בחזרה

לסין בשלושה שבועות

• פעם ראשונה בסין. אנחנו אמא (60) ובן צעיר רוצים להתחיל בבייג’ין ולסיים בסצואן – בדרך גוולינג שיאן צנגדו אולי  גם גואנג’זו – מבקשים עזרה במסלול נורמלי

היכן כדאי להתעכב בדרך. תחבורה – טיסות רכבות – בעיקר רכבת (G) עלויות לשיאן וכל מה ששווה לדעת.

הרבה תודה 

ציפי

• @ציפי_3213926

קודם כל קחו בחשבון שהמרחקים בין המקומות שציינתם עצומים, המרחק בין בייג’ין לצ’נגדו הוא כמו בין ישראל לצרפת.

לא יודע איך הקצב שלכם אבל מציע להתמקד ולהוריד יעד או 2.

בין כל יעד שציינתם תצטרכו טיסה למקום השני, לא רואה איך אפשר לעשות נסיעות ברכבת בין יעדים אלו אלא אם כן אתם הרתפקנים ואין לכם בעיות עם רכבות לילה.

תוותרו על גוואנגזו אין כל סיבה להגיע לשם לדעתי, ומה התוכניות שלכם בסצ’ואן?  מדובר באיזור ענק, תרצו לבלות בצ’נגדו בעיר עצמה או לטייל בשמורות טבע?

בסצ’ואן עצמה משך טיול יכול להיות 3 שבועות בקלות.

• @ציפי_3213926

מצטרף לדברי אביב, כמעט מילה במילה.

למשל גווילין וגואנג’ואו נמצאות קצת מחוץ למסלול כלומר תצטרכי טיסה אליהן ומהן, או רכבת לילה.

אם תרצי פירוט ממוצע של זמני נסיעות ועלויות של אתרים פופולריים, בשמחה.

• @ציפי_3213926

תודה רבה רבה… ברור לי בקשר למרחבים ונכון 3 שבועות זה כלום ממש בסין. נוותר מן הסתם על מקום שניים. האם יש הצעות על אכסניות ?  היינו בויטנאם ועשינו את הדרך כמה פעמים ברכבת לילה והיה ממש בסדר. אבל אשמח לשמוע מכם עוד. 

• @ציפי_3213926

ל-3 שבועות הייתי מציע להתחיל נגיד בביגי’ן לכמה ימים, משם רכבת לשיאן. משיאן לתפוס טיסה לגווילין ולאחר מכן לסיים בהונג קוגנ דרך גוואגנזו אם אתם רוצים. חוץ מטיסה לגווילין תוכלו לעשות הכל בנסיעות רכבת, וזה מסלול יחסית מרווח ונוח.

לדעתי צ’נגדו תהיה תוספת מיותרת, אך אם אתם מתעקשים תפסו טיסה משיאן לצ’נגדו (רכבת תיקח בערך 15 שעות), ומשם עוד טיסה לגווילין.

• משיאן לצ’נגדו לוקחים רכבת של 4 שעות. לא לפספס את צ’נגדו.
    מקור:
    https://www.travelchinaguide.com/china-trains/high-speed/xian-chengdu.htm

• @ציפי_3213926

לא לוותר על צ’נגדו, יש בה ובסביבתה הרבה יותר מה לעשות לראות מאשר בשיאן.

במיוחד בטיול עם ילד.

אפשר לבקר בשתיהן, לא חייב לוותר על אחת מהערים בטיול של 3 שבועות.

אכסניות – 

בבייג’ין הייתי ב Downtown Backpackers. אכסניה נחמדה שנמצאת בתוך חוטונג אך קצת רחוקה ממרכז בייג’ין ולא כ”כ קרובה לרכבת התחתית.

צ’נגדו – ממליץ מאוד על Mix hostel, lazy bones, flip flop (כולן שייכות לאותם בעלים), אווירה מעולה וקרובות למרכז העיר.

גווילין ויאנגשואו – ללא ספק Wada hostel.

• @גילי-ט

בשיאן אפשר לצאת לסיור יום לכפרים בהם גרים במערות חצובות. 

בסצואן יש הרבה פנינים: 

לשאן עם הבודהא הענק החצוב בסלע, מוזאון הדינוזאורים בזיגונג, ליד הכביש המהיר מצ'נגדו לצ' ונגצ'ינג, יחיד במינו בעולם. הולכים על רמפות מעל לשלדי דינוזאורים שנחשפו אבל לא הוצאו ממקומם, מרהיב. במבנה על יד יש שלדי דינוזאורים, שחזורים שלהם והסברים מאויירים. 

Badaling rock carving, ליד העיר dazu במחוז צ'ונגצ'ינג מרשימים מאד והעיר דאזו נעימה ויפה. אפשר להמשיך לעיר צ'ונגצינג ולראות את נהר יאנג ג'יאנג, יאנג צה בתרגום הקלוקל הנפוץ, נהר אדיר מהארוכים בעולם. 

ואם רוצים להקדיש עוד יומיים, הר אמיי, הר קדוש בשיפולי ההימלאיה עם נופים בלתי נשכחים, מקדשים מעניינים, יערות במבוק ושוק תרופות מסרתיות מעניין. 

• @ציפי_3213926

חזרתי עכשיו משלושה שבועות בסין עם אחותי. (היא בת 59 אני 66)

התחלנו בשנגחאי (קצת יותר מדי זמן, בגלל התחייבויות), טסנו לקונמינג ומשם נסענו ל THE FIRAT ETHNICITY VILLAGE ונשארנו שם 3 לילות לטייל בסביבה, חזרה לקונמינג. משם נסענו לטרסות האורז (4 ימים כולל נסיעות), שיאן (4 ימים), בייג’ין.
    תוכלי לראות דיווחים מהמסע בדף הפייסבוק שלי “סיפורי סבתא 2017-2018”.

בחזרה