בחזרה

סיכום הטיול במיספרים.

• לכל מטיילי הקרוואן העתידיים, לפני הסיכום המילולי (שיגיע מתישהו), הנה סיכום סטטיסטי של עלויות (נושא שעולה לא אחת בפורום).

הסיכום הוא על 51 ימי קרוואן בלבד (לא כולל עוד 13 ימים במלונות ורכב שכור). הוא כולל את הסעיפים הבאים בלבד: עלות קרוואן, דלק + גז + גנרטור, קמפים וקניות יום-יומיות. הוא אינו כולל מסעדות, מזכרות, מתנות, אטרקציות, "שופינג", שטויות, נישנושים ש"על הדרך", ביטוחים ועוד. מדובר על 5 נפשות בקרוואן (30 פיט), שנלקח בלוס-אנג'לס והוחזר בסן פרנסיסקו.

- נסענו 6510 מייל, שהם 10,420 ק"מ.

- המומוצע היומי עומד על, 128 מייל ליום, שהם 204 ק"מ ליום.

- "אכלנו" 746 גלון דלק, שהם 2,835 ליטר.

- ההוצאה הכללית על דלק הייתה, 2290 דולר.

- ממוצע עלות הדלק: 3.07 דולר לגלון (המקום הזול ביותר היה על כביש 66 - 2.75$. המקום היקר ביותר היה בלי ווינג - 3.90$. כשהגענו למרילנד ראינו ממוצע מחירים של 2.60-2.70$. מסקנה - יקר במערב...)

- כל גלון הספיק לנו ל 8.73 מייל, או בעברית: כל 3.67 ק"מ "אכלנו" ליטר דלק.

- עלות ממוצעת של דלק ליום, 45 דולר.

- הוצאה כוללת על קמפים, 2364 דולר.

- עלות ממוצעת של קמפ ליום, 46 דולר (הקמפ היקר ביתר היה בסן דיאגו - 81$ ללילה, וישנו בו 4 לילות, הקמפ הזול ביותר היה ב- Lower Calf Creek Falls - 7$ ללילה).

- הוצאה כוללת על קניות (כולל הצטיידות ראשונית בוולמארט, ), 1650 דולר.

- עלות ממוצעת של קניות ליום, 32 דולר.

- עלות הקרוואן (כולל החזרה במקום אחר, תוספת מיילים, גז וגנרטור), 5,500 דולר שהם 108 דולר ליום.

- לסיכום עלות יומית מומצעת, הכוללת קרוואן, גז/דלק, קמפים, וקניות (לפי הפירוט הנ"ל) הינה - כ 230$ ליום.

אני מקווה שלא נרדמתם...Razz
    ערבה.

• סיכום הטיול במיספרים.
    ערבה, את אלופה !!!

איזה סיכום מעולה ומפורט !
    אבל כמובן זה לא במקום סיכום ה-טיול. מחכה בסבלנות.

התאוששות מהירה

יערה

• סיכום הטיול במיספרים.
    ההוצאות הגדולות על הדלק הן מכיוון שהקראוון אוכל הרבה יותר דלק מרכב פרטי?

• סיכום הטיול במיספרים.

כן!

3.67 ק"מ לליטר, זה בהחלט הרבה... (או בעצם נכון לומר: "הקרוואן נוסע מעט מידי קילומטרים לכל ליטר")

• סיכום הטיול במיספרים.
    הי חמד
    התאוששתם? התארגנתם? (עם כל מה שכרוך בכך?)
    לגבי הדלק, גם לנו זכור שהדלק יקר יותר (באופן יחסי) במערב לעומת המזרח, אבל לעומת זאת, אנחנו התרשמנו יותר מהקמפים במזרח לעומת אלו שבמערב (להוציא את הטבעיים בפארקים).
    יופי של סיכום!
    כיף להיזכר ומקוה שיהוה תשתית לתוכניות לעתיד (שלנו, שלנו ... אני עובדת על זה)
    בי
    אורלי

• סיכום הטיול במיספרים.
    בגלל זה האמריקאים מדברים בגאלונים. 8 מייל לגאלון נשמע הרבה פחות נורא.

תודה על הסיכום. האמת שבלי נישנושים ומסעדות, לא פלא שיצא 32$ ליום. אני בלי נישנושים עדיין חי על מה שנשאר לי מהמשכורת הצבאית מהסדיר.

• סיכום הטיול במיספרים.
    איזה יופי של סיכום. חשוב מאוד.
    גם לנו יצא 3.5 ק"מ לליטר מחוץ לעיר ו- 3 ק"מ לליטר בתוך העיר.

כמובן שבמערב יקר יותר מאשר במזרח באופן ממוצע. כשאנחנו טיילנו האזור היקר ביתור היה כביש מס' 1. במיוחד בדלק.

מחכה לסיכום הכללי

• ערבה
    מאוד שמחה לקרוא שהעסק די יקר, ומאוד יקר לזוג, כי הוא בכל טיול מתחיל מחדש עם געגועים לקראוון, פעם עם הילדים נסענו הרבה, הייה לנו נגרר, ביתן כזה, לא חוזרת לזה לעולם, מיציתי, יגעתי לשלב של מלון נעים ושיגישו לי ארוחת בוקר, אבל עכשיו אוכל להגיד:זה יקר Wink

• ערבה
    שושי, גם אני מסבירה לאנשים שזה יצא לנו יותר יקר, כי לא נעים לי להודות שבא לי להתפנק בחדר במלון שמסדרים ומנקים לכבודי Laughing

המדהים הוא שיש המון אנשים שחושבים שקרוואן זה הרבה יותר זול. כל מי שאני מספרת לו שאנחנו נוסעים לשלושה חודשים מיד שואל אם אנחנו "קונים קרוואן". Confused

• מותר לשאול אם זה עמד בתכנון המקורי?
    לנו יצא קצת יחס קצת יותר טוב של דלק לק"מ, משהו כמו 5 ק"מ לליטר.
    אז או שלא חישבנו טוב, או שזה בגלל שהקראוון היה חדש

• מותר לשאול אם זה עמד בתכנון המקורי?
    הי ערבה,
    תודה שעשית לי סדר. לא שהיו לי ספקות עד עכשיו לגבי העובדה שקראוון ואני הם 2 קווים מקבילים שלעולם לא יפגשו, אלא שעכשיו יש לי עוד תירוץ.
    בכל מקרה, אני בטוחה שהעלות הגבוהה בטלה בשישים כשמדובר במשפחה שצריכה להזמין 2 חדרים במלון לכל לילה.

• עוזרת יש לך??

זה עוד יותר לא נעים..איזה באסה.

• קרוואן זה לא שאלה של מחיר
    אלא של אופי טיול. בדיוק כמו ההשוואה בין שיט לטיסה לרכב או כמו השוואה בין שייט תעלות לנסיעה ברכב.
    לכל סוג טיול יש את האופי שלו וזה לא נכון להסתכל רק על ההיבט הכלכלי.
    עבורי למשל, רק קרוואן במיוחד עם ילדים. נסענו בפעם האחרונה עם רכב שכור וזה לא היה אותו הדבר...

לפעמים קרוואן יקר יותר ולפעמים זול יותר (מס' נפשות גדול המצרעך 2 חדרים).

• netshpi - לא היה תכנון מקורי...
    אבל, זו לא הפתעה בשבילנו. אנחנו ערים לעובדה שקרוואן זולל דלק.

דרך אגב, לא נשמע לי הגיוני 5 ק"מ לליטר. אם כך הוא הדבר, כל הכבוד! שיחקתם אותה!

החישוב של מייל לגלון, הוא פשוט ומבוסס על עובדות ונתונים שאספתם, ולא ניתנים לויכוח. אחרי שיש את הנתון הזה (מייל לגלון), יש להכפיל ב- 0.42, כדי לקבל את הערך בשפה נורמלית (עברית) - ק"מ לליטר.

ערבה.

• שושי - כשמטיילים בזוג, זה אחרת...

לפני שלקחנו את הקרוואן, ישנו בלוס אנג'לס, 5 לילות בשני בתי-מלון שונים (אחד מהם היה אורכידיאה - זוכרת?!). לא יכולתי שלא לחשוב איך הייתי עוברת ממלון למלון במהלך של טיול כזה (גם אם הוא היה רק למשך שבועיים). אני מורידה את הכובע בפני משפחות שיכולות, כל יום לארוז/לפרוק/להעמיס/להוריד/להעלות מזוודות. לא בשבילי!
    ואיזה כיף זה שהשרותים מהמטבח באים איתנו לכל מקום... אחרי שהחזרנו את הקרוואן, היינו שוב עם רכב שכור בסן פרנסיסקו. היינו צריכים לתכנן מראש היכן להכנס לשרותים, ולחשוב פעמיים לפני שאנחנו עוזבים מקום שיש בו שרותים סבירים, אוי - כמה שהתגעגענו לקרוואן... אבל, כש"התפתלנו" ברחוב לומברד שוב-ושוב, דווקא, שמחנו שאנחנו עם רכב "נורמאלי" Razz .

ערבה.

מי שאורז נכון, לא צריך כל לילה לפרוק ולארוז.
    סה"כ מוציאים כלי רחצה, פיג'מות ואת הבגדים של היום הבא.
    באם מסדרים את המזוודות בצורה נכונה, זה מאוד פשוט.

קראוואן זה לגזעיים. לא בשבילי! אין סיכוי שהייתי שורדת את טלטולי הדרך.!!
    כל אחד והאופי שלו.

אני מסכימה שקראוון זה עניין של אופי ובגלל זה אני בכלל לא בכיוון. אין לי ספק שזו חוויה מסוג אחר אבל אני עדיין נשארת עם הבחירה שלי.
    בעניין פריקה/אריזה: כשהילדים היו קטנים זה היה מאד משמעותי. עכשיו, כמו ששושי אומרת, אני מאד מאד מתורגלת ופורקת מזוודות רק כשמדובר ב-2 לילות ומעלה. בנסיעה האחרונה היו לנו 8 מקומות לינה שונים ולא הייתה שום בעייה.

• סיכום הטיול במיספרים.
    שפו על ההצגה הברורה של הנתונים.
    עוד שלושה שבועות וגם אנחנו נתחיל להתרגל לדבר ב"גלונים" וללחוץ בעדינות רבה על דוושת הגז בקראוון.
    תודה על שיתוף הנתונים !

• netshpi - לא היה תכנון מקורי...
    היות והיינו בקנדה אז הכל נספר בקילומרים וליטרים. לא היתה לנו סיבה לעשות המרה

נעול

בחזרה