בחזרה

טיול משפחתי לצפון מזרח ארה"ב ספטמבר - אוקטובר 2019

• @מיכל3310788

מיכל שלום

לעניות דעתי אתם מנסים לתפוס הרבה מאוד בטיול אחד. כך יוצא שאתם מתפזרים על 3 אזורים רחוקים מאוד זה מזה (צפון-מזרח, פלורידה, דרום קליפורניה). לדעתי כדאי מאוד להתמקד, לבחור 2 אזורים לכל היותר ולנסות למצות אותם יותר. אתם גם תפספסו במזרח וגם במערב. ממש חבל.

לגבי החלק בקליפורניה: אני חושב שבפארק הסקויה עדיף ללון בתוך הפארק באחד מהלודג’ים ולא בתרי ריברס, במדור הטיפים כתבתי טיפ על אחד מהלודגים שהיינו בו. בנוסף, שימו לב שאמנם פארק הסקויה נקרא כך כי שם נמצאות 2 חורשות מפורסמות ביותר של עצי סקויה, אבל פרט לכך מדובר בפארק מרהיב ביופיו, עם מבחר גדול של מסלולים יפים, נופים ותצפיות ועוד. כמובן שכדאי להשקיע גם יום בפארק קניון קינגס שצמוד לו.

לגבי אטרקציות לנוער: באפריל הייתי עם הבן שלי שחגג בר מצווה בקליפורניה. הוא אהב מאוד את השייט בקיאק במוס לנדינג, את האומגות בעצי הרדווד בהרפתקאות הר חרמון, את נושאת המטוסים באלאמאדה (זו נושאת המטוסים שאספה את הקפסולה של אפולו 11), את הטרקטורונים בפיזמו. אם אתם אוהבי כדורסל – כדאי להתעניין במשחקי NBA. בנוסף היינו בערב רודיאו והופעות של קפיצות של אופנועים שהבן ממש אהב.

• @עמיחי13

תוד ה רבה עמיחי

מה שכתבת הוא בדיוק הפחד שלי... 

אפילו חשבתי לוותר על המערב לאחר בניית הטיול במזרח... 

מאידך יש לנו בכז,10 ימים במערב והמשפחה מאוד רוצה.

כמובן שלא הייתי רוצה לרוץ ממקום למקום בלחץ. זה ממש לא אנחנו. השאלה אם ניתן אפילו לדלל קצת או להשאר במסגרת המסלול שרשמתי אך למקד אזורי לינה.

תודה רבה על הטיפ בענין הסוקויה באמת התרשמתי שמדובר במקום יפיפה.

לגבי יוסמטי, היכןמכדאי ללון? קצת הלכתי לאיבוד. האם מספיק מוקד אחד מרכזי? 

תודה!

מיכל

• @מיכל3310788

יוסמיטי היא שמורה גדולה מאוד, ולכן מי שרוצה לטייל במשך מספר ימים בכמה אזורים בשמורה כדאי לפצל את הלינה. אבל אם אתם מגיעים ליומיים ומתרכזים רק בעמק והסביבה הקרובה אפשר להסתפק במקום לינה אחד.

הלינות בתוך יוסמיטי יקרות מאוד. יש כאן שיקול עלות מול תועלת. בטיול האחרון באפריל בחרנו ללון מחוץ לשמורה בגלל שזה היה מחוץ לעונה במקום שנקרא Yosemite Bug Rustic Mountain Resort. מקום מדליק ביותר – בנוי קצת כמו כפר נופש. במקום יש מטבח מרכזי מאובזר היטב וגם מקררים ששם אפשר ממש לבשל ארוחות (יש במקום קבוצות של מטיילים). מרחק הנסיעה לשמורה כשעה. לשיקול דעתכם.

• @עמיחי13

חשבתי להקגיש 3 ימים ליוסמטי.. וסביב סוקויה יומיים... יום הגעה ועוד יום. 

מה דעתך? האם לינה באזור ווסט יוסמטי או אוקהארסט מוצלחת? עוד לא העמקתי בחומר ביחס לפארקים...

• @מיכל3310788

אם בסה”כ יש לכם 10 ימים במערב, אז 5 ימים בפארקים זה זמן ארוך יחסית. 

• @עמיחי13

למה אתה מתכוון ב" ארוך יחסית"?.. 

אין לי פנטזיות לראות את כל מה שיש למערב המופלא להציע כמובן. לכן 

חשבתי להסתפק בכביש מס 1 סוקויה ויוסמיטי. סן פרנסיסקו קיוויתי יומיים... אבל כמו שזה נראה זה גבולי.

השאלה האם הנ"ל הינו גם בבחינת " תפסת מרובה לא תפסת"... ואם כן אז איפה לחתוך.

אנחנו אוהבי טבע. רוצה בנחת להיות בין העצים בסוקוויה וביוסממטי בין המפלים. כולל שניים שלושה מסלולי הליכה קלים וידידותיים לדור הצעיר. ( אצלנו הדור הצעיר פחות ב" אקסטרים" אבל בכז.. דור צעיר)

ועמיחי, היכן פארק החבלים/ אומגות שציינת? 

ומהם הטרקטורונים בעצם? ( ידידותי/ מסוכן?)

תודה מקרב לב

מיכל

• @מיכל3310788

רוב המשפחות הישראליות מגיעות לקליפורניה ל2-3 שבועות, שמתוכם עושים הרוב את סן פרנסיסקו, כביש 1, לוס אנג’לס ולאס ווגאס. מתוך הזמן הזה (של 2-3 שבועות) הרוב מבלים רק כיומיים ביוסמיטי. אצלכם היחס הוא 5 ימים בסיירה נוואדה מתוך 10 שיש לכם, לכן באופן יחסי לאחרים זה הרבה. אבל מצד שני אתם מעידים על עצמכם שאתם אוהבים טבע, וזו גם כנראה הסיבה שאתם מגיעים לקליפורניה. רוצה אבל להציע לכם שינוי קטן. פרט לפארקים בהרי הסיירה נוואדה, יש פארקים נוספים שקרובים יותר לאזורי החוף. הפארקים האלה נמוכים יותר ולכן סוג הצמחיה והעצים שם קצת שונה – בעיקר כי העץ ששולט שם זה רדווד. כדי שיהיה לכם יותר מגוון הייתי ממליץ לכם לשלב לפחות יום בפארק של רדווד – למשל אני אוהב באופן אישי את פארק ביג בייסין שנמצא בין סן פרנסיסקו לסנטה קרוז על רכס הרי סנטה קרוז. יש באזור פארקים נוספים, כמו פארק הנרי קאוול ועוד.

אם אתם לא מנסים לתפוס עוד יעדים בקליפורניה אז 10 ימים יספיקו לכם בלי הרגשה של “תפסת מרובה לא תפסת” אבל כן עם הרגשה שיש בקליפורניה עוד כל כך הרבה מעבר, ושבכל מקרה תהיו חייבים לחזור לשם.

אנחנו עשינו אומגות כאן:

https://mounthermonadventures.com/adventures/

באזור של העיירה פיזמו ביץ יש אזור ענקי של דיונות חול, ויש שם כמה חברות שמשכירות טרקטורונים. הנסיעה היא באזור של הדיונות, ולא ראיתי שם כלי רכב אחרים שאינם טרקטורונים. יש כמובן מידת סיכון לגבי התהפכות ואובדן שליטה אבל זה כבר קשור לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת לעצמכם (אפשר להנות שם גם בלי לנסות דברים מסוכנים – זה תלוי בעיקר בכם).

שכחתי גם לציין שבאזור שתהיו בו יש גם הרבה אפשרויות לראפטינג, אם אתם בעניין. אבל תביאו בחשבון שזו פעילות שגוזלת זמן רב.

• @עמיחי13

אכן :)

אני לא מתענינת בוגאס בשלב,זה... וגם ללוס אנגלס לא רוצה להכנס... האמת אפילו לסן פרנסיסקו השארתי בקושי יום כי האמת הוציאו לי את האויר עם ענין ההומלסים..

נראה לילדים את הגולדן גייט והנמל... הרחוב המתפתל והקייבל קאר.. ולדעתי בזה נעצור. רעיונות נוספים שחייבים?

בשלב הזה גם נהיה אחרי שבוע בניו יורק בתחילת המסע...). 

בהחלט רוצה להדגיש את כביש מס,1 סוקויה ויוסמיטי. מסתבכת עם מקומות הלינה שם. בעמק ביוסמיטי כבר אין כלום... האם לחפש באל פורטל או אוקארסט? כבסיס לכוכב אחד ( שלושה לילות יומיים וחצי שטח).

תודה רבה!

• @מיכל3310788

בכל עיר גדולה בארה”ב יש הומלסים. למרות חוסר הנעימות שלנו כתיירים מהתופעה, לרוב לא נשקפת סכנה.

כדי לעזור לגולשים כאן להבין את התמונה, ואולי גם בשבילכם, מציע לכם לכתוב כאן בצורה מסודרת את תוכנית הטיול בקליפורניה, בצורה כזו שברור בכל יום היכן מטיילים, לאן נוסעים וכמה זמן (בנסיעות ארוכות) והיכן לנים.

• @עמיחי13

10/10 מגיעים לסן פרנסיסקו. לנים שם.

11/10 סן פרנסיסקו . לנים שם

12/10. פארק אומגות ליד סנטה קרוז.. בהמלצת עמיחי.. נסיעה למונטרי. לינה שם.

13/10 מונטרי וכרמל.. לינה במונטריי שוב או ביג סור (?) דעתכם?

14/10 נסיעה לכייוון מורו ביי. טיול בדרך לאורך אטרקציות הדרך מס 1. לימה בקמבריה(?)

15/10 - יציאה לכיוון פארק סוקוייה. לילה ב three rivers או בתוך הפארק

16/10 סוקויה.. גנרל שרמן וחבריו - לינה באותו מקום ( טאי ריברס או סוקויה)

17/10 יציאה מוקדמת ליוסמיטי לאל פורטל .  לינה שם .( אין מקום בעמק יוסמיטי.).

18/10 יוסמיטי

19/10 יוסמיטי ( המחשבה לישון את 3 הלילות באל פורטל ולעשות טיולי כוכב... למען הקטנת זמן כביש...) דעתכם?

20/10 נסיעה  לסן פרנסיסקו. חצי יום בעיר. 

21/10 טיסה…

תודה

מיכל

• @מיכל3310788

לדעתי חבל קצת לפצל את השהות בסן פרנסיסקו ל2. ביום 10.10 שבו אתם מגיעים לקליפורניה תשכרו רכב וצאו לדרך – ואת השהות בסן פרנסיסקו תקבצו לסוף. כך תפרידו בעצם את התקופה בניו יורק מהתקופה בסן פרנסיסקו, וגם תוכלו להחזיר את הרכב כאשר תגיעו לעיר. את הטיסה כדאי לעשות לשדה התעופה סן חוזה ולא לסן פרנסיסקו.

חוזר על ההמלצה לבלות בפארק ביג בייסין – גם אם זה על חשבון יום אחד של יוסמיטי. חוזר גם על ההמלצה לשייט קיאקים במוס לנדינג.

ביום 15.10 תוכלו לטייל בסקויה אם תשנו בתוך הפארק, ואז להקדיש את 16.10 לטיול בקניון קינגס. מאוד אהבנו את מסלול Tokopah בפארק הסוקויה.

• @עמיחי13

תודה עמיחי.

אנחנו המת מגיעים מבוסטון לאחר טיול שלכת בן 10 ימים. ניו יורק היא הפתיח, עוד לפני השלכת. לכן לא ריאלי לנהוג אחרי הטיסה. נגיע רק בערב לאחר טיסה ארוכה שקדמה לה נהיגה בת 3 שע… כל שנרצה יהיה לישון…

השאלה היחידה היא לפיכך אם לקצר כביש 1 לטובת עוד יום בסן פרנסיסקו… נראה לי שפארק אומגות יענין את הצעירים יותר… אבל באמת מתלבטתץ

בסוקויה לא מצליחה למצוא מקום בתוך הפארק… לכן מחפשת ב three rivers/  ראיתי שהיא קרובה מאוד לכניסה לפארק. האם הנהיגה בפארק קשה?

לגבי יוסמיטי.. יש לך המלצות היכן ללון? האם לעשות כוכב מאל פורטל?

• @מיכל3310788

תודה על הטיפ בענין  ביג באסין! 

האם שווה לתת שם כמה שעות כאשר לפנינו עוד פארק הסוקויה ויוסמיטי?

• @מוני

היי מוני,

מה דעתך,

אם יוצאת ב 15/10 מכיוון קמבריה/ מורו ביי לכיוון הסוקויה ומתמקמת ב three rivers כפי שהצעת כבסיס לטיול כוכב בסוקויה, ישנה שם גם ב 16/10.. האם ריאלי יהיה לצאת משם ב 17 לכיוון אל פורטל. להתמקם שם לכוכב של יוסמיטי? ובכך לוותר על המוקד הדרומי באוקהארסט? זה יתן יותר לילות במקום אחד ופחות התרוצצות. השאלה מה המחיר. שואלת כי הצעת את אל פורטל ולא מצליחה לקבל חווד מאיש על המיקום הזה. במפה זה נראה מצויין.. (למעט הויתור על דרום הפארק?)

ב 20/10 לצאת לסן פרנסיסקו… להרויח שם עוד חצי יום… ולמחרת לטוס.

• @מיכל3310788

אני ממש לא מומחית אבל הייתי חושבת להתחיל דווקא מהפארקים של יוסמיטי וסקויה/קינגס כדי לנסות ולהימנע מפגעי מזג אוויר בפארקים שהם הרריים ולכן תאריך מאוחר יותר עלול להיתקל בשלג או קור שעשויים מאוד להשפיע על החוויה.

האם הטיסות הבינלאומיות והפנימיות כבר סגורות?

אם עוד יש מקום לשינוי נראה לי, מבחינת התאריכים ותחומי העניין שכדאי לחשוב על להתחיל בחוף המערבי ולסיים בחוף המזרחי גם בגלל מזג האוויר שיכול לפגום בהנאה בסקויה/קינגס ויוסמיטי וגם בשל הסבירות של תאריכי השלכת בצפון מזרח ארה”ב.

אביה

• הנהלת הפורום

@מיכל3310788

הי

אני לא כתבתי שמטרי ריוור עושים כוכבי חוזר למקום הלינה

אני התכוונתי שיוצאים מטרי ריוורס לסוקויה ולנים במעלה הפארק  כפי שהמליצו

נגיד בגרנט גרוב וילג’,או בזה שהומלץ ע”י עמיחי

ואם את רוצה להגיע לאל פורטל מיד אחרי הסוקויה אז אפשר -https://goo.gl/maps/L41vjkpDYSo9mM7V9

הנה למיטב הבנתי (לזכור שלא הייתי בסוקויה, ובקינגס אז היא מוגבלת )מהלך הנסיעה בסוקויה

https://goo.gl/maps/3pFQzqbefmyWGYWU7

אני מצרף דיווח  מטיול גדול במערב, אבל בזק בסוקויה, והקינגס של הגולשת vovka 

לא זיהיתי את התקופה שעשו את הטיול ,כי במקרה שלכם מחשיך מוקדם ,ולכן התחלות חובה מוקדם.

https://community.lametayel.co.il/topic/12764/%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9-%D7%90%D7%95%D7%92%D7%95%D7%A1%D7%98-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91-%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA/51  תגלגלי עד שתגיעי לראש הפרק – ביקור בסוקויה וקינגס

חושב שבהגיעכם לטרי ריוור אפשר/כדאי שתיכנסו לפארק להתיעצות עם הרינג’רים לגבי המחר.

מסכים עם אביה שיהיה צורך לברר מזגי אויר באזור ההררי בו מצויים הן הפארקים הנ”ל והן היוסמיטי.

מוני

• @מיכל3310788

אני עדיין חושב שכדאי לכם לרכז את הבילוי בסן פרנסיסקו – או בהתחלה, או בסוף. למשל ביום הגעה לשכור רכב וללון במלון שכבר בדרך דרומה (למשל במאונטיין ויו או בפאלו אלטו).

לגבי האומגות – הייתי שם באפריל עם הבן שלי (טיול בר מצווה) והוא ממש עף על המקום (תרתי משמע). אבל שימו לב שמדובר באטרקציה די יקרה. מציין את זה כדי שלא תופתעו.

לגבי סוקויה – המלצתי לכם קודם בשירשור על לודג’ בתוך הפארק. המלצתי לכם גם על מוטל ליד יוסמיטי.

הנהיגה בפארק סוקויה לא קשה לרכב רגיל (יש כמה סיבובים שקשים לרכב ארוך כמו קרוואן 30’).

בהחלט ממליץ על ביג בייסין – כי הנוף שם והיער שונים לגמרי מהטבע בהרי הסיירה נוואדה.

• @עמיחי13

תודה עמיחי!

הרעיון לטוס לסן חוזה ולישון דרומה מהעיר נראה לי מצויין. בודקת האופציות.

לגבי יוסמיטי מצאתי מקום באל פורטל.. ממש כניסה לפארק. 

לגבי סוקויה.. מתלבטת מאוד. בגלל שלא יודעת מה יהיו תנאי השטח שם מבחינת מזג אוירקצת חוששת להתחייב מראש על לינה בפנים. ( העמק ביוסמיטי פתוח לביקור כל השנה.. מקסימום לא עולים להרים).

חשבתי שלינה  ב " תרי ריברס" תאפשר יותר גמישות ( לא נהיה מחויבים ללינה בהרים בפנים). אמנם ניסע הלוך חזור עד לאזור גנרל שרמן... ונוותר אולי על הסיום הגבוה בקינגס.. אבל יהיה לנו בסיס ליומיים ( שאנחנו תמיד מעדיפים על פני אריזה כל יום).

מאוד מתלבטת…

התלבטות נוספת בכביש 1.. על מנת למצות ולא לרוץ אותו.. האם עדיף שני לילות במונטרי ולילה במורו ביי או לילה מונטריי לילה באמצע הדרך ( ביג סור?) ולילה במורו ביי?

• @aviatiko

תודה רבה  אביה על המחשבה! 

כן טיסות בינלאומיות סגורות וכך גם כל הצד המזרחי שמתוזמן לפי השלכת.. או ה"תקווה" לשלכת.

מהספרות שקראתי אמצע אוקטובר חודש מצויין לפארקים ולדרך מס,1. מקווה שמזג האויר יהיה אוהד :)

מיכל

• @מיכל3310788

ועוד משהו,

האם אני לא מפסידה את קטע הדרך על כביש מס 1 אם אני ישנה באזור פאלו אלטו ויוצאת משם לכיוון מונטריי?

או שהחלק הזה של הדרך פחות יפה?

בחזרה