בחזרה

התעוררתי לתוך שומר המסך שלי, גן עדן- הרוקיס הקנדיים יוני 2019

• @sara3125

שרה, עוד לא נרגעתי מהתמונה של פייטו לייק - הוא נראה כמעט מיסטי אצלך - וכבר כל תמונות הדובים האלו !! וואו! 

אנחנו ככ שמחנו שפגשנו דוב אחד ! אחרי שבביקור הראשון לא ראינו אף דוב  ...אבל באמת קל לשמוח כשהמפגש קורה מהרכב .. כל הזמן פחדנו מה יקרה אם נפגוש דוב מקרוב מדי. 

אגב, כשאנחנו ראינו את הדוב מגיע לשפת הכביש היו הרבה אנשים שירדו מהמכוניות , אבל הריינג'ר פשוט לא איפשר את זה וביקש מכולם להיכנס לאוטו. האם ריינג'רים לא הופיעו מיד כשהיו דובים במקרה שלכם ? כי  היתה לי איזו תיאוריה שהם מנטרים אותם ולכן הם ידעו להגיע מיד לשטח ולחצוץ בין הדוב לבני האדם .

כיף שחזרתי להשלים קריאה . פשוט לא יאומן איך כל פעם התמונות נראות אחרת. וכנראה לכן אף פעם לא ישעמם אותי לקרוא עוד סיפור מהרוקיס ותמיד כיף לראות עוד תמונות מגן העדן הזה. 

תמשיכי, תמשיכי

אגב, בית הקפה הזה בג'ספר היה גם קפה הבית שלנו…

וגם המלון שלכם ליד השדה בקלגרי היה מלון הנחיתה שלנו . 

אני מחזקת את 2 ההמלצות. 

וחייבת להסכים איתך גם על יופיים של bow lake ו lakes  Waterfowl שבעיני הם לא מספיק מוערכים , ולא פחות יפים מהאגמים המפורסמים. 

• @adivelednizki

היי עדי

טוב שבאת, הרגשתי לבד כאן, הבית כבר ישן ואני שומרת על הגחלת כאן

מעניין שלא ראינו ריינג׳רים באותו מקרה, ובעצם באף מקרה אחר, הם אולי מסתובבים בכביש אך הכביש ארוך , מספיק שדוב יוצא מהיער ונגיד בדיוק אנחנו מגיעים לאזור ( זה קרה) והרינג׳רים כבר עברו את המקום אז אנחנו ניהיה לבד, אם תגיע מכונית נוספת ותראה אותנו עומדים היא תעמוד מאחורינו והנה לך מטיילים עושים מה שרוצים בחוסר מחשבה, ואיפה הריינג׳רים?!

אולי גם זה מנפלאות טרום העונה

ומסכימה איתך ששני האגמים בואו לייק וווטרפול לייק  מדהימים ביופיים, אולי בגלל שהם ככה על הדרך ולא צריך להתאמץ כדי להגיע אליהם אז הם פחות פופולריים.

אם היה אפשרי , עכשיו הייתי יוצאת לשדה התעופה לטיסה ארוכה כל כך כדי להיות שם שוב 🏔

לילה טוב

שרה

• @sara3125

את לא לבד..רק בג'ט לג כנראה... כל השאר כבר ישנים .. לילה טוב 

(אני חיכיתי זמן רב מדי לעלות שוב לטיסה לשם בחזרה... אבל הכל אפשרי.. .)

• @sara3125

שרה מהמם וממש במקום- מחר אנחנו מגיעים לג’אספר!

איזה תמונות מרהיבות (וקצת עצוב שעוד רואים את נזקי השריפות. ראינו גם היום בדרך)

ושאלה לי – איך היתה קליטת הנתונים במקומות השונים? כרגע בקלירווטר אין כלום…. מזל שיש ווי פי במלון….

מחכה להמשך!

• @all-taken

בוקר טוב , בעצם, בשבילכם לילה טוב , אין קליטה לאורך כביש 93 , אז אני מניחה שגם באזור קלירווטר אין, המרחבים עצומים .

בג׳ספר יש קליטה , אם כי לא חזקה במיוחד , אבל בכל זאת יש משהו .

בד״כ הקליטה בווי פיי בבתי המלון / צימרים לא אופטימלית , אבל אפשרי להסתדר.

איזה כייף לכם שאתם בדרך לשם

תהנו

• @sara3125

שרה,

אז הגעתי לפה לקרוא  ☺

התמונות מרהיבות ביופין. תענוג לראות ועוד יותר לקרוא את סיפור הטיול שלך.

הרוקיס זה חלום שלי. מכיוון שלא רוצה לנסוע ביולי אוגוסט העמוס, מחכה לשנת שבתון של בן הזוג. מקווה שזה יקרה בעוד שנתיים. 

ועוד משהו קטן… קראתי את התגובה של מוני לפוסט שלך לגבי התגובות. מזדהה לחלוטין עם התחושה. אני בעבר התחלתי לכתוב מספר פעמים ומחוסר  תגובות פשוט הפסקתי. 

אז אני פה , עוקבת בעניין. תמשיכי לספר ולפנק אתנו בתמונות ובצבעים המדהימים.

טל

• @Tal1968

טל

מאחלת לך ששנת השבתון תגיע מהר ותסעו לראות את הפלא הזה.

בקשר לתגובות ( שלא מגיעות או לא מגיעות מספיק), אל תתייאשי, 

אבל אני מבינה את התחושה שלך, אי אפשר להתכחש שאנחנו כבני אדם צורכים וצריכים  תשומת לב וזה תמיד נעים שמקשיבים לך , זה בערך כמו להיות מלכת/ מלך הכיתה , כולם רוצים להיות בקרבתך או לחילופין מישהו ששקט ולא הכי בולט ורק קומץ חברים סביבו, אבל תחשבי שתמיד מאחורי הקלעים יש מישהו שקורא, נהנה, לוקח רעיונות , משתמש בטיפים שלך גם אם הוא לא הגיב .

ובוודאי הערך המוסף לעצמך לחוות שוב את הטיול , לשחזר מה היה לאורך הטיול זה כאילו לטייל שם שוב , וההנאה גדולה במיוחד אם היה טיול מיוחד .

אז תמשיכי לכתוב, אני בטוח אהיה שם 😊

ותודה על המחמאות 💐

• @sara3125

ואו איזה נופים מדהימים!! 

תודה על השיתוף

• @eyahalom

הי שרה, רק להגיד שאני גם עדיין כאן ומחכה בקוצר רוח להמשך הסיפור שלך, אל תחסכי בפרטים, כבר לקחתי הרבה טיפים מהסיפור שלך ובהחלט ניעזר בטיול המתקרב שלנו. תודה :)

• @sara3125

אחרי הביקור הקסום באגם מדיסין אנחנו ממשיכים צפונה ל Maligne Canyon, המפלים והאזור מאוד מאוד יפים, זרימת המים מרשימה בקניון העמוק, אנחנו הולכים רק עד הגשר הראשון שמאוד מרשים , סיבוב קצר של כחצי ק״מ ( אתם שמים לב שאנחנו לא בעניין הליכה אתגרית היום 😃 )

מתחיל לטפטף גשם, אנחנו חוזרים לרכב , וממשיכים לEdith Lake

האגם נמצא ממש בסמוך לכביש שבו מתחילה הנסיעה לאגמים מדיסין ומליגן, פשוט פונים לצד השני, מנווטים לאגם , ישנה חניה קטנה,  מקום ל-4-5 מכוניות.

אולי יש חניון מסודר גדול לאגם, אבל אנחנו רוצים כאן, למה? לא יודעת , נורא נעים כאן ושקט, יש שביל בין בתים פרטיים המוביל לאגם

כשאנחנו מגיעים יש 2 מכוניות סה״כ 

זה השלט מול החניה ורואים את השביל המוביל לאגם

• @sara3125

Edith Lake, איזה אגם זה , אין לו תואר ולא הדר ולא רזומה אבל הוא מקסים מקסים, 2 המשפחות שהיו שם כשהגענו התקפלו די מהר ואנחנו לבד באגם, השמש משחקת עם העננים , מסביב לאגם יש בתים פרטיים , לכל נכס יש חלקת אדמה גדולה ,איך הם חיים שם? איך ? איזה תענוג, בצד השני של האגם כנראה גר תושב שמתעסק בעץ, או שכורתים עץ , אבל שומעים מרחוק מדי פעם רעש של מסור חשמלי, והרעש הזה משום מה ערב לאוזנינו , משתלב טוב עם היער מסביב , יש רוח נעימה , כן, אני עדיין עם מעיל אבל זה נעים, כל כך רומנטי לנו כאן , איזה שלווה, אנחנו לא מדברים הרבה חוץ ממילות התפעלות , פשוט רוצים לספוג מהרוגע הזה מהמראות הללו 

• @sara3125

מהמם. תמשיכי. הנה משהו שאפילו לא היה על הכוונתת שלי, ויש מצב שיתווסף לרשימה המאוד ארוכה… מהמם

• @all-taken

☺️

• @Tal1968

אני כתבתי את סיפורי הטיול שלי בעיקר לעצמי. וככה יכולה לשלוח לינק למי שרוצה. מי שקרא – הרוויח אולי משהו. 

• @sara3125

מצאתי תמונה שאהבתי ממפלי סאנוואפטה, רואים את טיפות הגשם על העצים וזה יפיפה בעיניי , אז זה לא בסדר הכרונולוגי אז תסלחו לי , יש לי אלפים של תמונות וקשה לי לבחור מה להעלות 🧐

• עליתם עם הרכבל בג’אספר? מתלבטת אם כדאי או לא

• @all-taken

לא, לא עלינו על הרכבל לא בג׳ספר ( מזג האויר לא התאים) לא בלייק לואיז ולא בבאנף . הימים היו עמוסים ומלאים ואיכשהו לא יצא

יש כל כך הרבה מה לראות למטה, לקחת את הזמן כשאוהבים מקום מסויים , לא רצינו למהר ולהספיק.

• @all-taken

הרכבל קטן, מיושן וצפוף. כשמגיעים לתחנה העליונה הנוף נחמד, אבל לא מדהים, ואין יותר מדי מה לעשות שם. ה-Mountain Pine Beetle (סוג של חיפושית שאוכלת עצים מבפנים) פגעה ביערות סביב ג’ספר באופן רציני ביותר ב-15 השנים האחרונות, ולדעתי זה גורע מהנוף. מה שכן, אם מטפסים עוד במעלה ההר (יש שביל לא מאד ארוך אבל די תלול) נחשפים עוד נופים יפים מאד של הרים מסביב, ואז זה יכול להיות שווה. אם לא מתכוונים לעשות את ההליכה הזו, לדעתי הרכבל הזה הוא פחות מוצלח מהאחרים. מילא היה זול, אבל הוא לא.

• @sara3125

מלייק אדית אנחנו נוסעים ל Annette Lake, מרחק לא רב, הנסיעה במעין חורשה שכזו בכביש צר מאוד .

אחרי החוויה הנהדרת בלייק אדית לייק אנט כבר לא עושה לנו את זה, מה גם שבינתיים התחמם קצת (המעיל ירד), אני יורדת לאגם , זוגי חוקר את הסביבה , האגם חשוף השמש ממול ופתאום ניהיה קצת חם, כל הרומנטיקה  נעלמה , אבל אנחנו תופסים לנו פינה בצל , עושים פיקניק של אחה״צ , יש לנו עוד כריכים ועוגה לקינוח , we are good 

Annette Lake

• הי שרה,

גם אני כאן, נהנית עד מאוד לחזור בזכות התיאורים והתמונות הנפלאים שלך  למראות  הבלתי נשכחים  של הרוקיס. מדהים איך שכל  עונה, כל זווית, כל עיקול בכביש מעניק מראה יחודי, כך שהגם שהמקומות שביקרתם בהם ידועים ומוכרים, העוצמה של היפי "מכה" כל פעם מחדש, כאילו רואים את התמונות עכשיו  לראשונה.

אנחנו אכן לא זכינו לראות דובים ב"לייב" לפני ארבע שנים ועל כן אני מקנה בך על הצפיות (כל עוד מדובר במרחק בטוח או מאחרוי שמשה:).

נראה שגם הרשויות לא לגמרי יודעות להסביר את ריבוי ההיתקלויות השנה, אבל לחקלן יש תוצאות די טרגיות...🤨

בחזרה