בחזרה

שינוי או ביטול של כרטיסי טיסה בחברת איירפראנס

• שלום לכולכם,

כנראה שנצטרך לדחות נסיעה לפריס שכוללת 4 כרטיסים באוגוסט ואני מתלבטת איך יהיה הכי משתלם לעשות זאת.

יש לנו ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא ואנחנו יכולים להפעיל אותו לביטול הכרטיסים ואחרי זה לקנות כרטיסים אחרים, זו חלופה אחת.

אבל, כרטיסים שנקנה היום יהיו מאוד יקרים מאלה שקנינו לפני מספר חודשים(בהנחה שניסע בחופשת הקיץ, כמו שאנחנו מתכננים).

חלופה שנייה לשנות את מועד הכרטיסים שכבר רכשנו, עלות השינוי היא 70 יורו לצד לאדם+ הפרש בעלות הכרטיסים.

אם יחשבו את ההפרש בעלויות ביחס למה שעולים היום הכרטיסים שיש לנו, זה דבר אחד.

אבל אם יפחיתו מעלות הכרטיסים החדשים את העלות ששילמנו לפני 3 חודשים, צפוי להיות הפרש של יותר מאלף דולר, ולזה עוד צריך להוסיף את העמלה, וזה יגיע לסכום מאוד משמעותי. ונראה שכבר עדיף לבטל אותם עם הביטוח.

מה אתם מציעים לעשות? למישהו היה ניסיון עם שינוי כרטיסים?

• @noga30

אני מציע לברר את כל הפרטים החסרים ולחשב באיזו מבין האפשרויות ס”ה הנזק יהיה הכי קטן, ואז להחליט לפי התוצאה.

• @noga30

‘כלל האצבע’ הוא: כרטיסים זולים, מאוד יקר להחליף אותם או לשנות מועדים והפוך…

מצד שני, צריכה להיות סיבה מאוד ‘טובה’ (רצינית) על מנת שהביטוח ישלם (רק 80% מערך הכרטיסים)

כדאי לברר בשני ‘הקצוות’ ולהחליט

כל עצה אחרת שתקבלו, לא תעמוד כנראה ‘בתנאים’ שאליהם אתם שואפים.

• @eytanin

"...מצד שני, צריכה להיות סיבה מאוד ‘טובה’ (רצינית) על מנת שהביטוח ישלם (רק 80% מערך הכרטיסים)" - ב"ביטוח ביטול טיסה", אין צורך ב"סיבה טובה/טובה מאוד", כדי לבטל את הכרטיס ולקבל עבורם החזר כספי, בביטוח בריאות לחו"ל, המצב שונה.

• @noga30

אני מציעה להתקשר לאיר פרנס ולברר בדיוק איך הם מחשבים, כאמור זה תלוי בסוג הכרטיס שרכשת.  אז יהיו לך כל הנתונים ומחשבון יראה לך מה יותר משתלם. 

• @noga30

האלטרנטיבה היחידה שאפשר לבדוק היא טיסה בחברה אחרת.

אם תמצאו כזאת (קרוב לודאי בלואו קוסט) והתנאים יספקו אתכם, נסו להזמין ולבטל בביטוח ביטול טיסה רק אחרי שיש לכם כרטיסים חדשים.

• @eytanin

לברר, אנסה בכל מקרה. צודק שצריך יותר פרטים. לגבי  הביטוח, הוא מכסה ביטול מכל סיבה שהיא, ולא נצטרך להצדיק את הסיבה לפי מה שהם מפרסמים. זו פעם ראשונה שאני עושה כזה

• @Sailor

באמת שרק אם נקנה כרטיסי לואו קוסט, יתאים לקנות כרטיסים לקיץ, כי המחירים קפצו. 

• @noga30

עד כמה שידוע לי בכרטיסי לאו קוסט , הכרטיס זול רק בלי שום אפשרות שינוי תאריך.

מתוך דברייך מסתבר שעוד לא ברור האם עלייך לשנות תאריך..

אם לא תמצאי טיסת לאו קוסט ומחיר הכרטיס ליחיד עלה מעל 70 דולר לכוון ליחיד, גם אם תשלמי הפרש על כל כרטיס הכרטיס החדש יהיה זול מהמחיר החדש, 

בתקוה שאם הזמנת לינות הן ברות ביטול, במקרה שתשנו תאריכים.

בחזרה