בחזרה

רומא - כמה זמן לפני כדאי להזמין?

• שלום לכם,

לקראת טיסתנו לרומא בסוכות, חשבנו לשלב סיור מודרך בותיקן, סיור מודרך בקולוסיאום וסיור מודרך בפירנצה.

חברת romio עושה סיורים כאלה וקיבלה לא מעט המלצות כאן.

מתי כדאי להזמין את הסיורים ומתי כדאי להזמין כרטיסי רכבת מרומא לפירנצה?

אם יש כאן מישהו שעשה טיול של יום מרומא לפירנצה אשמח לשמוע תובנות והמלצות.

איך מזמינים את הכרטיסים?

תודה

• @yoniro

כמה ימים תהיו ברומא?

אם תשאל אותי, לא ממליץ בכלל לנסוע לפירנצה מרומא

• @yoniro

יש שתי חב' רכבות שפועלות בקו הזה:italotreno (בד"כ מחירים זולים יותר) ו- trenitalia, רצוי להזמין מראש (כמה  שיותר מוקדם). 

• סיורים- אין לי מושג.

• @imeshy

imeshy,

למה אתה לא ממליץ לנסוע לפירנצה?

• @imeshy

אני דווקא נסעתי ליום ביקור בפירנצה, היה נחמד מאוד, אמנם בפעם הזו לא ביקרתי באופיצי ובפאלאצו וקיוֹ, אבל נהניתי מהשאר, ושבתי בשלום.

כמובן שיותר נח ללון שם לילה ולהספיק לאכול פעמיים ארוחת ערב טעימה ולראות עוד דברים. 

• @שוקי3

בסופו של דבר זה עניין של עלות מול תועלת.

מרבית האנשים נוסעים למספר ימים מצומצם לרומא. אצל הרבה, וגם אצלי, יש רצון לגוון קצת מהעיר ולנסוע לאנשהוא מחוצה לה. וחלק מתיירי רומא לוקחים את פירנצה כיעד מחוץ לעיר . 

יש שתי בעיות מרכזיות עם פירנצה, בסמיכות לטיול עם רומא 

1. היא יעד שכדאי להקדיש לו יותר מיום אחד מהיר 
    2. היא יעד עירוני איטלקי קלאסי – ובכך מזכיר את רומא – פיאצות, ארכיאולוגיה, אומנות קלאסית. ולכן זה קצת בבחינת more of the same. לטעמי, פירנצה נהדרת בטיול לטוסקנה, שם היא מהווה גיוון עירוני קלאסי לכפרים והעיירות הקטנות. 

בנוסף, לא חסרים יעדים בעלי “גיוון” לרומא שקרובים יותר מפירנצה. טיבולי ואורבייטו – שני יעדים ששונים מרומא באופי וקרובים יותר. 

• הי yoniro,

בקיץ שעבר עשינו טיול עם בננו לרומא ופירנצה.

לגבי סיורים – לקחנו סיור מודרך רק לותיקן. הזמנו כשבוע מראש בחברת “הדרכים ברומא”. הסיור היה עם נתי, בעל החברה, והיה פשוט נפלא. בעיקר אהבתי את זה שהתייחס לנער הצעיר שלנו (שהיה הילד היחיד בסיור) באופן מיוחד וממש דאג להשתתפות הפעילה שלו בסיור. זה מאד ריתק אותו, וסיור של 3 שעות שחשבתי שיהיה לגמרי טו-מאצ’ עבורנו חלף עבר בעניין רב לכל הצדדים.
    באופן כללי, פחות אוהבת להצטרף לסיורים מודרכים עם ילדים (תלוי בגילאים כמובן). הם מאבדים עניין מהר, הם זזים, הם צריכים פיפי במקומות הלא מתאימים, הם רוצים על הידיים… הבנת. בוותיקן זה מאסט בעיני, אבל ביתר המקומות הייתי משאירה מקום לגמישות. אם אתם יוצאים עם ילדים לנסיעה הזו – הייתי שוקלת כמה סיורים מסוג זה לשלב.

על הטיול שלנו ברומא כתבתי כאן.

לגבי פירנצה – באותו הטיול נסענו ליום בפירנצה ברכבת. כפי שכתבו לך למעלה, יש שתי חברות רכבות וכדאי להזמין את הנסיעה כמה שיותר זמן מראש. לא כל כך בגלל המקומות, אלא יותר בגלל המחיר. ככל שמזמינים מוקדם יותר, המחירים זולים יותר.

היום בפירנצה היה מהנה ביותר ושינוי מרענן מרומא. בדיעבד, אני חושבת שהייתי מזמינה אובר-נייט בפירנצה ונשארת בה יומיים ומטיילת בה יותר בנחת. 

על הטיול שלנו בפירנצה כתבתי כאן.

אם יש שאלות נוספות, אשמח לנסות לענות.
    טיול נעים,
    אורה

• @אורה-ג

תודה רבה לכולכם.

אנחנו נהיה ברומא 6 ימים מלאים.

אמי ואני – אני בת 50 כך שממש לא צריך להיות מותאם לילדים.

חשבנו לצאת יום לטיבולי ויום לפירנצה.

אשמח לשמוע יותר עם אורבייטו – כחלופה.

תודה רבה

• @yoniro

יש לא מעט מידע על אורבייטו באינטרנט.. פשוט חפשי בגוגל ותוכלי למצוא. 

למשל – כאן באתר למטייל

והנה עוד כמה אפשרויות מחוץ לרומא

• @imeshy

תודה רבה!

• @yoniro

אנו חזרנו עכשיו מטיול באיטליה ,

ממליצה על סיור בוותיקן עם ינון דותן. 

עם חברת רומיו כדאי לערוך את הסיור “רומא האחרת “ וכדאי לוודא שדניאל יעביר את הסיור הנ”ל.

כמו כן מומלץ מאוד לערוך סיור ברכב גולף עם יבגני מרולינג רומא , אשר יקח אתכם לאתרים מרוחקים מהמרכז אשר פחות נגישים למטיילים.

כדאי לערוך את הסיור עם יבגני בשעות אחה”צ כאשר חלקו יהיה כבר אחריי רדת החשכה ואז ניתן לראות את האתרים המוארים בערב.

בפירנצה כדאי להגיע לכיכר סנטה מריה נובלה , בסמוך לכנסייה , יש שם רכביי גולף עם מדריכים מקומים אשר מציעים סיור של כשעה וחצי לכל האתרים במרכז ואף לנקודות תצפית מרוחקות , אשר מהן ניתן לראות את כל העיר.

אורבייטו פחות מעניינת מפירנצה , כך שאין דילמה בכלל בין השתיים .

באם אתן יוצאות לטיול בגניי טיבולי יש לוודא שבמסגרת הסיור אתן אמורות לבקר בשלושת הוילות – אדריאנה, גרגוריאנה, דה-אסטה.

יש ךקחת בחשבון שזו הליכה רגלית והמון מדרגות.

בחזרה