בחזרה

תוכנית לברלין 3 ימים

• בנינו תוכנית ראשונית לברלין, משפחה עם 3 ילדים (15, 13, 9). מגיעים לברלין אחרי 8 ימים בסקסוניה ביום ה בשעות אחרה”צ. מקום הלינה ליד שער ברנדנבורג. קשה לי להעריך כמה זמן יקח הביקור בכל מקום \ הליכה בין אנדרטאות, לכן נשמור כמובן על גמישות. זה ביקור ראשון בברלין לכולנו, אבל בטח לא מנסים לתפוס את הכל (אני מניח שאם נאהב את העיר אז נחזור בעתיד). ניסינו לשלב בין אתרים “קלאסיים” לבין “אטרקציות”.

יום שישי: רייכסטאג (נזמין סיור לכיפה בלבד לבוקר), שער ברנדנבורג, בונקר של היטלר, אנדרטת השואה, צ'קפוינט צ'ארלי, פנורמה אסיסי

אח”כ מוזיאון מרגלים + מרכז סוני או מוזיאון משחקי מחשב + הגלריה המזרחית

יום שבת: שוק האקשר, אלכסנדרפלאץ, מפעל לסוכריות, המוזיאון החדש (אולי אולי נציץ בפרגמון אם יהיה חשק וכח), כיכר בבל, כיכר ז’נדרמרקט, חנות שוקולד ריטר (ללא סדנא)

יום ראשון: גן החיות + האקוואריום, השלמות (אולי סיור בגני טירגארדן)

נשמח להערות מחכימות

• @עמיחי13

חסר לך בתכנית הפסקות צהרים ו-five o’clock.

• @עמיחי13

הפרגמון יותר כייפי לילדים כי המוצגים גדולים, אפילו ענקיים. לקחו את שערי נינווה והעבירו אותם לברלין. בנויה מוזיאון יש פריטים מדהימים, אבל פחות וואוו, לכן הייתי מתחילה בפרגמון ואם יש כוח (ואולי ביום אחר), ללכת גם לנויה מוזיאון.

אני צריכה להתכונן נפשית כשאני מגיעה לברלין. אמנם לא פעם ראשונה שאתם מטיילים בגרמניה, אבל בברלין ההנצחה של השואה מאד בולטת. מבחינתי, זה דבר מבורך אבל אי אפשר להתעלם מזה. אגב, באזור ההקשה מרקט יש מוזיאון קטן שמנציח חסידי אומות עולם ברלינאים. אם מסתדר ומתאים, אפשר להתפצל ואחד ההורים יכול ללכת עם הבת הגדולה.

• הנהלת הפורום

@עמיחי13

אם אני זוכרת נכון, הסוכריות, (לא מפעל-חנות וייצור) סגור באוגוסט, אבל תבדוק.

חד משמעית בעד פרגמון-מרשים מאד. ובעדיפות על מוזיאונים אחרים שהם “עוד מאותו דבר” אם כבר ראיתם מוזיאונים-

אבל לבדוק באתר של פרגמון מה המצב של השפוצים- , אם האתרים הגדולים (השער וכו) ]פתוחים--לכו על זה.

בהקשה מרקט-מוזיאון אנה פרנק, בעיניי, מרשים מאד בגלל הגישה לילדים ונוער, אחר לגמרי מבית אנה פרנק באמסטרדם. למעשה נותן לילדים את האפשרות להשוות את ציר הזמן שלהם לחייה של אנה פרנק.

• הפרגומון בעדיפות הראשונה מרשים מאוד.

בהופות בהאקשה מרקט  יש את מפעל המברשות של אוטו ויידט , חסיד אומות עולם. מוזיאון קטנטן אבל מאוד עוצמתי.

• @עמיחי13

תציץ על המוזיאון החדש  Urban nation. אולי יעניין אתכם.

• תודה לכולם.

אני קורא שכולם ממליצים ללכת לפרגמון ולא למוזיאון החדש. ככל הידוע לי, בפרגמון יש שיפוצים עכשיו והאטרקציה המרכזית (חזית המקדש) מכוסה בפיגומים. האם עדיין כדאי? פרט לכך, שמתי לב לאנומליה מעלפת: מחיר כרטיס לפרגמון (19 אירו) יקר יותר מאשר כרטיס לכל המוזיאונים על אי המוזיאונים (18 אירו), שכולל בתוכו את הפרגמון. מי שיפצח את החידה הזו יקבל פרס. קראתי שמומלץ לקנות כרטיס מראש – האם באמת כל כך עמוס?

בעניין שואה, משתדלים לאזן. כמובן לא מתעלמים, אבל לא רוצים להפוך את החופשה למסע הנצחה. נבקר באנדרטת השואה, במקום של הבונקר של היטלר, בכיכר בבל ומן הסתם בעוד אנדרטאות ושלטים. לא נוסיף לכך עוד מוזיאונים בנושא.

לגבי ייצור הסוכריות – תודה, אבדוק. אורבן ניישן מדליק אם היינו מגיעים כזוג. אבל נראה לי שבהרכב המשפחתי נוותר.

אשמח להצעות או הערות לגבי סידור האתרים שכן בחרתי – האם כדאי לסדר אחרת? מבחינת שעות, ימים או גאוגרפיה?

אשמח להצעות לאטרקציות למשפחה – חיפשתי למשל אופניים משפחתיים (5 מושבים) ולא מצאתי. 

גני טירגארדן – יש מה לעשות שם פרט לשיטוט בשבילים?

• @עמיחי13

אולי תשובה לסוגית הכרטיסים: פרגמון 19€ - כרטיס משולב עם Panorama Asisi- רק שים לב שהתצוגה לא נמצאת ליד צ׳ק פויינט צ׳ארלי ושאר הדברים שכתבת, אלא ממול לאי-המוזיאונים!  Am Kupfergraben 2.

(ביקרתי במוזיאונים כששילמו בדוייטשמארק, אז אין לי מידע עכשווי). 

* אז אולי תשנה את סדר הביקורים ביום שישי, נסה לראות אם הוא לא עמוס מדי , נסה למקם את ה"אטרקציות" על המפה, נראה מרחק קצר, אך אחרי הרייכסטאג וכו', אולי תהיו מותשים להגיע לפנורמה ואח"כ לחזור (אחרי מנוחה?) למרכז סוני וכו'. 

* הבונקר של אדולף, זה רק מגרש חניה ריק עם שלט. 

טירגארטן - פארק (אפשר להתרשם בתמונות בגוגל מאפס).

• @עמיחי13

כאן כל האפשרויות לשכירת וסיורי אופניים למשפחות, שכירת אופני טאנדם וסיורים מודרכים (יש גם אופני טאנדם).

ובפרגמון יש גם את "שער אישתר" ועוד...

• @עמיחי13

הי עמיחי,

לדעתי עדיף לך ג”ג קרבה וזמן שלנות קצת את סדר הדברים:

ביום שישי במקום הצק פוינט צארליכל האזור שלאלכסנדר פלאץ.אם יש כוח הולכים ברכל מהשער על שדרת אונטרה דהלידן, בדרך עוברים את אי המוזאונים והברלינר דום עד אלכסנדר פלאץ בקצה. אפשר גם עם אטובוס שנוסע על הציר הזה.

הצק פוינט צארלי הוא באזור אחר ואפשר אותו עם מוזיאון השואה שנמצא קרוב, סוני סנטר…ואם אתם אוהבים יש באזור כמה גלריות נפלאות לאומנות.

יש את האיסט סייד גאלרי שזה מקום פתוח וניתן להגיע בסוף היום לקראת ערב אבל שיש עדיין שעה של אור ולהסתובב .

אם אתם מטיילים בגנים מהחלק המזרחי תחתכו אותם כבר ותכנסו לגן חיות בחלק המערבי ואחכ תטיילו קצת בקודם. רחוב רק של חנויות וכדומה אבל נחמד. בסופו יש את הכולבו הענקי ה קה דה וה עם קומת אוכל מטורפת…

יש סיורים שלוקחים בערך חצי יום- הסיורים של נדב. הסיור היהודי מומלץ מאוד ובו מבקרים גם ברציף 17. ניתן לנסוע לשם גם עצמאית וזה מאוד מומלץ. אם תקחו סיור הוא מסתובב בעיקר באזור ההקשר מארקט ואז אפשר להשאר שם ולהסתובב באזור. לדעתי סיור שהילדים שלךיהנו בו מאוד כי הם כבר גדולים.

• @boozza

תודה רבה!

בחזרה