בחזרה

כמה שאלות לגבי אוסטרליה

• אהלן כולם,

בעקבות בלת”ם אני נאלץ לשנות את תכנון הטיול המקורי. הדבר יוצר לי בעיה עם הויזה לאוסטרליה. 

התכנון המקורי:

ינואר + פברואר – ניו זילנד

מרץ – אוסטרליה

אפריל – נפאל

מאי – יפן

יוני – פיליפינים

יולי + אוגוסט – סין.

לאחר השינוי:

פברואר + מרץ – ניו- זילנד

אפריל – נפאל

מאי- יפן

יוני – פיליפינים

יולי + אוגוסט – סין

ספטמבר – אוסטרליה.

כמו שאתם רואים, בגלל אילוצי מזג אוויר של היעדים השונים ובעקבות כך שאני נאלץ לדחות את הטיול בחודש, אני לא מוצא פתרון אחר חוץ מלהעביר את אוסטרליה לחודש ספטמבר.  הייתי הופך את כל המסלול ומתחיל במזרח ומסיים עם אוסטרליה וניו זילנד. אבל אני מבין שטיול חורף בניו זילנד זה לא מה שאני מחפש. 

כמה שאלות ברשותכם:

1. האם יש חלופה שלא חשבתי עליה?
    2. האם שינוי המסלול באופן הנ”ל ייקר את הטיסות משמעותית? 
    3. מבחינת הבקשה לויזה, האם יש טעם להגיש בקשה שנה מראש? התכנון המקורי היה לשלב את אוסטרליה וניו זילנד בטיול אחד, בהנחה שאקבל ויזה, ואם לא אקבל לבחור יעד אחר ולהשאיר את אוסטרליה וניו זילנד לטיול אחר. כעת נוצר מצב שאני טס לניו זילנד בלי לדעת אם אקבל ויזה לאוסטרליה. עקרונית לא אמורה להיות בעיה מיוחדת עם הויזה, אך הייתי רוצה בכל זאת לטוס בראש שקט. 
    4. איך עובד עניין הויזה אם אני מגיש בקשה תוך כדי הטיול אחרי שאני כבר לא בארץ? יש לכך השפעה על סיכויי הקבלה? 

תודה רבה לכל העוזרים!

• הנהלת הפורום

@someguy1122

היי,

לגבי הויזה לאוסטרליה, לא הייתי מבקש שנה מראש כי רוב הסיכויים שיפוג התוקף של הויזה לפני שתגיע לאוסטרליה.

אין בעיה להגיש בקשה לויזה אונליין כשאתה לא בארץ כל עוד אתה מחוץ לאוסטרליה. לא שולחים את הדרכון לשום מקום. אם מקבלים אישור אז האישור מגיע במייל ורק צריך להדפיס.

לגבי תכנון הטיול הכולל שלך. התכנית החדשה תהיה הרבה יותר יקרה משום שהיא כוללת שני כרטיסי הלוך חזור ממקום באסיה לפסיפיק ולא אחד כזה כמו שהיה בתכנית המקורית.

כדי לחסוך באופן משמעותי בעלויות כדאי להצמיד את אוסטרליה לניו-זילנד. זה אומר שתצטרך לוותר על נפאל או להזיז את נפאל לספטמבר. מזג האויר בנפאל בספטמבר פחות מבטיח כמובן אבל את זה אני מניח שאתה כבר יודע.

אני אגב טיילתי בנפאל בספטמבר, ויש הרבה אנשים שעושים את זה. אפילו היה לנו מזג אויר טוב אבל זה עניין של מזל ואולי לא תרצה לבנות על זה.

מה שכן, בהנחה שבניו-זילנד אתה בכל מקרה רוצה לבקר בטיול הזה, אם הייתי צריך לבחור אם להוסיף את אוסטרליה או נפאל אז הייתי בוחר באוסטרליה מהסיבה הפשוטה שלנפאל או לכל מקום במזרח כנראה שהרבה יותר פשוט וזול להגיע לאחר מכן בטיול נפרד מאשר לאוסטרליה.

מקווה שעזרתי קצת. נראה שהולך להיות לך אחלה טיול בכל מקרה.

• @thomas757

תודה!

בחזרה