בחזרה

דעתכם על מסלול בפלופונס

• היי

נוסעים עם ביתנו בת השנתיים וחצי לפלופונס.

נשמח לטיפים כי אפשר לומר שפעם ראשונה אנחנו טסים איתה כשהיא לא תינוקת שיום שלם בעגלה מספק אותה.

יש לנו 9 ימים ברוטו כשביום הראשון נוחתים ב-13:00 וביום האחרון ממריאים ב-18:00 כך שבפועל יש 7 ימים נטו וקצת.

נקודות העניין:

אזור נאפפיליו - נאפפיליו, אפידוורוס, מיקנה - מניח שיומיים וחצי.

מרכז דרום - מיסטרה, מערות הנטיפים - מניח שעוד יומיים

מערב - אולימפיה 

צפון - הרכבת של קלווריטה (נראה לי שמגניב מצד אחד אבל בטח הילדה תשתעמם מנסיעה של 3 שעות הלוך חזור)

לחצות את הגשר, להמשיך לדלפי ומשם לאתונה

אתונה - יום וחצי

השאלות האם ניתן להספיק את כל זה בפרק הזמן הזה.

לא לגמרי ראיתי התייחסויות לטיולים עם ילדים קטנים. יש אטרקציות שניתן לשלב?

איפה מומלץ ללון כדי לצמצם מעברים. מעדיף נאפפיליו, אתונה ועוד מקום אחד.

תודה רבה!

• @נתן-אלפרן

לגבי הרכבת:

אני ממליץ לא לעשות הלוך ומיד חזור אלא לרדת ולעשות טיול, רצוי גם לעשות הפסקה לארוחה.

בטיול שאתה מתכנן יש המון נסיעות עם מכונית, מהניסיון שלי עם ילדים דווקא הרכבת תהיה השינוי המרענן לעומת המכונית.

כמובן שהניסיון שלי מוגבל לאלו שאני מכיר, אולי שלך שונה.

אני העדפתי לעשות את המסלול הפוך, להתחיל מדיקפוטו לקלווריטה. הלינה היתה זולה יותר והתאים לי להתעורר בבוקר מאוחר יותר. אם אני זוכר נכון יש שם מוזיאון מעניין העוסק בהמצאות של ארכימדס.

דלפי:

כמה שאני זוכר לא מתאימה לעגלות ילדים ויש לא מעט הליכה. קח בחשבון.

בגדול זהו לא טיול קלאסי לאטרקציות עם ילדים, אבל אני לא חושב שצריך לבנות טיול סביב שעשוע לפעוט בן שנתיים וחצי.

בהחלט מתאים שעיקר האטרקציות יהיו למבוגרים תוך התחשבות בכך שאתם עם פעוטה שצריכה הפסקות וזמן משפחתי. מבחינת הפעוטות שאני מכיר זמן האיכות המשפחתי הוא החשוב להם, לא משנה איפה הוא נמצא על הגלובוס.

• @נתן-אלפרן

היי

מזג האויר בקיץ ובסתיו דומה מאוד למה שיש אצלינו.

אם אתם נוסעים בעונה זו כדאי מאוד לשלב חוף ים או מלון עם בריכה.

בטיול ללא ילדים,היינו במספר חופים באיזור אפידאורוס ושטנו לאידרה ולפארוס.

החופים היו נהדרים והמים נעימים ללא גלים זה המקום שהצטערתי מאוד שהילדים נשארו בבית.

יתר המקומות מענינים מאוד מדובר בעיקר באתרי עתיקות ובנופים.

• @נתן-אלפרן

מראש אתה מוותר על דרום הפלופונז למשל מונמוואסיה וחבל מאני???

• @עודד

נראה לי מאתגר מידי בפרק הזמן שיש לנו

• @נתן-אלפרו

מצרף לך את הבלוג של הטיול שעשיתי. מציע לך לעשות דומה דהינו סבוב מאתונה וחזרה לאתונה מבלי לצאת מחצי האי הדרומי צפונה . המשמעות הראשונה של זה היא לרדת מדלפי . זה רחוק ולא לענין. יש מספיק ארכיאולוגיה בפלפונס. אתרים שבעיני בעדיפות ראשונה הם מקדש אפולו בואטואס     והעיר מונומואסיה. אפשר אם אתם בלחצי זמנים לרדת מאולימפיה  כי עתיקות  רומיות  (זה בעצם מה שקיים בשטח) יש בשפע גם בארץ. דרום הפלפונס מרתק ומיוחד.

בהצלחה

הפלפונס

רנצי

בחזרה