בחזרה

מהו זמן השהייה שארוך ביותר שהויזה מאפשרת?

• שלום, שמי שרית, מעולם לא הייתי באוסטרליה, ורציתי לשאול.. לכמה זמן נותנים ויזה? אני בת 45, ומעוניינת לטייל ולבקר חברים קרובים ובני משפחה שמתגוררים באוסטרליה לתקופה של 6-8 חודשים, האם אפשרי או ויזה מוגבלת בזמן קצר יותר?

שאלה נוספת… איזו עיר או כפר נחשב זול יחסית באוסטרליה להשכרת דירות לתקופות קצרות?

• @מטיילת-למרחקים

בגילך, עם הוכחת אמצעים כספיים תוכלי לקבל ויזה לשנה כמעט בודאות. 

אם תצאי לניו זילנד ותחזרי, קרוב לודאי שלא תהיה כל בעיה עם השהיה. 

אחרת תצטרכי לבקש הארכת שהיה באוסטרליה. 

בכל מקרה שמרי קבלות על לינה, טיולים, אתרים וכו' כדי להוכיח שאת תיירת ולא עובדת לא חוקית

• הנהלת הפורום

@מטיילת-למרחקים

שלום שרית,

לויזה יש כמה סעיפים חשובים שמשתנים בין מבקש אחד לאחר:

1. האם הויזה מאפשרת כניסה בודדת או כניסות מרובות.
    2. התוקף של הויזה (כלומר, עד מתי ניתן להכנס לאוסטרליה בפעם האחרונה – שזו גם הפעם הראשונה בהנחה שמקבלים ויזה רק עם כניסה אחת).
    3. משך השהייה המותרת של כל כניסה.

אני עוד לא הצלחתי לעלות על חוקיות מסויימת לגבי תנאי הויזה שמאפשרים לכל אחד.

כשמגישים את הבקשה אונליין ניתן לבקש את מה שרוצים ויש לקחת בחשבון שלא תמיד מקבלים את מה שרוצים או בכלל. אם יש לך הכנסה קבועה ומספיק כסף בחשבון הבנק שאולי יבקשו ממך לראות תדפיס שלו אז אני לא חושב שתהיה בעיה אבל לא הייתי רוכש כרטיס טיסה לפני שאני יודע בדיוק מה תנאי הויזה שקיבלתי. בסוף מילוי הבקשה יש מסמכים שמבקשים ממך להעלות לאתר. מציע לעבור על המדריך שכתבתי להגשת ויזת תייר באינטרנט. הוא נמצא באחד השרשורים הראשונים כאן בפורום.

לגבי השאלה השנייה – אני לא יודע להצביע על עיירה עם דירות זולות.היכן בדיוק את רוצה לבקר? אוסטרליה ענקית כך שלא הכי יעיל להיות בדירה אחת במשך 8 חודשים ולעשות טיולי כוכב לכל חלקי המדינה...

• @מטיילת-למרחקים

ויזה לשנה, אינה תקפה לישראלים! אבל,,,,,,,

אם מקבלים ויזה בתוקף לשנה אחת ועם כניסות מרובות, אזי (לפי תנאי הויזה, 3 או שישה חדשים שהייה מאכסימלית) תוכלי לצאת יום יומיים לפני פקיעת המועד ולשוב שנית אחרי כמה ימים לשהייה נוספת של אותו מועד. כניסה אחרונה, עד יום לפני פקיעת המועד של הויזה כולה ואז ניתן שוב לשהות את מיספא החודשים שכתוב בה.

אז נאמר שבאופן תאורטי, עם ויזה לשנה ומועד שהייה של שישה חדשים עם כניסות מרובות, את יכולה לשהות באוסטרליה כמעט שנה וחצי עם שתי יציאות קצרות מהמדינה. 

הארכת ויזה באוסטרליה זה סיפור מההפטרה והוא גם עולה הרבה מאוד כסף!

ובכלל:

הגשת ויזה לאוסטרליה כרוכה במעחוי 13 עמודים (פרט לעמודי ההרחבה שעוסקים למשל ב’מחלות’ או ב’עבר פלילי’ או בנושאים אחרים)

למבקר לראשונה באוסטרליה, יעמידו כמה שאלות שלא מעמידים למשל למבקר שכבר ביקר (ויצא מהמדינה) בעבר.

למשל: ירצו לדעת בוודאות שיש לך מקום עבודה מסודר בארץ וכי יש לך גם בית לחזור אליו. (זו רק דוגצא)

אז פני לעצמך מעט זמן, פתחי את אתר ההגירה האוסטרלי. בחרי את הויזה לתיירות (E600) וקראי את השאלות. 

לגבי מקומות להשכרה: ככול שאת מתרחקת ממרכזי הערים, מחיר ההשכרה יירד. 

לא ציינת באיזו עיר את רוצה להיות אבל למשל בסידני או במלבורן קרוב למרכז, תתקשי למצוא דירת חדר בפחות מ2000 דולאר אוסטרלי לחודש. אם תתרחקי, המחיר יכול לרדת אפילו עד 800. בהצלחה

בחזרה