בחזרה

איזה יעדים כדאי לבקר בהם בחודשים אוקטובר-נובמבר?

• היי לכולם,

אנחנו 4 חברים (גיל 24) המתכננים טיול לארה”ב.
    בגלל אילוצי עבודה כאלה ואחרים אנחנו יכולים לטוס רק באזור אמצע אוקטובר ולזמן של 3-4 שבועות.

מטרת הטיול היא בתכלס להכיר את ארה”ב ולבקר במקומות מעניינים (הייתי אומר ניויורק, וגאס, לוס אנג’לס, קליפורניה. אבל זה כמובן רק החשיבה הראשונית..)
    קראתי באינטרנט שיש יעדים שממש קר בהם בתקופה הזו ואנחנו לא רוצים לסבול כל הטיול מקור עז, אלא יותר בונים על מזג אוויר נעים וחמים.
    באיזה מקומות כדאי לבקר בחודשים האלה? (כך שמזג האוויר יהיה יחסית נעים ולא קר מידי).

ועוד שאלה שאולי פחות קשורה, האם מתאים לסיים טיול כזה במקסיקו? (כמה ימים אחרונים כזה לנוח על החופים המדהימים שם ולחזור משם לארץ).

• תגובה זו נמחקה!

• @מטייל_נחרץ

באופן עקרוני, כל המקומות שהזכרת (ניו יורק, ווגאס, לוס אנג’לס) אפשריים לביקור באוקטובר. נובמבר עשוי להיות קר בניו יורק אבל אפשרי לטיול. נעים וחמים לא, אבל גם לא קור עז. אגב, לוס אנג’לס היא עיר בקליפורניה. המקומות שבהם כבר פחות אפשרי לטייל באוקטובר-נובמבר נמצאים בעיקר בצפון ארה”ב (למשל הפארקים ילוסטון, גליישר וכו).

צריך לזכור שארה”ב היא מדינה ענקית. למעשה מדובר ב50 מדינות שמאוחדות תחת שלטון אחד, בשטח שדומה לכל אירופה. אפשר כמובן לטייל בסיגנון שבו קופצים כל כמה ימים בין עיר לעיר אבל בסיגנון הזה משלמים המון כסף על מעברים וגם מבזבזים על המעברים האלה הרבה זמן. אפשר גם לטייל בסיגנון שבו נשארים זמן רב יותר בכל יעד ובסביבה הקרובה לו וכך מנצלים יותר את הזמן. 

שימו לב שיש תוספת לעלות השכרת רכב בגלל שאתם בני פחות מ25. מצד שני זה יכול להתחלק על כמה אנשים אז לא נורא (התוספת היא לכל נהג רשום).

אפשר לסיים טיול כזה במקסיקו – אבל אז חוזרת ההערה שלי על תשלום כסף רב מאוד על מעברים ודילוגים. לחליפין, אפשר לסיים את “המסע” ביעד נופש או בילויים כמו ווגאס או ניו אורלינס.

• @מטייל_נחרץ

לא כתבתם מה תחומי הענין שלכם, אבל נראה שאתם הולכים על מה שפופולרי, אז הנה:
    טוסו לניו יורק 3-7  ימים, 
    משם ללאס ווגאס 5 ימים בערך,
    משם למיאמי או אורלנדו, עוד שבוע בערך
    משם טיסה הלוך חזור לקנקון, עוד שבוע בערך
    וחזרה למיאמי לטיסה הביתה

• @עמיחי13

עמיחי תודה רבה על התשובה המפורטת, רק עכשיו הצצתי שוב באתר.
    (ואני רק עכשיו לומד להבדיל בין המדינות ובין הערים שבתוכם לעניין קליפורניה\לוס אנג’לס)

כפי שהצעת, עלה לנו הרעיון לסיים במקסיקו\מיאמי (כדי שיהיה לנו אפילו כמה ימים של מזג אוויר קייצי יותר של ים\בריכה)

עניין אותי לדעת האם כדאי לנסוע גם למיאמי וגם למקסיקו? או שאולי עדיף לבחור אחד מהם רק (כי זה נשמע לי אותו קונספט, יש מצב שאני טועה כמובן)

וכמו שאמרת, אנחנו לא מחפשים לקפץ ממדינה למדינה ולשרוף את כל הימים האלה (כי גם ככה אנחנו דיי מוגבלים בזמן)

אז הייתי שמח אם תוכל לייעץ לי איזה מדינות וערים כדי ממש לבקר.
    (רוב הסיכויים שאת הטיול נתחיל בניורק כמה ימים ומשם ניסע ישר אל איזור ווגאס, לוס אנג’לס)

@gauntlet 
    תודה לך גם על תוכנית הנסיעה שהצעת.

אכן אנחנו מתכננים להתחיל את הטיול בניורק וכנראה משם ללאס וגאס.

הרעיון של לטוס למיאמי ואז לקנקון נשמע אכן מעניין, השאלה היא (כפי שציינתי למעלה) האם זה לא אותו קונספט?
    ולא עדיף כבר לחזור ישירות מקנקון לישראל?

• @מטייל_נחרץ

מציעה לכם לחשוב שוב על עניין הבטן גב במיאמי. אתם באים מישראל, מדינה שטופת שמש עם חופי ים, לא חבל לטוס כל כך רחוק בשביל משהו שיש בבית? לגבי מקסיקו, זה באמת משהו אחר אבל אם אתם קופצים לקנקון אז לא תעברו בפלאיה דל כרמן? איסלה מוחרס? קוזומל? הכל כל כך מקסים וקרוב לקנקון....האזור שווה עשרה ימים כיפיים! בקיצור, לדעתי  בארה"ב יש כל כך הרבה מה לעשות, אם אתם כבר שם, כדאי לראות קצת יותר. אולי תוסיפו את סן פרנסיסקו היפה?

• @karnielr

אכן יש משהו בדברייך, בגלל זה בדיוק אני שואל כאן כדי שאנשים יתנו לנו עוד רעיונות.

אז מה שרציתי לבקש זה באמת יעדים שמומלץ לבקר בהם אבל לשים דגש על חודשים אוקטובר-נובמבר (טסים לקראת סוף אוקטובר וחוזרים באמצע נובמבר)

(כשאני אומר לשים דגש הכוונה היא שאני לא רוצה שיהיה לי שם קר בצורה נוראית)

אז אני אשמח לשמוע עוד הצעות ורעיונות לטיול.

• @מטייל_נחרץ

ההצעה שלי היא שקודם תשנו קצת את המטרות שלכם. ב 3-4 שבועות אי אפשר להכיר את ארה”ב. מדובר בפדרציה של 50 מדינות בשטח דומה לשטח של אירופה.

כדי שלא תתרוצצו יותר מידי, מציע לרכז את הטיול ב2-3 אזורים בלבד. בכל אזור כזה תטיילו בערים גדולות ואולי קצת טבע מסביב עם רכב שכור (אני מבין שאתם בני 24, אבל העלות הנוספת של נהג צעיר יכולה להתחלק בינכם).

הנה למשל הצעה לתיכנון:

1. טיסה לניו יורק, ביולי של 5 ימים בעיר
    2. רכבת או אוטובוס לבוסטון או וושינגטון, עוד 3 ימים באחת הערים האלה.
    3. טיסה לסן פרנסיסקו, בילוי בעיר, השכרת רכב, נסיעה משם ללוס אנג’לס דרך כביש 1 והמשך ללאס ווגאס. נניח 10 ימים. אם תוסיפו קצת טבע ועוד יעדים באזור זה יקח שבועיים.

זה יסגור לכם טיול קלאסי. לא תראו את כל ארה”ב (כי זה בלתי אפשרי) אבל בהחלט תטעמו. ההתחלה בניו יורק תבטיח שלא יהיה לכם שם קר מידיי, והמשך בקליפורניה מתאים גם בנובמבר.

• @עמיחי13

עד כמה כדאי לשלב מקסיקו בטיול כזה? (לקראת הסוף, לקחת מלון טוב ולשבת על החופים שם בטן גב עם מסיבות טובות בערב)

• @מטייל_נחרץ

במקסיקו לא הייתי. אבל אם אתם רוצים לבלות בבטן גב על חופיםף אולי יותר כדאי לקחת חופשה באי יווני נחמד במקום? זה בטח יצא יותר זול.

אפשרות נוספת: לסיים את הטיול בווגאס, לשהות שם כמה ימים במלון נחמד. חוף ים אין, אבל בריכה יש, וגם מסיבות טובות בערב. יחסוך לכם את הטיסה ליעד נוסף.

• @עמיחי13

הסיבה שרצינו לטוס למקסיקו היא בתכלס כדי לתפוס עוד יעד.

דיברנו על זה אבל וסיכמנו שזה מיותר.

בנתיים על המפה יש לנו את

• ניורק
    • ווגאס
    • סן פרנסיסקו
    • לוס אנג’לס
    • מיאמי

יש לך רעיון איך לשלב אותם ב 21 ימים? (סיכמנו שטסים 3 שבועות)

• @מטייל_נחרץ

אם תסתכלו במפה תראו שמיאמי ממש לא שייכת, דורשת טיסת פנים נפרדת הלוך ושוב. מכיון שהייתי שם, אני ממליצה לכם בחום לבדוק טוב מה יש לכם לעשות שם. לדעתי- מיותר!

• @מטייל_נחרץ

אם צמצמתם את הטיול ל3 שבועות, מציע לצמצם ל2 חלקים בלבד: ניו יורק ואח”כ טיסה לקליפורניה וביקור ביעדים בקליפורניה\נוואדה. אם תסתפקו בערים בלבד, בלי טיול ברכב שכור לאתרי טבע, אפשר להוסיף עוד עיר בסביבה יחסית: בוסטון, וושינגטון או סן דייגו.

• @מטייל_נחרץ

צמצמתם יעדים – זה מצויין.

עכשיו – כדי להבין כמה זמן אתם רוצים להיות בכל יעד – צריך להרכיב רשימה של אתרים / אטרקציות שמעניינים אתכם

יש אנשים שיהיו בניו יורק 10 ימים וזה לא יספק אותם, ויש כאלו שאחרי 4 ימים ימצו אותה. 

כנ”ל חגבי ווגאס

ובהחלט עבור לוס אנג’לס. 

האם מיאמי מושכת אתכם בגלל החופים שלה?

בגדול – חופים יש גם בלוס אנג’לס.. 

האם בלוס אנג’לס תרצו להיות בפארקי שעשועים (דיסני, יוניברסל וכו’..) או רק לנוח? 

זה משפיע המון על הזמן הרצוי שבה. 

מעבר לכך, קחו כלל אצבע של יום שלם למעבר מעיר לעיר.. בין אם בנסיעה או בטיסה.. ועוד יום אחד לפחות לכל כיוון בטיסות מ/ל ישראל. 

בחזרה