בחזרה

טיול משפחתי לצפון מזרח ארה"ב ספטמבר - אוקטובר 2019

• אנחנו זוג + 2 (13, 11), מתכננים לנחות בניו יורק ב 24/9 .נטייל 5 שבועות בארה”ב, רוצים להקדיש כ 10 ימים למזרח, רצוי מאוד לתפוס גם שלכת. 

לאחר קריאה, הבנתי שהכי מוצלח מבחינת תאריכים יהיה להתחיל בניו יורק (במקור חשבתי לסיים שם), על מנת להתקרב לשלכת, האמנם?

• @מיכל3310788

אני לא מצליחה לכתוב הודעה מפורטת , א מנסה לכתוב אותה כתגובה לעצמי…

מוני שבת שלום,

קראתי הצעות שנתת לכותבים בשנים קודמות והחכמתי מאוד!

בכל זאת מתלבטת.

אנחנו נוחתים ב 24/9. חשבתי שעדיף שנתחיל משבוע בניו יורק (במקור חשבתי לסיים שם), על מנת להתקרב לשיא שלכת. כמו כן הבנתי שהכיוון הנכון יהיה עם כיוון השעון, קרי: להתחיל באיתק, אגמי האצבעות, להמשיך לניאגרה פולס, אלף האיים, הרי האירונדק לליק פלאסיד, לעבור לברלינגטון בשיט..

מפה מתחילה ההתלבטות, האם לעלות להרים הלבנים? האם לרדת ישר לוודסטוק (הרים ירוקים?), ומשם להמשיך לבוסטון (שייט לוויתנים?)… האם לרדת דרך עמק ההדסון לניו יורק ולטוס משם לסן פרנסיסקו או לטוס מבוסטון?

לא רוצה להשתגע עם נסיכות ארוכות מדי כל יום. אנחנו בדרכ מטיילים בסגנון כוכב. אוהבים דרכים צדדיות, כפרים, אנשים מקומיי ופחות תיירים, מסלולי הליכה קלים/ בינוניים בטבע! חשוב לא להעמיס על הנוער…

חייבת להחליט על המסגרת על מנת לארגן טיסות ומיקומים להמשך המסע (מערב, ובסוף אורלנדו… איך לא… 🙄)

תודה רבה מראש…

מיכל

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

שלום מיכל

וברוכה הבאה לפורום צפון אמריקה

חייב להתחיל בזה שמאוד מומלץ בכניסה ראשונה לפנות לכלל הפורום על מנת 

לקבל מיגוון דעות.

ולעניין שאליו נדרשתי-

מחשבה שלך לקיים את הביקור בניו יורק תחילה נכונה מאוד וזאת על מנת לצאת למסלול שלכת

בתאריכים שבשנים סטנדררטיות מבטיחים צבעי שלכת החל מהאדירונדק ,בואך נקודות צפוניות בניו אינגלנד.

ועוד יותר נכון מצידך לפנות מניו יורק עם כיוון השעון, לטובת ההגעה בתאריכים האופטימליים אליהם!

בואי נתחיל מזה שאם את מחליטה סופית לעבור את הג’ט לג במנהטן מהו התאריך שנראה לך שתצאו מניו יורק?

ומהו תאריך החזרה לניו יורק,או אולי לבוסטון(לדעתי עדיף אלא אם עלויות החזרת רכב וטיסות נוטות בהרבה ואני מדגיש בהרבה

לטובת ניו יורק) ממנה תמשיכו בטיסה ליעד נוסף?

לאחר שתעני על השאילתות אהיה בין אלו שיציע חלוקה לימים ויעדים לבדיקת היתכנות מצידך.

מוני

• @מוני

ערב טוב כולם :)

תודה רבה מוני על התשובה המהירה. אני קצת בלחץ כי הבנתי שיש מקומות שכדאי להזמין בהם לינה מראש בשל עומס מטיילים, כמו גם כרטיסים למיוזיקלס בניו יורק.

נראה לי שלא תהיה ברירה אלא לעבור את הג’ט לג בניו יורק (האם זה רע? כדאי לי לבחור לעבור אותו בכפר?)…

חשוב לי להדגיש שאנחנו משפחה שאוהבת מאוד טיולים בטבע, כמו גם מסלולי הליכה יפים. עם זאת לא הייתי אומרת שאנחנו “מטפסי הרים” או אמיצים במיוחד. כמו כן לא הייתי רוצה להעמיס נסיעות ארוכות מדי. אני אוהבת לשבת בנקודה אחת ולספוג את המקום. כך אנחנו מתנהלים בנופים של אירופה. זו פעם ראשונה שאנחנו הולכים על טיול מתגלגל. לא הייתי רוצה להחליף כל יום מקום לינה, אם כי ברור לי שבחלק מהדרך כך יהיה.

חשבתי לצאת ב 30/9, או 1/10 לכיוון אית’קה (אגמי האצבעות). להתקדם כפי שתארתי עם כיוון השעון עד ברלינגטון. 

שם מתחילות ההתלבטויות, האם הכרחית העלייה להרים הלבנים? אולי לוותר על אלף האיים קודם ולקצר על מנת כן לראות את ההרים הלבנים? האם לנסות לכלול את אכדיה? או לוותר על אלו ולהתגלגל למטה בנחת דרך וודסטוק , או דרך ערוץ ההדסון? 

היכן נראה טבע במיטבו? איפה יהיה מענין לנוער? אין לנו צורך בסיקס פלגס (נהיה בדיסני...), אבל פארק מים נעים ולא המוני בוודאי ישמח לאורך הדרך. מניחה שטבילה באגמים לא ריאלית במזג האויר שצפוי?

אגב מזג אויר האם גם זה שיקול? האם כדאי לוותר על הצבעים ולהתחיל בכז בטיול כבר ב 24/9, על מנת שיהיה חמים יותר?

סליחה על עומס השאלות.

אשמח לתובנות, הצעות, רעיונות מכולם.

שבוע טוב שיהיה. 

• @מיכל3310788

שכחתי לציין מרוב דיבורים, שטווח הזמן הכולל למזרח הוא כ 10 אולי 11 יום, רוצה לטוס לסן פרנסיסקו לא יאוחר מה 11/10… אולי אפילו 10/10

תודה!

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

היי שוב

נתחיל בזה שאכן את חייבת להפנים שאין דין מסלול מעגלי

או שלושת רבעי המעגל(אם מסיימים בבוסטון) בצפון מזרח ארה”ב

הכולל עליה לניאגרה דרך האצבעות חזרה לצפון מדינת ניו יורק קרי האדירונדאק

ורק אז כניסה לניו אינגלנד וירידה בה  לבוסטון -כדין טיולי  כוכב אפשריים באירופה

וכאשר סך כל הימים העומדים לרשותכם הם 10-11.

אתם חייבים להשלים עם טיול מתגלגל .

אכדיה במקרה שלכם מחוץ ללקסיקון, הרים לבנים יותר מכדאי אם רוצים שלכת במיטבה וטבע

כפי שאתם טוענים שאוהבים זה בעיקר שם.

פארקי מים בעונה הזאת של השנה פתוחים רק בסופי שבוע ,אפשר אולי לבקר בזה המקורה

שבהרים הלבנים.

לגבי מזג האוויר, חייבים לזרום ולקוות שלא תופרעו יותר מהממוצעים של המשקעים ,הטמפרטורות

עדיין סבילות בתאריכים הללו באוקטובר.

בפוסט האחרון שלך את לא מזכירה את הניאגרה אלא עד האצבעות ומשם לברלינגטון ולכן ארשום כמה אפשרויות

לטווח התאריכים שרשמת-

עם הניאגרה-

30/9 -הגעה לאצבעות איתקה

1/10 -אצבעות לינה שניה איתקה

2/10-ניאגרה

3/10-אדירונדאק old forge

4/10-לייק פלאסיד

5/10-ברלינגטון וורמונט

6/10-מעגלי כוכבי

7/10-הרים לבנים הגעה

8/10-הרים לבנים מעגלי או כוכבי

9/10- הגעה לבוסטון

10/10-בוסטון

11/10 טיסה מבוסטון?

ללא ניאגרה

30/9-אצבעות איתקה

1/10-אצבעות איתקה וסביבה

2/10- יום מאומץ נהיגה -לייק פלאסיד.

3/10-כוכבי  לייק פלאסיד 

4/10-אתרי טבע בדרך למעבר לברלינגטון וורמונט.

5/10-כוכבי מעגלי ברלינגטון.

6/10-הגעה הרים לבנים ותחילת ביקור

7/10-מעגלי הרים לבנים.

8/10- חופים דרומיים מיין>>חופים צפוניים בוסטון.

9/10-בוסטון

10/10- בוסטון

ללא ניאגרה אפשרות נוספת

30/9- עמק ההדסון הגעה לפוקונו מאונטיין

1/10-דרך הפוקונו מאונטיין הגעה לאצבעות איתקה

2/10-איתקה וסביבה כולל אפשרות קורנינג זכוכית

3/10-מאומץ נהיגה לייק פלאסיד

4/10-אתרי טבע בדרך למעבר על השמפליין לברלינגטון.

5/10-מעגלי או כוכבי ברלינגטון

6/10-הגעה הרים לבנים ותחילת ביקור

7/10-מעגלי הרים לבנים

8/10-חוף דרומי מיין>>חופים צפוניים בוסטון -סיילם מסצ’וסטס

9/10-בובטון

10/10-בוסטון

דעתך ??ואם מוסכמת חלוקה כלשהי אפשר למפות כהצעה.

נכון אין צורך בתוספת של 1000 האיים(לפחות על פי משנתי)

מוני

• @מוני

מוני תודה רבה!

קשה לי להאמין שאצליח לגרום לחבר'ה לוותר על ניאגרה. עבור הילדים פעם ראשונה באמריקה. אני אבל חוששת שזה יהיה תיירותי מדי והמוני…

כך או כך, אם ההרים הלבנים הם הדובדבן לא כדאי להאריך שם? האם אפשר לטוס מערבה בטיסה הגיונית גם ממקום צפוני לבוסטון? על בוסטון ולוויתנים יכולים לוותר אם צריך... (מה גם שמתכננת כביש מס,1 בקליפורניה )

האם הפורום הזה מייעץ גם לגבי מסלולים במערב?

לאחר ניונאינגלד מתכננת במערב עוד,10 ימים, כביש מס 1 עד מורו ביי, משם סקוויה פארק ויוסמטי וחזרה לסן פרנסיסקו. 

אשמח לתובנות גם לגבי החלק הזה.

החשש שלי  שהולך וגובר הוא שיהיה צפוף מדי... גם מזרח.. וגם מערב. 

מאידך, מאוד מתקשה בבחירה מה להוריד.. והאם צריך להוריד...

• @מיכל3310788

מה דעתך/ דעתכם על רעיון מהפכני... 

לעשות טיול סולידי יותר צפונה מניויורק דרך האדירונדק.. או המלצה אחרת... להמשיך דרך לייק פלאסיד ברלינגטון וכל מה שהצעת מוני בהרים הלבנים... לחזןר לניו יורק/ בוסטון ולטוס לבאפלו/ טורונטו... לאחר שני לילות בניאגרה לטוס לסן פרנסיסקו משם. 

האם זה מאוד מייקר? האם הויתור על איתקה  ופינגרס לייק קשה? 

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

לגבי המעבר לצד המערבי אכן יש מלא דיונים בשרשורים בפורום , יותר מרצוי שתפתחי הודעה חדשה נפרדת

עם כותרת מתאימה ,זה לא ילך לדעתי בשרשור הזה.

ולגבי ויתור כזה או אחר בהחלט אפשרי, אפשר להסתפק באדירונדק ,הרים לבנים ,וורמונט

לגבי טיסה לבאפלו רק עבור המפלים אני הייתי חושב פעמיים,לא בטוח שיש ישיר מבאפלו

לסן פרנסיסקו ,ולכן בררי טיסות ישירות מניו אינגלנד?

מוני

• @מוני

אם כך נתגבש סופית בענין ניאגרה. לכשנחליט סופית אשמח ואודה מאוד מאוד לעזרה במיפוי..

)מאמינה שהשלד שהצעת שכולל את הניאגרה יהיה השלד איתו נמשיך. )

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

אגב אם הועלתה אפשרות של טיסה לבאפלו אולי לאחר הביקור בניו יורק

תיקחו טיסה לבאפלו ותתחילו את המסלול הרכוב משם!

שעה ורבע באויר ,ולא חייבים רק מקנדי,יש גם את לה גרדיה (מניסיון)

מוני

• חשבתי על זה גם..

ואז מוותרים על פינגרס לייקס…  בעצם לטובת העמקת הביקור בהרים הלבנים נכון? 

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

בהחלט אפשר להוסיף לילה בלבנים על חשבון האצבעות

30/9

להשתדל להמריא מלה גרדיה לא יאוחר מ-10:00

1/10

השלמות מפלים ואחה”צ הלא מאוחרים קידום לינה פאתי סירקיוז

2/10

דרך לב האדירונדאק כבישים 28 ו-30 ללייק פלאסיד

2 לילות בצפון מערב וורמונט

3 לילות בהרים הלבנים כך שיום אחד עולים בכוכבי או מעגלי קצת צפונית להרים הלבנים

עם קצת גנבת גבול עם מיין -https://goo.gl/maps/s94ZTED2QPDusNFx6

החל מה-8/10 כפי שנרשם בהצעה המקורית

מוני

• @מוני

תודה רבה מוני, 

עשיתי עוד שעורי בית. קראתי לא מעט וכמובן קיבלתי תאבון… קשה קשה לחתוך..

נראה לי שבאמת הכי הגיוני לטוס מניו יורק לבאפלו ולהתחיל שם. עם זאת, גם ככה אני חוששת שצפוף וצריכה עוד יעוץ…

חשבתי בערך ככה:

30/9  – טיסה לבאפלו בשאיפה בבוקר, שכירת רכב, מעבר לצד הקנדי (אין צורך בויזה נכון?). לינה בצד הקנדי

1/10 – ניאגרה פולס בבוקר, אחהצ נסיעה לאית’קה.  – האם ריאלי לטייל בדרך בווטקינס גלן?

2/10 – המשך טיול באזור אית’קה – קורנל, מפלים אגמים – פה השאלה הראשונה.. האם לא צריך לישון כאן עוד לילה? מה עדיף למשוך להרים ולהרויח שם שמן או להשאר כן?

3/10 – (בהנחה שלא נשארנו עוד לילה) – נסיעה לרכס האדירונדק הגעה ולינה ב old forge.

4/10 – נסיעה לכיוון לייק פלאסיד – טיול באזור ולינה

5/10 – וורמונט לכיוון ההרים הלבנים (ואז מוותרים בעצם על רכס ההרים הירוקים נכון?) – מעבר באגם שמפליין לכיוון ברלינגטון / stowe  – איפה להתמקם? מה הכי נכון כבסיס לכוכב קטן?

6/10 – טיולים באזור (מה האטרקציות שם?  – לינה באותו מקום (ברלינגטון/stowe)?

7/10 – נסיעה להרים הלבנים – התמקמות בלינקטלן? נורת’ קונווי? טיוךי כוכב

– שני לילות? שלושה לילות?

8/10

9/10

10/10 – רוצה לטוס לסן פרנסיסקו בתאריך הזה.. ( ב 11/10 יהיה צפוף מדי מבחינת המערב)

אנחנו נוחתים ב 24/9 לפנות בוקר בניו יורק.. כאמור המחשבה לצאת לבואפלו ב 30/9… אבל אם תייעצו לי להשאר עוד יום בניו אינגלנד אז אשקול לקצר בניו יורק ביום… מאוד מתלבטת…  

תודה תודה תודה...

• @מיכל3310788

לגבי ההרים הלבנים אנו שהינו שם 3 ימים בזמן השלכת והיא הייתה הכי יפה מכול מה שראינו בניו אינגלנד

וזה היה משבוע לאחר תחילת אוקטובר.  השלכת הכי יפה הייתה ביום טיול שעשינו מצפון להרים הלבנים ולכן ממליץ

לך על 3 ימים אם יש לך זמן.

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

ביחס להשלמת הרשימה שלך

30/9  –אין שום סיבה שלא תלכו על טיסה לפחות 10:00  טיסה לבאפלו  שכירת רכב, מעבר לצד הקנדי ותחילת ביקור!!! אין צורך בויזה ולינה

1/10 – ניאגרה פולס בבוקר, אחה”צ המוקדמות ואני מדגיש לא יאוחר משעה 13:00לעבור בחזרה לצד האמריקאי להגיע לווטקינס גלן ומשם נסיעה לאית’קה.  

2/10 – המשך טיול באזור אית’קה – קורנל, מפלים אגמים – פה השאלה הראשונה.. אני חושב שבכל זאת להשאר לילה נוסף באיתקה.

3/10 –יום נסיעה מאומץ אבל פשרי והגעה דרך לב האדירונדק לליק פלאסיד

4/10 –יום כוכבי בלייק פלאסיד וסביבתתה,ואו טיסה בשמי האזור 20-25 דקות כמה מגולשינו עשו זאת

5/10 –הגעה לצפון מערב וורמונט חושב שכדאי להתמקם ב-סביבות Stowe

6/10 –אפשרויות  כוכבי למוזיאון של שלבורן, מסלול הרקריאשן פס בסטוה, סמגלרס נוץ’ , המוס גלן פולס ליד סטוה

7/10 – נסיעה להרים הלבנים – התמקמות בנורת’ קונווי? טיולי כוכב/מעגלי

8/10-הרים לבנים

9/10-הרים לבנים

10/10 – להשתדל טיסה לסן פרנסיסקו בשעות אחה”צ 15:00

אם הטיסה ב-10/10  מוקדמת יותר אז ב-9/10 אחרי השלמות בהרים הלבנים מקדמים לינה בכיוון

יורק מיין , או סביבות פורטסמוס ניו המפשייר.

מוני

• @מוני

תודה רבה עודד ותודה רבה מאוד מוני…

עדיין קצת מתלבטים עם ענין הטיסה. מצאנו טיסה בבלוג’ט לבאפלו שיוצאת מני יורק ב0600 בבוקר… השאלה אם זה כדאי.. אמנם נגיע מוקדם אך אחרי קימה מוקדמת מאוד. יש טיסה גם ב 11, נראה לנו לחוץ מדי. אפילו עלתה האפשרות לנסוע באוטו מניו יורק ולחזור לתכנית הראשונה של איתקה בדרך. אני עדיין חושבת שטיסה תחסוך זמן וכוחות מבחינת המשפחה כולה. מה דעתך מוני?

כמו כן, הצעת בכז שני לילות באית’קה. אח”כ שני לילות באזור לייק פלאסיד. האם לא כדאי יותר במקום הלילה השני באיתקה לישון באולד פורג’? (באמצע הדרך מאיתקה  לליק פלאסיד). מה יאפשר להנות מהאדירונדק יור בנחת? לא מכירה את הדרך ואת נקודות הענין בשתי החלופות.

בנוסף, כולנו, ובמיוחד הילדים, חובבי חיות. האם איפשהו לאורך המסלול, ניאגרה, אדירונדק, הרים לבנים, יש פארק/ ספארי/ גן חיות, ששווה לבקר בו? נקודות ציון נוספות שיענינו בני 11, 13? מצאתי את פארק החבלים, ומגלשות ההרים בהרים הלבנים… רעיונות נוספים? המלצות? כל דבר הקשור בבעלי חיים ישמח מאוד.

ועוד… האם יש סיכוי לתפוס שלכת באדירונדק? או רק בהרים הלבנים?

בהנחה שנצליח להתגבש עם השאלות הנ”ל, אשמח להצעות מפורטות יותר למסלולים במוקדים הנ”ל (אולד פורג, לייק פלאסיד, סטוה, נורת קונווי, ומה שבינהם)

תודה רבה!

ענין הטיסה לבאפלו יותר קריטי ודחוף… האם אכן טיסה תרויח לנו זמן ומסלול רגוע יותר, או שמא בשל הצורך להגיע מוקדם לשדה (כמה זמן באמת לפני טיסת פנים?) לא חסכנו זמן משמעותית…

תודה רבה,

מיכל

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

סליחה על האיחור בתגובה!

ובכן אין בעיה שתלכו על הטיסה לבאפלו ב-11:00 סך הכל שעה ורבע באויר

מקובל עלי מה שרשמת ביום השני באיתקה אחה”צ המוקדמים 13:00 לקדם לינה לאולד פורג’.

מנסיון(ולא רק שלי) יש יותר מסיכויים טובים לתפוס שלכת החל מאולד פורג דרך לב האדירונדאק

כמעט בכל מצב,ואפילו סביב לייק פלאסיד,וברור שבהרים הלבנים אתם מגיעים לתאריכים הכי אופטימליים

לשלכת שאמורה להטריף אתכם..

לגבי חיות לא הייתי בונה על אפשרויות כאלו בצפון מזרח,פרט אולי לאיילים ועוד כאלו מהמשפחה.

מוני

• הנהלת הפורום

• הנהלת הפורום

@מוני

שימי לב מה קרה ב29/9/14

תגלגלי את השרשור הזה ותגיעי לתמונות

בשנה שהייתה הקדמה משמעותית של השלכת ואם יש מקום בו נהנים

כשיש הקדמה זה באדירונדאק.

https://community.lametayel.co.il/topic/41242/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C%D7%9B%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95-%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A0%D7%93/6

מוני

בחזרה