בחזרה

התעוררתי לתוך שומר המסך שלי, גן עדן- הרוקיס הקנדיים יוני 2019

• חזרנו לפני שבוע מטיול בן 25 ימים בצפון אמריקה, 10 ימים ראשונים הוקדשו לרוקיס הקנדיים החלומיים , יום ראשון ואחרון  התבזבזו על טיסות כך שהיו לנו 8 ימי טיול נפלאים.

לא עברו עלינו חוויות אקסטרימיות מיוחדות אבל כן חוויות  כאלה שלא ציפינו להן וגרמו לנו להיות מאושרים באופן קיצוני.

די התלבטתי אם להעלות את הסיפור שרבים לפני טיילו באותם מקומות ואותם נופים , חששתי מלחזור שוב על אותם הדברים שסיפרו מטיילים לפני, אך בכל זאת החלטתי לספר מכמה סיבות -

אולי חלק מהתובנות שלי יעזרו למי מהמטיילים העתידיים.

לשתף עוד נקודת מבט , לי מאוד עזר לקרוא סיפורים רבים למרות שרובם מגיעים לאותם המקומות ,  הסיפורים שקראתי חיזקו את רצוני להגיע למקום מסויים, גרמו לי להבין את המיקומים של מקומות העיניין וחלוקת זמנים אידיאלית לכל אזור.

היה לי מעניין לראות  תמונות מזוויות שונות בעונות שנה אחרות ובתנאי מזג אויר שונים, וגיליתי שכל סיפור הוא עולם שלם.

וסיבה נוספת , לחוות שוב את הטיול דרך הסיפור והתמונות .

הסיפור שלי יתמקד ב- 8 הימים המלאים ברוקיס בלבד כי משם לקחנו טיסה ישירה ללוס אנג׳לס לביקור משפחתי .

בשנים האחרונות כשאנחנו טסים לאמריקה לבקר את הילדים החלטתי שלשקט הנפשי של כולם עדיף לצמצם את זמן הביקור המשפחתי ולהקדיש 10 ימי טיול כל פעם למקום אחר ביבשת, כך כולם יוצאים מרוצים, זוגי ואני  ממלאים את הצורך לראות עולם,  ולהגשים חלומות , הילדים נהנים מזוג הורים מאושר ומסופק ואנחנו נהנים מהמשפחה הצעירה , שבועיים ימים מתמלאים בחוויות חדשות וכייף אמיתי וחוזרים הביתה רגע לפני שמשתגעים מכל הטוב הזה .

אז אחרי שבדקנו ותאמנו תאריכים הפור נפל על טיסה ב- 11 ביוני ( השיקול היה להגיע לפני תחילת העונה ולהנות מכל היופי הזה לפני המוני מטיילי הקיץ).

טיסה  מהרוקיס לאל-איי  ב- 20 ביוני  , וקיווינו שמזג האויר יאיר את פנינו , שריפות לא יקבלו את פנינו ( כפי שכבר קורה הרבה לאחרונה).

כרטיסים נקנו 8 חודשים מראש כ- 1300 דולר לכרטיס בחברת אל- על , טיסת צהריים לקלגרי עם קונקשן של 3.5 שעות בטורונטו. 

למה טיסת צהריים ? למי שתוהה…

אנחנו לא מהנרדמים בטיסות ולא עפים על לקחת עזרה בהירדמות ( כדורים), ועל כן העדפנו להגיע בלילה לשנת לילה ליד השדה ובבוקר לקחת את הרכב ולצאת לדרך .

האפשרות לקחת טיסת לילה ללא יכולת להירדם אולי לנקר מדי פעם, לנחות בבוקר ולצאת לדרך נראתה לזוגי ולי קשה מדי ועל כן נבחר מה שנבחר.

בדיעבד , הטיסה מהארץ המריאה רק ב16:00 ( היתה אמורה לצאת ב13:00) , עקב כך הכל נדחה קדימה וכך גם טיסת ההמשך כך שהגענו ממש מאוחר למלון ולא ישנו הרבה בלילה הזה .

אז יש מצב שבעתיד נחזור לטיסת לילה ואולי נתחיל להשתמש 🤪

איזה תמונה שתיים לפני שאתחיל לגירוי התיאבון

• @sara3125

11 ביוני- היום הראשון

מגיעים לשדה בזמן, הבידוק באל על עובר מהר , מבקשים לפגוש את מזוודותינו בקלגרי ונפרדים מהן בשמחה.

השיטוט בדיוטי פרי עובר בנעימים , כבר מבינים שהטיסה שלנו תמריא קצת לפני השעה 4 אחה״צ וחשש מה עולה בליבנו שנפספס את הקונקשן, נכון שאל על אמורה לתת פתרון במצב כזה אבל בכל זאת…

ימים ספורים לפני הטיסה אני קוראת בפייסבוק בקבוצת קנדה למטיילים שמטיילת מדווחת שביטלו לה את הטיסה לקלגרי והעבירו אותה לטיסה הבאה .

החלטנו הפעם לרכוש סים בניגוד לפעמים קודמות בהן טסנו ללא סים 

אנחנו מנווטים עם גוגל מפות אוף ליין ומשתמשים באינטרנט במקום הלינה.

הפעם, תחושת הבטן היתה לרכוש סים ( אינטרנט ושיחות) ואיזה מזל שקנינו כי ממש ממש היינו צריכים אותו בהמשך .

הטיסה ממריאה באיחור כפי שרשמתי , 11 שעות טיסה .

המטוס, דרימליינר, אחלה מרכז בידור , תאורה נעימה, יופי של שירות 

והכיסאות והצפיפות big no

סמוך אלינו יושב זוג צעיר עם תינוקם בן השנה לערך , מתוך 11 שעות טיסה לדעתי לפחות 9 שעות הוא בכה ויילל , וההורים כל כך סבלניים איתו, ליבנו יצא אליהם .

נוחתים בטורונטו קצת לפני 20:00, איזה מזל נספיק לטיסה הבאה שאמורה לצאת ב22:15.

אנחנו אמורים בשדה לזהות את המזוודות שלנו ולקחת אותן בעצמינו למסוע הקונקשן, אין צורך בצ׳ק אין מחדש  קיבלנו בארץ את הכרטיסים לשתי הטיסות יש רק את הקטע לקחת בעצמינו את המזוודות למסוע הקונקשן , עינייני בטחון כנראה.

יש הסבר מפורט בנושא באתר שדה התעופה טורונטו, שווה להיכנס ולקרוא כדי להבין איך זה הולך.

ועוד משהו חשוב , כדי לחסוך בזמן במכס והגירה בטורונטו רצוי להוריד את האפליקציה eDeclaration Canada 

יש לענות על מספר שאלות ואז מקבלים אישור עם ברקוד אותו יש להציג בקיוסקים עם הנחיתה , מקבלים במקום אישור ואיתו מתקדמים לאורך הדרך , מוסרים אותו לפקיד ועוברים הלאה , באישור אחד כזה אפשר למלא עבור 5 בני משפחה (או 6 כבר לא זוכרת) האישור תקף ל-24 שעות .

הכנתי אותו בבית בערב לפני  הטיסה בנחת , לצערי בגלל העיכוב בהמראה , האישור התבטל דקות ספורות לפני הנחיתה .

קצת דפיקות לב כי סמכתי על החסכון בזמן בגלל הקונקשן שהתקצר

תוך כדי שאנשים מורידים מזוודות ומחכים שהדלתות יפתחו עניתי שוב על השאלות באפליקציה  וקיבלתי ברקוד חדש.

הכל עבר בשלום ואכן חוסך מלא זמן בכניסה לקנדה.

ב-22:15 ממריאה הטיסה לקלגרי , 4 שעות טיסה לפנינו , רובם ישנים מסביב , אנחנו נשארים ערים לשמור שהטיסה תעבור בשלום  ושאף אחד לא תופרע שנתו 🤫

• @sara3125

נוחתים בקלגרי ב-00:30 ( 12 ביוני) שדה קטן יחסית , נחמד וידידותי ,

אך אבוי לנו, מזוודה אחת לא מגיעה .

אנחנו כבר אחרי מסע של 20 שעות , עייפים מאוד ועכשיו הסיוט הזה .

אזור איסוף המזוודות הולך ומתרוקן ואנחנו נשארים לבד עם מספר עובדי השדה , איזה באסה ככה להתחיל .

טוב, אין ברירה ופונים לדלפקי החברה (WestJet) שביצעה את טיסת הקונקשן , ממלאים דוח בעזרת פקידה יעילה וחביבה וגם מרגיעה .

וזהו, אין מה לעשות , מכאן הנושא בבדיקה ונקווה לפגוש את המזוודה בהמשך.

המזל הגדול שבזמן האריזה בבית ארזתי מזוודה שמיועדת לרוקיס עם ציוד חורף ,  ומה שנצטרך ל8 הימים הללו.

ובמזוודה שלא הגיעה היה ציוד קיץ ללוס אנג׳לס ומלא מתנות .

כך שנכון שדאגנו אבל הטיול ואנחנו לא נפגענו באופן ישיר מעיכוב הגעת המזוודה .

כבר ניהיה 1:30 בבוקר , לא רואים בעיניים והפקידה הנחמדה מווסט ג׳ט מזמינה עבורינו שאטל למלון שלנו שהוזמן מבעוד מועד .

תוך 5 דקות מגיעה ההסעה , מקבלים את החדר, מתרעננים ונופלים שדודים .

קבעתי לבוקר ב-8:00 לקיחת רכב , למרות העייפות אנחנו נעמוד ביעד הזה 

• @sara3125

עוד קצת תמונות לפני שהטיול ממש מתחיל 

• @sara3125

היי שרה..

יש!!!!! אוהבת סיפורים של אנשים שמטיילים ברוקיז!

עוד חודש ואני וגם אני אהיה שם..

בינתיים רואה את התמונות שהכנסת ואני כבר מתעלפת מהיופי!!! מחכה להמשך

• איזה שם שווה בחרת,כמעט שווה כמו התמונות 

שמחה שאת כותבת אף פעם אין מספיק מהרוקיס

• שרה, נכנסתי בגלל הכותרת,נשארתי בגלל התמונות (עוצרות הנשימה) והסיפור המרתק- ועכשיו רק רוצה שתמשיכי לכתוב,
    היינו לפני שנה ברוקיים- ואני כבר מתגעגעת ומוכנה היום עלות על טיסה לסיבוב נוסף. בהחלט גן עדן.
    הטיול התחיל קצת עקום עם האיחור והמזוודה אבל לפני הכותרת והתמונות- היה פיצוי הולם.

מחכה להמשך
    רינת

• @sara3125

מרהיב

• @dregev03

בוקר טוב לדנוש, איילת, רינת ו-dregev 

איזה כיף שהצטרפתם אלי, אני משתוקקת להמשיך ולספר…

בוקר ה12 ביוני- היום השני ( הראשון בעצם בו התחלנו לטייל)

מתעוררים ב6:30 (ג׳ט לג? הוא לא שמע שלא ישנו מספיק ? )

יורדים לארוחת בוקר מצוינת , אגב , המלון ליד השדה בקלגרי הינו 

Wingate By Wyndham Calgary Airport

וב8:00 השטאל לוקח אותנו למתחם השכרת הרכב , 8 דקות נסיעה,

שכרנו מאופרן (בארץ) אלמו ( צפון אמריקה ).

אין אף לקוח  בתור , מחכים רק לנו , פקיד נעים סבר מקבל את פנינו, קצת אדמיניסטרציה , לא מנסה ל״דחוף״ לנו ביטוחים למיניהם , עשינו את הביטוח המירבי בארץ , אנחנו מקבלים  ניסן  RUGUE

, מרוצים מאוד מהרכב . מעמיסים מזוודה אחת!!! טרולי ויאללה , איפה גן העדן הזה , אנחנו משתוקקים כבר להגיע 1.5 שעה נסיעה עד לקנמור, תחנתו הראשונה להצטיידות ובה גם נישן הלילה ללילה אחד.

כך נראית הדרך לכיוון קנמור, כביש רחב ונוח וברקע ההרים אליהם יצאה נפשנו

• @sara3125

מגיעים לקנמור כאמור אחרי שעה וחצי נסיעה , אנחנו מנווטים ל-

Safeway Canmore, רוכשים נשנושים לדרך , אריזה גדולה של בקבוקי מים , ופרודוקטים לפיקניק לדרך, איזה כיף , אנחנו מתים על השטויות  האלה , איך אנחנו מבסוטים, הנוף מסביב כבר כייפי , מרכז קניות ומסביב הרים מושלגים 

משם ממשיכים למרכז מבקרים 2 דקות משם, רוכשים את כרטיס הכניסה השנתי לפארקים 136 DC, שואלים איפה אפשר לקנות ספריי נגד דובים (שיהיה) 57 DC, יש 2 מחירים לספריי הזה, אחד שמתאים למרחק 5 מטר מהדוב ואחד שיקר יותר ומתאים למרחב 8-10 מטר מהדוב , קנינו את היקר יותר. מי יודע את מי נפגוש ואיך 🥴

זה המקום בו קנינו את הספריי Canadian Tire - Canmore, AB

נמצא ליד הסופר בו רכשנו את המצרכים שלנו , קיבלנו במרכז המבקרים מפות וזהו , נראה שאנחנו מוכנים .

יצאנו לכיוון אגם מיניוונקה,  נחמד מאוד בסביבה , מתחילים להפנים איפה אנחנו נמצאים , אבל הצבע ,, זה עדיין לא צבע האגם שאנחנו רוצים לראות , אבל לשם התחלה זה סבבה לגמרי, התמונות מההתחלה הן מהאגם הזה, ואוסיף עוד קצת..

• @sara3125

מטיילים בסביבה ורואים עצים שדובים  חידדו את טפריהם בגזע , נראה מלא  עצים כאלה , כאן זה נראה כמו חידודים ישנים כי הצלקות כבר הגלידו

• @sara3125

ממשיכים לכיוון  Two Jack Lake זמן נסיעה קצר ביותר של 5 דקות,

כאן אנחנו רואים  לראשונה את הכסאות האדומים הפזורים באזור הרוקיס , ואולי גם באזורים אחרים , לא יודעת כי לא הייתי.

הכסאות עשויות מעץ אך הן כל כך נוחות ובמיוחד שהן ממוקמות באזורי תצפית אל נוף נפלא , איזה פרוייקט מעולה זה , שאפו למי שחשב על כך 

האגם נחמד מאוד ונעים מאוד, השמיים כחולים ויש גם עננים, כשהשמש מוסתרת ממש נעים וכשהיא חשופה ממש חם , טוב שיש לנו קצת חולצות קצרות במזוודת החורף שלנו 😃

הכסאות האדומים למרגלות אגם Two Jack Lake

• שרה- 
    דרך אגב, סתם קוריוז- השומר מסך שלנו בבית הוא באמת תמונה שצילמנו מאגם אמרלד בשמורת יוהו-

• @rinisco

היי רינת , לא סתם בחרתי ואמרתי שומר מסך , לא התעניינתי במיוחד ברוקיס ואגמיו המרהיבים , עד שבתחילת שנות ה90, די מזמן התחילו להגיע למייל שלי כל מיני שומרי מסך מרהיבים, פעם הנושא היה יערות , פעם  הרים , פעם אגמים , הכל היה יפה מאוד  אבל האגמים עם צבע הטורקיז גרמו לי לקליק בנשמה , פשוט ישבתי ובהיתי בשומר המסך הזה והתחלתי להתעניין היכן נמצא הפלא הזה , רוב האגמים היו ברוקיס ורובם בכלל בצפון אמריקה , כמובן שיש עוד מפוארים כאלה ברחבי העולם. 

זה נראה כמו חלום להגיע למקום כזה , קיוויתי שיום אחד החלום הזה יתגשם , תמיד זה נראה לי רחוק מדי , מסובך מדי, יקר מדי עד שהתוודעתי לאתר הזה למטייל , קראתי סיפורי מטיילים וראיתי שזה די פשוט לתכנן טיול כזה רק צריך לחכות לרגע המתאים כי תמיד יש יעדים קרובים יותר וקלים יותר להגשמה .

הפעם אמרתי זהו זה, הפעם זה היעד וכך התגלגל הכל 

• @sara3125

חלוקת הימים בטיול היתה כלהלן :

יום 1 -הגעה לקנמור , התארגנות (כפי שכבר כתבתי) טיול באזור והצפנה עד לייק לואיז.

לינה בקנמור.

יום 2 -נסיעה על כביש 93 עד ג׳ספר כשבדרך נעבור ונבקר בנקודות עניין כמה שנספיק כי יש גם את הדרך חזרה 

יום 3 -פארק הלאומי ג׳ספר 

יום 4- פארק לאומי ג׳ספר

סה״כ 3 לילות בג׳ספר

יום 5 -חזרה על כביש 93 והשלמת מה שלא הספקנו עליו

לינה בקנמור

יום 6- אזור הפארק הלאומי יוהו

לינה בקנמור

יום 7- פארק לאומי באנף 

לינה בקנמור

יום 8- לייק אוהרה

בסיומו של היום נסיעה לקלגרי למלון ליד שדה התעופה , אותו המלון בו שהינו בלילה הראשון כשהגענו .

• @sara3125

בזמן  התכנון חשבתי הרבה איך לחלק את הימים ואיך לסגור מקומות לינה , החלוקה בגדול שהחלטתי עליה די חפפה לטיולים אחרים העניין היה עם מקומות הלינה , הכי פשוט ונוח ללון באזור לייק לואיז או  העיירה פילד , זה חוסך נסיעות בבוקר ,  אך 8 חודשים תכנון מראש לא קידמו אותי בלמצוא מקום פנוי באזורים הללו  ולא מצאתי מקום אחד פנוי , מה שכבר נמצא היה יקר להפליא , ועל כן נפלה ההחלטה ללון בקנמור, בחרתי מלון שהומלץ כאן ואני מצטרפת וממליצה , ובבוקר קצת נסענו , לא ממש נורא , המרחק לבאנף רק 20 דקות , ליוהו בערך כשעה , אבל הנופים הקלו עלינו , זו לא היתה מטלה קשה.

Best Western Pocaterra Inn, זה המלון בו שהינו 3 לילות בקנמור וגם בלילה הראשון שלנו באזור.

זה החדר במלון

הלובי הנעים

• @sara3125

ונמשיך בקורותנו ביום הראשון לטיול, כבר שעת צהריים מתקדמת , אנחנו עוזבים את Two Jack Lake ומצפינים ללייק לואיז

בדרך עוברים ליד Castle Mountain שתמונה שלו צירפתי בתחילת הסיפור 

עוד תמונה שלו ממש כשחלפנו על פניו

מאוד מרשים

ממשיכים ללייק לואיז ובדרך אני חוששת שלא יהיו מקומות חניה , מגיעים לאזור ואיזו הפתעה , יש מקום , מנפלאות טרום העונה .

מחנים, וזוגי היקר מראה סימני עייפות מתקדמים , אני מציעה לו לתפוס נמנום קצר ובינתיים אני מסיירת באזור .

מתקדמת לכיוון האגם ו….. עומדת ומשתהה…

מצד אחד מהעוצמה הזו , איזה מרהיב זה , מצד שני כבר שעות אחה״צ השמים מכוסים בדי הרבה עננים , ורציתי לקבל וואו לפנים וקיבלתי חצי וואו , לא שזה לא יפה , זה יפה מאוד אבל אולי בגלל העננים , האנשים הרבים ( וזה עדיין לא העונה ויש מקומות חניה),

מצלמת חפוז וחוזרת לחניה להעיר את החצי שלי, כי אין לי סבלנות שגם הוא יחזה במחזה הזה .

כך נגלה לי האגם

חוזרת  לרכב, מעירה אותו ואומרת, אתה חייב לקום עכשיו!!!!

שנינו הולכים שוב לאגם , בינתיים השמש קצת יוצאת מבין העננים ואני מתחילה לקבל את הצבע שחיכיתי לו , מטיילים לאורך הטיילת מתרחקים מההמון והמראות באמת יפים.

המון שלג בהרים מסביב

ראינו גם חתן וכלה 

והייתי חייבת להוסיף את התמונה הזו בגלל צבע המים הלא הגיוני

• @sara3125

אחרי שיטוט ובהייה בלייק לואיז למשך יותר משעה

העייפות משתלטת עלינו ומחליטים לחזור דרומה לכיוון קנמור.

בדרך מחליטים לרדת לאגמי ורמיליון, ראיתי תמונות מהמקום ומאוד אהבתי 

ואכן במציאות זה היה יפה הרבה יותר , אמנם אגמים אלה לא נראים טיפוסיים לאגמי הרוקיס , אין להם את הצבע הייחודי , אבל משהו במקום קסום בעיניי , אין אף אחד בסביבה רק אנחנו.

מסביב לאגם צמחיה עדינה , נראית רכה כל כך בצבע המיוחד של שעות אחה״צ , איזה קסם באויר

• @sara3125

תחזיק מעמד אני מבקשת מזוגי , אני משום מה באדרנלין , עייפה אבל רוצה עוד ועוד, לא רוצה שהיום יסתיים .

אגמי ורמיליון סמוכים לעיירה באנף , רק 10 דקות נסיעה מביאים אותנו ל- Bow Falls Viewpoint , מפלים רחבים ויפים בקצה העיירה

יושבים על ספסל ומסתכלים על המפלים היפים האלה , יש מדרגות המובילות לתצפית על האגם , אני עולה , נהנית מהנוף מצלמת ויורדת למטה מצטרפת לזוגי שמבטו כבר זגוגי .

זהו , היום היה גדוש אנחנו סחוטים  מעייפות , מחר יש נסיעה ארוכה צפונה , מכאן אנחנו חוזרים למלון בקנמור.

20 דקות נסיעה והגענו, כבר אחרי 8 בערב ויש שמש  בשמיים , נורא מוזר , נראה שאם היום ארוך אפשר לטייל ולטייל אבל זה לא בדיוק כך.

כך זה נראה מהמרפסת ב-9 בערב , לא נתפס

• @sara3125

שרה חיכיתי לסיפור שלך.

אז אני נדבקת לשומר מסך שלך ולא זזה. 

ברור לי שיהיה פה מדהים. ככ מדהים ברוקיס שגם שנים אחרי חלמנו לחזור לגן העדן הזה שוב. 

והנה הטורקיז הזה אומר הכל. 

צבע לא הגיוני , בדיוק כמו שאמרת. ועוד ככ הרבה יופי לפנינו . עונג שבת .

תודה על תמונת לייק לואיז. אנחנו פגשנו אותו לא במיטבו בגלל השלג שתפס אותנו בספטמבר. 

ריני , זוכרת איך החלפנו תמונות שלג ?

דנה, איזה כיף לכם שהטיול הזה עוד לפניכם. 

בחזרה