התקופה בהנחה שאין לכם בעיה לנהוג הפוך זו החלטה נהדרת. מה גם שהאוטובוסים באוסטרליה עוברים בין ערים ועיירות ואם רוצים לראות קצת טבע כמו פארק נחמד או חוף מבודד (אפילו קרוב לעיירה בה נמצאים) אז רכב מאפשר לעשות זאת. אני הייתי נוהג עד מלבורן. לא רואה סיבה להחזיר את הרכב, לטוס, לשכור מחדש וכו' אלא אם עשיתם חישוב שמשתלם לכם מבחינת זמן או מבחינה כלכלית. תוכלו לנסוע בין סידני למלבורן דרך החוף או דרך ההרים וקנברה הבירה.

באוקטובר בעקרון צפוי לכם מזג אוויר טוב במלבורן. עם זאת, זו עיר שלפעמים יש בה ארבע עונות ביום אחד ואת זה לא ניתן לצפות. אני מכיר אנשים שהיו בטסמניה דווקא באוקטובר, טיילו 3 שבועות ונהנו מאוד. היה קר אבל הם יכלו לעשות מסלולים בטבע (אפילו לטפס על הר קריידל) ולהנות מכך שהמקומות לא היו עמוסים. ועם זאת, תמיד כששואלים אותי על מזג אוויר, בעיקר בעונות הביניים, אני נוהג להגיד שעדיף להסתכל באינטרנט על הממוצעים החודשיים כי ביקור אחד ואפילו יותר במועד מסויים לא מעידים על הכלל.

לדוגמה, כרגע אני נמצא באחד המקומות הגשומים באלסקה. כבר כמעט שלושה שבועות לא ירדה כאן טיפה ויש גל חום. אני בהחלט לא אבסס על כך המלצה למועד מסויים לטיול רק על סמך הביקור הזה. אלא תמיד כדאי להסתכל על ממוצעים עונתיים כדי לראות את הסיכויים והסיכונים.

תעשו חיים!

• @Roni_3982878

הייתי במלבורן בסוף אוקטובר. כללית מז''א היה נעים, עם גשם מפעפ לפעם שלא הפריע לי גם כשתפס אותי בגנים הבוטניים. 

מעיל רוח נגד גשם ופליס נגד קור הספיקו

• @Roni_3982878

אם אתם עדיין בעניין טזמניה אז הייתי טסה מסידני אליה, וממנה חוזרת למלבורן. זה מחייב 3 השכרות רכב נפרדות אבל נראה לי הכי הגיוני.

אם אתם מחליטים שטזמניה פחות מתאימה לכם בעונה הזו אז הייתי לוקחת רכב באופן רצוף לכל המסלול. 

אני מתכננת טיול שיהיה רק בין סידני למלבורן ולקחתי אוטו ל-15 יום. משתפת בפרטים, אולי זה יעזור לך במשהו:

אחרי שהיה של כמה ימים בסידני ניקח אוטו וניסע לג’רוויס ביי (לשייט צפיה בדולפינים / לוויתנים מה שנצליח לראות בלי לצאת מהמפרץ) + איזור טבע מצפון לשם, לא כל החוף

משם לקנברה. בעונה הזו מתקיימת הפלוריאדה וזה נראה לי מגניב, חוץ מזה שאנחנו אנשי עיר ואוהבים ארכיטקטורה עירונית וקנברה מסקרנת. אבל אם זה לא מושך אותך תמשיכי מג’רוויס ביי לאורך החוף

לייקס אנטרנס, שוב בשביל שיט שם לצפייה בבעלי חיים

ווילסונס פרום – פארק לאומי יפה עם סיכוי גבוה מאד לראות וומבטים (נלון שם באתר הקמפינג והוא ידוע בזה)

בדרך משם למלבורן אפשר לעצור בפיליפ איילנד לפינגווינים ואטרקציות נוספות

נעקוף את מלבורן ונעשה סיבוב שיכלול את ה GOR הגרמפיאנס ומעבר בבאלארט

ואז נחזיר רכב ונהיה גם במלבורן כמה ימים

לפי מצב הימים שלכם, אתם יכולים כמובן להמשיך לאדלייד. קנגורו איילנד שווה מאד.

תשימי לב למועדי חופשות האביב של בתי הספר באוסטרליה (שבועיים, אבל לא חופפים לגמרי בכל במדינות). זה משפיע על עומסים וגם מחירים בכל מיני מקומות.

• @thomas757

תודה רבה לכולכם על התשובות המהירות והיעילות.
    החלטנו באמת לשכור רכב, חושבים על חברת Jucy.
    המסלול המועדף עלינו הוא כזה, לנהוג מקיירס עד מלבורן (לכך יש לנו 34-35 ימים).
    להגיע לטסמניה בתחילת אוקטובר לשבוע (ככה שנהיה כמה שיותר קרובים לאביב), לחזור לבסוף לעוד יומיים במלבורן עצמה ולחזור לארץ.

אז השאלה העיקרית שלנו עכשיו היא האם 35 ימים זה לחוץ לקטע קיירנס-מלבורן או שזה ריאלי לבצע אותו?
    בנוסף, מה עלינו לעשות עם הרכב בערים הגדולות (בריסביין וסידני), האם יש בעיות חניה במקומות האלו? האם חניה יקרה?

שוב תודה רבה!

• @Roni_3982878

בסידני ישנתי בזול בגליב, מרחק נסיעה קצרה באוטובוס מה-CBD או הליכה חצי שעה.

ברחוב יש חניה חינם, צריך רק לתפוס אחת.

הלינה יותר זולה מאשר ב-CBD.

יש שכונות דומות סביב האוניברסיטה של סידני (לא UNSW, זה רחוק ליד האוקינוס) שגם בהן יש חניה חופשית, במרחק דומה.

• @Roni_3982878

בדרך כל, צריך לשלם על חנייה בערים באוסטרליה. יש לשים לב לכמה שעות או חלקי שעות החנייה תקפה ולשים כסף במדחן. רחוק יותר ממרכזי הערים יש חנייה חופשית. צריך לחפש אותה ולשים לב שלא חונים במקום של חנייה בתשלום. השילוט ברור ויעיל

• הנהלת הפורום

@Roni_3982878

אם אתם שוכרים רכב רגיל מ jucy אז הטיפים שקיבלתם פה לגבי חנייה מצויינים. אם אתם שוכרים קמפר מהם אז ניתן למצוא קמפינג בפרברי העיר במרחק סביר של תחבורה ציבורית למרכז. או לחילופין לחנות בחנייה מסודרת ולישון במקום לינה שאינו קמפינג באזור בו אתם מעוניינים.

בהחלט אפשר לעשות את הדרך ב 35 ימים.

תהנו!

בחזרה