בחזרה

טיול משפחתי לצפון מזרח ארה"ב ספטמבר - אוקטובר 2019

• @מוני

מוני תודה רבה! 

ממש שמחת אותי בענין תאריכי השלכת..

הענין הטיסה מבאפלו נאמר לי עי סוכן נסיעות שעלול לקרות בתאריכים האלו כבר.. של הסתיו.. 30/9.. שטיסות פנים לא ממריאות בשל סערות... ואז כל התכנית נופלת.. מנסיונךהאם זה סביר בתאריכים האלו? אם בכז נוסעים ברכב צריך להחליף בין איתקה לניאגרה.. ואז לנבוע מניאגרה ישר לאולד פורג? לא נראה ריטלי להגיע לפלסיד... האם זה ריאלי באותה מבץסגרת זמן? 

ברור שהייתי מעדיפה לטוס ולחסוך זמן... אבל מודה שקצת יצא לי האויר עם ההפחדות בענין סערות (גם ככה אני לא אמיצה גדולה בעניני מטוסים ומזג האויר האמריקאי קצת מפחיד אותי בהקשר הזה.. 🙄).

בענין גני חיות מצאתי את זה:

Maine wildlife park

56  Game Farm rd

Gray, 

ME

לפי גוגל כשעה מנורת' קונווי... מה דעתך?

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

ברשותך בואי נעזוב כרגע את ענייני החיות ונתמקד במסלול הרכוב

אם מתחילים מניו יורק או טסים לבאפלו.

אם יש לך חששות בעניין הטיסה (וזה לגיטימי)אז אולי תצאו עם רכב

מניו יורק ב-29/9 אחה”צ הלא מאוחרים תקדמו לינה לפוקונו שעתיים

וב-30/9 תגיעו לאיתקה עד הצהריים ומכאן תעשו את ההצעה ההיא שלי

30/9 -הגעה לאצבעות איתקה

1/10 -אצבעות לינה שניה איתקה

2/10-ניאגרה

3/10-ניאגרה>>אדירונדאק old forge

4/10-לייק פלאסיד

5/10-ברלינגטון וורמונט

6/10-מעגלי כוכבי

7/10-הרים לבנים הגעה

8/10-הרים לבנים מעגלי או כוכבי

9/10- הגעה לבוסטון

10/10-בוסטון

11/10 טיסה מבוסטון? או נסיעה לניו יורק להחזרת רכב(לדעתי לא כדאי)

ותחשבו על זה,או שאני מבולבל

מוני

• @מוני

מוני אין כמוך..

באמת. 

חייבים למאת מניו יורק ב 30.. הלילה של ה 29/9 כבר מוזמן במנהטן... 

מעדיפה לטוס ב 10/10 לסן פרנסיסקו ( לא ב 11/10)... אחרת לא ישאר מספיק זמן למערב. (טסים משם ב 21/10 לאולנדו...) . נחזיר רכב בבוסטון אך לא נספיק להנות ממנה. 

זה אומר שהשאלה הדחופה היא הטיסה/ נסיעה לבאפלו. האם זה שכיח שטיסות מתבטלות/ נדחות על רקע מזג אויר בסוף ספטמבר באזור הזה? אין לי שום נסיון בזה... אם זו דאגה לא רציונלית ורווח הזמן הוא משמעותי אז נטוס. פשוט לא בטוחה באשר לרווח הזמן. אם לא טסים זה אומר שצריך להחליף בין איתקה לניאגרה. האם ריאלי מניאגרה לאולד פורג. באית2ה התלבטתי עם יום או יומיים. התכנון היה:

30/9 לינה בניאגרה

1/10 לינה באיתקה

2/10 לינה באולד פורג או איתקה

3/10 לינה בלייק פלאסיד או ליד

4/10 לינה בלייק פלאסיד

5/10 לינה בסטואו

6/10 לינה בסטואו

7/10 לינה בנורת' קונוווי

8/10 לינה בנןרת' קונווי

9/10 לינה בנורת קונווי

10/10 יציאה מוקדמת לבוסטון... טיסת צהריים או אחהצ לסן פרנסיסקו…

אם לא טסים אלא נוסעים ברכב מניויורק אז צריך לצאת ב 30 מוקדם מאוד.. להחליף ניאגרה באיתקה? 

הצילו

• @מיכל3310788

למישהו יש נסיון עם טיסות ניו יורק - באפלו בסוף ספטמבר? 

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

אנחנו טסנו לבאפלו ב-25/9/2005  מלה גרדיה 

עד ה-7/10 היה מזג אויר חמים שגרם לאיחור לשלכת

מה-7/10 התהפך המזג אויר והיה לנו שבוע של גשם רצוף שלא איפשר

הנאה כלשהי.

אני חוזר יש התלבטות סעו ברכב

30/9 לינה איתקה

1/10 איתקה>>ווטקינס גלן>>ניאגרה

2/10 יציאה בצהריים ולא יאוחר מזה אם נוסעים ללינה לאולד פורג’  כדאי לעשות את המאמץ,

אבל אם יש לכם 2 לילו בלייק פלאסיד אפשר שתגיעו מהניאגרה רק עד סביבות סירקיוז.

3/10 לינה בלייק פלאסיד או ליד

4/10 לינה בלייק פלאסיד

5/10 לינה בסטואו

6/10 לינה בסטואו

7/10 לינה בנורת' קונוווי

8/10 לינה בנןרת' קונווי

9/10 לינה בנורת קונווי

10/10 טיסה בצהריים לא ילך חייבים אחה”צ  בכל מקרה צריך לצאת מהלבנים מוקדם

או לקדם לינה ביום השלישי בלבנים(כדאי!) נגיד לבסט ווסטרן במנצ’סטר ואז אפשר טיסה מוקדמת יותר מניסיון שלנו

ב-2017 (חזרה לישראל),בכל נקרה אתם תגיעו לסן פרנסיסקו באור יום כי יש הפרש של 3 שעות

מוני

• @מוני

זה נראה לי לחוץ... באית'קה ובעיקר בניאגרה. אם עושים ווטקינס,גלן בדרך.. מגיעים לניאגרה בלילה עייפים. נהנים רק מהמראה בלילה. למחרת כבר מתקפלים בצהריים... מה ספיק שם? אם מגיעים בטיסה.. בהנחה שהיא לא משתבשת... מגיעים בבוקר ויש שם יום מלא.. ועוד חצי למחרת בבוקר ואז אולי עוד מטיילים בווטקינס,גלן אחהצ? ויום מלא איתקה למחרת..

כמו כן.. נשמע מהבלוג של לט איט בי :) שאולד פורג נפלאה... 

עבורכם הטיסה לבאפלו היתה הגיונית?

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

אז חוזרים לאופצית הטיסה

שלנו הייתה הגיונית כי אחרי הביקור במפלים הייתה לנו תוכנית טיול שלכת

מפלים>>אצבעות>>פוקונו>>עמק ההדסון>>מערב קונטיקט>>ברקיירס 

דרום וורמונט >>לייק ג’ורג’ אדירונדאק>>לייק פלאסיד (4/10 השלכת הכי משמעותית

בכל הטיול הזה בשנה שהשלכת התאחרה בניו אינגלנד)>>צפון וורמונט>>הרים לבנים»

קמדן מיין>>חופים דרומיים מיין>>בוסטון החזרת רכב.

נחיתה הייתה בניו יורק ומיד למחרת טיסה לבאפלו חזרה לישראל מבוסטון.

מוני

• מוני ערב טוב שוב,

סליחה על השיגוע, אנחנו פה בבריין סטורמינג. חוזרת רגע אחורה לאופציית הרכב שוב…

האם נראה לך הגיוני וגם כדאי מבחינת נופים ורוגע…

30/9 יציאה מוקדמת ממנהטן  (אצלנו שה אומר שמונה… אולי נצליח שבע וחצי :) ), לכיוון אית’קה, מבינה שאפשר לבחור בדרך יפה דרך הפוקונו (מה נראה שם?), לכיוון אית’קה. הגעה בצהריים, שיטוט בקמפוס של קורנל..  לינה.

1/10 ווטקינס גלן, אולי באטרמילק? טוגאנוק? ערב בעיר, לינה נוספת באית’קה.

2/10, יציאה מוקדמת לעבר ניאגרה. הגעה 11… (אגב: היכן ממוקמת ה”פוינט אוף נואו ריטרן”? זכורה לי מגיל 12. רוצה מאוד לחזור לשם). מעבר לצד הקנדי, ירידה במעלית בצד הקנדי ? טיול בטיילת בצד הקנדי, לינה (צד קנדי). יש מה לעשות בניאגר און דה לייק?

3/10, השלמות? מעבר לצד האמריקאי(יש מה לעשות כאן?)ועכשיו השאלה… דרך יפה דרך האדירונדק לאולד פורג’? ולינה שם? לנסות למשוך עד לייק פלאסיד או סארנק וללון שם (שני לילות בנחת כמו בתכנית עם הטיסה?) איפה ארוויח יותר שקט, טבע, נוף? מה מענין יותר מזוית של הצעירים בחבורה?

4/10, טיול באזור הפיק רסורט, לייק פלאסיד. (לא למדתי עדיין את האזור…, אוזבאל? וויטפייס?)

5/10, נסיעה לורמטנט סטואי (stowe) +לינה כוכב באזור (מה אסור לפספס?)

6/10, המשך טיול כוכב , לינה סטואי

7/10, נסיעה להרים לבנים, דרך נופית, הגעה לנורת’ קונווי ולינה

8/10, לינה בנורת’ קונוואי

9/10 לינה בנורת’ קונואיי

10/10, יציאה מוקדמת לבוסטון, טיסה אחהצ (16?) לסן פרנסיסקו. (ראיתי שהמרחק הוא כשעתיים וחצי לבוסטון לא? אפשר בנחת להגיע לשדה.. לא?

בהרים הלבנים ראיתי שי פארק שהוא אתר סקי ובקיץ יש בו  מגלשות הרים? על גבול מיין יש גן חיות אטרקטיבי, גם פארק חבלים… אשמח לחוות דעת על אלו אם מישהו מכיר… חייבים לחשוב גם על הדור הצעיר.

מוני, החוליות החלשות בתכנית הזו הן : א. זמן קצר מדי בניאגרה ? ב. נסיעה ארוכה לאולד פןרג, מה עושים במהלכה? יש אטרקציות בדרך? ג. הפסדנו יום בפיק רסורט…

הרווחנו, דרך יפה דרך הפוקונו? מה יש שם מענין?

חושבת שאחרי שנמצה את הנקודות האלו, נצליח להחליט סוף סוף…

תודה מוני! עכשיו גם הבן שלי כבר מחלק לך מחמאות...

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

מיכל

כשאני קורא בשרשור מקביל  על הקורות אותם עם יונייטד

בחודש קייצי ,אני שמח שהחלטתם על מסלול רכוב החל מניו יורק.

אני גם שמח שרשמת למעשה בפוסט שמעל -חלוקה סופית לימים ויעדים

נכון עשית שנתת עוד לילה באצבעות ,מה שיאפשר ביום השני לשלב הגעה

הן לטגאנוק ,ובעיקר את הביקור בווטקינס גלן,ואולי (לא זוכר אם עלתה האפשרות

למוזיאון הזכוכית בקורנינג,ואם יכול להתאים אפשר לעשות ביום הזה מעגלי

לקורנינג>>ווטקינס גלן>>איתקה.

עכשיו כשאנחנו מסכימים על עוד יום ולילה באיתקה אתן גם לך את הלינק שאולי כבר

ראית על נקודות  עניין אפשריות באיתקה וסביבתה של גולשת שגרה שם-

https://community.lametayel.co.il/topic/14242/%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%91finger-lakes-%D7%95%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%92%D7%A8%D7%94/2

ברור שאי אפשר לפקוד את כל ההצעות.

באיתקה אפשר לבדוק אם המפל התחתון של הבטרמילק פעיל,

סיכוי רב יותר בפארק רוברט טרמן המפל התחתון והבריכה ,

אפשר לצפות על מפל איתקה,ואילו את מפל הקומות הנופל מהביב לייק בלב האוניברסיטה אפשר יהיה לראות מהגשר.

אני מצרף מיפוי בין מפל הקומות למפל איתקה.

והנה מיפוי של גשר התצפית על מפל הקומות בלב האוניברסיטה=נקודה A ,ומיקום מפל איתקה= B

https://goo.gl/maps/QTCksedyNKHfhXsAA

לגבי הצד האמריקאי ראי מה רשם הגולש ידידנו DHZ בשרשור מקביל ואני מצטט-

לא לuותר על הליכה לאורך הטיילת בצד האמריקאני לפני מעבר הגבול, כולל החלק שנמצא על goat island. 

אם מסתדר לכם להיות שם בחושך, לדעתי זה שוה.

כמו כן, יש אטרקציות מסוימות בצד האמריקאני שלא קיימות בצד הקנדי כמו הירידה ליד המפלים.

לגבי ניאגרה און דה לייק אפשר לגוון ,ואולי באותה הזדמנות אם יודעים על הגעתה של אוניה בתעלת ווילנד

שבסט קטרין להגיע לתא ציפה מס 3 לצפות על התהליך,הכל שאלה של זמן אם יש.

לא יודע איך לכוון אותך ל-point of no return

תראי מהניאגרה עד לייק פלאסיד לא פחות מ-7 שעות רצוף ,לא מתאים ולכן עשי מאמץ למצוא לינה ללילה סביבות 

אולד פורג’ אפשר גם לנסות ליד אגם אחר.

לגבי היכן עוצרים מעבר לתחנות rest area לא יודע מתי תצאו מחשיך מוקדם ולא הייתי רוצה נסיעה בחשיכה באדירונדאק

אולי תעצרו בבית איסמן  הנה מה שרשם הגולש עודד בעינינו-

אנחנו משלימים את הנסיעה לרוצ'סטר ומגיעים לבית ג'ורג' איסטמן
    מיסד קודק. בהחלט שווה ביקור אבל לאו דוקא בגלל נושא הצילום כמו
    הבית עצמו. איסטמן היה רווק אבל היה לו בית גדול מאוד ומושקע
    עם צוות עובדים גדול. הוא גם נהג לבלות הרבה במסעות באפריקה
    וזה ניכר בבית. לצערי זה גם מתבטא במאפרה שבנויה על כף רגל של דוב
    וגם מין פח זבל שעשוי מרגל של פיל. בשביל זה הורגים חיות.
    כשאתם קונים כרטיס תישאלו על השעות של הסיורים המודרכים. זה כלול
    כבר במחיר. יש סיור בתוך הבית ויש סיור בגנים. שני הסיורים שווים
    אבל במיוחד זה של הגנים. הבית והגנים ממש יפפיים. אני לא מזלזל חלילה גם במוזיאון הצילום שנמצא בבית אך נהניתי יותר מהבית עצמו.
    בית איסטמן נמצא באיזור יפפה של רוצ'סטר עם המון בתים יפים.
    אומנם כשמתקרבים רואים שהם ישנים אבל עדיין יפים. אנחנו החלטנו
    פשוט להסתובב רגלית ברחובות השכונה וליהנות מיופיה.

לגבי הוויטפייס והאוזאבל את אלו תעשו ב-5/10 בדרך מלייק פלאסיד אל הצד של וורמונט.

לגבי הדרך לאיתקה דרך הפוקונו מאחר והדרך לא קצרה צריך לדעתי ליהנות מהדרך עצמה 

שהיא נאה אני יכול להציע סטיה אל טוביהנה לייק סטייט פארק כי אולי אולי ניתן ליהנות מסוג מסויים של שלכת

אנחנו ב-4/10/15 נהנינו ‘הנה במיפוי המיקום ואני מכניס גם את האאוטלט בטנרסויל כהפסקת אוכל וגם את

העצירה במרכז המבקרים של מדינת ניויורק כאשר חוצים את הגבול מפנסילבניה-

https://goo.gl/maps/vn4qyY1BagwN2iDG7

אני מגדיל את הקטע לטוביהנה-https://goo.gl/maps/FqKsHeqf5q1mCSB5A

אי אפשר להכניס בפוקונו במקרה שלכם את שמורת הבושקיל פולס זה מאריך את הדרך וצריך גם זמן ביקור

ובסוף ספטמבר המפל הראשי והמשמעותי אמור להיות אכזב(מניסיון שלנו בשלהי ספטמבר 2005)

זה אחד האתרים  של השמורה https://uncoveringpa.com/bushkill-falls 

לגבי לייק פלאסיד זה בסדר שהורדת לילה לא הפסדתם כלום מקסימום תיהנו מלייק מירור מהמתקנים האולימפיים

אולי תקפצו ל-high falls gorge לדעתי לא חובה אחרי כל כך הרבה מפלים ועוד למחרת המסלול באוזאבל..

קחו את הזמן בסטוה וורמונט יש את כביש 108 בכיוון הסמגלרס נוץ’ אפשר שתעלו לתצפית מהר מאנספילד

יש את האופניים מסטוה על הרקריאשן פס, למחרת כוכבי מעגלי קצת הרים ירוקים צפוניים וכביש 100 –

https://goo.gl/maps/cnYADiJYAuztxMqK6 

שימי לב שאם ביום הזה יש צבעי שלכת שהם סבירים לא סתם הוספתי את הקטע בין hancok ל-rochester

כי אם יש צבע זה קטע כביש של שדירת עצים בזמן שיש שלכת ראויה  עוצרת נשימה!

גם קצת צפונית לסטוה יש מפל מוס גלן נוסף על זה שבגרנוויל-https://goo.gl/maps/8TRZ1zCPi7y7aU7j7

לגבי המיגלשות בהרים הלבנים  פעילות יותר בחודשי הקיץ פחות בסתיו אולי סופי שבוע שווה לברר יש לכם מספיק

זמן בהרים האלו לבירורים.

עד כאן להיום😀 ד”ש חוזר לבן 

מוני

• @מוני

מוני תודה גגולה מאוד!

נראה לי שאכן נצא לדרך עם השלד האחרון שעזרת לי לגבש.

האם תוכל לעזור לי עם תואי עד ל אולד פורג'? 

וגם אולד פורג עד לייק פלאסיד? מבחינת שלכת/ אטרקציות…

האם האוזבל צ'אזם אכן כדאי? כשבאמתחתינו יהיו כבר מפלי איתקה והערוץ בווטקינס גלן? (אני יכולה לראות וללכת מאות ולהתרגש שוב.. לא בטוחה באשר לילדים). האם בפיק רסורט יש מה לעשות בעת הזו של השנה? בטח קר מכדי לטבול באגמים... 

שאלה חשובה נוספת.. האם יציאה מנורת קונוואי בסוף המסלול לכיוון בוסטון וטיסה משם אחהצ ( 16) הגיונית? 

וגם... בתחילת השרשור הצעת לחטוף קצת ממפרצי מיין... האם גן החיות שמצאתי בכיוון הזה? לאן התכוונת? 

מתחילה לשבת על המסלולים היומיים ואשמח לכל טיפ האזורים הרלוונטים לכל יום!

אם מישהו בפורום יודע היכן ממוקמת הנקודה שנקראת " פוינט אוף נו ריטרן" לפני הניאגרה פולס אודה מאוד.

מוני,

האם יש לך ידע כה רב גם ביחס,לקליפורניה?

נראה לי שגם לגליל אני כבר לא יוצאת בלעדיך! 

תודה מעומק הלב

מיכל

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

האמיני לי אם את יוצאת איתי לגליל את בצרות

חברים מלוס אנג’לס,או מניו ג’רסי מקבלים ממני כיווני מסלולים בארה”ב מפורטים כולל בסביבת מגוריהם

כשהם מגיעים לביקור בארץ ברור להם שממני הם לא יכולים לבקש הכוונה וטיפים לטיול בארץ,הבושה אוכלת אותי.

לגבי קליפורניה אני שב וממליץ לרשום הודעה על מספר ימים שיש לכם מקום נחיתה אני מבין סן פרנסיסקו חזרה מווגאס???????????

ויעדים שאתם עצמכם חשבתם עליהם .

וכעת עדיין בצד המזרחי-

מהניאגרה עד סביבת אולד פורג’ מודה זה בעיקר לעבור מה שנקרא שטח מת,כי הדרכים הנופיות הן רק מאולד פורג’ והלאה

וזה התוואי ללייק פלאסיד-https://goo.gl/maps/yR2PGns75ezqZb2Z7

מהניאגרה עד אולד פורג’ -https://goo.gl/maps/pvFnhGoxDm6Th6PW8 לא יודע

מתי תצאו מהמפלים ולכן עשו את החשבון לעצירות מנוחה בצורה כזאת שתגיעו באור או מקסימום אור אחרון.

לגבי אטרקציות כאלו או אחרות קבלי גולשים שטרחו לשתף בצורת שרששור גלגלי למקומות רלוונטיים לכם.

הגולש sancho

https://community.lametayel.co.il/topic/20768/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%A0%D7%95-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%95-%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D?page=1

הגולשת let it be די קרוב לשלכם כולל לינה באולד פורג’ שימי לב שבהתחלה יש את אורלנדו ומשם טסה לבאפלו-

https://community.lametayel.co.il/topic/52185/new-england-sweet-new-england

מוני

• @מוני 

מוני תודה!

באולד פורג’ לא ממש הצלחנו למצוא מקום, מצאנו באינלט הסמוכה… מקווה שלא ניפול עם זה. מלון עץ על האגם, נראה נוף משגע…

קצת נבהלנו לרגע מאפשרות של חורף וקור עז..  משם וצפונה… (על לייק פלאסיד קראתי שלפעמים יש להם באוגוסט שלג… האמנם? 

לגבי ההמשך, האם מומלצת לינה בלייק פלאסיד או בסאראנק?

האם בברלינגטון או stowe?

לגבי המערב:

המסלול שחשבתי עליו היה סן פרנסיסקו (יומיים?) (מגיעים ב 10/10 בערב...)

12/10, בצהריים לצאת לדרך מספר 1, מנטריי (לילה במנטריי)

13/10, מנטריי וכרמל? עוד לילה במנטריי ?

14/10, נסיעה לכיוון מורו ביי.. לינה שם 

15/10 נסיעה לכיוון פארק סוקוויה  – לינה?

16/10 פארק סוקוויה (לילה)

17/10 נסיעה ליוסמיטי (לינה דרום יוסמיטי)

18/10 יוסמיטי, מעבר לעמק יוסמינטי (לינה)

19/10, לינה עמק יוסמיטי

שאלה: האם כדאי להחליף מקום לינה בפארק? או להתמקם ל 3 לילות בעמק? האם זה לא זמן קצר מדי ליוסמיטי? על מה לוותר?

20/10, יוסמיטי, נסיעה לסן פרנסיסקו , לינה סן פרנסיסקו

21/10, טיסה לאורלנדו בצהריים

האם נשמע הגיוני?

מחשבות, הצעות, רעיונות? זה רק שלד ראשון… 

ו.. מוני.. מזמן פתחתי שרשור ביחס לצד המערבי.. הוא לר זכה לשום תגובה :( . איפה טעיתי? ;)

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

הי מיכל

אז קודם כל היי רגועה ,צריך אומנם תפילה חרישית למזג אויר סביר כשאתה נמצא בצפון אמריקה

אבל לשם כך יש שידורים נון סטופ בטלויזיה על תחזית,ובאינטרנט כמובן ומכינים את עצמכם בהתאם

אתם לא תהיו הראשונים שתסתובבו בצפון מזרח באוקטובר.

אינטל זה בסדר גמור קרוב מאוד לאולד פורג’

תראי העיירות הללו עיירות שהזמן עמד בהן מלכת

או שכוחות אל בעונות החורף .

לדוגמה מתנו לקפה באינטל ב-סוף אוגוסט 2017 כשמצאנו אפשרות כזאת אם אני זוכר טוב הסתבר שביום שלישי סגור אחה”צ

תקחו את הלינה סך הכל כחוויה, אגב התמונות של שלכת שצרפתי(אם זה היה בשרשור שלך) בתגובות קודמות היו מאינטל.

לייק פלאסיד כמובן עדיף ללינה אבל גילוי נאות בפעמיים שלנו בשנים שונות ישנו בסאראנק לייק ובילוי הערב היה בלייק פלאסיד.

אני מבין שנרשם שיקרה הלינה בסטוה, אז תלונו בברלינגטון 

לגבי הצד המערבי מתי פרסמת הודעה בפורום?

מקווה שלא יהיו הפתעות של סגירת כביש הטיוגה בתאריכים שלכם ליוסמיטי,סטטיסטיקה היא די לטובתכם 

נראה לי סן פרנסיסקו מעט זמן.

אם אתם יוצאים למונטרי רק בצהריים לא מגונה להוסיף  עוד יום ומשלבים בו גם את 17 מייל, את פוינט לובוס.

ותבלו בעיירה כרמל אחה”צ/ערב

בגדול פרט להערות הנ”ל תוכנית אפשרית יחסית

אולי אפשר לחשוב על יוסמיטי תחילה אבל לא קריטי

לינה ראשונה לפני הסוקויה אפשרית ב-three rivers ‘וכמו כן אפשר ללון בלילה הראשון בדרום היוסמיטי נגיד ohkurst

והשניים הבאים  באל פורטל, ולא צריך יותר ליוסמיטי לפחות על פי דיעה שלי.

יש הרבה חומר ותובנות על היוסמיטי בפורום מאמין שתאתרי.

מוני

• @מוני

אחרי ההשקעה העצומה של מוני קצת לא נעים לי להביע דעה אחרת, והאמת התלבטתי אם לעשות זאת, אבל בכל זאת.

אני חושבת שבתחילת אוקטובר הן הפוקונו והן אגמי האצבע לא ממש אטקרטיבים. חלק מהמפלים די מיובש, עדיין אין שם שלכת , כבר אחרי תקופת הבציר. אני הייתי נוסעת לאיתקה בלי להתעכב. עושה סיור בעיר, באוניברסיטה, במפל. למחרת עושה את ווטקינס גלן וממשיכה לניאגרה. 

את היום שהתפנה הייתי מקדישה לאזורים יותר אטרקטיבים. עוד לילה באדירונדקס למשל יהיה הרבה יותר מהנה. אפשר לבדוק אם wild center פתוח. הילדים יהנו שם מאד.

אבל כמובן שהכל לשיקולכם מיכל

• הנהלת הפורום

@ריקי-5

ריקי יקרה

חשוב מאוד לשמוע דעות נוספות ועל כן

אל יהיה לך לא נעים, נהפוך הוא , הרבי  בתגובות

שיכולות לסייע למי שמכין את טיולו.

מוני

• @ריקי-5

תודה רבה ריקי על המחשבה ותשומת הלב!

האמת שנראה לי שכבר אבוד לי... המקומות שהזמנו לימים הראשונים... איתקה, ניאגרה, אולד פורג'.. לא ניתנים לביטול לדעתי.

כך או כך על הנקודה הזו - לילה או שניים באיתקה - באמת התלבטתי מאוד. מקווה שבכל זאת נמצא מפל או שניים ראויים שם.. תמיד נוכל לפנטז על לימודים בקורנל... 

תודה על הטיפ לגבי ה wild center שם גם מוזיאון מדע נכון? באמת חשבתי הגיע לשם ועכשיו חיזקת דעתי. 

עוד רעיונות לאטרקציות שישמחו ילדים/ נוער ( 11, 13)? גני חיות? חיות בטבע? מגלשות הרים? 

תודה

מיכל

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

טוב אז חזרתי לעיין במעלה השרשור ואני

בכל זאת חושב שעד שמגיעים מניו יורק

לאצבעות, ממש לא מגונה לתת עוד יום

באזור תמיד אפשר מעגלי לקורנינגג, הלאה

לוטקינס גלן, וחזרה למקום הלינה, ואם בכל זאת קורה שהזרימות סבירות אז  בסיכומו של דבר יבוא לציון גואל

ובשורה התחתונה מיכל אתם הולכים לעשות בובה

של טיול בכמות הימים שנתתם לשלכת,כולל הצורך לעלות לניאגרה

מוני

• @מוני

תודה מוני

אין כמוך. כבר אמרתי?

קראתי מה שכתבת על המערב. 

הזמן העומד לרשותנו הוא מה 10/10 בלילה - הגעה לסן פרנסיסקו.. ועד 21/10 - טיסה לאורלנדו. לא בטוחה שהבנתי איך אתה מציע לחלק הימים. מזכירה שאנחנו תמיד מעדיפים יותר מלילה במקום. אוהבים כוכב עם אפשרי. האם לקצר כביש 1? סוקוייה נראה לי נהדר לילדים... אז לא רוצה לוותר.. אולי להסתפק בעצי הסוקוייה שבצפון היוסמטי ( מריפוסה? נדמה לי) בדרך לסן פרנסיסקו ואז ולוותר על פארק הסוקוייה עם העצים המפורסמים? ( לא כל כך רוצה לוותר עליהם...)

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

לגבי הצד המערבי

שאלתי אם מלכתחילה ידעתם שאתם לא משקיעים בסן פרנסיסקו?

ולחלוקה שרשמת-

ברגע שיוצאים ב-12/10 רק בצהריים שזה בסדר אז בהחלט עוד יום למונטרי/כרמל

12/10-בסדר

13/10, מנטריי וכרמל? עוד לילה במנטריי ,בסדר

14/10, נסיעה לכיוון מורו ביי.. לינה שם -בסדר

15/10 נסיעה לכיוון פארק סוקוויה  – לינה three river

מכאן גילוי נאות, לא ביקרנו בסוקויה ,ובקינגס קניון, והבנתי שכדאי עד כדאי מאוד!

16/10 פארק סוקוויה (לילה)-בסדר

17/10 אולי עוד השלמות קלות בקינגס קניון  ונסיעה בכיוון דרום ליוסמיטי אני הייתי ישן באוקארסט המומלצת לעגינה

אז ל-16 ול-17 המיפוי הוא כמובן ללא עצירות בנקודות עניין -https://goo.gl/maps/LYN2DAvC26X7dayw8

לגבי המריפוסה גרוב אגב לא בצפון אלא בדרום, לא מאמין שכבר ב-17/10 תוכלו לקפוץ לביקור בו

https://goo.gl/maps/horTnxDzJZ5k4XaN9 רק אתם בזמן אמת תראו על פי שעות האור והעייםות אם כדאי

ואם שואלים אותי ולא חייבים השאירו זאת ליום הבא ותגיעו על הבוקר

18/10 ו-19/10 כפי שרשמת 2 לינות או בעמק או באל פורטל, נתת מספיק זמן ליוסמיטי!

20/10-סן פרנסיסקו

21/10-טיסה לאורלנדו 

אני מאמין שיהיה לכם טיול מעייף אך מהנה.

אחפש לך חומר על הסוקויה והקינגס 

מוני

• @מוני

מוני, אוליאני עוד לא שולטת מספיק בחומר ובמרחקים בין המוקדים שבחרתי בקליפורניה, אבל האם אפשר לכווץ את הלילות כך ש three rivers תהיה מוקד לשני לילות ולכוכב בסוקויה פארק ואולי קינגס, ואז לנסוע ישר לעמק ביוסמטי, בתקווה שאמצא שם מקום, ולהתמקם שם 3 לילות לכוכב, ולדלג על התחנה ב אוקהארסט?

ואז ב 20/10 להמשיך לסן פרנסיסיקו, להרויח שם אולי עוד חצי יום…

בענין סן פרנסיסקו, האמת קיוויתי לשני ימים מלאים…

אבל הטיסות גזלו זמן. חבל לי… אבל חושבת שעדיף שני לילות במנטריי על פני עוד לילה בסן פרנסיסקו לא? בעיקר מבחינת הנוער… אבל אני עוד לא שולטת בחומר בכלל.. ולכן אשמח לכל תובנה.

גם כאן אשמח לשמוע רעיונות למוקדי משיכה לדור הצעיר (אצלנו בעלי חיים תמיד מנצחים… אבל גם מוקדים נוספים יעשו את העבודה).

מוני, עוד לא סגרתי הטיסה מבוסטון לסן פרנסיסקו. יכולה כעקרון להקדים ביום… אבל לא רוצה לגזול מההרים הלבנים, גם ככה כואב לי שבוסטון לא תקבל שום התיחסות. מה דעתך? 

תודה תודה.. ושוב…

מיכל

בחזרה