בחזרה

עזרה בתכנון טיול - שבועיים בניו יורק + יעדים נוספים

• היי לכולם. אשמח לעזרה בתכנון טיול ראשון לארצות הברית  J

אני וחברה נוסעות בספטמבר הקרוב לשבועיים- טיסה הלוך וחזור מניו יורק. לי זו נסיעה ראשונה לארצות הברית.

אם אני מורידה יומיים של טיסות- יהיו לנו 13 ימים נטו לטיול.

התכנון הוא 7 ימים בניו יורק- לא רצופים כי הטיסה חזור היא גם מניו יורק אז בגדול- 4 ימים בהתחלה ועוד 3 ימים בסוף, אבל יכול להשתנות בהתאם לתכנון. ההתלבטות היא מה לשלב בנוסף לכך ביתר 6 הימים.

ההתלבטות היא בין:

1.  3ימים בוושינגטון + 3 ימים מפלי הניאגרה. הבעיה היא שאנחנו לא נראה לי נשכור רכב אלא נלך לטיול מאורגן למפלי הניאגרה והבנתי שהנסיעות למפלי הניאגרה הם מניו יורק ולא מוושינגטון אז נצטרך לחזור לניו יורק לאיזה לילה ונראה לי קצת תוקע את הטיול... בנוסף חברה שלי היתה במפלי הניאגרה כך שאולי כדאי לגוון בשבילה.
    2. 3 ימים במיאמי + 3 ימים באורלנדו- די צפוף, אני יודעת. אולי אז עוד יום באורלנדו על חשבון יום בניו יורק. אני מתלבטת לגבי מיאמי- שמעתי לגביה דעות חלוקות. הסיבה שאני רוצה להגיע אליה היא כי חשבתי לשלב קצת בטן-גב וחופים. השאלה אם כדאי ללכת במיוחד למיאמי והאם זה לא יהיה מתיש מידי עם אורלנדו ל-3 ימים. בנוסף- איך הכי כדאי לנסוע ממיאמי לאורלנדו אם לא שוכרים רכב? והאם כדאי לטוס בחזרה מאורלנדו לניו יורק?
    3. 2 ימים בוושינגטון+ 4 ימים באורלנדו – מה הדרך הכי טובה להגיע מוושינגטון לאורלנדו? האם זה לא צפוף מידי?

אשמח לשמוע דעתכם וכן פתוחה להצעות נוספות לשילוב עם ניו יורק, אבל פחות נסיעות עם לשכור רכב. תודה מראשJ

• לא הייתי בכל האזורים שהזכרת, אבל עדיין יש לי כמה דברים להגיד:

א. בעיני לא כדאי לפצל את הביקור בניו יורק לשניים. חבל על הזמן של תחבורה משדה התעופה לעיר ועל שאר המינהלות של שדה תעופה. לא נראה לי בעייתי שביום האחרון תטוסו מפלורידה או מוושינגטון או מבפאלו ישר לשדה התעופה ממנו יוצאת מהטיסה שלכן לארץ וזהו, הביתה. תזכרי שכל מעבר כזה עולה לך לפחות בחצי יום אם לא יותר מזה. בטיול כזה קצר אני הייתי מנסה לצמצם מעברים עד כמה שאפשר.

ב. אני חושבת שההחלטה צריכה להיות לפי תחומי העניין שלכן – וושינגטון עיר מרתקת בעיני, אבל זה כיוון אחר לגמרי מאשר פארקי שעשועים וים. מעניין אתכן ללמוד על ההיסטוריה של ארצות הברית ועל הממשל שלה? אם זה לא מעניין אתכן אין לכן מה לעשות שם 3 ימים. עיקר מוקדי העניין של העיר זה האנדרטאות שלה (לנשיאים, למלחמות), בנייני ממשל (הקונרס, הבית הלבן אם מצליחים לארגן בו סיור...) ומוזיאונים מאוד מגוונים (היסטוריה של ארצות הברית, טבע, אמנות, דברים שונים שקשורים בדמוקרטיה וזכויות אדם, טכנולוגיה וכו׳).

לגבי הניאגרה אני לא חושבת שיש מה לשאול אותנו. החברה שלך צריכה להחליט אם היא רוצה לנסוע לשם שוב או לא. מבדיקה קצרה שעשיתי, למשל באתר Viator  יש טיולים מאורגנים מוושינגטון לניאגרה ולא צריך לחזור לניו יורק. לא הייתי בעצמי אבל אני מבינה שאין ממש בעיה לטוס לעיר בפאלו ומשם להמשיך למפלים במונית, באוטובוס או בסיורים מאורגנים, שאני בטוחה שקיימים. את והחברה צריכות להחליט אם זה מה שאתן מחפשות.

ג. בטן גב בפלורידה – חייב חוף או שאפשר גם בריכה של מלון או ריזורט? כי אם השני אפשרי אז נראה לי שאת בסה״כ צריכה לחפש מקום לינה מתאים באורלנדו במקום להוסיף עוד מעבר של עוד חצי יום למיאמי. מהסתכלות במפה נראה לי שיש עוד כמה אופציות יותר קרובות ממיאמי גם אם חייבים חוף, למשל דייטונה ביץ׳. 

@Reut_3464614 אמר:

היי לכולם. אשמח לעזרה בתכנון טיול ראשון לארצות הברית  J

אני וחברה נוסעות בספטמבר הקרוב לשבועיים- טיסה הלוך וחזור מניו יורק. לי זו נסיעה ראשונה לארצות הברית.

אם אני מורידה יומיים של טיסות- יהיו לנו 13 ימים נטו לטיול.

התכנון הוא 7 ימים בניו יורק- לא רצופים כי הטיסה חזור היא גם מניו יורק אז בגדול- 4 ימים בהתחלה ועוד 3 ימים בסוף, אבל יכול להשתנות בהתאם לתכנון. ההתלבטות היא מה לשלב בנוסף לכך ביתר 6 הימים.

ההתלבטות היא בין:

1.  3ימים בוושינגטון + 3 ימים מפלי הניאגרה. הבעיה היא שאנחנו לא נראה לי נשכור רכב אלא נלך לטיול מאורגן למפלי הניאגרה והבנתי שהנסיעות למפלי הניאגרה הם מניו יורק ולא מוושינגטון אז נצטרך לחזור לניו יורק לאיזה לילה ונראה לי קצת תוקע את הטיול... בנוסף חברה שלי היתה במפלי הניאגרה כך שאולי כדאי לגוון בשבילה.
    2. 3 ימים במיאמי + 3 ימים באורלנדו- די צפוף, אני יודעת. אולי אז עוד יום באורלנדו על חשבון יום בניו יורק. אני מתלבטת לגבי מיאמי- שמעתי לגביה דעות חלוקות. הסיבה שאני רוצה להגיע אליה היא כי חשבתי לשלב קצת בטן-גב וחופים. השאלה אם כדאי ללכת במיוחד למיאמי והאם זה לא יהיה מתיש מידי עם אורלנדו ל-3 ימים. בנוסף- איך הכי כדאי לנסוע ממיאמי לאורלנדו אם לא שוכרים רכב? והאם כדאי לטוס בחזרה מאורלנדו לניו יורק?
    3. 2 ימים בוושינגטון+ 4 ימים באורלנדו – מה הדרך הכי טובה להגיע מוושינגטון לאורלנדו? האם זה לא צפוף מידי?

אשמח לשמוע דעתכם וכן פתוחה להצעות נוספות לשילוב עם ניו יורק, אבל פחות נסיעות עם לשכור רכב. תודה מראשJ

• @Reut_3464614

ניאגרה – אני לא מתלהב מהטיולים המאורגנים (לא ניסיתי). המון זמן באוטו ומעט זמן במקומות מעניינים. אם המטרה היא רק הניאגרה אז אפשר לטוס מוושינגטון לבאפולו ומשם עם מונית/אוטובוס למפלים. ואם רוצים משם חזרה עם טיסה לניו יורק.

בטן גב – אני מראש לא מאנשי הבטן גב אז קחו את דבר בערבון מוגבל – את משלמת הון לא קטן כדי לטוס לארה”ב לזמן מוגבל. לא חבל לבזבז את היום על בטן גב שאפשר לעשות גם בתל אביב בכמעט חינם, או באי יווני במחיר לא גבוה?

• @אנשיםטובים

עוד מישהו שנסע לבד ב-5$ לניאגרה מבאפאלו, גם כאן.

לחופים ו"בטן-גב", ניתן להגיע גם מנהטן וסביבתה, גם כאן בתחב"צ - אותה השמש. 

• רעות שלום

כמו שכתבו קודמיי-לגבי הניאגרה כדאי להיות מתואמת עם חברתך.

אני רואה בפייסבוק דעות מאוד טובות על טיולים מניו יורק,מציעה לחפש מידע לגבי אפשרות 

של חזרה בלבד מהניאגרה לניו יורק בסיום הטיול.

הלוך טיסה לניו יורק וממנה טיסת המשך ליעד הבא עליו תחליטו-

וושינגטון קרובה,אורלנדו רחוקה וזו טיסה ארוכה (האם לקחת בחשבון?).

גם לדעתי להגיע ליעד מרוחק בארהב לצורך בטן-גב זו טעות שתצטערי עליה בהמשך.

ארהב זהו יעד ענק ורב אפשרויות,רחוק ומצריך הרבה ימי טיול וחופשה  ולא יעד קרוב שאפשר לקפוץ לסופש לפעמים.

וושינגטון מקסימה אם מתחברים לשיטוט בין המוזיאונים המהממים שבה.

לניו יורק תשאירו את השבוע האחרון-חגיגה גדולה עבור שתי חברות.

• @Reut_3464614

אני מחזקת את כל התשובות שקיבלת- לא כדאי לפצל את ניו יורק לפעמיים, כל נסיעה משדה התעופה לעיר עצמה עולה לא מעט כסף ולא מעט זמן. לטוס לארה"ב בשביל בטן גב בעיר משעממת כמו מיאמי זה פשוט בזבוז זמן וכסף. וושינגטון עיר נעימה, המוקד שלה הוא תרבות, מוזיאונים ומוסדות מימשל. ניאגרה- קשה להגיע בלי רכב, החברה הייתה, הייתי מוותרת. אורלנדו יכולה להיות כיפית, לא הכי פשוט בלי רכב אבל אפשרי. בקיצור, בלי רכב הייתי פשוט בוחרת בניו יורק ועיר נוספת: וושינגטון או בוסטון או אורלנדו. 

• @Reut_3464614

מחזק את קודמי, התכנון שלכן מאו לא יעיל ותמצאו את עצמכן המון זמן בטרמינלים ובהעברות

תנסו להיות יותר יעילות, לדוגמה:

א. לטיסה לניו יורק תוסיפו טיסת המשך לבאפלו ומשם תקחו את הטיול לניאגרה.

תתאמי את הציפיות עם החברה, תחליטו אם בכלל מתאים לכן לנסוע.

ב. מהניאגרה הייתי חוזר לבאפלו וטס לאורלנדו.

מחזק את האחרים, בשביל בטןגב וחוף ים לא הייתי ממשיך עד מיאמי. חבל על הזמן.

קחו ריזורט/מלון שיספק לכן הסעות/תחבורה אם לא תשכרו רכב.

ג. מאורלנדו הייתי טס לוושינגטון.

תבדקו מה מעניין אתכן לעשות שם ובהתאם תתכננו את משך השהות.

לרובן הגדול של האטרקציות לא צריך רכב.

ד. מוושינגטון קחו אוטובוס/רכבת ל NY.

ומ NY טיסה חזרה הביתה.

כמובן שאפשר לעשות מעגל הפוך.

עוד אופציה אם עדיין ניתן לשנות טיסות היא הלוך לצד הצפוני של ארה”ב נניח ניו יורק וחזור מאורלנדו (או להיפך).

יכול להתברר כהרבה יותר נכון

בחזרה