בחזרה

חוקי נהיגה שונים בארצות הברית

• שלום,

אני רוצה להכין ולהדפיס דף שירכז לי את כל חוקי הנהיגה השונים שיש בארצות הברית.. 

האם תוכלו לכתוב לי כל חוק שונה שעולה לכם לראש? 

תודה רבה 😊

• @דנוש60

בעמוד הפורום, למטה, יש שאלות נפוצות ולינק לחוקי נהיגה ותמרורים

• @reuben13

תודה רבה 😊

• @דנוש60

הכי מסוכן – פניה שמאלה מול תנועה נוסעת. כשיש רמזור שמאלה עם חץ באור הירוק של הרמזור, זה כמו בארץ. כשיש פניה שמאלה עם רמזור רגיל, התנועה ממול נוסעת ישר אז צריך לחכות שהם יסיימו לעבור ורק אז לפנות שמאלה. זה נקרא unprotected left.

הבא בתור – תמרור עצור ארבע כיווני – כשלכל הנכנסים לצומת יש עצור אז סדר הכניסה לצומת כסדר ההגעה. כשמגיעים לצומת צריך לראות מי כבר היה שם, ורק אחרי שכל מי שהגיע לפניך נסע, אז תורך.

מותר לפנות ימינה ברמזור אדום, אחרי עצירה מלאה. אלא אם כתוב שאסור, או במקומות ספציפיים (בניו יורק נדמה לי שאסור אבל לא בטוחה).

חובה לעצור מאחורי אוטובוס צהוב מהבהב (תלמידים) ולא לעקוף אותו.  

אסור בתכלית האיסור לחנות ליד ברז כיבוי אש. 

בסאן פרנסיסקו צריך לסובב את הגלגלים בחניה ברחוב (אני תמיד שוכחת לאיזה כיוון אז מסתכלת על הרכבים החונים).

אם עוצר אותך שוטר, לא לצאת מהאוטו אלא לשבת עם ידיים על ההגה (לא יודעת אם זה חוק או נוהג). 

דיסקליימר: החוק הקובע הוא ספר החוקים של המדינה הספציפית.  

• @שירליץ

מה ששירליץ אמרה, אבל רוצה לחדד:

פניה שמאלה - תמיד אפשרית, אלא אם מצויין אחרת. צריך הרבה סבלנות.

פניה ימינה באור אדום - ברוב ערי צפון מזרח יש שלט רבוע שאוסר זאת ברוב הצמתים: no right turn on red

אוטובוס תלמידים - חובת העצירה היא לבאים משני הכיוונים ולא רק מאחורי האוטובוס העוצר, אלא אם יש הפרדת נתיבים עם אי תנועה.

לנהג יש סמכות לעצור רכב עוקף ולרשום דוח.

עצירה ע'י שוטר - העצירה היא ברגע שעוצרים אותך מבלי להתחשב במצב התנועה.

לגבי היציאה מהרכב - חוק או לא, אם תצא את/ה עלול/ה לחטוף כדור. במיוחד אם את/ה כהה עור.

• @שירליץ

עוד כלל שלמדתי לאחרונה (לא על בשרי, לשימחתי) – כאשר בצד הדרך יש רכב בטחון (משטרה, למשל), חייבים להאט ואם ניתן, לקחת נתיב אחד שמאלה.

• @דנוש60

המון המון תודות לכולם עזרתם לי המון, רשמתי לעצמי..

• הפנייה ימינה באדום זה לא לפי כל מדינה?
    במסצ’וסטס בזמנו היו המון פניות ימינה כאלה (שווה ערך עצור) אלא אם היה שלט שאוסר.

• משיב בעצמי:

All 50 states, the District of Columbia, Guam, and Puerto Rico have allowed right turns on red since 1980, except where prohibited by a sign or where right turns are controlled by dedicated traffic lights.

• @dhz

אותנו עצרה שוטרת במדינת ניו יורק על זה (למזלנו הבינה שאנחנו תיירים – עם קרוואן) ושיחררה. אבל הסבירה שהחוק אומר:
    כשרכב ביטחון עומד בצד הכביש- חובה כל הרכבים לעבור לנתיב השמאלי, להאט ורק אז ניתן להמשיך בנסיעה. 

• @דנוש60

הייי .. מקפיצה כי נוספה לי עוד שאלה שקשורה.

משיחה עם חברה שגרה שם היא הסבירה לי שבפניה שמאלה כשיש אדום, 2 הרכבים הראשונים שעומדים ברמזור רשאים להתקדם למרכז הצומת ואז כשמתפנה הנתיב ממול אפשר לחצות את הצומת באדום???

מה זה הדבר הזה? אני לא מוצאת שום הסבר לזה באינטרנט ולא בטוחה שזה בכלל נכון..

מישהו מכיר?

• @דנוש60

לדעתי זה מנהג, לא חוק. אם חלילה תאונה, תשלמו על זה. לאן צריך למהר במהלך  טיול ? אחרי שתנהגו יום/יומיים בארה”ב,, בעיקר בערים, תבינו איך להתנהג.

• @reuben13

למה לא להאמין לחברה?
    כבר דובר פה על ההבדל בין חוק למה שנהוג.
    הניסיון האישי שלי הוא שהיו הראשונים ממול נותנים לי לעבור קודם (כראשון לפנות שמאלה) כי הם ידעו שאח”כ הלך עלי.

• @דנוש60

אני חושש שהחברה עשתה קצת סלט מסוכן.

כאשר יש פניה שמאלה ויש רמזור מיוחד לפניה שמאלה, אפשר לפנות ללא חשש. אבל אם יש רק רמזור אחד שמשותף לשמאל ולישר, צריך להביא בחשבון שעלול לבוא רכב ממול, כמו שנכתב למעלה. במצב כזה הייתה עלולה לצוץ בעיה: מה אם בכל פעם שיש ירוק יבואו רכבים ממול? הרכב שצריך לפנות שמאלה לא יצליח לפנות.

כדי להתמודד עם הבעיה הזו, הוסיפו כלל: כאשר רוצים לפנות שמאלה, ויש אור ירוק, לרכב הראשון בטור, בלבד, מותר להיכנס למרכז הצומת ולהמתין. במצב כזה, גם אם לא הספיק לפנות באור ירוק כי כל הזמן באה תנועה ממול, מותר לרכב הראשון בלבד להמשיך בפניה גם אם האור ברמזור התחלף לאדום. זה מבטיח שבכל מחזור רמזור לפחות רכב אחד יעבור.

• @אלי-רון

תאמין לחברה. אני נהגתי כבר יותר מ-200,000 ק”מ בכבישי ארה”ב, הרבה יותר ממה שאני נוהג בארץ. רמזור אדום זה אדום. בכל אופן, אפשר לפנות באדום אחרי עצירה מוחלטת אם אין הוראה אחרת ברמזור. הבעיה שבארה”ב יש שלטים שלעתים הם מאוד קטנים ורשום שהפניה שמאלה או ימינה ברמזור אדום אסורה. עקרונית אפשר לפנות אם הדרך פנויה ואין הוראה אחרת. עם זאת, פעם קראתי שבארה”ב בערים שבהן מעל מיליון תושבים הפניות ברמזור אדום אסורות. בכל אופן, אני נוהג בארה”ב כפי שנוהגים לנהוג שם. לא לשכוח שבארה”ב לא רק שיש 50 מדינות עם חוקי נהיגה שלא תמיד זהים, גם יש ערים, מועצות, עיירות שכל אחת קובעת ומוסיפה חוקים שלה בתחומן. 

לסיכום: אם נוסעים לטייל, צריך לנהוג בזהירות ולא לעבור את המהירות המותרת.

• @reuben13

ואני התכוונתי לכניסה לאמצע הצומת באור אדום, שזה מנהג ולא חוק. אכן הפניה שמאלה מותרת באדום אם הדרך פנויה ואין הוראה אחרת. בארה”ב גם, לצורך פניה שמאלה במקומות בהם רמזור, יכול להיות שהחץ שמאלה מהבהבת בצהוב. במקרה זה הפניה גם מותרת, חוזר ואומר: אם הדרך פנויה ולא מסכנים רכב הבא ממול. ברוב הרמזורים האלה (בהם הצהוב שמאלה מהבהב) יש שלט קטן האוסר פניה באדום.

• @reuben13

את זה אני בכלל לא מכיר, לא ספרתי כמה אני נהגתי אבל אז היה רק ימינה באדום.
    שמאלה רשם פה עמיחי שזה מותר, הגלישה לאמצע הצומת, רשמתי כבר שלי תמיד כראשון נתנו לעבור ראשון ולכן מאז אני נוהג באדיבות גם בארץ ולא מפסיק להתגעגע.

• @עמיחי13 אמר:

כדי להתמודד עם הבעיה הזו, הוסיפו כלל: כאשר רוצים לפנות שמאלה, ויש אור ירוק, לרכב הראשון בטור, בלבד, מותר להיכנס למרכז הצומת ולהמתין. במצב כזה, גם אם לא הספיק לפנות באור ירוק כי כל הזמן באה תנועה ממול, מותר לרכב הראשון בלבד להמשיך בפניה גם אם האור ברמזור התחלף לאדום.

לכך יש להוסיף שלרכב הממתין במרכז הצומת אסור לסובב את ההגה (והגלגלים הקדמיים) שמאלה כי אם מישהו ייכנס בו מאחור הוא ייזרק שמאלה לתוך הנתיב הנגדי ועלולה להתרחש תאונה חזיתית.

• @דנוש60 אמר:

@דנוש60

הייי .. מקפיצה כי נוספה לי עוד שאלה שקשורה.

משיחה עם חברה שגרה שם היא הסבירה לי שבפניה שמאלה כשיש אדום, 2 הרכבים הראשונים שעומדים ברמזור רשאים להתקדם למרכז הצומת ואז כשמתפנה הנתיב ממול אפשר לחצות את הצומת באדום???

מה זה הדבר הזה? אני לא מוצאת שום הסבר לזה באינטרנט ולא בטוחה שזה בכלל נכון..

מישהו מכיר?

מה שאת כותבת על להתקדם לאמצע הצומת וכו' נכון לגבי אור ירוק בלבד.

אדום הוא אדום.

אני לא מכיר נסיעה באור אדום למעט מה שעובר כאן על פניה ימינה כשאין תמרור אוסר זאת.

פניה שמאלה באדום? זה הכי מסוכן שאפשר. הגיון רבותי. אם אפשר שמאלה אז למה לא ישר. ואז בשביל מה רמזור? 

בחזרה