בחזרה

ירח דבש במערב ארה"ב + אורלנדו ומיאמי - אוג-ספט' 2019

• היי חברים, רצינו להתייעץ איתכם בנוגע למסלול ירח הדבש הספונטני שלנו,

למעט הטיסה מהארץ (נוחתים בסן פרנסיסקו ב-23/08) וחזור (טיסה ממיאמי ב-20/09) והשייט, עדיין לא סגרנו כלום אז אנחנו פתוחים להצעות ושינויים

לקצר שהייה ביעד מסויים / להאריך / לוותר על יעד וכו’..

23/08-26/08 – סאן פרנסיסקו (לינה של שלושה לילות)

26/08 – יציאה מסאן פרנסיסקו לרוד 1 (לינה במונטריי)

27/08 (שלישי) – רוד 1 (לינה בסנטה ברברה)

28/08-31/08 – הגעה ללוס אנגלס (לינה של שלושה לילות)

31/08 – נסיעה מלוס אנגלס לסן דייגו (לינה בסן דייגו)

01/09-05/09 – הגעה בטיסה מסן דייגו לווגאס (לינה של ארבעה לילות בווגאס)

05/09 – גראנד קניון + לינה באיזור

06/09 – חזרה לוגאס (לינה)

07/09-10/09 – הגעה בטיסה מוגאס לאורלנדו (לינה של ארבעה לילות באורלנדו)

11/09-16/09 – מיאמי (לינה של חמישה לילות)

16/09-20/09 – קרוז לבהאמס (ארבעה לילות)

20/09 בשעה 16:55 טיסה חזור לארץ

• @עמי-פרץ

ברוכים הבאים לפורום

הערות טכניות:

תחשבו בימים ולא בלילות. אתם מטיילים בימים ולא בלילות, והמעברים גוזלים חלק לא קטן מהיום (תלוי איזה מעבר). כך למשל 3 לילות בסן פרנסיסקו הם כנראה יומיים עם ג’ט לג ולא 4 ימים.

בנוסף אני מציע לשנות את צורת ההצגה של התוכנית (גם אם זו טיוטה מאד גסה) בפורמט של שורה לכל יום. זה הרבה יותר קריא. לכל יום אפשר לציין מה התוכנית בכללי (גם “סן פרנסיסקו” זה בסדר בשלב ראשון. ואם מדובר על יום של מעבר אז לציין “5 שעות נסיעה” או “יום שלם של טיסה” וכו’.

זה יעזור כבר להבין על מה מדובר

בנוסף אני מציע לשים לב לימי השבוע ותאריכים. למשל ב-2 בספטמבר זה יום חג בארה”ב. אצלנו כל הימים שקולים? אמצע/סוף שבוע? חג או יום חול? גם אצלם לא.

והערה אחת על התוכנית עצמה בלי להכנס לפרטים:

סביר שטיסה מסן דייגו ללאס וגאס מיותרת. נסיעה פשוטה יותר.

• @אנשיםטובים

בהמשך לנקודות החשובות שהעלה אנשיםטובים כמה דברים ש’קפצו’ לי:

ב-31/8 אתם נוסעים מלוס אנג’לס לסן -דייגו (יכול לקחת גם 3 שעות של נסיעה) ויום למחרת אתם ממשיכים ללאס וגאס (כמו שאמר אנשיםטובים, אפשר בהחלט גם בטיסה). מה חשתבם לעשות ב-שני שליש יום שיש לכם בסן דייגו? בנוסף ספרתם את יום זה פעמיים, גם כיום של לוס אנג’לס וגם כיום נסיעה לסן דייגו – מה באמת התוכנית?

מה חשבתם לעשות בלוס אנג’לס?

החלוקה שלכם בין אורלנדו למיאמי נראית לי לא מיטבית. אני מודה שלא הייתי עדיין אבל מקריאה פה נראה שיכולים להספיק לכם יומיים במיאמי שיאפשרו לכם יותר ימים (ופארקי שעשועים) באורלנד וסביבתה.

אביה

• כמה דברים שקפצו לי.
    אם אתם נוסעים לאורלנדו אז מה אתם מחפשים 3 ימים ב LA יש דברים יותר מעניינים במערב מ LA
    אפילו בהנחה שטבע לא מעניין אתכם ( מניחה זאת ממסלול ערים שבחרתם ) עדיין עדיף להוסיף ימים ל SF וסו דייגו על חשבון LA.

מכל הטבע של מערב ארה”ב בחרתם דווקא את הגרנד קניון.
    הכי פחות שווה מכולם ( לטעמי ).

מה תכננתם לעשות 5 ימים במיאמי?

אתם מודעים לעובדה שבספטמבר זו תקופת ההוריקנים באיזור דרום מזרח ( מיאמי וכו ) לא בטוח שזה הזמן האידאלי לתכנן שייט.

• @אנשיםטובים

היי ותודה רבה על המענה!

מצרפים את המסלול כפי שהערת שכדאי להכין מראש

23/08 (שישי) – סאן פרנסיסקו (הגעה ב-6 בבוקר, לנים אצל חבר)

24/08 (שבת) – סאן פרנסיסקו

25/08 (ראשון) – סאן פרנסיסקו

26/08 (שני) – יציאה מסאן פרנסיסקו לרוד 1 לכיוון מונטריי כאשר לנים שם

27/08 (שלישי) – רוד 1 – ממשיכים מכיוון מונטריי לסנטה ברברה כאשר לנים שם

28/08 (רביעי) – רוד 1 – יוצאים מסנטה ברברה ללוס אנגלס

29/08 (חמישי) – לוס אנגלס

30/08 (שישי) – לוס אנגלס

31/08 (שבת) – נסיעה מלוס אנגלס לסן דייגו

01/09 (ראשון) – סן דייגו – טיסה לווגאס בצהריים

02/09 (שני) – וגאס

03/09 (שלישי) – וגאס

04/09 (רביעי) – וגאס

05/09 (חמישי) – גראנד קניון + לינה באיזור

06/09 (שישי) – חזרה לוגאס

07/09 (שבת) – טיסה מוגאס לאורלנדו

08/09 (ראשון) – אורלנדו – סי וורלד

09/09 (שני) – אורלנדו – יוניברסל

10/09 (שלישי) – אורלנדו - דיסני

11/09 (רביעי) – נסיעה מאורלנדו למיאמי

12/09 (חמישי) – מיאמי

13/09 (שישי) – מיאמי

14/09 (שבת) - מיאמי

15/09 (ראשון) – מיאמי

16/09 (שני) – שייט

17/09 (שלישי) – שייט

18/09 (רביעי) – שייט

19/09 (חמישי) – שייט

20/09 (שישי) – חוזרים בבוקר מהשייט + טיסה חזרה ממיאמי בשעה 16:55

לגבי ה02/09 תודה רבה על תשומת הלב, איך יום החג הזה משפיע על הטיול שלנו? אני קצת פחות בקיאים בנושא..
    לגבי הנסיעה מסן דייגו לווגאס – בהנחה שאנחנו מוותרים על הטיסה, בכמה זמן נסיעה מדובר?

• @aviatiko

היי אביה ותודה רבה על המענה!

בעקרון הגדירו לנו את סן דייגו כעיירת חוף חובה שחבל לפספס, אז ניסינו ‘לדחוף’ אותה לטיול
    התכנון היה לצאת על הבוקר מלוס אנג’לס לסן דייגו ולהגיע אליה יחסית מוקדם לספארי ולאחר מכן להמשיך ביקור בפארק בלבואה ואל פראדו
    יום למחרת המחשבה היתה לקחת טיסה לווגאס יחסית בשעות הצהריים כך שנספיק לחוות קצת חוף בסן דייגו
    לדעתך מדובר בלוז צפוף מידי? האם אנחנו מפספסים בסן דייגו מקומות שחבל לפספס? אולי נעשה חישוב מחדש ונוסיף יום לסן דייגו על מיאמי.

לגבי אורלנדו – החשיבה שלנו היתה שחוץ מפארקים אין מה לעשות שם
    אז מתוך 4 ימים שאנחנו נמצאים שם, כאשר היום הראשון הוא יום הנחיתה מווגאס והוא יום ‘מבוזבז’
    חשבנו לעשות את הפארקים סי וורלד, יוניברסל ודיסניוורלד כאשר לכל פארק אנחנו מקדישים יום.
    מה דעתך?

• @ayeletback

היי איילת ותודה רבה על המענה!

בנוגע למזג האוויר בספטמבר באיזור מיאמי – כן אנו מודעים לעובדה, אך הבנו מחברים שהיו שם בתקופה שלנו שחבל לוותר על חוויה כזאת משום שחברות השיט מתאימות את השיט למזג האוויר ומשנות את המסלול בהתאם. במקרה הכי גרוע מבטלים את השיט ומקבלים החזר מלא.
    לגבי מה תכננו לעשות במיאמי – האמת שלא יותר מידי, אחרי ריצות לאורך כל הטיול חשבנו שיהיה נחמד רגע לעצור ולהרגע (בכל זאת ירח דבש ☺), למרות שבמחשבה שניה יחד איתך גם הקרוז הוא חופשה מהסוג הזה ועשרה ימים זה קצת יותר מידי. בהמשך להערה של אביה אולי נוריד יום ממיאמי ונוסיף לסן דייגו.

לגבי הגרנד קניון – אנחנו לא כ”כ סגורים על הגעה לאיזור, מרגיש לנו מסורבל מידי איך שבנינו את זה. נשמח לשמוע ממך באיזה ‘טבע’ כדאי להמיר את ההגעה לגרנד קניון ואיפה אפשר לשלב את זה בתוכנית שבנינו (גם אם זה כרוך בויתור על יום נוסף במיאמי).

• סן דיאגו אינה "עיירת חוף" , זו עיר גדולה של 1.4 מליון תושבים. לקפוץ אליה לאחה"צ חפוז זה מיותר.  בנוסף, אמנם קבעתם טיסה חזרה ממיאמי אז אתם חייבים להגיע אליה, אבל לדעתי אפשר להגיע אליה ערב לפני הטיסה ואת כל הימים שהתפנו להקדיש לעיבוי הפארקים.  

• @עמי-פרץ

לטעמי האישי אתם קצת רצים וקופצים מהר מדי. זה אומר כמה דברים:

לא מספיקים למצות ולחוות עד הסוף כל המקום. עזבו עד הסוף, אתם רק מתחילים לחוות מקומות וכבר בורחים

מבזבזים יחסית הרבה זמן על מעברים

העלות באופן יחסית מאד גבוהה. גם בגלל העלות של המעברים, גם בגלל שבכל מקום נמצאים מעט זמן אז משקיעים באטרקציות היקרות, וגם בגלל שזמן שמושקע במעברים הוא בעצם עלות מחייה מבוזבזת (אם משלמים 250 דולר ליום על מלון אוטו וכו’ ומבלים את כל היום בנסיעה זה די בזבוז של 250 דולר).

סן פרנסיסקו זו עיר מדהימה. אבל ביומיים וחצי ואולי גם פחות מספיקים רק לטעום ממנה. שימו לב שאם החבר לא גר בסן פרנסיסקו אלא בעמק הסיליקון הקרוב, זה בערך כמו שהחבר גר בחיפה או בעפולה ואתם רוצים לטייל בתל אביב. ותזכרו גם שחוץ מלנצל את החבר ללינה חינם אתם גם רוצים להיות איתו חלק מהזמן שזה פחות זמן בסן  פרנסיסקו. ולסיום תביאו בחשבון את העובדה שאתם בג’טלג, אז קשה למשוך את הימים עד אמצע הלילה.

לוס אנג’לס – אני לא מאלא שחושבים שהיא משעממת או שמגיעים אליה רק בשביל דיסני. יחד עם זאת, היא הרבה פחות זוהרת מהתדמית שיש לה. אגב, כך גם מיאמי. לטובת העניין הייתי מעדיף לוותר על לוס אנג’לסל לטובת עוד זמן בסן פרנסיסקו.

כביש 1 – אני יודע שאני במיעוט פה בפורום, אבל אני חושב שההילה שנוצרה לו היא לא במקום. כביש יפה עם נופים יפים ושמורות טבע. אבל לא יעד תיירותי בפני עצמו. במקרה שלכם הייתי מעדיף לוותר עליו ובמקום זה להוסיף את יוסמיטי למשל.

באורלדנו יש שני פארקים של יוניברסל, ו-4 של דיסני. כולם טובים. לאיזה מהם התכוונתם? גפ פה הייתי שוקל להעביר את הימים של מיאמי לאורלנדו. להנות גם מימים חופשיים עם בריכה ושופינג ביום ובילויי ערב. נכון שאורלדנו זה יותר בילויים משפחתיים ופחות מסיבות לצעירים (אם כי אני מניח שיש גם), אבל עדיין יש מה לעשות בערב

בחזרה