בחזרה

מסלול מניו יורק לניאגרה פולס

• שלום לכולם,

אנחנו (זוג פלוס שני פעוטים שמתמודדים היטב עם נסיעות ברכב) מתכננים טיול של 4 ימים מניו יורק (גרים בסמוך אליה) למפלי ניאגרה בסוף ספטמבר ונשמח לקבל הצעות רעיונות.

המסלול המתונן:

יום שבת – 28.9 – מניו יורק עד לאית’קה. ככל שנספיק, ביקור במפלי Buttermilk, בקמפוס ובגן הבוטני של אוניברסיטת קורנל ובמפלים השונים בעיירה. 

גיבוי ליום גשום / שעמום מצד הדור הבא – Sciencecenter. 

נשמח להצעות נוספות לדברים לעשות באית’קה ובעיקר לנקודות מומלצות לעצירה בדרך. 

יום ראשון – 29.9 – מאית’קה למפלי ניאגרה (צד קנדי) – בהנחה שנצא מוקדם (תמיד סימן שאלה בגילאים האלה), עצירה או גיחה קצרה בבוקר למפלי Taughannock, ואז נסיעה עד לניאגרה (הצד הקנדי) דרך גשר ריינבו. השאיפה והתכנון הם לנצל את שנת הצהריים של הילדים לנסיעה ולהגיע לניאגרה לא יאוחר מארבע אחר הצהריים (אבל בשאיפה לפני כן).

נשמח להערות, ובפרט להמלצה על מלון עם נוף מעולה למפלים (מאחר שלא נוכל לצאת מהמלון בלילה, אבל אנחנו רוצים לראות את התאורה ואת הזיקוקים). קראנו על Oaks, Embassy Suites, שרתון ומריוט וגם אחרי ביקור בטריפאדווייזר לא הצלחנו להבין איזה מהם מציע את הנוף הכי טוב.

יום שני – 30.9 – ניאגרה ולנצ’וורת’ – בבוקר השלמות של כל מה שלא נספיק ביום ראשון (שיט מתחת למפלים, הליכה בסמוך למפלים, שעון הפרחים וכו’) וחזרה דרך גשר Peace עד ללנצ’וורת’, כולל המסלול המפורסם שנשלח כאן בפורום כמה פעמים לסיור בחלק הדרומי (שוב, ככל שנספיק).

נשמח גם כאן להערות, ובפרט להמלצות האם יש טעם לבקר גם ב-Cave of the Winds בצד האמריקאי וב-Journey Behind the Falls בצד הקנדי, ואם לא אז איזה מהאטרקציות האלה עדיפה), וכן על מקום לינה בסמוך ללנצ’וורת’.

יום שלישי – 1.10 – קורנינג וחזרה הביתה – בבוקר, השלמות בלנצ’וורת’ ככל שיידרשו, לאחר מכן נסיעה לקורנינג וביקור במוזיאון הזכוכית ומשם הביתה. יום קצת קשוח אבל אין מה לעשות. 

האם אנחנו מפספסים משהו בדרך? למשל, ווטקינס גלן? 

האם יש המלצות נוספות על נקודות מומלצות לעצירה עם הפעוטים, בדגש על הדרך מקורנינג לניו יורק?

• @mayank

מגיעים לאיתקה ולא מבקרים בווטקינס גלאן?

• @mayank

לגבי ניאגרה, אנחנו היינו ב Embassy Suites, בחדר המוגדר עם נוף למפלים בקומות הגבוהות (קומה 32 ליתר דיוק), והנוף היה מדהים, לא חושבת שיש אופציה ליותר מזה😊

Cave of the winds בצד האמריקאי חד משמעית עדיף על פני המעבר מאחורי המפלים בצד הקנדי. מבחינתי זאת גם האטרקציה הכי מומלצת (לא פחות ואולי אפילו יותר מהשיט) כי שם יורדים ממש למפלים עצמם. 

ווטקינס גלן - בהחלט לא כדאי לותר, ואם חייבים לבחור אז הייתי מעדיפה אותם על פני מוזיאון הזכוכית בקורנינג, אם כי אחרי מפלי הניאגרה כל מפל נראה כמו זרזיף... ולכן אולי עדיף לפני.

• עודד וצפנת – תודה רבה על התגובות המועילות. סגרתם לנו את הפינה לגבי המלון והאטרקציה מאחורי המפלים.

אכן התלבטות רצינית לגבי ווטקינס גלן. החשש שלי הוא כפול: קודם כל, לא בטוח שהגדול שלנו (שיהיה בן קצת פחות משנתיים) יוכל לעמוד בכל המדרגות ובהליכה של כמה קילומטרים. שנית, הליכה בווטקינס גלן כרוכה בהגעה מאוחרת מדי למפלים (אם עוצרים שם בהלוך) או בויתור על יעד אחר (אם עוצרים שם בחזור). 

מה האורך ומשך הזמן שהמסלול מצריך?

• @mayank

אני לא בטוח שמלון עם נוף למפלים הוא הבחירה האידאלית. באוקטובר ב-7 כבר חשוך ואז מדליקים את האורות. אני מניח שעם קצת מאמץ אפשר למשוך את הילדים עד 7 (בייחוד עם ישנו בדרך). ובעיניי הזיקוקים בסופו של דבר זה לא כזה דרמטי (אני מניח ראיתם זיקוקים בחיים שלכם).

חוץ מהנושא של מחיר, אחת הבעיות של מלונות נוף היא שהם רחוקים מקליפטון היל (יותר מקילומטר) אני מניח שהילדים יהנו מהאורות והצבעים של האיזור התיירותי (וכנראה שגם יהנו מגלידה או שוקולד שיקנו להם שם),מה גם שזו נקודת המוצא לשייט. ממה שאני התרשמתי הרבה יותר פשוט להתנייד הרגל ולא עם רכב. ובערב ללכת עם שני קטנים ישנים חזרה למלון יכול להיות קשה.

• @אנשיםטובים אמר:

אני לא בטוח שמלון עם נוף למפלים הוא הבחירה האידאלית. באוקטובר ב-7 כבר חשוך ואז מדליקים את האורות. אני מניח שעם קצת מאמץ אפשר למשוך את הילדים עד 7 (בייחוד עם ישנו בדרך). ובעיניי הזיקוקים בסופו של דבר זה לא כזה דרמטי (אני מניח ראיתם זיקוקים בחיים שלכם). חוץ מהנושא של מחיר, אחת הבעיות של מלונות נוף היא שהם רחוקים מקליפטון היל (יותר מקילומטר) אני מניח שהילדים יהנו מהאורות והצבעים של האיזור התיירותי (וכנראה שגם יהנו מגלידה או שוקולד שיקנו להם שם),מה גם שזו נקודת המוצא לשייט. ממה שאני התרשמתי הרבה יותר פשוט להתנייד הרגל ולא עם רכב. ובערב ללכת עם שני קטנים ישנים חזרה למלון יכול להיות קשה.

הקטן (בן חודשים בודדים) בכל מקרה קטן מדי בשביל להבין ולהתרשם (וסביר להניח שיישן, בין אם זה ברכב או במנשא או בחדר), אבל הגדול בהחלט עשוי ליהנות.

המחשבה שלנו האמת הייתה בעיקר על עצמנו בקטע הזה. 

חדר עם נוף למפלים מאפשר לנו קצת יותר גמישות וגם מבטיח שאנחנו (המבוגרים) נראה את המפלים והאורות. 

עם זאת, מה שאמרת דווקא תומך בבחירה במלון שרתון (הממוקם בקליפטון היל) ולא באמבאסי.

אנחנו פחות מודאגים מהשייט כי השאיפה והתכנון זה לעשות אותו בצד האמריקאי לפני החצייה (יוצאים מאית’קה בבוקר ונוסעים ל-Cave of the Winds ולאחר מכן, בתקווה שנספיק, שיט ואז חצייה לצד הקנדי. 

• @mayank

אגב, וכתלות במזג האויר המדוייק, אני תוהה האם השיט ומערת הרוחות לא עשוי להיות לא נעים. במערת הרוחות מאד נרטבים. וגם בשיט נרטבים.

קודם כל יש את הנושא של הפונצ’ו המצחיק מהתמונות, אבל לא ברור לי איך הוא יכסו את הילדים. על הגדול זה יהיה ענק. הקטן הנחתי שיהיה בנשא חזה, אבל אז צריך לפתוח את הפונצ’ו שיהיה לו אויר.

מעבר לזה, בקיץ זה מאד כיף להרטב ומרענן. אם הטמפרטורה תהיה 15 מעלות (שזה בערך הממוצע) זה כבר נראה לי פחות נעים. ואם יהיה קר יותר זה נראה לי לא כיף בכלל.

• @אנשיםטובים אמר:

אגב, וכתלות במזג האויר המדוייק, אני תוהה האם השיט ומערת הרוחות לא עשוי להיות לא נעים. במערת הרוחות מאד נרטבים. וגם בשיט נרטבים. קודם כל יש את הנושא של הפונצ’ו המצחיק מהתמונות, אבל לא ברור לי איך הוא יכסו את הילדים. על הגדול זה יהיה ענק. הקטן הנחתי שיהיה בנשא חזה, אבל אז צריך לפתוח את הפונצ’ו שיהיה לו אויר. מעבר לזה, בקיץ זה מאד כיף להרטב ומרענן. אם הטמפרטורה תהיה 15 מעלות (שזה בערך הממוצע) זה כבר נראה לי פחות נעים. ואם יהיה קר יותר זה נראה לי לא כיף בכלל.

תודה רבה על כל התגובות וההערות המועילות. 

אנחנו מודעים לזה ולכן התכנון לעשות את שניהם ביום ראשון ממש לפני המעבר למלון. הקטן אכן לא בעיה מאחר שיהיה במנשא (פשוט לוקחים פונצ’ו גדול יותר, יש לנו ניסיון בזה ממקומות אחרים בטיולים קודמים עם הגדול), והגדול יהנה מזה גם ב-15 מעלות.

• @mayank

לא חייבים להמשיך בווטקינס גלן עד למעלה, באמת יכול להיות קצת קשה עם שני פעוטות, אם כי לא מדובר על קילומטרים (עם ילדים יותר גדולים שעתיים בנחת כולל הרבה  עצירות).

אפשר לעלות, ולחזור חזרה מתי שנח לכם. אין למעלה משהו אחר, וכמה שזכור לי החלק הראשון אפילו יותר מרשים.

נראה לי שכדאי להתחיל עם ווטקינס גלן בבוקר, לנסוע למפלים ולעשות את מערת הרוחות, לעבור לצד הקנדי ולהשאיר את השיט למחרת בבוקר. 

• @mayank

לגבי ווטקינס גלן לשיקולך בנושא התינוק אבל רק דע

שזה לא רק הכי מפורסם אלא הערוץ הכי יפה ומרשים

במדינת ניו יורק. בכול מקרה אפשר לנסוע עם טנדר בתשלום לחלק העליון ואז כול המסלול הוא ירידה.

• @עודד

השאטל למעלה לא היה פעיל בסוף ספטמבר. אבל שווה לבדוק בכל זאת.

• @צפנת לוינשטיין 

אהבתי את הרעיון להתחיל עם ווטקינס גלן בבוקר של יום ראשון. בתקופה הזאת של השנה יש שאטל רק בסופי שבוע, אז זה גם יכול להסתדר יותר טוב מבחינת עומס וזמנים. כך או כך נראה לי שנוותר על מפלי Taughannock כדי לנסות ולשלב גם את ווטקינס גלן. 

אם נצליח לצאת בשעה מוקדמת (חתיכת אם לאור ההרכב שלנו) נראה לי שזה מה שנעשה. זה בדיוק סוג ההצעות שבשבילן שווה לפתוח נושא. תודה רבה!

@עודד 

בהחלט מודע ליופיו של הערוץ, ולכן גם ציינתי את ווטקינס גלן כהתלבטות. האמת שנראה לי שעדיף לנו לעלות עד לחלק העליון ואז לחזור עם הטנדר, אבל קודם כל צריך שזה יסתדר לנו מבחינת זמנים.

בכל מקרה, תודה רבה לכל המגיבים והמגיבות.

• @mayank אמר:

יום שבת – 28.9 – מניו יורק עד לאית’קה. ככל שנספיק, ביקור במפלי Buttermilk, בקמפוס ובגן הבוטני של אוניברסיטת קורנל ובמפלים השונים בעיירה.  גיבוי ליום גשום / שעמום מצד הדור הבא – Sciencecenter.  נשמח להצעות נוספות לדברים לעשות באית’קה ובעיקר לנקודות מומלצות לעצירה בדרך.    יום ראשון – 29.9 – מאית’קה למפלי ניאגרה (צד קנדי) – בהנחה שנצא מוקדם (תמיד סימן שאלה בגילאים האלה), עצירה או גיחה קצרה בבוקר למפלי Taughannock, ואז נסיעה עד לניאגרה (הצד הקנדי) דרך גשר ריינבו. השאיפה והתכנון הם לנצל את שנת הצהריים של הילדים לנסיעה ולהגיע לניאגרה לא יאוחר מארבע אחר הצהריים (אבל בשאיפה לפני כן). נשמח להערות, ובפרט להמלצה על מלון עם נוף מעולה למפלים (מאחר שלא נוכל לצאת מהמלון בלילה, אבל אנחנו רוצים לראות את התאורה ואת הזיקוקים). קראנו על Oaks, Embassy Suites, שרתון ומריוט וגם אחרי ביקור בטריפאדווייזר לא הצלחנו להבין איזה מהם מציע את הנוף הכי טוב.   יום שני – 30.9 – ניאגרה ולנצ’וורת’ – בבוקר השלמות של כל מה שלא נספיק ביום ראשון (שיט מתחת למפלים, הליכה בסמוך למפלים, שעון הפרחים וכו’) וחזרה דרך גשר Peace עד ללנצ’וורת’, כולל המסלול המפורסם שנשלח כאן בפורום כמה פעמים לסיור בחלק הדרומי (שוב, ככל שנספיק). נשמח גם כאן להערות, ובפרט להמלצות האם יש טעם לבקר גם ב-Cave of the Winds בצד האמריקאי וב-Journey Behind the Falls בצד הקנדי, ואם לא אז איזה מהאטרקציות האלה עדיפה), וכן על מקום לינה בסמוך ללנצ’וורת’.   יום שלישי – 1.10 – קורנינג וחזרה הביתה – בבוקר, השלמות בלנצ’וורת’ ככל שיידרשו, לאחר מכן נסיעה לקורנינג וביקור במוזיאון הזכוכית ומשם הביתה. יום קצת קשוח אבל אין מה לעשות. 

מעדכן שלאור התגובות שלכם, החלטנו לשנות מעט את המסלול:

יום שבת – 28.9 – מניו יורק עד לווטקינס גלן (לינה בקורנינג). עצירה בדרך בפוקונוס (בגלל הפעוטים). החלטנו לוותר על מוזיאון הזכוכית בקורנינג (לא יעניין את הפעוטים).

יום ראשון – 29.9 – מקורנינג למפלי ניאגרה, עם אופציה לעצירה בלנצ’וורת’ אם נצא מוקדם. ביקור ב-Cave of the Winds ושיט מתחת למפלים. לינה ב-Embassy Suites.

יום שני – 30.9 – השלמות באזור מפלי ניאגרה (קליפטון היל, שעון הפרחים וכו’) ונסיעה לאית’קה. עצירה בדרך במפלי Taughannock, ואם יותיר הזמן אז גם במפלי Buttermilk. 

יום שלישי – 1.10 – השלמות באית’קה (סיור בקורנל, הגנים הבוטניים והמפלים בקרבת הקמפוס) ונסיעה חזרה לניו ג’רזי.

• הנהלת הפורום

@mayank

סליחה מראש אם אני לא יודע פרטים מקדימים בשרשור הזה

אבל אם לא מוזיאון הזכוכית אז למה לא ללון בווטקינס גלן

בכל זאת זאת חתיכת דרך מניו יורק  לווטקינס גלן  והמשך לקורנינג

לגבי איתקה- לדעתי המפל התחתון של הבטרמילק סיכוי רב שהוא יהיה אכזב

לכן ממנו אפשר שתמשיכו למפל התחתון והבריכה בפארק רוברט טרמן ,ואגב 

לפני כן להשתדל לשלב תצפיות במפל איתקה שבעיירה ,משם למפל הקומות בלב הקמפוסים

triphamer falls=-https://goo.gl/maps/j6pKwZVuyFWtPtwr9

nubh

• @מוני אמר:

@mayank

סליחה מראש אם אני לא יודע פרטים מקדימים בשרשור הזה

אבל אם לא מוזיאון הזכוכית אז למה לא ללון בווטקינס גלן

בכל זאת זאת חתיכת דרך מניו יורק  לווטקינס גלן  והמשך לקורנינג

לגבי איתקה- לדעתי המפל התחתון של הבטרמילק סיכוי רב שהוא יהיה אכזב

לכן ממנו אפשר שתמשיכו למפל התחתון והבריכה בפארק רוברט טרמן ,ואגב 

לפני כן להשתדל לשלב תצפיות במפל איתקה שבעיירה ,משם למפל הקומות בלב הקמפוסים

triphamer falls=-https://goo.gl/maps/j6pKwZVuyFWtPtwr9

nubh

אנחנו לא לנים בווטקינס גלן משתי סיבות: 1 – אין מקום באף מלון שם (למעט אחד שלא נראה משהו בכלל). 2 – למקרה שיהיה גשם או שנתעכב ביציאה, לפחות בקורנינג יש חלופות שיוכלו להעסיק אותנו ואת הפעוטים. 

מעבר לזה, קורנינג לא רחוקה במיוחד מווטקינס גלן וגם נמצאת קרובה יותר למפלים. 

לגבי אית’קה – אנחנו עובדים לפי המיפוי ששלחת בנושא אחר והשרשור המופתי של הגולשת שגרה באזור. 

תודה  בכל מקרה!

בחזרה