בחזרה

טיול אחרי צבא בלונדון ובריטניה

• הי,

חושב על טיול אחרי צבא בבריטניה, אוגוסט-ספטמבר וצריך קצת עזרה והכוונה כללית, 

ההתחלה תהיה ככה:

1. מתכנן להיות בין שבועיים לשלושה בלונדון (שבוע אחד הולך להיות קורס שאעשה בסיטי אקדמי, אם מישהו מכם מכיר)
    2. ואחרי הקורס זה משאיר לי בין שבוע לשבועיים להיות בלונדון- בניתי מפה בגוגל מפס עם אטרקציות ואיזורים- אפרט למטה מה אספתי ואשמח לשמוע עוד

לאחר מכן יש לי בערך חודש לשאר בריטניה ואני אשמח לשמוע המלצות מכם על איזורים שיש בהם תיירים צעירים, איזורים לטיולים רגליים וטרקים, ערים יפות-

וחשוב לי לציין שכמובן גם ווילס וסקוטלנד בחשבון אבל לחלוטין גם מקומות פחות שגרתיים באנגליה.

ודבר אחרון, אחד החששות שלי הוא שאני אמצא בבריטניה רק משפחות עם ילדים קטנים, חשש מבוסס?

• @efrad

החשש לרק משפחות עם ילדים לחלוטין לא מבוסס,

יש המון מטיילים צעירים בבריטניה.

כשאני הייתי מטייל צעיר מבחינתי הדרך היעילה והנוחה ביותר להיפגש ולטייל עם מטיילים דומים מארצות שונות היתה בלינה באכסניות.

אחרי שתפרט מה העלאת בחכתך יהיה אפשר לעזור יותר, בגדול נראה לי שכיוון סקוטלנד דרך נגיד יורק בהחלט יכול להתאים.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@efrad

כשאני הייתי מטייל צעיר מבחינתי הדרך היעילה והנוחה ביותר להיפגש ולטייל עם מטיילים דומים מארצות שונות היתה בלינה באכסניות.

אחרי שתפרט מה העלאת בחכתך יהיה אפשר לעזור יותר, בגדול נראה לי שכיוון סקוטלנד דרך נגיד יורק בהחלט יכול להתאים.

אז ככה,

אחרי נחיתה בלונדון לקראת סופ”ש, שומר שבת, 

מתכנן לישון בastor museum hostel (מול המוזיאון הבריטי),

אז אבקר במוזיאון הבריטי, אטייל ברחוב אוקספורד ובהייד פארק

בשישי בערב אוכל ארוחת ערב בבית חבד בבלומסברי

בשבת לא יודע כמה כוח יהיה לי, בטח גם לא יהיה לי מה לאכול, אז אסתובב קרוב יחסית

יום ראשון (יום לפני הקורס) נראה לי אלך על אוטובוס תיירים ואראה אתהאיזור של ווסטמינסטר- ארמון, ביג בן (מה הדרך הכי יעילה לבקר שם?)

ואחר כך אעבור לאכסניית clink78 שבשכונת קלרקנוול שנמצאת ליד הסטודיו

ימים שני עד שישי כל יום שיעורים מעשר בבוקר עד שש בערב שאחריהם אצא להסתובב ולבלות

(צריך להחליט איפה, הרעיונות שיש לי: קינגס קרוס, שוק קמדן, הספרייה הבריטית, סוהו, fabric london, לראות מחזה [[[אני מאוד אוהב מחזות, איפה ה-מקום לעשות את זה בלונדון?]]], הסיטי של לונדון, מה עוד? אולי מועדון/מופע שווה? או מסעדה (כשרה -.-) ?)

אחרי זה יש לי עוד שבת, גדול עליי לתכנן את זה כבר מעכשיו, אבל אולי אעשה את השבת בsoHostel, אקנה מצרכים כשרים באוקספורד ואוכל ארוחת ערב בבלומסברי כמו בשבת שלפניה.. אבל אולי כדאי כבר להיות באיזור אחר בלונדון..

אחרי השבת הזו זה תלוי במה עוד יש לי לעשות באיזור, כי בטוח יש, נגיד הסיור של הארי פוטר, מוזיאון לונדון, ו..זהו האמת שלי אין עוד רעיונות, אבל כנראה אני זה שמפספס..

אז אשמח לעזרה ורעיונות,

עוד טיפה עליי- אני פתוח ממש לנסות דברים חדשים ולעשות דברים כמו קורס של כמה ימים שממש יכול לחבר אותי לאנשים שגרים באיזור או לתיירים אחרים וגם כמובן ללמוד משהו חדש מגניב רצח בעיניי

• @efrad

אני לא יודע אם זה עדיין כך, במרקס אנד ספנסר מותג סנט מייקל היה כשר (נדמה לי שביטלו את המותג).

אבל אפילו במינימרקטים בלונדון ראיתי מוצרים כשרים, אז אוכל כנראה לא יהיה בעיה גדולה, ארוחות חמות זה עניין אחר.

• @efrad

יצא לי לטייל קצת באנגליה – האמת , לא זוכר שראיתי יותר מדי צעירים (גם לא יותר מדי משפחות עם ילדים קטנים). זה לא אומר שאין – אבל כדאי לחקור את הנושא הזה לעומק. 

באנגליה אפשר להיות במגוון רב של איזורים – למשל

דרום אנגליה – עם הצוקים הלבנים והחופים המיוחדים (הן בקורנוול והן בדבון)

איזור קוטסוולדס הכפרי והשליו

הערים האוניברסיטאיות קיימברידג’ ואוקספורד ולצידן מספר ארמונות / מבצרים מרשימים  כגון ווינזור, ווריק, המפטון קורט ועוד

וויילס – ובעיקר הצפון שלה עם השמורות המרשימות והטירות הגדולות

איזור פיק דיסטריקט

איזור חבל האגמים הפראי – בעיני הוא איזור הטבע המרשים באנגליה. 

בכל המדינה מפוזרים מעגלי אבנים (המפורסם בהם הוא סטונהנג’), פארקי חבלים, מבוכי צמחיה ועוד. 

וזה ממש ממש על קצה המזלג. 

סקוטלנד עצמה היא טבע פראי יותר מאנגליה וגם רחוקה יותר. אם אתה מחפש בכיוון הזה – זה יעד נהדר עבורך 

• @imeshy

בלונדון, אדינבורו וסקוטלנד בכלל ראיתי הרבה צעירים מטיילים, בטיול עם רכב באנגליה מעט. זה נובע כנראה מאופי הטיול והאתרים שביקרתי וכנראה גם אתה.

• @efrad

לגבי כשרות אני מומחה קטן מאוד, לא יכול לעזור.

אני זוכר שבחלק מהסופרים ראיתי מוצרים כשרים, כמובן שתלוי איזה כשרות מקובלת עליך.

כדאי שתתעניין בפורומים כמו שומרי מסורת.

אני גם לא מכיר את האכסניות הספציפיות שציינת, מצטער.

לאזור ווסמניסטר אין בעיה להגיע, גם באוטובוס וגם ברכבת תחתית ואפילו בהפלגה על התמזה, אזור מאוד מרכזי.

יש סיורים נחמדים של ה London walks באזור – (יותר מאחד), תשקול להצטרף.

הביג בן בשיפוצים אבל יש המון מה לראות שם, מציע שתבדוק ביקור בפרלמנט בחדרי המלחמה של צ’רצ’יל ויש עוד המון.

לגבי מחזות זמר היו כאן המון דיונים בפורום, מציע שתקרא, יש המון מידע וטיפים, כולל על הנחות.

שווקים אני לא יודע כמה פתוחים בערב, כדאי שתבדוק.

מציע שבכלל תעבור עוד פעם על האטרקציות של לונדון, יש עוד המון.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

כן יש לי עוד הרבה לבדוק,

אבל מה בנוגע לאחרי לונדון?

• @efrad

אנגליה גדולה והאי הבריטי עוד יותר, מספר האפשרויות עצום. נסה לחפש שם ובאתרים בריטיים אחרים. 

• אנגליה מהממת (בעיני) ומאוד מגוונת! אתה תצטרך לחפור קצת, לבחור ובעיקר לסנן.

לגבי טרקים, אז אני עשיתי עד כה 3 באי.

הראשון – שיכול מאוד להתאים לך! – ה- West Highland Way המפורסם בסקוטלנד. שביל מצוין! פוגשים אנשים מכל מיני גילאים; תנסה ללון באכסניות כשניתן ואז הסיכוי לפגוש צעירים יותר גדול (למרות שבאירופה לא רק צעירים לנים באכסניות!); השביל הזה מאוד קל לביצוע, נוח לוגיסטית וגם מבחינת הניווט – כך שהוא מאוד מתאים להתחלה. כמו כן, אפשר להמשיך לטייל אחכ בסקוטלנד (טרקים אחרים או טיולים מסוג אחר; אדינבורו מאוד מצאה חן בעיני!)
    אתה מוזמן לקרוא בבלוג שלי על הטרק: https://www.lametayel.co.il/%D7%A9%D7%98%D7%95%D7%A4%D7%94+%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7+%D7%94+west+highland+way+%D7%A9%D7%9C%D7%99
    וגם על המשך הטיול שלי שם

המסלול השני שעשיתי באי הוא בדרום-מערב אנגליה ונקרא ה- South West Coast Path. מדובר בשביל חופים. אני אישית לא הייתי יוצאת אליו באוגוסט כי אני מניחה שמפוצץ בנופשים וגם חם (ואני שונאת חום – אם אתה דווקא אוהב מזג אוויר חם אז אולי זה דווקא יתרון בשבילך). ספטמבר כבר הרבה יותר מתאים בעיני. גם השביל הזה קל מאוד לוגיסטית וכמובן שהוא ממש פשוט מבחינת ניווט (הים לצידך כל הזמן… די קשה לטעות). אבל יש בו פחות הוואי שביל. מדובר במסלול מאוד מאוד ארוך (קצת יותר מ 1000 ק״מ) אבל הרבה אנגלים עושים אותו במקטעים וכמובן שגם אתה יכול לבחור מקטע באורך שמתאים לך. השביל מאוד יפה והעיירות/כפרים לאורכו מקסימים – אבל בגדול זה שביל עם דגש ברור על חוף ים. אם אתה הולך על זה – שוב ממליצה לך לנסות ללון באכסניות המקסימות, במיוחד אלו של רשת YHA הממש מומלצת.
    זה תאור המסלול אצלי בבלוג: https://www.lametayel.co.il/south+west+coast+path++%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%94

השביל האחרון שעשיתי, בצפון אנגליה, נקרא Coast to Coast.  הוא מתחיל (או מסתיים) במחוז האגמים הנפלא. הוא משמעותית קשה יותר לניווט מהשניים האחרים אבל גם הוא מומלץ מאוד! וכמובן שלא חייבים לעשות את כולו
    https://www.lametayel.co.il/coast+to+coast++%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94+%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%AA

אני חושבת שאולי הכי מתאים מבחינתך, מבין האופציות שהעלתי כמובן, יהיה ללכת על האופציה הראשונה ואחרי לונדון לקחת רכבת לאדינבורו ולטייל את יתר החופשה שלך בסקוטלנד. הנוף נפלא, היא מתאימה לטיול תרמילאים, ממש לא מתאפיינת בהמוני משפחות מטיילות עם ילדים קטנים (כמובן שיש גם כאלו), היא מגוונת (איים, הרים, ערים, ים, טירות) ובוודאי ששונה מאוד מלונדון… (אם כי כל מקום מחוץ ללונדון שונה מאוד מלונדון – המדהימה בפני עצמה!)
    אבל באמת שכל האופציות טובות מאוד. אתה רק צריך לבחור מה הכי מושך אותך עכשיו. בהצלחה!

• @efrad

רק כותבת לך רגע לגבי האוכל הכשר – בלונדון יש אוכל כשר בכל הסופרמרקטים הגדולים, חלקו מסומן ממש בסימן של כשרות KLBD הוא העיקרי אבל יש עוד כמה סימונים, וחלקו לא מסומן אבל נמצא ברשימה שמוציא בית הדין של לונדון בכל שנה. יש גם סנדביצ’ים כשרים מוכנים, בודאי שקורנפלקס וחלב, חמאה ולחם. לא רק בלונדון, לחם עם סימון כשרות תוכל למצוא גם בחנויות מכולת נידחות בכל מיני חורים באי הבריטי. כל מה שאתה צריך לעשות זה להוריד את הרשימה, היא נמצאת ברשת, ותהיה מסודר. 

• @IO

מצטרפת להמלצות שנכתבו מעלי, ומוסיפה את שביל התמזה themse walk. רק תצטייד כראוי למזג האויר שיכול להיות גשום בכל עונה בשנה.  

• @efrad אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

כן יש לי עוד הרבה לבדוק,

תצטרך לעשות מחקר, לראות מה נראה לך שיתאים לך.

אי אפשר לעשות בשבילך ניתוח של כל האפשרויות בפוסט בפורום, אפשר לעזור לך בבחירות אחרי שעשית עבודת הכנה.

• @IO אמר:

תודה רבה על התגובה המשוגעת הזאת, WHW נשמע פיקס, אקרא עליו עוד, כולל ציוד וכו’.

רק דבר אחד שניסיתי למצוא ואולי פספסתי- את המפה הפיזית למסלול שהייתה לך- מאיפה?

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@efrad אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

כן יש לי עוד הרבה לבדוק,

תצטרך לעשות מחקר, לראות מה נראה לך שיתאים לך.

אי אפשר לעשות בשבילך ניתוח של כל האפשרויות בפוסט בפורום, אפשר לעזור לך בבחירות אחרי שעשית עבודת הכנה.

זה לחלוטין נכון..

אני אבדוק ואכתוב מה אני מוצא

אבל בכל זאת :), בתוך בריטניה, איזורים כלליים אולי?

כשלמעלה כתבת סקוטלנד דרך יורק, למה?

• @efrad

תסתכל על מה שרשמתי לך – איזורים ראשיים לטיול באנגליה.. 

• @efrad

בשמחה!
    את המפה הזמנתי באינטרנט מראש באתר mapsworldwide אפשר גם לקנות בסקוטלנד או בלונדון

שווה גם לטעון מפות offline לסלולרי לגיבוי (אני משתמשת היום ב mapsme, לא מנווטת עם הסלולרי אבל תמיד טוב שיש גיבוי למקרה של התברברות וחשוב שיהיה  offline למקרה שאין קליטה)

• לדעתי הדבר הראשון שאתה צריך לעשות זה לבדוק אם יש מקום באכסניות שאתה מתכנן לישון בהן. מצד אחד כתבת שמות ספציפיים, מצד שני אמרת שאתה חושב על זה, אז אני לא בטוחה מה המצב. אל תניח שבאכסניות יש מקומות זמינים בהתראה קצרה. לא בלונדון, ולא בשום מקום אחר, בטח לא באוגוסט, בטח לא בסופ״ש. פעם אכסניות היו מקומות שפשוט היית מגיע אליהן ושואל אם יש מקום – היום זה לא ככה. מקומות כאלה מוזמנים הרבה זמן מראש. אם יש לך מגבלה על סוג שהחדר שתרצה להיות בו – למשל חדר שלא תחלוק עם נשים או חדר שבו לא ישתמשו בחשמל במהלך השבת אז על אחת כמה וכמה (האחרון יצריך חדר פרטי, כנראה). אפשרות נוספת שאתה יכול לשקול זה University Rooms שזה אתר שבו אוניברסיטאות משכירות חדרים שבמהלך השנה משמשים למגורי סטודנטים (בד״כ). בלומסברי זה אזור די טוב מהבחינה הזו בגלל UCL ועוד כמה מוסדות בסביבה.

• אני לא חושבת שיש לך סיבה מיוחדת להגיע להייד פארק, בטח לא ביום שישי. הוא ״סתם״ פארק. ריג׳נטס פארק יותר קרוב לך ולדעתי גם יותר יפה. מצד שני, הוא יכול להיות לך טיול טוב לשבת. רחוב אוקספורד הוא לא ממש מעניין לטיול. זה רחוב של חנויות – רשתות, ושל חנויות מזכרות לתיירים. לדעתי הוא מלכודת תיירים אחת גדולה ואני די בספק אם יש בריטים שמגיעים לשם שלא רק לצורך שימוש בטיוב. במרחק יחסית קצר אתה יכול להגיע לאזורים כמו ה-seven dials ו-Neals Yard שהם הרבה יותר נעימים (גם אם עמוסים בעצמם).
    • אחרי הקורס שלך אתה צריך רק דברים שלא כוללים כניסה לאתרים. כמעט כל הדברים נסגרים ב-5, אז שווקים, מוזאונים, ספריות וכד׳ – כנראה לא על הפרק. חנויות לרוב כן פתוחות, פארקים פתוחים, מסעדות ופאבים פתוחים. הצגות – לרוב מתחילות ב-7 או 7:30, ככה שסו אופציה מצוינת בשבילך. כל האזור של סוהו – פיקדילי, לסטר סקוור, קובנט גארדן – הכל מלא תאטראות. אתה צריך להחליט מה תרצה לראות (וכמה אתה מוכן להשקיע בכרטיסים).
    • הכניסה לארמון באקינגהאם היא רק בהזמנה מראש. גם לכנסיית ווסטמינסטר כדאי לך להזמין מראש, אחרת אתה תמצא את עצמך עם תורי ענק במקרה הטוב ועם אין כרטיסים במקרה הרע. אתה מוזמן לחשוב אחרת, אבל לדעתי אתה לא צריך אוטובוס תיירים כדי להגיע לשם.
    • אם אתה מתכוון להגיע לאולפנים של הארי פוטר אתה חייב כרטיס מראש – אין מכירה במקום בכלל. לא בטוח שיש עכשיו כרטיסים זמינים למתישהו בקיץ. אתה צריך לחפש ביטולים. אם זה חשוב לך להגיע לשם אז תצטרך להשקיע בחיפוש ביטולים, כלומר, להכנס לאתר כמה פעמים ביום ולבדוק אם משהו מתפנה. אם אתה מדבר על סיור מודרך באתרי הצילום שבמרכז לונדון אז זה הרבה יותר קל.

@efrad אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@efrad

אז ככה,

אחרי נחיתה בלונדון לקראת סופ”ש, שומר שבת, 

מתכנן לישון בastor museum hostel (מול המוזיאון הבריטי),

אז אבקר במוזיאון הבריטי, אטייל ברחוב אוקספורד ובהייד פארק

בשישי בערב אוכל ארוחת ערב בבית חבד בבלומסברי

בשבת לא יודע כמה כוח יהיה לי, בטח גם לא יהיה לי מה לאכול, אז אסתובב קרוב יחסית

יום ראשון (יום לפני הקורס) נראה לי אלך על אוטובוס תיירים ואראה אתהאיזור של ווסטמינסטר- ארמון, ביג בן (מה הדרך הכי יעילה לבקר שם?)

ואחר כך אעבור לאכסניית clink78 שבשכונת קלרקנוול שנמצאת ליד הסטודיו

ימים שני עד שישי כל יום שיעורים מעשר בבוקר עד שש בערב שאחריהם אצא להסתובב ולבלות

(צריך להחליט איפה, הרעיונות שיש לי: קינגס קרוס, שוק קמדן, הספרייה הבריטית, סוהו, fabric london, לראות מחזה [[[אני מאוד אוהב מחזות, איפה ה-מקום לעשות את זה בלונדון?]]], הסיטי של לונדון, מה עוד? אולי מועדון/מופע שווה? או מסעדה (כשרה -.-) ?)

אחרי זה יש לי עוד שבת, גדול עליי לתכנן את זה כבר מעכשיו, אבל אולי אעשה את השבת בsoHostel, אקנה מצרכים כשרים באוקספורד ואוכל ארוחת ערב בבלומסברי כמו בשבת שלפניה.. אבל אולי כדאי כבר להיות באיזור אחר בלונדון..

אחרי השבת הזו זה תלוי במה עוד יש לי לעשות באיזור, כי בטוח יש, נגיד הסיור של הארי פוטר, מוזיאון לונדון, ו..זהו האמת שלי אין עוד רעיונות, אבל כנראה אני זה שמפספס..

אז אשמח לעזרה ורעיונות,

עוד טיפה עליי- אני פתוח ממש לנסות דברים חדשים ולעשות דברים כמו קורס של כמה ימים שממש יכול לחבר אותי לאנשים שגרים באיזור או לתיירים אחרים וגם כמובן ללמוד משהו חדש מגניב רצח בעיניי

בחזרה