בחזרה

האם הגיוני שבריטיש מאפשרת כבודת יד של 23 קילו?

• באתר שלהם רשום בהקשר לכבודת היד המותרת  (ההדגשה שלי):

1 handbag/laptop bag (max. 23kg / 51lb and up to 40 x 30 x 15cm / 16 x 12 x 6in)

plus

1 additional cabin bag (max. 23kg / 51lb and up to 56 x 45 x 25cm / 22 x 18 x 10in)

לא נתקלתי באף חברת תעופה שמאפשרת להעלות משקל כבודת יד כמו משקל של מזוודה ששולחים

• @Elik972

דווקא יש חברות שאינם מתנות במשקל בכלל (כל עוד הנוסע יכול להרים את זה בעצמו לתא העליון). ייתכן ופשוט התעצלו לכתוב שאין הגבלה אז כתבו את זה.

• @Elik972

באיזיג’ט המשקל של תיק היד בלתי מוגבל, אבל יש הקפדה על המידות.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

אם נוסע מרים לבד וזה נופל לו מהיד ישר על הראש שלי את מי אני תובע? את חב’ התעופה, את הנוסע שהתיק נפל לו מהיד, או את הביטוח?

• @שוקי3

אם תפול על ראשך מזוודה במשקל 23 ק"ג, רק הקרובים שלך יוכלו לתבוע (אפשר גם את B.A ).   

• @שוקי3 אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

אם נוסע מרים לבד וזה נופל לו מהיד ישר על הראש שלי את מי אני תובע? את חב’ התעופה, את הנוסע שהתיק נפל לו מהיד, או את הביטוח?

את שלושתם ונותן לבית המשפט להחליט על חלוקת האחריות בינהם.

התשובה נכונה גם לתיק ששוקל 8 ק”ג

• @Elik972

נכון מאוד, בריטיש חברה מצוינת, כבודת יד עד 23 קילו, בטרולי מהסוג הגדול ביותר, 56סמ 45סמ 25סמ. אכן כך. בד"כ לא מגיעים עם 23 קג בטרולי. לציין אותם לטובה, במגוד לאל על, הטרולי למטוס עד 8 קילו בלבד, ואז חייבים לשלם על מזוודה למטוס. או לקבינה. שמחשבים את המחירים של בריטיש מבינים שהם הכי כדאיים ביחס לחברות אחרות. היחידה שמאפשרת במחיר הכרטיס מזוודה למטוס 20 קילו זו ארקיע נכון ליולי 2019. איזי גט גם מאפשרת טרולי כמו בריטיש, אבל ארקיע ואיזיגט לא טסים להיתרו, וזה עניין של מרחק מלונדון ועלות נוסםת ברכבת או מונית. אלעל טסים להיתרו אבל כאמור מדיניות צשקל הטרולי 8 קילו בעצם לא מאפשרת באמת לטוס עם טרולי ומחייבת קנית עלות מזוודה למטוס. 

• @Roco אמר:

@Elik972

נכון מאוד, בריטיש חברה מצוינת, כבודת יד עד 23 קילו, בטרולי מהסוג הגדול ביותר, 56סמ 45סמ 25סמ. אכן כך. בד"כ לא מגיעים עם 23 קג בטרולי. לציין אותם לטובה, בניגוד לאל על, שהטרולי למטוס הוא  עד 8 קילו בלבד, ואז חייבים לשלם על מזוודה לבטן המטוס. שמחשבים את המחירים של בריטיש מבינים שהם הכי כדאיים ביחס לחברות אחרות, צרך להקפיד לבדוק בהשוואת מחירים את מרכיבמשקל הטרולי, זה משנה את מחיר הכרטיס בגדול. היחידה שמאפשרת במחיר הכרטיס מזוודה לבטן המטוס 20 קילו זו ארקיע נכון ליולי 2019. איזיג'ט גם מאפשרת טרולי כמו בריטיש ללא הבלת משקל אם איני טועה, אבל ארקיע ואיזיגט לא טסים להיתרו, וזה עניין של מרחק מלונדון ועלות נוספת ברכבת או מונית. אלעל כן טסים גם להיתרו ,אבל כאמור מדיניות משקל הטרולי 8 קילו בעצם לא מאפשרת באמת לטוס עם טרולי ומחייבת קנית עלות מזוודה לבטן המטוס. 

• @Roco אמר:

בריטיש חברה מצוינת

כמו כל החברות, בריטיש היא ממש מצוינת עד שיש בעיה כלשהי. התנערה מלתת לנו פיצוי שמגיע על פי חוק וניסתה את שיטת “מצליח” הידועה. בושה.  (זה בסדר, לא ויתרנו וקבלנו את הפיצוי). 

• @karnielr

יתכן וכך, רק שהנהלים הבסיסים שלהם די קשוחים, והם די מצייתים להם, נכון צריך להלחם מול כל חברה לפיצוי. בנוסף  יש התרופפות משמעת אצל הדילים במטוס, בתקופה האחרונה. יש המון צעירים בריטים, שהדיילים בעיקר נותנים להם כמויות של אלכהול שזה בחינם, והם מתחילים להפריע ולהשתולל. זו תופעה חדשה שראיתי. בעיקר במחלקת תיירים אקונומי. חבל מאוד. נראה שההנהלה לא מודעת לכך. זוג ישראלים שישב מאחוריהם פשוט נבהל והסתכל על הדייל שהשקה אותם, ל עזר כלום. הם פשוט ברחו למושבים בסוף המטוס. במקרים כאלה כדאי לתעד, ולבקש החזר כספי לא להתבייש. 

בחזרה