בחזרה

מזג אוויר בהודו: רישיקש ופושקר באוגוסט-ספטמבר (אפשרי?)

• היי כולם, שלום

אני טס להודו לחודש וחצי, מסוף יולי עד אמצע ספטמבר.  חוזר לשם אחרי 10 שנים מהטיול הגדול.

תכננתי בהתחלה שלוש נקודות עיקריות: פושקר, רישיקש ודרהמסלה.

כולן בצפון ואני יודע שהעונה בצפון זה אפריל-אוקטובר.

העניין הוא שאני קורא עכשיו שרג'אסטאן בכלל נחשבת דרום והזמן המומלץ לבקר בה הוא אוקטובר-מרץ.

גם לגבי רישיקש לא כל כך ברור אם זה זמן טוב.

אם יש פה מומחה או מומחים אשמח לשמוע מה דעתכם על רישיקש ופושקר באוגוסט-ספטמבר.

האם מזג האוויר נוח? האם יש הרבה מטיילים בזמן הזה?

או שכדאי לוותר לטובת דברים אחרים צפוניים יותר.

תודה רבה

גל

• אישית, אני לא נהנה לטייל במזג אוויר חם ולח, לכן דחיתי את רישיקש לאוקטובר

• אפשר בהחלט בכל המקומות (אם כי בדרמסלה עלול להיות מאד גשום באוגוסט). לגבי פושקר וראג’סטן: סוף יולי והלאה כבר סביר בהחלט לבקר בראג’סטן. אמנם יכול להיות קצת חם ולח, אבל זה בהחלט נסבל ומקסימום לנים בחדרים ממוזגים. אני יכול להעיד אישית כי טיילתי בראג’סטן שלוש פעמים ביולי אוגוסט והיה בסדר גמור. ברישיקש אוגוסט וספטמבר הם בסדר גמור גם. לגבי דרמסלה: לא חם בדרמסלה, אבל אוגוסט הוא חודש מאד גשום שמגביל קצת את הפעילות בחוץ. בגלל הגשמים לא נוח לעשות מסלולים וטרקים ועיקר הפעילות מתרכזת בחוגים/קורסים. בספטמבר כבר יש שיפור משמעותי במזה”א. וכמובן שתמיד יש אפשרות שמזה”א יפתיע לכאן או לכאן😎.

אם יש קצת זמן הייתי ממליץ להוסיף אתרים אחרים בהימלאיה – עמק קולו (מנאלי) ופארווטי ואולי גם להמשיך ללדאק

• @ran_amitai

מנסיוני (גמכן X 3) ביולי אוגוסט רג’סטאן רותחת מעל 35 מעלות. רק לקראת ספטמבר אפשר לדבר על פחות מ 35.

רישיקש לא פחות חמה בחודשים אלה.

דווקא דרמסלה תהיה שפויה. אמנם עם גשם פה ושם, אבל גשם קל שמתייבש מהר.

אם אפשר לטייל – כן. אם אתה לא מתמוטט בחום, דואג לשתיה ולא אכפת לך ללכת עם חולצה ספוגה מזיעה החל משעות הבוקר.

זה מה אני עשיתי בספטמבר ברג’סטאן.

גל – לא ברור מהשאלה  אם כל החודש וחצי הוא לטיול, ואם ניתן לשנות את סדר הטיול למשל : דרמסלה – רישיקש -פושקר יעשה יותר הגיון.

או בכלל להגיע למקומות אחרים.

• @gooleri

מציע שבאוגוסט ספטמבר תשאר בצפון יופי של מזג אויר.נופים.נהרות הכל ירוק.

• היי חברים, תודה רבה על התגובות.

האמת שאני לא כל כך בקטע של לטייל בחום ולחות, בא לי מזג אוויר קצת יותר קריר.

אני חושב לשמור את פושקר ורישיקש להזדמנות אחרת ולהתרכז בהימצ’ל פארדש הפעם.

אולי עם אופציה לרדת לרישיקש לשבועיים האחרונים של הטיול מה1.9 עד ה14.9 אם ארגיש שמיציתי.

מנאלי, עמק פארווטי, לדאק, לה וקשמיר – הייתי בסיבוב הקודם, אז פחות לחוץ.

נראה לי שאני עולה דבר ראשון לדהרמסלה, ויש גם את ספיטי וקינור שרציתי לעשות.

אם יש עוד המלצות אני אשמח.

שאלה לא קשורה אבל אולי אקבל עליה מענה פה –

לפני 10 שנים כשטיילתי עדיין לא היו סמארטפונים וגם לא כל כך WiFi. בשביל אינטרנט היינו נכנסים ל”אינטרנט קפה” כזה.

מה קורה שם עכשיו? האם יש WiFi בכל מקום?

האם רוב המטיילים מסתובבים עם או בלי טלפון?

תודה שוב

• @gooleri

ברוב המקומות יש  wifi  וכמעט כולם עם טלפונים מה לעשות אנחנו דור של מפונקים.

• @gooleri

קינור גשומה גם היא בתקופה זו.

לא הייתי מתקרב לדרכים שם בתקופה זו

• @גולני

גולני,

בקינור וספיטי טיילתי בדיוק בתקופה הנדונה וההיה אחלה למעט יום אחד שנתקענו בגלל הפשרת שלגים שסחפה את הכביש. כנראה שזה עניין של שנה גשומה פחות או יותר.

גל,

כמו שנאמר וויפיי בכל מקום.

קח את הסמארטפון. יעזור לך יותר ממה שעוזר לך בארץ לגלישה, ניווט, מסעדות מלונות וסתם אינפורמציה להבנת סביבתך.

לא שאלת, אבל ממליץ, לתקופה הקצרה שתהיה, לקנות חבילת גלישה בלבד מהארץ. אמנם יש סים הודי ותקשורת יעילים וזולים אבל זה מצריך קצת זמן.

בחזרה